abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_220936657
quote:
Cryptoplatform Knaken plotseling uit de lucht: 'Nooit leuk om geld te verliezen'

Het platform Knaken, waar mensen kunnen handelen in cryptomunten, is uit de lucht. Op de website heeft het bedrijf een mededeling geplaatst dat half juni meer nieuws komt. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) zegt 'aandacht te hebben voor de situatie'.

Knaken is een platform waar je euro's kunt omzetten in cryptomunten. Dat doe je door een account aan te maken. Via dat account kun je met euro's onder meer cryptomunten kopen. Een voorbeeld is de bitcoin, die nu 60 duizend euro waard is. Het platform biedt ook andere mogelijkheden om geld te verhandelen.

Mogelijk geen vergunning van de AFM
In het cryptoregister komt Knaken niet voor. Het lijkt er dus op dat het Rotterdamse bedrijf geen vergunning van de AFM heeft. Sinds 2024 heeft de AFM het toezicht overgenomen van De Nederlandse Bank (DNB).

Knaken is in 2017 in Rotterdam opgericht door Ronald Jonkers en een compagnon. In 2024 vertelt hij tegen Rijnmond dat zijn bedrijf is gegroeid naar 45 medewerkers.

Vergunningsaanvraag
De Autoriteit Financiële Markten laat aan Rijnmond weten: "Knaken heeft eerder op de website aangegeven een vergunningsaanvraag te hebben lopen bij de AFM. In algemene zin kunnen we zeggen dat cryptodienstverleners die niet aan de MiCAR-normen (Europese wetgeving, red.) voldoen, zullen zien dat hun vergunningsaanvraag bij ons geen doorgang vindt."

"Wij raden consumenten daarom aan om na te gaan of een cryptodienstverlener over een vergunning beschikt. Het cryptoregister van de AFM is op onze website te raadplegen."

"Vanwege toezichtvertrouwelijkheid kunnen wij hier verder niets over zeggen; over individuele dossiers kunnen wij geen inhoudelijke uitspraken doen. In zijn algemeenheid ligt de focus van de AFM op het beschermen van de belangen van consumenten", laat de toezichthouder in een reactie weten.

'Niemand meer bereikbaar'
Henk uit Rotterdam (*) kaart de zaak bij Rijnmond aan. Hij heeft met een kennis een account bij Knaken. Vrijdagavond meldt die kennis zich bij Henk. "'s Ochtends kon hij nog in het account. 's Avonds niet meer. Dan ga je op de website kijken en dan krijg je die mededeling", legt hij uit.

"Het is wel bijzonder dat het op vrijdagavond gebeurt", vervolgt Henk. "Dan is niemand meer bereikbaar. Ook Knaken, dat zegt 24 uur open te zijn. Op de appjes wordt niet gereageerd. Ook niet op e-mails."

Geen paniek
Henk is niet in paniek. "Maar ik ken wel mensen die zich zorgen maken. Ik zit er voor een paar duizend euro in. Zij voor tienduizenden euro's. Dan gaan je misschien ook wel iets van paniek voelen."

Hij is bewust aan de cryptohandel begonnen. "Met geld waarvan ik wist dat ik het zou kunnen missen als het een keer mis mocht gaan. Leuk is het nooit om geld te verliezen."

Knaken heeft zich in het verleden via Feyenoord en Sparta pogingen gedaan om zich in de markt te zetten. Sparta laat weten vanaf 2025 geen binding meer met het bedrijf te hebben.
Da's pech, knaken weg.
  maandag 1 juni 2026 @ 17:07:52 #2
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220936701
Klinkt als een tokkieplatform.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
pi_220936732
quote:
0s.gif Op maandag 1 juni 2026 17:07 schreef inslagenreuring het volgende:
Klinkt als een tokkieplatform.
Idd. Voor mensen zoals Henk uit Rotterdam (*).
  maandag 1 juni 2026 @ 17:14:29 #4
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_220936747
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
pi_220936844
Tja, not your keys, not your car.
Mensen die tegen beter weten in hun geld bij een exchange storen heb ik weinig medelijden mee.
blablablabla
pi_220936958
Als het puur om de AFM-vergunning gaat, zou je verwachten dat alle klanten alsnog de beschikking zullen krijgen over hun eigen geld.
pi_220936969
quote:
0s.gif Op maandag 1 juni 2026 17:28 schreef Elan het volgende:
Tja, not your keys, not your car.
Mensen die tegen beter weten in hun geld bij een exchange storen heb ik weinig medelijden mee.
De vraag is of het tegen beter weten in is. Het is aannemelijk dat dit juist mensen zijn die zich niet voldoende verdiept hebben in crypto en daarom juist voor een exchange kiezen. Dat dit type mens geld verliest door pech, nalatigheid of zelfs scams is treurig.
'Correct me if i'm wrong, for I'll be quite thankful for the lesson learned.' - Author unknown, 1987
pi_220936970
Lekker alles vergokt
pi_220937002
quote:
0s.gif Op maandag 1 juni 2026 17:51 schreef Mike-The-Situation het volgende:

[..]
De vraag is of het tegen beter weten in is. Het is aannemelijk dat dit juist mensen zijn die zich niet voldoende verdiept hebben in crypto en daarom juist voor een exchange kiezen. Dat dit type mens geld verliest door pech, nalatigheid of zelfs scams is treurig.
Want er zijn nog niet genoeg exchanges omgevallen de afgelopen jaren? Deze voldeed bovendien niet aan de eisen van de toezichthouder i.t.t. bijvoorbeeld een Binance dus het is de problemen over jezelf afroepen.

Site is overigens weer online, dus misschien valt het allemaal wel mee.
blablablabla
pi_220937021
  Redactie Frontpage maandag 1 juni 2026 @ 18:08:52 #11
510587 crew  Watmoetjenou
pi_220937122
Iemand zit nu lekker in Dubai te genieten waarschijnlijk.
pi_220937343
quote:
0s.gif Op maandag 1 juni 2026 17:07 schreef inslagenreuring het volgende:
Klinkt als een tokkieplatform.
Eerder als een knakenplatform.
  maandag 1 juni 2026 @ 19:29:42 #13
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220937560
Benieuwd welke onverlaten hier weer hun geld aan hebben vergooid.
  maandag 1 juni 2026 @ 19:36:29 #14
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_220937607
Het schijnt dat Henny van der Most dit een paar maanden geleden had overgenomen.
  maandag 1 juni 2026 @ 19:38:36 #15
489308 Stoorzendert
Zie signature
pi_220937623
quote:
1s.gif Op maandag 1 juni 2026 17:56 schreef Elan het volgende:

[..]
Want er zijn nog niet genoeg exchanges omgevallen de afgelopen jaren? Deze voldeed bovendien niet aan de eisen van de toezichthouder i.t.t. bijvoorbeeld een Binance dus het is de problemen over jezelf afroepen.

Site is overigens weer online, dus misschien valt het allemaal wel mee.
Maar wat is überhaupt de reden je knaken bij een of andere vage exchange te zetten als je geen ledger wilt i.p.v. de bekendere Coinbase, Binance (niet meer mogelijk in NL) of zelfs een broker als deGiro? De lagere fees? Die zijn toch ook verwaarloosbaar met die paar duizend die de meeste beleggen?
“Weak or strong, clever or simple, we are all brothers.”
pi_220937909
quote:
0s.gif Op maandag 1 juni 2026 19:38 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]
Maar wat is überhaupt de reden je knaken bij een of andere vage exchange te zetten als je geen ledger wilt i.p.v. de bekendere Coinbase, Binance (niet meer mogelijk in NL) of zelfs een broker als deGiro? De lagere fees? Die zijn toch ook verwaarloosbaar met die paar duizend die de meeste beleggen?
Volgens mij maken dat soort platforms overal en nergens reclame (Blox ook zo'n Nederlandse exchange) zie je constant bij voetbalwedstrijden op de boarding en in de reclameblokken voorbij komen met vaak een of andere promotie. Installeren mensen een app op hun telefoon en gaan ze memecoins traden. Of bij de koffieautomaat als het over Bitcoin gaat die weer eens een nieuwe ATH heeft neergezet.

Een hardwareledger is te gecompliceerd of althans dat denken ze.
blablablabla
pi_221200665
quote:
1s.gif Op maandag 1 juni 2026 17:56 schreef Elan het volgende:
Site is overigens weer online, dus misschien valt het allemaal wel mee.
Daar gaat niet veel meer van terugkomen
quote:
‘Zeer zorgwekkende signalen’ over financiële situatie cryptobedrijf Knaken: OM wil faillissement
Het Openbaar Ministerie (OM) wil dat cryptobedrijf Knaken uit Rotterdam failliet wordt verklaard. Volgens justitie zijn er ‘zeer zorgwekkende signalen’ over de financiële situatie van het bedrijf, dat klanten niet langer uitbetaalt. „Als dit een illegaal bordeel was geweest, was het meteen gesloten.”

Begin deze maand ontstond onrust onder gebruikers toen het platform plotseling offline ging. Klanten konden niet meer inloggen op hun account en kregen daardoor ook geen toegang meer tot hun cryptovaluta.

De problemen rond het bedrijf zijn inmiddels zo groot dat behalve een faillissementsprocedure ook een strafrechtelijk onderzoek loopt. De FIOD deed maandag doorzoekingen waarbij laptops en telefoons in beslag zijn genomen. Ook is beslag gelegd op het vermogen van de onderneming. Er is niemand aangehouden. Het OM wil niet zeggen of het oprichter en eigenaar Ronald Jonkers als verdachte beschouwt.

Bang voor chaotische afwikkeling
Het OM vreest dat klanten de dupe worden van een chaotische afwikkeling en wil dat een curator de controle overneemt. „Wij zijn bezorgd dat de afwikkeling door de huidige bestuurder niet ordentelijk verloopt”, zegt een OM-woordvoerder. Volgens hem zijn er aanwijzingen dat ‘er meer schulden dan bezittingen zijn’.

Toet zegt dat Knaken ongeveer 30.000 klanten had. Wanneer de rechtbank beslist over het faillissementsverzoek, is nog niet duidelijk. Als het faillissement wordt uitgesproken, wordt een curator aangesteld die de bezittingen en schulden van het bedrijf in kaart brengt.

Ondertussen probeert het zogeheten Knaken Collectief gedupeerde klanten te verenigen. Initiatiefnemer Fred Wickel zegt dat zijn organisatie inmiddels meer dan tachtig aanmeldingen heeft ontvangen van klanten die vrezen hun geld kwijt te zijn.

Wickel heeft dinsdagmiddag nog met bestuurder Ronald Jonkers gesproken. Volgens Wickel probeert hij ‘de zaak netjes af te handelen’. De mogelijkheden lijken voorlopig echter beperkt. Door het beslag op het vermogen van Knaken kunnen er voorlopig geen uitbetalingen of schikkingen plaatsvinden. Toch gaat het collectief door met het inventariseren van claims zolang het faillissement niet is uitgesproken.
https://www.ad.nl/rotterd(...)llissement~a99f1ee3/
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_221200783
Hoe kan zo'n bedrijf nou zoveel meer schulden dan bezittingen hebben?
  dinsdag 30 juni 2026 @ 22:30:31 #19
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_221200886
quote:
5s.gif Op dinsdag 30 juni 2026 22:18 schreef Alpha0 het volgende:
Hoe kan zo'n bedrijf nou zoveel meer schulden dan bezittingen hebben?
Het geld uitgeven dat klanten daar 'stalden' aan coke en hoeren?
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 30 juni 2026 @ 22:32:52 #20
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_221200902
Ze wisten wel waar ze de centjes uit de zakken moesten kloppen en voetbalclubs werkten daar blijkbaar graag aan mee.

https://www.feyenoord.com(...)jaar-verlengd-050724
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 30 juni 2026 @ 22:35:32 #21
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_221200919
quote:
1s.gif Op maandag 1 juni 2026 20:13 schreef Elan het volgende:

[..]
Volgens mij maken dat soort platforms overal en nergens reclame (Blox ook zo'n Nederlandse exchange) zie je constant bij voetbalwedstrijden op de boarding en in de reclameblokken voorbij komen met vaak een of andere promotie. Installeren mensen een app op hun telefoon en gaan ze memecoins traden. Of bij de koffieautomaat als het over Bitcoin gaat die weer eens een nieuwe ATH heeft neergezet.

Een hardwareledger is te gecompliceerd of althans dat denken ze.
Ze weten idd precies waar het geld uit de zakken te kloppen is.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_221208412
quote:
quote:
James volgt de zaak verder op de voet. De teleurstellende ervaring betekent niet dat hij niets meer met cryptovaluta te maken wil hebben. “Ik heb ook op andere platforms belegd. Platforms waar ik wel alle informatie en inzicht heb.”
Kijk James is goed bezig, heeft alle info en inzicht in de platforms
Vakman pur sang
pi_221209042
quote:
Les 1: not your keys, not your coins.

Bitcoin is nota bene ontworpen om geen "trusted third party" nodig te hebben.
pi_221213291
Terwijl een software wallet toch vrij eenvoudig is.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')