quote:Onder hen zijn de prominente hoogleraren Jim van Os (UMC Utrecht) en Damiaan Denys (Amsterdam UMC).
Ik kan me niet heel goed verplaatsen in mensen met een actieve doodswens, maar als je oprecht niet meer wilt leven schiet je toch weinig op met dit soort gewauwel?quote:In het Marathoninterview in juni 2024 vertelde hij aan interviewer Eva Koreman dat hij vindt dat mensen die psychisch lijden veel te snel in aanmerking kunnen komen voor euthanasie.[26] Hij herhaalde dat standpunt diezelfde maand in een opiniestuk in Trouw[27] en in december 2024 in een interview door Tom Grosfeld in Het Parool.[1]
Hij werd geïnterviewd in de documentaire Milou's Strijd gaat door (2025),[28] over de zeventienjarige Milou die op 2 oktober 2023 stierf door euthanasie, en zei daarin over jonge mensen met een actieve euthanasiewens:[29]
Ik zie jonge mensen [met] een actieve euthanasiewens. Wat ik doe? Ik zeg: je kan altijd beschikken over je eigen leven. Die optie is er altijd. Daar heb je geen euthanasietraject voor nodig. Ieder mens beschikt over zijn eigen leven. Suïcide is heel erg taboe. Maar het is een menselijke oplossing. Dat kan je altijd hebben. Dat is troostend, die gedachte, dat je over je eigen leven kan beslissen.
Naja. Ik weet dan weer niet of ik het helemaal eens ben met deze redenering. Het is natuurlijk heel goed mogelijk dat je ooit voor een situatie komt waarin jij gelijk hebt, maar het desalniettemin nog controversieel is.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 09:41 schreef miss_sly het volgende:
Als deze artsen die de brief hebben geschreven zo ontzettend achter deze brief staan, moeten ze ook zo dapper zijn om uit de anonimiteit te komen.
Beetje anoniem mensen zwart maken omdat je anders denkt over euthanasie dan momenteel is toegestaan.
Dus ‘spring maar voor de trein’, dat is dan beter ofzo?quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:05 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
[..]
Ik kan me niet heel goed verplaatsen in mensen met een actieve doodswens, maar als je oprecht niet meer wilt leven schiet je toch weinig op met dit soort gewauwel?
Nee, maar het kan gerust stellen.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:06 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dus ‘spring maar voor de trein’, dat is dan beter ofzo?
Ja, zoals ik het interpreteer zegt hij dus iets als "ach een euthanasietraject is helemaal niet nodig, je kunt altijd nog een trein koppen als het echt niet meer gaat. En dat de trein een optie is, is een troostend idee". Maar ik kan me voorstellen dat een fatsoenlijk traject veel fijner is voor alle betrokkenen (niet alleen voor de patient en directe familie, maar ook voor de machinist, politie en alle andere mensen die je ongevraagd in een zelfdoding betrekt), en dat het concept van zelfmoord kunnen plegen troostend is lijkt me een nogal persoonlijke opvatting.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:06 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dus ‘spring maar voor de trein’, dat is dan beter ofzo?
Ja, maar is een erg lang traject. Het gaat niet om het signaal 'pleeg zelfmoord!', het gaat erom dat iemand beseft dat het 'kan'. Dat het geen plicht is om te blijven leven met al je ellende. Dat kan een bepaalde mentale rust geven.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:11 schreef MissButterflyy het volgende:
Maar de mogelijkheid tot euthanasie dan toch ook beschikken over je eigen leven?
Gewauwel inderdaad. Echt, hoe onmenselijk.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:05 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
[..]
Ik kan me niet heel goed verplaatsen in mensen met een actieve doodswens, maar als je oprecht niet meer wilt leven schiet je toch weinig op met dit soort gewauwel?
Ze kenden het meisje niet. Kenden de hele situatie en alle betrokkenen niet.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:12 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja, maar is een erg lang traject. Het gaat niet om het signaal 'pleeg zelfmoord!', het gaat erom dat iemand beseft dat het 'kan'. Dat het geen plicht is om te blijven leven met al je ellende. Dat kan een bepaalde mentale rust geven.
quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:19 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Dit is het probleem van de huidige tijd.
Iedereen weet alles van iedereen en dan heb je teveel debielen met een main character syndrome.
Niet als je oproept tot een strafrechterijk onderzoek naar de begeleiding van dit euthanasietraject en de ouders van dit meisje op deze manier raakt.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:06 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Naja. Ik weet dan weer niet of ik het helemaal eens ben met deze redenering. Het is natuurlijk heel goed mogelijk dat je ooit voor een situatie komt waarin jij gelijk hebt, maar het desalniettemin nog controversieel is.
Let op: ik zeg niet dat dat hier zo is. Integendeel. Vind het vrij ranzig. Maar het fenomeen 'anonimiteit' moeten we wel behouden, denk ik.
Er bestaan toch gewoon rechtelijke dwalingen?quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:21 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Niet als je oproept tot een strafrechterijk onderzoek naar de begeleiding van dit euthanasietraject en de ouders van dit meisje op deze manier raakt.
Het was legaal, het was zorgvuldig. Dat je van mening bent dat jonge mensen niet zulke beslissingen kunnen nemen, is prima, dan begeleid je zelf een dergelijk traject niet. Maar ga niet anoniem natrappen.
Ik zeg niet dat het OM die moet opheffen. Zij hebben een valide argument om dat niet te doen.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Er bestaan toch gewoon rechtelijke dwalingen?
Nogmaals: de aversie tegenover deze brief deel ik met je. Ik vraag mij enkel af of anonimiteit opheffen intelligent is.
Oh, je vindt ze gewoon laf. ja, eens.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:23 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat het OM die moet opheffen. Zij hebben een valide argument om dat niet te doen.
Die artsen moeten mans genoeg zijn om met naam en toenaam achter hun brief te staan.
Iedereen weet in letterlijke zin dat hij/zij een einde aan zijn/haar leven kan maken. Maar het beseffen/doorleven is iets anders. Dat besef heeft mij erg geholpen toen ik erdoorheen zat. Het besef dat als het echt echt niet meer lukt, het kan. Het is een beetje lastig uit te leggen, maar het geeft mentale rust. Of althans, kan.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:19 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ze kenden het meisje niet. Kenden de hele situatie en alle betrokkenen niet.
Wie zegt dat ze bovenstaande niet wist?
Dit inderdaad. Ik heb bij het zien van deze docu hard staan brullen en ik was erg onder de indruk van hun strijd. Ik vond de ouders en psychiater erg moedig. Ik denk dat het goed is om het onderwerp kritisch te benaderen, maar wat hier allemaal gebeurt daar ben ik van geschrokken. Bijzonder te lezen hoe bekrompen sommige mensen zijn en dat ze de ouders lastigvallenquote:Op woensdag 19 augustus 2026 09:58 schreef Puzzie het volgende:
https://npo.nl/start/afspelen/npo-doc-milou-s-strijd-gaat-door
Dat was een hele mooie indrukwekkende documentaire waar ik wel wat traantjes bij heb gelaten![]()
Zoveel respect voor die ouders hoe ze daar mee omgingen dan worden ze met de dood bedreigd
Zieke mensen
Dat dat rust geeft, kan ik me goed voorstellen. Maar zou het niet nog meer rust geven als je zou weten dat je op een humane manier een einde aan je leven kunt maken? Humaan voor jezelf, maar ook voor je nabestaanden die je niet hoeven ontdekken in het trapgat of dood in bed of met je polsen doorgesneden, en voor anderen zoals de machinist en passagiers van een trein, de politie en eventueel brandweer die je vinden en hun werk moeten doen.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:26 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Iedereen weet in letterlijke zin dat hij/zij een einde aan zijn/haar leven kan maken. Maar het beseffen/doorleven is iets anders. Dat besef heeft mij erg geholpen toen ik erdoorheen zat. Het besef dat als het echt echt niet meer lukt, het kan. Het is een beetje lastig uit te leggen, maar het geeft mentale rust. Of althans, kan.
Wat mij betreft verkopen ze de 'zelfmoordpil' in een supermarkt.quote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:33 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat dat rust geeft, kan ik me goed voorstellen. Maar zou het niet nog meer rust geven als je zou weten dat je op een humane manier een einde aan je leven kunt maken? Humaan voor jezelf, maar ook voor je nabestaanden die je niet hoeven ontdekken in het trapgat of dood in bed of met je polsen doorgesneden, en voor anderen zoals de machinist en passagiers van een trein, de politie en eventueel brandweer die je vinden en hun werk moeten doen.
Nou dat gaat wel ver, dan zou iemand hem in een impulsieve bui kunnen kopen en innemenquote:Op woensdag 19 augustus 2026 11:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Wat mij betreft verkopen ze de 'zelfmoordpil' in een supermarkt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |