hij kan in beroep gaan tegen de uitspraak van het UWVquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 13:36 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
En als iemand na dat jaar toch ziek is? Wie gaat dat betalen?
quote:AI-overzicht
Als u het niet eens bent met de beslissing van het UWV na uw bezwaar over de WIA-keuring, kunt u in beroep gaan bij de bestuursrechter van de rechtbank.
Belangrijke regels en stappen
Termijn:
U heeft 6 weken de tijd om het beroepschrift in te dienen.
Deze termijn gaat in op de dag na de verzenddatum van de beslissing op uw bezwaar.
Beroepschrift schrijven:
U schrijft een brief (of gebruikt het online formulier van de rechtbank) waarin u uitlegt waarom u het niet eens bent met de beslissing van het UWV.
Dit wordt ook wel de 'gronden van het beroep' genoemd.
quote:U kunt het zelf doen, maar u kunt zich ook laten bijstaan door een gespecialiseerde advocaat of iemand van een vakbond of rechtsbijstandsverzekering.
quote:Voorlopige beslissing bij spoed
In speciale gevallen kunt u de rechter vragen om een tijdelijke beslissing.
Dit heet een voorlopige voorziening.
U heeft hier alleen recht op als u anders grote financiële problemen krijgt.
Bijvoorbeeld omdat u geen bijstand kunt krijgen van de gemeente.
U krijgt dan bijvoorbeeld alvast geld van ons. Dit is een voorschot.
Houd er rekening mee dat u dit voorschot moet terugbetalen als u geen gelijk krijgt van de rechter.
U vindt meer informatie over het aanvragen van een voorlopige voorziening op rechtspraak.nl.
Dat vraag ik niet. Als iemand na 1 j daar nog steeds ziek is volgens de (bedrijfs)arts?quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 13:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hij kan in beroep gaan tegen de uitspraak van het UWV
https://www.uwv.nl/nl/klacht-melding-bezwaar/bezwaar/beroep
[..]
[..]
[..]
na het eerste jaar gaat de zaak over naar het UWV , daar staat de bedrijfsarts buiten, die heeft dan het dossier geslotenquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 13:43 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat vraag ik niet. Als iemand na 1 j daar nog steeds ziek is volgens de (bedrijfs)arts?
Ja en als het UWV ook ziek zijn vaststelt?quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 13:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
na het eerste jaar gaat de zaak over naar het UWV , daar staat de bedrijfsarts buiten, die heeft dan het dossier gesloten
Dan krijgt ie WIAquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 13:46 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja en als het UWV ook ziek zijn vaststelt?
Ok, maar dan gaan de kosten bij het UWV omhoog, en de lasten bij de werkgever gaan omlaag.quote:
ja dat maakt voor de persoon niets uitquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 13:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ok, maar dan gaan de kosten bij het UWV omhoog, en de lasten bij de werkgever gaan omlaag.
UWV zal daarvoor extra funding zoeken bij de rijksoverheid die op haar beurt de belasting weer gaat verhogen. Per saldo geen verschil, alleen wie bij het aanvangen van het 2e jaar het loon betaalt.
Daarbij verruim jij de regeling. Nu moet iemand 2 jaar lang zieken zijn, en bij jou mag ie na 1 jaar al definitief afgekeurd worden.
quote:AI-overzicht
Het klopt dat het kabinet en werkgevers de instroom en het aantal mensen in de WIA (Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen) omlaag willen brengen.
De WIA-kosten en het aantal toekenningen stijgen al jaren fors: waar het UWV in 2018 nog 41.400 nieuwe uitkeringen toekende, was dat in 2025 al gestegen naar 71.300.
Twee verschillende benaderingen
Het terugdringen van het aantal WIA-uitkeringen kent grofweg twee stromingen:
1. Bezuinigingen en versobering (Oude kabinetsplannen):
Het kabinet stelde aanvankelijk harde maatregelen voor om kosten te drukken, zoals het met 20% verlagen van het maximumdagloon en het afschaffen van de IVA-uitkering (voor volledig en duurzaam arbeidsongeschikten). Door deze plannen zouden uitkeringen lager uitvallen.
2. Preventie en het 'poldermodel' (Huidige situatie):
Na felle protesten en acties van de vakbonden heeft het kabinet deze harde bezuinigingen van de begroting geschrapt
In plaats daarvan ligt de bal nu bij de sociale partners (vakbonden en werkgevers).
Het gezamenlijke doel is nu om de instroom te beperken via preventie: zorgen dat werknemers minder snel langdurig ziek worden en sneller van werk naar werk worden begeleid.
Waarover overlegd wordt in de polder
De vakbonden en werkgevers zitten nu aan tafel om te kijken hoe het stelsel hervormd kan worden. De standpunten verschillen nog sterk:
De vakbonden (zoals het CNV en de FNV) willen dat werkgevers verplicht meer investeren in preventie en bijscholing om uitval tegen te gaan. Zij verzetten zich fel tegen het versoberen van de uitkeringen.
De werkgevers willen kijken naar de verplichting om zieke werknemers twee jaar lang loon door te betalen. Kleine ondernemers ervaren dit vaak als een enorme last.
Beiden zijn het erover eens dat het huidige beoordelingssysteem te complex is.
Nu wordt er gekeken naar inkomensverlies in plaats van naar wat iemand nog wél kan, wat leidt tot lange wachtlijsten en fouten bij de keuringen door een tekort aan verzekeringsartsen.
Als het overleg in de polder in het voorjaar niet genoeg gegarandeerde besparingen oplevert, heeft het kabinet aangekondigd alsnog zelf met maatregelen te komen om de kosten in de sociale zekerheid te drukken.
Slager betaalt minder aan ziek personeel, slager betaalt meer aan belastingen. Ok.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 13:50 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja dat maakt voor de persoon niets uit
voor de betrokken slager of kapper wel
[..]
nee jij betaald meer aan belastingen en de slager komt ietsje meer bij het Europees gemiddelde want hij is na een jaar ziek zijn eindelijk van dat kreng afquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 13:53 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Slager betaalt minder aan ziek personeel, slager betaalt meer aan belastingen. Ok.
er zijn er steeds meer die in de goot zitten te creperenquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 12:38 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Aha.
Dus beetje in de goot gaan zitten creperen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |