Zeg 't maar boys.quote:Drama voor topscheidsrechter: Afrikaan mist het WK na weigering aan grens VS
Scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië, die op de lijst stond voor het WK voetbal, is de toegang geweigerd tot de Verenigde Staten. Een woordvoerder van de FIFA bevestigt berichtgeving daarover van persbureau AFP en laat weten dat Artan op het WK geen wedstrijden kan fluiten.
Artan werd de toegang geweigerd op het vliegveld van Miami. Het is nog onduidelijk waarom de scheidsrechter het land niet in mocht.
Volgens een functionaris van het Somalische ministerie van Jeugd en Sport, tevens oud-international Cisse Aadan Abshir, had Artan een geldig visum. Somalië is wel een van de landen op een lijst met inreisverboden die is ingesteld door de Verenigde Staten.
Artan is teruggekeerd naar Istanboel, waar hij verbleef. „Hij is een van de meest gerespecteerde scheidsrechters van Afrika en verdient de steun van de hele voetbalwereld”, aldus de Somalische functionaris Abshir.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja.quote:
quote:Fifa can confirm that match official Omar Abdulkadir Artan will be unable to train and officiate at the Fifa World Cup 2026 after he was denied entry into the United States. Fifa is not involved in host country immigration processes, including visa adjudications, and has been informed by authorities that Mr Artan's status will not be changed at present. In line with previous Fifa events, a host government ultimately determines who receives a visa and who is admitted into their country.
1936 Zomerspelen Berlijnquote:Op dinsdag 9 juni 2026 14:09 schreef Cupfighter het volgende:
Dit WK had nooit naar die dictator Trump mogen gasn
quote:Op dinsdag 9 juni 2026 22:06 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ey pik, kijk 's dom?
Ok stop maar weer.
2022 Qatar en 2034 Saudi-Arabie is toch ook gewoon bloedgeld en sportswashing.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 19:56 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
1936 Zomerspelen Berlijn
1978 WK Argentinië
2014 Winterspelen Sochi
2018 WK voetbal Rusland
We hebben een traditie. En dan hebben we alle Midden Oosten troep nog niet benoemd.
quote:De Verenigde Staten hanteren een streng inreisverbod en vergaande visumbeperkingen voor inwoners van Somalië
quote:WK-arbiter geweigerd om 'banden met vermoedelijke terroristen'
WK-scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië zou toegang tot de Verenigde Staten zijn geweigerd vanwege "banden met vermoedelijke leden van terroristische organisaties". Dat meldt een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan persbureau AFP.
Artan, vorig jaar nog door de Afrikaanse voetbalbond (CAF) uitgeroepen tot scheidsrechter van het jaar, werd afgelopen weekend toegang geweigerd op het vliegveld van Miami.
Hij zou een geldig visum hebben gehad. Somalië is wel een van de landen op een lijst met inreisverboden die is ingesteld door de Verenigde Staten.
Rodney Scott, de baas van de Amerikaanse douane- en grensbewaking (CBP), zei dat reizigers regelmatig de toegang tot de Verenigde Staten wordt geweigerd omdat ze niet in aanmerking komen voor toegang of een bedreiging vormen.
"Het kan me niet schelen wat voor werk je doet. De wet blijft de wet", aldus Scott in gesprek met persbureau Reuters. "Als je niet aan de voorwaarden voldoet om het land binnen te komen, laten we je niet binnen, alleen maar omdat we willen dat je een wedstrijd fluit."
Het mooie van een WK is dat we opeens allemaal erg fan zijn van onze Europese scheidsrechters. Tot het reguliere seizoen weer begint...quote:Op woensdag 10 juni 2026 12:03 schreef WheeledWarrior het volgende:
Los van deze casus krijg je natuurlijk wel weer van die koekenbakkers uit Azie, Afrika en Zuid-Amerika die op dit toernooi fluiten.
Of eigenlijk nietquote:Op woensdag 10 juni 2026 12:53 schreef PzKpfw het volgende:
Eigenlijk zouden alle andere scheidsrechters die dit toernooi zouden fluiten gewoon per direct weer huiswaarts moeten gaan. Laat ze het lekker uitzoeken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |