Waarom zou je een kasschuif doen? Wat valt hierbij te winnen voor PvdA / GL?quote:Kabinet bereikt akkoord met GL-PvdA over extra geld voor ontwikkelingshulp
Er gaat dit jaar 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.
Ook gaat er extra geld naar noodhulp. Daardoor komt het bedrag uit op in totaal 380 miljoen euro, meldden meerdere ingewijden aan het ANP.
Sjoerdsma heeft al maanden moeite om zijn begroting door het parlement te krijgen. Zowel linkse als rechtse partijen dreigden in de Eerste Kamer tegen zijn begroting te stemmen als niet aan hun eisen werd voldaan. Het is ruim honderd jaar geleden dat een begroting in de senaat is weggestemd.
Sjoerdsma kampt in de Eerste Kamer met een dwarsliggende BBB, waardoor alleen de route over links nog mogelijk is. Hierdoor kon GroenLinks-PvdA, dat binnenkort verdergaat onder de naam Pro, eisen stellen. Die partij wilde extra middelen voor noodhulp in ruil voor steun aan de begroting.
Uiteindelijk maakt Sjoerdsma eenmalig 380 miljoen euro vrij voor noodhulp en wederopbouw in verschillende landen. Het geld was al gereserveerd voor de komende jaren, maar wordt nu eerder uitgegeven.
Sprake van een kasschuif
Het gaat om een kasschuif. Dat betekent dat Sjoerdsma geld dat is bestemd voor latere jaren, eerder uitgeeft. Volgens bronnen komt 178 miljoen euro uit de begroting van de jaren 2028-2029 en 202 miljoen euro uit de begroting voor 2031.
De Tweede Kamer spreekt donderdag met Sjoerdsma over de aanpassing van zijn begroting voor dit jaar.
Kunnen ze volgend jaar weer huilen dat er minder naar hun vriendjes van de ontwikkelingshulpindustrie gaat. Beetje politiek spelen bespelen tot jetten overstag gaat en uitruilen voor steun aan iets.quote:Op woensdag 3 juni 2026 23:09 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Waarom zou je een kasschuif doen? Wat valt hierbij te winnen voor PvdA / GL?
Politiek opportunisme en de hoop dat zij tegen die tijd zelf meer politiek de touwtjes in handen hebben, zodat GroenLinks/PvdA dan zelf kan zorgen voor een flinke stijging van het budget voor ontwikkelingssamenwerking. Die honderden miljoenen extra voor ontwikkelingssamenwerking hebben ze nu in elk geval binnen kunnen halen.quote:Op woensdag 3 juni 2026 23:09 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Waarom zou je een kasschuif doen? Wat valt hierbij te winnen voor PvdA / GL?
Omdat dit kabinet toch binnen een jaar gaat vallen. Iedere euro extra naar Hamas en overige terreurgroepen is pure winst voor PvdA-GL.quote:Op woensdag 3 juni 2026 23:09 schreef Alpha0 het volgende:
Waarom zou je een kasschuif doen? Wat valt hierbij te winnen voor PvdA / GL?
Bron?quote:Op woensdag 3 juni 2026 23:29 schreef Cruzinats het volgende:
Iedere euro extra naar Hamas en overige terreurgroepen is pure winst voor PvdA-GL.
Mensen die minder vluchtelingen willen, denk ik.quote:
Wat is nou eigenlijk het doel van het vertellen van deze leugen?quote:Op woensdag 3 juni 2026 23:29 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Iedere euro extra naar Hamas en overige terreurgroepen is pure winst voor PvdA-GL.
Er zijn al biljoenen naar corrupte landen gegaan sinds de jaren 80 en wat heeft het opgeleverd?quote:Op donderdag 4 juni 2026 00:05 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
328 miljoen extra naar de bodemloze put genaamd ontwikkelingshulp. Zonde van elke cent die daarheen gaat.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |