Ja, we zijn natuurlijk een derdewereldland...quote:Op zondag 19 juli 2026 23:31 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
Terecht concluderen dat in Europa al tientallen jaren stelselmatig enkel en alleen de meest nadelig mogelijke beslissingen genomen worden is geen zwartkijkerij.
Als we het aan de Jostiband hadden overgelaten hadden we waarschijnlijk betere uitkomsten gehad en zo niet dan hebben die dames en heren in ieder geval een valide verklaring voor stuitend en chronisch wanpresteren.
ik vraag mij sowieso af hoe europa dit wil bereiken? onze energie is peperduur, onze stroomnetten zitten vol, onze vergunningsprocedures traag, we hebben niet genoeg technisch geschoold personeel, etcquote:Op zondag 19 juli 2026 23:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dus is 20% van de wereldmarkt willen bereiken een verkeerde doelstelling.
[..]
Nee, het probleem is dat het altijd zo zwartwit wordt gebracht.
Of het gaat helemaal geweldig, of Europa is ten dode opgeschreven.
Beide zijn gewoon niet waar.
Het gaat prima met Europa, maar het kan altijd beter.
En wat betreft winstgevendheid: de chipact is neem ik aan niet bedoeld om in staatsfabrieken chips te gaan ontwikkelen en produceren.
Dat zal door de markt zelf gedaan moeten worden.
De Act is bedoeld om een deel van die markt naar Europa te trekken om afhankelijk van leverancies vat buiten Europa te beperken.
Aan de Jostiband had je bijvoorbeeld voor kunnen leggen dat je bij de wens tot vergaande elektrificatie van het land ook iets moet doen aan de infrastructuur, denk best dat je ze dat aan het verstand had kunnen brengen.quote:Op zondag 19 juli 2026 23:39 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, we zijn natuurlijk een derdewereldland...
Erger dan een jostiband.
Hoe zwartgallig kan je zijn.
Je kunt het ook aan een paard voorleggen...quote:Op zondag 19 juli 2026 23:54 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
Aan de Jostiband had je bijvoorbeeld voor kunnen leggen dat je bij de wens tot vergaande elektrificatie van het land ook iets moet doen aan de infrastructuur, denk best dat je ze dat aan het verstand had kunnen brengen.
Denk ook dat als je aan de Jostiband had uitgelegd ( in Rob "verstikkende deken" Jetten taal ) wat ontzilting is en of het misschien een goed idee zou zijn om daar eens mee bezig te gaan in verband met toenemende droogte en een groeiende bevolking ze daar wel toe te porren waren geweest.
Vermoedelijk zou ook een paard in ieder geval af en toe per ongeluk een gunstige beslissing nemen.quote:Op zondag 19 juli 2026 23:57 schreef Wantie het volgende:
[..]
Je kunt het ook aan een paard voorleggen...
Die clownshow is er niet.quote:Op maandag 20 juli 2026 00:00 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
Vermoedelijk zou ook een paard in ieder geval af en toe per ongeluk een gunstige beslissing nemen.
Pijltjes gooien op een dartbord zou vrijwel zeker betere resultaten tot gevolg hebben gehad dan de clownshow waar wij de afgelopen ~30 jaar mee opgescheept hebben gezeten hier in Europa.
Nee dank je.quote:Op zondag 19 juli 2026 18:01 schreef Captain_Ghost het volgende:
Het moet anders, Federaal Europa Union... FEU
We zullen uiteindelijk moeten kiezen...quote:
Terug naar de EEG. In elk geval niet nóg meer macht naar die bende idioten in brussel, met dat knettergekke mens von der leyen voorop.quote:Op maandag 20 juli 2026 09:28 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
We zullen uiteindelijk moeten kiezen...
Federaal Europa
of
Iedere voor zichzelf...
Zeg maar!
Alsof alles in vroeger beter zijn. Niet alles is goed geweest. EEG lijkt een mooie stabiele samenwerkingsverband. Maar die gaat ons niet helpen met gewichten vanuit VS en China. Sterker nog EEG heeft zwakke plekken. Het is tenslotte een vrijblijvend samenwerkingsverband. Dus China hoeft bijvoorbeeld Griekenland en of Spanje een voor een invloed uitoefenen. Voor je het weet, is EEG niet meer. Stort de EURO ook gelijk in.quote:Op maandag 20 juli 2026 09:29 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Terug naar de EEG. In elk geval niet nóg meer macht naar die bende idioten in brussel, met dat knettergekke mens von der leyen voorop.
Nee, zo zwartwit hoeft het niet.quote:Op maandag 20 juli 2026 09:28 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
We zullen uiteindelijk moeten kiezen...
Federaal Europa
of
Iedere voor zichzelf...
Zeg maar!
Er zitten geen derdewereldlanden in de EU.quote:Op maandag 20 juli 2026 09:27 schreef DobbyDobby het volgende:
De EU is ooit best goed bedacht, maar het is iets wat natuurlijk nooit goed gaat werken. Te veel vershillende landen/ ideeën en de financiele verschillen zijn veel te groot tussen bijvoorbeeld Nederland en de 3e wereldlanden die we inmiddels ook in de EU hebben. En niet alleen in de EU, ieder land blijft ze maar importeren, want dat is de oplossing voor wat?
Ik zie ons eerder nog meer achterop lopen dan inlopen. Alleen vergaderen kunnen ze als de beste in Europa. En zeker Nederland functioneert uitstekend op dat gebied. Je kunt het nieuws niet openen of het gaat weer over klimaat of Gaza.
Nee. Dat hoeft helemaal niet. We blijven gewoon afhankelijk van de VS, maar Europa kan wel een consument worden die je niet kan weigeren.quote:Op maandag 20 juli 2026 09:28 schreef Captain_Ghost het volgende:
[..]
We zullen uiteindelijk moeten kiezen...
Federaal Europa
of
Iedere voor zichzelf...
Zeg maar!
Nou 2e dan, jij je zin. In ieder geval zijn de verschillen veel en veel te groot om het ooit werkend te maken.quote:Op maandag 20 juli 2026 10:07 schreef Wantie het volgende:
[..]
Er zitten geen derdewereldlanden in de EU.
En toch werkt het.quote:Op maandag 20 juli 2026 10:29 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Nou 2e dan, jij je zin. In ieder geval zijn de verschillen veel en veel te groot om het ooit werkend te maken.
Maar de situatie waar je naar terug wilt bestaat niet meer. In die tijd waren de economieën van China en India nog van dezelfde ordegrootte als die van Nederland. En die van Rusland was van het formaat Portugal, nog even los van alle interne oorlogen waar ze hun handen vol aan hadden. Daarnaast was er geen enkele twijfel over de toewijding van de Amerikanen aan de liberale wereldorde. We konden ons zo'n los verband permiteren omdat er helemaal niets of niemand was die ons kon of wilde bedreigen.quote:Op maandag 20 juli 2026 09:29 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Terug naar de EEG. In elk geval niet nóg meer macht naar die bende idioten in brussel, met dat knettergekke mens von der leyen voorop.
Dat is een kwestie van tijd.quote:Op maandag 20 juli 2026 10:07 schreef Wantie het volgende:
[..]
Er zitten geen derdewereldlanden in de EU.
Ik wilde iets soortgelijks in dit topic plaatsen, maar dit kan ik onmogelijk verbeteren.quote:Op maandag 20 juli 2026 12:30 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Het zelfgekozen verval van europa gaat de komende eeuwen bestudeerd worden door historici.
Hoe we binnen 3 generaties van meest welvarend naar achtergebleven verarmd gebied zijn gegaan.
De gemiddelde chinees was 40 jaar geleden nog boerenknecht. De tijd en het geld dat hier verspillen aan vastzittende dopjes, regelgeving om het bedrijfsleven dwars te zitten en verstikkende bureaucratie die innoveren onmogelijk maakt, hebben ze daar gestoken in zaken die je economie werkelijk vooruitbrengen.
En daar zetten wij totaal incompetente nietskunners als Rob Jetten tegenover. De strijd is al verloren voordat hij goed en wel begonnen is.
Rob Jetten, Frans Timmermans, Dylan Yesilgoz
Dat zijn de weak men, die hard times brengen.
Druk met virtue signallen, zelfpijperij en luchtfietserij, ondertussen het ondernemersklimaat zo verkrachten dat bedrijven en kapitaalkrachtigen met gierende banden vertrekken naar oorden waar wel rationeel beleid wordt gevoerd.
ik verbaas over mij hoe snel china (en ook de VS nog steeds) succesvolle bedrijven kan opzetten.quote:Op maandag 20 juli 2026 12:30 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
De gemiddelde chinees was 40 jaar geleden nog boerenknecht.
Nee, die gaan rap vooruit.quote:Op maandag 20 juli 2026 12:31 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dat is een kwestie van tijd.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |