SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Niet mijn opening.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Gele hesjes weer de straat op: 'Frankrijk is de zieke man van Europa'
De Franse protestbeweging van de 'gilets jaunes', de gele hesjes, gaat vandaag in Frankrijk weer de straat op. Dat is niet de eerste keer. Correspondent Stefan de Vries legt uit wie er achter de protesten zitten en wat ze willen bereiken.
Die gele hesjes, waar demonstreren ze voor of tegen?
In eerste instantie voerden de gele hesjes ('gilets jaunes') actie tegen de hoge dieselprijs. Ongeveer de helft van de Fransen rijdt een dieselauto. Dat is in het land altijd erg gepromoot, vooral door de Franse autolobby. Diesel was altijd erg goedkoop. En iedereen dacht dat dit altijd zo zou blijven.
Maar inmiddels is dat al lang niet meer zo. Diesel is nu net zo duur als benzine. En daarmee begon het protest.
Inmiddels gaan de demonstraties over belasting in het algemeen. Ook wordt er tegen de regering en president Macron gedemonstreerd, tegen de arrogantie van de macht en vóór de gewone burger. Het is nu allegaartje geworden.
Wie demonstreren er?
De demonstraties komen niet uit een een eenduidige richting. Ze zijn niet afkomstig uit linkse of rechtse hoek en ook de vakbonden zitten er niet achter. Wel sluiten er extreemrechtse aanhangers aan. De laatste demonstratie waren er racistische en homofobe incidenten. Maar ook extreemlinks is er bij aanwezig.
Het is dus geen protest van een politieke kleur of beweging. De organisatie vindt plaats via Facebook. De 'gilets jaunes' ontlenen hun naam aan de felgele hesjes die Fransen in hun auto's moeten hebben. Er was heel kort even een groepje zelfbenoemde woordvoerders. Die zijn er direct weer uitgeknikkerd.
En natuurlijk proberen partijen er een slaatje uit te slaan. Er was een linkse leider die aankondigde om te komen. Toen zeiden demonstranten: kom maar, dan leren we je een lesje. De demonstranten willen van niets weten. Ze moeten niets hebben van de gevestigde orde.
Toch lijken ze ook veel mensen te vertegenwoordigen. Uit peilingen blijkt dat driekwart van de Fransen achter ze staat. Waarbij wel opgemerkt moet worden dat in Frankrijk de sympathie haast altijd bij demonstranten ligt.
Het is de derde demonstratie, komen er steeds meer demonstranten?
Nee, integendeel, het neemt af. Het wordt ook kouder. Veel mensen hebben zoiets niet eerder gedaan. Ze doen een keertje mee, maar daarna is het wel weer goed. Het aantal mensen dat deelneemt is snel aan het krimpen.
Het protest krijgt nog steeds veel aandacht. Vorige week waren er bij de protesten in Parijs zo'n 8000 mensen. Dat is niet heel veel, maar de demonstraties krijgen enorm veel aandacht in de pers.
Wat gaan ze doen vandaag, wat zijn de verwachtingen?
In en rond Parijs gaan de demonstranten weer wegen blokkeren. Tolhuisjes, toegangswegen en de Parijse rondweg. Ook worden er 'langzaamacties' gedaan, waarbij er langzaam wordt gereden op de snelweg. Maar niet alleen in de Franse hoofdstad, ook op andere plekken in het land zal worden gedemonstreerd. In Bretange bijvoorbeeld, waar er veel animo is voor het protest van de gele hesjes.
Wat is de reactie van de Franse regering?
De Franse president Macron geeft niets toe. Hij kan moeilijk de ene dag zeggen dat hij een schone planeet wil, en de dag erna dat de accijns op brandstof omlaag gaan.
Er wordt geprobeerd om te overleggen, maar het is moeilijk omdat niemand de gele hesjes vertegenwoordigd. Macron denkt er nu aan om het percentage van de accijns te verlagen als de prijs voor olie stijgt. Hiermee wil hij voorkomen dat als de olieprijs stijgt, de opbrengst van accijns ook absoluut hoger wordt.
Verder houdt Macron voet bij stuk. Maar hij staat enorm onder druk. Hij is nu 1,5 jaar president, maar hij heeft nog niets voor elkaar. De werkloosheid is nog steeds even hoog als in de afgelopen dertig jaar, rond de 9 en 10 procent. Het land is niet vooruit te krijgen. Frankrijk doet het veel slechter dan andere landen. Frankrijk is de zieke man van Europa.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)zieke-man-van-europa
Goeie samenvatting van wat ik vandaag gezien heb, ze gaan wat op en neer met de tijdslijn. Maar een hele goede aanvulling op de beelden van Steve. Die zwaargewonde viel door vast te raken tussen de auto en een stenen blok, te zien in deze video. In die van Steve zagen we dat slachtoffer al liggen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:16 schreef Opnaarutrecht het volgende: Bizarre reportage bij PowNed. Bekijk deze YouTube-video
Nee hoor, want die demonstranten in Iran plunderden niet de de heleboel, laat staan dat men politieagenten of medeburgers aanvielen of in elkaar sloegen. Die mensen werden letterlijk doodgeschoten en masse omdat men aan het demonstreren was.quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:54 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Achter slot en grendel die plunderende oproerkraaiers, zodra er iemand over doodschieten begint gaat de vergelijking met protesten in Iran op.
Met al dat extreme geweld en talloze gewonde agenten zou met scherp schieten wat mij betreft in dit geval geoorloofd zijn.quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:54 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Achter slot en grendel die plunderende oproerkraaiers, zodra er iemand over doodschieten begint gaat de vergelijking met protesten in Iran op.
Tegen een persoonlijk tekort aan merkkleding en dure horloges.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:02 schreef Firuze60 het volgende:
En de vraag vaak aan demonstranten, waar protesteren jullie nu eigenlijk tegen?
De staatskas is leeg, heel leeg. En ze willen niet bezuinigen en of langer doorwerken.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:02 schreef Firuze60 het volgende:
En de vraag vaak aan demonstranten, waar protesteren jullie nu eigenlijk tegen?
Nederlands sprekende Parijse meisjes.quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:16 schreef Opnaarutrecht het volgende:
Bizarre reportage bij PowNed. Bekijk deze YouTube-video
En het electoraat is van plan om die waarheid ten koste van alles niet onder ogen te zien.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:06 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
De staatskas is leeg, heel leeg. En ze willen niet bezuinigen en of langer doorwerken.
Land is failliet.
Dat begreep ik dan weer uit de reportage van die verslaggever uit Nederland, die geen Frans sprak (hoe onnozel) die live aan de zijkant stond en al wist dat ze de boel op een plein insloten.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:03 schreef ootjekatootje het volgende:
Maar wat ik niet snap is dat ze dat zooitje niet op dat plein konden houden, idem in Milaan. Sluit die debielen in.
Zie de Hoek van Holland rellen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:03 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor, want die demonstranten in Iran plunderden niet de de heleboel, laat staan dat men politieagenten of medeburgers aanvielen of in elkaar sloegen. Die mensen werden letterlijk doodgeschoten en masse omdat men aan het demonstreren was.
Maar wat er hier gaande zijn enorm grote groepen relschoppers die wél mensen, agenten en hulpdiensten met grof geweld aanvallen, winkels plunderen en gebouwen slopen en in de brand zetten. Daar mag op zijn minst met rubberen kogels op worden geschoten en als men voor levensgevaarlijke situaties zorgt, met scherp.
Met dit soort mensen hoef je geen medelijden te hebben. Sterker nog, als zulk tuig wordt neergeschoten terwijl met men bakstenen of molotovcocktails richting agenten aan het gooien is, net goed. Dan hadden ze dat maar niet moeten doen.
Agenten mogen zichzelf verdedigen en het dienstwapen gebruiken en wat mij betreft wordt dat bij dit soort maatschappij ontwrichtende rellen veel vaker gedaan.
Oja, overdreven bureaucratie, daar kan geen enkele burger tegen, regeltjes zijn regeltjes.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Frankrijk staat ook bol van de bureaucratie, klaslokalen waren te heet, en geen geld voor airco’s.
Vader met airco bedrijf ging gratis airco’s op omdat het niet te harden was in die lokalen.
Die werden drie dagen later weer verwijderd en niet teruggegeven maar vernietigd want geen vergunning.
Om dit soort dingen zijn de normale Fransen boos.
Want in NL hebben alle scholen airco?quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Frankrijk staat ook bol van de bureaucratie, klaslokalen waren te heet, en geen geld voor airco’s.
Vader met airco bedrijf ging gratis airco’s op omdat het niet te harden was in die lokalen.
Die werden drie dagen later weer verwijderd en niet teruggegeven maar vernietigd want geen vergunning.
Om dit soort dingen zijn de normale Fransen boos.
Ze schoten juist die straat in en hebben daar de Normal, MonoPrix en de Mac Donalds geplunderd. Geen politie te zien toen. Aan de andere kant van het plein schoten ze ook een zijstraat in, daar stonden vervolgens vier auto’s in de fik…quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:07 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dat begreep ik dan weer uit de reportage van die verslaggever uit Nederland, die geen Frans sprak (hoe onnozel) die live aan de zijkant stond en al wist dat ze de boel op een plein insloten.
Prima reden voor schoolkinderen om het land in de fik te steken en politieagenten te belagen, inderdaad.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Frankrijk staat ook bol van de bureaucratie, klaslokalen waren te heet, en geen geld voor airco’s.
Vader met airco bedrijf ging gratis airco’s op omdat het niet te harden was in die lokalen.
Die werden drie dagen later weer verwijderd en niet teruggegeven maar vernietigd want geen vergunning.
Om dit soort dingen zijn de normale Fransen boos.
Als een overheid de bevolking meer dan 30 jaar lang ver boven zijn stand laat leven door elk jaar de staatsschuld te vergroten (op de pof te laten leven) ook geen onverwacht resultaat mijnsinziens.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:07 schreef Perrin het volgende:
[..]
En het electoraat is van plan om die waarheid ten koste van alles niet onder ogen te zien.
Ze zoeken een politicus die ze belooft dat de rekening niet bestaat of iemand anders 'm gaat betalen.
Bureaucratie over aircos ja.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:12 schreef Charles33 het volgende:
[..]
Prima reden voor schoolkinderen om het land in de fik te steken en politieagenten te belagen, inderdaad.
quote:In Parijs heeft het aberrante commando de deur naar chaos geopend. De leiders weten niet meer wat te doen, de troepen zijn bang en ontketenen zich.
Ik weet niet wie mijn stem zal horen in dergelijke omstandigheden, maar mijn boodschap is duidelijk: zij die onze strijd delen, hebben niets te zoeken in plundering en verwoesting.
Wat ook de verantwoordelijkheden zijn van de macht en haar incompetente krachten en hun geweld, wij moeten weigeren deel te nemen aan acties zonder politieke betekenis en in strijd met onze methoden.
Nee, maar hier gooien ze die niet bij het afval. Of kunnen ze een burgerinitiatief nog waarderen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:11 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Want in NL hebben alle scholen airco?
Dit is maar een voorbeeld hé.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:12 schreef Charles33 het volgende:
[..]
Prima reden voor schoolkinderen om het land in de fik te steken en politieagenten te belagen, inderdaad.
Yup. De rekening doorschuiven naar de toekomst is geweldig, tot de toekomst ineens nu is.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:13 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Als een overheid de bevolking meer dan 30 jaar lang ver boven zijn stand laat leven door elk jaar de staatsschuld te vergroten (op de pof te laten leven) ook geen onverwacht resultaat mijnsinziens.
Nee, maar geeft aan hoe diep de shit zit. Kinderen fikken er weg in hete klaslokalen, onderwijs is 40 jaar oud en leraren bedienen vaak twee klassen van 35 kinderen. Dat het onderwijs daar kreunt en kraakt is al jaren bekend.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:13 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Bureaucratie over aircos ja.
Dat is de reden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |