quote:Kremlin zet deur op een kier voor gesprekken met Oekraïne en VS in oktober
Onderhandelingen tussen Rusland, Oekraïne en de VS kunnen mogelijk in oktober plaatsvinden, zegt het Kremlin zondag.
Washington wil nieuwe gesprekken van de grond krijgen in een poging een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne.
Volgens de Russische staatspersbureaus Ria en Tass zei Kremlinwoordvoerder Dmitry Peskov dat gesprekken in oktober een optie zijn.
"We sluiten die mogelijkheid niet uit."
De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei eerder dat hij hoopte op nieuwe gesprekken in het najaar.
Zaterdag zei hij bovendien dat hij bereid is om de Russische president Vladimir Poetin zelf te ontmoeten op de G20-top in Miami in december.
Het Kremlin wees dat idee af.
Eerdere onderhandelingspogingen onder Amerikaanse bemiddeling liepen op niets uit en kwamen tot stilstand toen de Amerikaanse focus zich verplaatste naar de Iranoorlog.
Vorige week reisden de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Moskou en Kiev om de gesprekken weer te hervatten.
Wat een tijdperk. En we hebben allemaal stoelen op de eerste rij.quote:Op zondag 13 september 2026 14:25 schreef havanagila het volgende:
Steve en Jared die er zelf een slaatje uit willen slaan, en Rusland die weer capitulatie eist. Belachelijk.
Volgens Kushner staat Oekraïne vrede in de weg omdat het weigert de Donbas af te staan. “De aspiraties van Poetin zijn duidelijk” aldus Jared.quote:Op zondag 13 september 2026 14:25 schreef havanagila het volgende:
Steve en Jared die er zelf een slaatje uit willen slaan, en Rusland die weer capitulatie eist. Belachelijk.
PRO wilde zich ook al niet committeren aan de noodzakelijke NAVO investeringen.quote:Op zondag 13 september 2026 15:49 schreef skysherrif het volgende:
Zie dat er veel mensen van PRO gaan naar dat evenement op 27 september waar ze kiezen voor het stoppen van militaire steun.
Tijd om van PRO over te stappen naar Volt oid.
Jammer dat de mensen die voor een vredessignaal zijn en voor een diplomatieke oplossing willen gaan de schouders ophalen als je beetje doorvraagt.quote:Op zondag 13 september 2026 15:49 schreef skysherrif het volgende:
Zie dat er veel mensen van PRO gaan naar dat evenement op 27 september waar ze kiezen voor het stoppen van militaire steun.
Tijd om van PRO over te stappen naar Volt oid.
quote:Op zondag 13 september 2026 16:11 schreef Perrin het volgende:
Tijd voor een ferme verklaring van afkeuring.
Europa's vermogen tot verontwaardiging blijft ruimschoots groter dan de bereidheid tot handelen.
[ x ]
Hou eens op met die dooddoeners.quote:Op zondag 13 september 2026 15:28 schreef havanagila het volgende:
Rusland wil dus geen vrede en is degene die escaleert.
Dat gaat een verklaring worden waarvan Poetin spontaan in huilen uitbarst. De pennen worden geslepen.quote:
Gelul van een dronken aardbei. Als Oekraïne stopt met beschieten van die RU-infrastructuur is het Midden-Oosten nog steeds een teringzooi, o.a. door de achterlijke oorlog tegen Iran die Trump zelf begonnen is.quote:
Het is wss de bedoeling van Rusland dat de NAVO een keer terugslaat. Kan hij mooi zijn oorlog mee legitimeren. Zie je wel iedereen wil Rusland kapotslopen!quote:Op zondag 13 september 2026 16:26 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat gaat een verklaring worden waarvan Poetin spontaan in huilen uitbarst. De pennen worden geslepen.
Jeetje, ja dan moeten we vooral op onze handen blijven zitten en niks doen. Dat zal die Poetin leren.quote:Op zondag 13 september 2026 16:28 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het is wss de bedoeling van Rusland dat de NAVO een keer terugslaat. Kan hij mooi zijn oorlog mee legitimeren. Zie je wel iedereen wil Rusland kapotslopen!
FTFY.quote:Op zondag 13 september 2026 16:26 schreef Lospedrosa het volgende:
Ja dat weten we maar intelligente laffe mensen willen graag discussiëren hoe uit de oorlog te komen, wat er wel mogelijk is, hoever je wil gaan en hoeveel het oplevert tov de schade aan ons, een partij die niet eens aan het vechten is.
Dit cynische gelul helpt toch ook niet joh. Wat stel je zelf voor?quote:Op zondag 13 september 2026 16:31 schreef Perrin het volgende:
[..]
Jeetje, ja dan moeten we vooral op onze handen blijven zitten en niks doen. Dat zal die Poetin leren.
Geloofwaardig afschikken daar is het nu al te laat voor met die lafhartige opstelling de laatste jaren. Het is inmiddels of braaf alles slikken of oorlog voeren, dankzij onze visionaire leiders.quote:Op zondag 13 september 2026 16:34 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dit cynische gelul helpt toch ook niet joh. Wat stel je zelf voor?
Dat waren altijd de keuzes.quote:Op zondag 13 september 2026 16:36 schreef Perrin het volgende:
Het is inmiddels of braaf alles slikken of oorlog voeren, dankzij onze visionaire leiders.
Het laat zien hoe wanhopig Trump is. Voordat Iran aangevallen werd, was het juist gunstig dat Oekraïne de olieverwerkende industrie van Rusland aanpakte. Rusland is op de internationale markt een concurrent van de VS.quote:Op zondag 13 september 2026 16:27 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Gelul van een dronken aardbei. Als Oekraïne stopt met beschieten van die RU-infrastructuur is het Midden-Oosten nog steeds een teringzooi, o.a. door de achterlijke oorlog tegen Iran die Trump zelf begonnen is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |