Call of the void moest ik ook aan denkenquote:Op zondag 31 mei 2026 00:37 schreef Stoorzendert het volgende:
'Call of the void' of spectaculaire zelfmoord? Je zou zo'n malloot maar op je harses krijgen.
Eh, nee. Dood door schuld in Nederlandse termen.quote:Op zondag 31 mei 2026 01:28 schreef Kottnauer het volgende:
Hij of zij kwam in een tuin terecht. Als daar net iemand was geweest was het behalve suïcide ook homicide geweest.
Lijkt mij sterk dat je (als je zelf al instapt) een paniekaanval krijgt. Een ballonvaart is onder het algemeen vrij rustgevendquote:Op zondag 31 mei 2026 01:00 schreef Elan het volgende:
Vreselijk. Waarschijnlijk zelfmoord maar kan ook nog een paniekaanval zijn geweest.
Voor mij reden om nooit in zo'n ding te stappen.
Ik krijg altijd precies op het moment dat ik nergens heen kan explosieve diarree, ik moet niet onder zo'n ballon gaan zitten, want ik bagger die hele mand zodanig vol dat iedereen wil springenquote:Op zondag 31 mei 2026 02:47 schreef Invisibli het volgende:
En dan nog, ik zou van de spanning direct moeten pissen of bouten. Zo'n vlucht duurt soms 3 uur toch? Ik begrijp dat niet.
Lijkt me vanzelfsprekend; een stukje hier, een stukje daar, etc. etc…quote:omdat onduidelijk was waar het slachtoffer terecht was gekomen.
Of femicide.quote:Op zondag 31 mei 2026 01:28 schreef Kottnauer het volgende:
Hij of zij kwam in een tuin terecht. Als daar net iemand was geweest was het behalve suïcide ook homicide geweest.
Ik denk dat hij of zij in zijn geheel naar beneden is gevallen. Vaak blijft er dan alleen een soort zak met gebroken botten liggen op de grond. Ze moeten ook deze heel voorzichtig optillen, kan zomaar zijn dat er wat afscheurt.quote:Op zondag 31 mei 2026 06:09 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Lijkt me vanzelfsprekend; een stukje hier, een stukje daar, etc. etc…
Ach je weet hoe dat gaat, paar biertjes op en met zijn allen 'als je nou niet springt ben je een ho-mo-fiel' zingen, sommigen bezwijken dan onder de groepsdruk.quote:Op zondag 31 mei 2026 00:31 schreef TLC het volgende:
Je zult daar maar bij zijn geweest, dan schrik je je toch ook het leplazerus als iemand er ineens uitspringtDat beeld krijg je de rest van je leven nooit meer van je netvlies
Maar die rand komt tot je borstkast ofzo gok ik?quote:Op zondag 31 mei 2026 07:14 schreef Bargehassus het volgende:
Zelf heb ik nogal last van hoogtevrees. Ben een keer mee geweest met een ballonvaart maar moet dan echt van de rand van de mand wegblijven. Krijg echt de neiging om over de rand heen te stappen, heel gek....
Bij mij kwam de rand tot aan m'n middel ongeveer. Maar ik ben 1.95, dus dat kan per persoon verschillen.quote:Op zondag 31 mei 2026 07:21 schreef cinderloom het volgende:
[..]
Maar die rand komt tot je borstkast ofzo gok ik?
Ik denk zelfmoord.
Paniek of onder invloed kan ook rare dingen doen maar wellicht Dan meer onder controle te brengen.
Niet heel gek. Komt gewoon vaker voor.quote:Op zondag 31 mei 2026 07:14 schreef Bargehassus het volgende:
Zelf heb ik nogal last van hoogtevrees. Ben een keer mee geweest met een ballonvaart maar moet dan echt van de rand van de mand wegblijven. Krijg echt de neiging om over de rand heen te stappen, heel gek....
Mij krijg je ook niet in zo’n mandje.quote:De neiging om te springen bij hoogtevrees is een bekend psychologisch fenomeen, vaak aangeduid als het High Place Phenomenon (HPP). Dit zijn ongewenste dwanggedachten of 'intrusies' waarbij je brein de impuls om te springen simuleert om je als het ware te waarschuwen voor gevaar.
Waarom gebeurt dit?
Controleverlies: Je bent niet bang om bewust zelfmoord te plegen, maar je bent bang voor een plotselinge, oncontroleerbare impuls of een 'kortsluiting' in je hoofd.
Veiligheidsmechanisme: Het is een bizarre beschermingsreactie van je brein. Door de angst de 'lonkende diepte' te ervaren, ga je automatisch extra op afstand van de rand blijven.
Wat kun je doen?
Accepteer de gedachte: Realiseer je dat het slechts een gedachte is en geen verlangen. Het hebben van deze gedachte betekent juist dat je gezond en alert bent op overlevingsgevaar.
Afstand houden: Blijf op een veilige afstand (minimaal enkele meters) van de rand waar je je nog comfortabel voelt.Focus op de omgeving: Fixeer je blik op de horizon of een vast object in de verte in plaats van naar beneden te kijken.
Gedragstherapie: Heb je hier zo'n last van dat het je dagelijks leven of reizen belemmert? Dan is cognitieve gedragstherapie (CGT) een zeer effectieve behandelmethode om de angst te overwinnen.
Dit doet het voor mij. Paar jaar geleden nog in Walibi Flevo geweest, 13x in een achtbaan. Heerlijk. Maar tijdens de rit omhoog inderdaad niet naar beneden kijken....quote:Op zondag 31 mei 2026 08:33 schreef thedeedster het volgende:
Focus op de omgeving: Fixeer je blik op de horizon of een vast object in de verte in plaats van naar beneden te kijken.
Zolang ik weet dat ik niet kán vallen heb ik nergens last van. En zoals iemand anders zei; het heeft ook met de hoogte van de rand te maken. Je navel - of in ieder geval die regio - is je natuurlijke zwaartepunt.quote:Op zondag 31 mei 2026 08:39 schreef Bargehassus het volgende:
[..]
Dit doet het voor mij. Paar jaar geleden nog in Walibi Flevo geweest, 13x in een achtbaan. Heerlijk. Maar tijdens de rit omhoog inderdaad niet naar beneden kijken....
Prima, maar wat je dan vooral niet moet doen is eruit springen.quote:Op zondag 31 mei 2026 09:14 schreef TLC het volgende:
In de Efteling bij de Pagode bleef ik ook stevig tegen de muur zitten en strak voor me uitkijken.
Daar ga ik niet in.quote:Op zondag 31 mei 2026 09:14 schreef TLC het volgende:
In de Efteling bij de Pagode bleef ik ook stevig tegen de muur zitten en strak voor me uitkijken.
Pasen en Kerst vallen op 1 dag wil je mij in een luchtballon krijgen.
quote:
Is al een keer gebeurd. Belgische skydiver sprong eruit en belandde in een boom op het ronde plein. Hij werd bij de uitgang aangehouden.quote:Op zondag 31 mei 2026 09:30 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Prima, maar wat je dan vooral niet moet doen is eruit springen.
quote:
Die had dan weer een andere reden om te springen, maar niet uit paniek.quote:Op zondag 31 mei 2026 09:36 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
Is al een keer gebeurd. Belgische skydiver sprong eruit en belandde in een boom op het ronde plein. Hij werd bij de uitgang aangehouden.
True. Neemt niet weg dat die voor paniek heeft gezorgd bij de rest.quote:Op zondag 31 mei 2026 09:39 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Die had dan weer een andere reden om te springen, maar niet uit paniek.
Verboden er uit te springen?quote:Op zondag 31 mei 2026 10:28 schreef Durmada het volgende:
Ik neem aan dat je veiligheidsinstructies krijgt voor je aan zo'n ballonvaart begint. Heel gek verhaal.
Als je wil springen boeit je dit natuurlijk niet.quote:Op zondag 31 mei 2026 10:28 schreef Durmada het volgende:
Ik neem aan dat je veiligheidsinstructies krijgt voor je aan zo'n ballonvaart begint. Heel gek verhaal.
Precies.quote:Op zondag 31 mei 2026 10:42 schreef Ama het volgende:
[..]
Als je wil springen boeit je dit natuurlijk niet.
Hou ik je wel gezelschap.quote:
Nah, dat is echt zo'n broodje aap.quote:Op zondag 31 mei 2026 08:40 schreef Tengano het volgende:
Maar er zijn ook mensen die middels wanen denken dat ze kunnen vliegen.
Niet echt, helaas.quote:Op zondag 31 mei 2026 11:17 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Nah, dat is echt zo'n broodje aap.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |