Als vader van een 11 jarige kan ik me voorstellen dat die ouder pissed off zijn, op zijn zachts gezegd.quote:Franse lerares aangeklaagd wegens pesten van leerling die later zelfmoord pleegde
In Frankrijk moet een lerares voor de rechter verschijnen wegens het pesten van een minderjarige leerling. Het gaat om een zaak rond de 11-jarige Evaëlle Dupuis, die in 2019 een einde aan haar leven maakte.
De lerares Frans wordt niet rechtstreeks verantwoordelijk gehouden voor de zelfdoding, maar is officieel aangeklaagd wegens het pesten en intimideren van een minderjarige. Volgens justitie speelde haar gedrag een belangrijke rol in het ontstaan en versterken van de pestsituatie rond het meisje.
Vernederingen in de klas
Volgens het onderzoek had de docente het meisje vanaf het begin van het schooljaar 2018 op haar gemunt. Meerdere leerlingen verklaarden dat Evaëlle regelmatig in de klas werd vernederd, apart werd gezet en streng werd toegesproken.
De lerares zou hard hebben geschreeuwd in de klas, weinig empathie hebben getoond en leerlingen publiekelijk hebben bekritiseerd. Justitie noemt haar gedrag een “katalysator” voor het verdere pestgedrag door klasgenoten.
Pesten door medeleerlingen
Na verloop van tijd werd Evaëlle ook door andere leerlingen gepest. Er vonden volgens het dossier twee ernstige incidenten plaats in februari 2019:
* een klasgenoot zou haar richting een bus hebben geduwd;
* bij een ander incident werd zij op het schoolplein aangevallen.
De lerares organiseerde daarna gesprekken met de klas over het pestgedrag. Volgens verklaringen van leerlingen werd Evaëlle daarbij opnieuw publiekelijk geconfronteerd met kritiek van klasgenoten, terwijl zij zichtbaar overstuur was.
Ouders trokken aan de bel
De ouders van Evaëlle stapten destijds naar de schoolleiding. Volgens hen werd de situatie onvoldoende aangepakt en werd de docente aanvankelijk beschermd door de school.
De schooldirecteur verklaarde tegenover justitie dat hij wel maatregelen probeerde te nemen, maar onvoldoende grip had op de situatie binnen het docententeam.
Historische rechtszaak
De zaak geldt in Frankrijk als uitzonderlijk, omdat voor zover bekend niet eerder een docent strafrechtelijk vervolgd werd wegens het pesten van een leerling.
Naast de lerares moeten ook twee voormalige schoolgenoten zich voor de kinderrechter verantwoorden wegens pestgedrag.
De inmiddels 62-jarige docente ontkent alle beschuldigingen. Zij heeft een verbod gekregen om nog les te geven aan minderjarigen in afwachting van het proces.
Volgens verklaringen van collega’s zou het gedrag van de lerares al langer bekend zijn geweest. Zij zou vaker kwetsbare leerlingen hebben uitgekozen en publiekelijk hebben vernederd.
Dat was ook wel simpel toen. Je kon er makkelijk mee weg komen ook.quote:Op maandag 25 mei 2026 16:16 schreef Cockwhale het volgende:
Aanklagen![]()
Ik had dat mens in 2020 al afgemaakt.
Ik ook.quote:Op maandag 25 mei 2026 15:12 schreef Harvest89 het volgende:
Nou we hadden vroeger op de basisschool ook een oude feeks rond lopen die het leuk vond om je voor schut te zetten voor de klas, dus ik snap die ouders en justitie wel.
quote:Op maandag 25 mei 2026 16:34 schreef Joopklepzeiker het volgende:
Daarom knipte ik van die bestelbonnen uit de Wehkamp en Neckermann catalogus en liet ik iedere keer dat ik last van haar had hele slaapkamerinrichten en keukens bij haar thuis bezorgen.
Niet de dildo's? Gemiste kans man.quote:Op maandag 25 mei 2026 16:34 schreef Joopklepzeiker het volgende:
[..]
Ik ook.
Daarom knipte ik van die bestelbonnen uit de Wehkamp en Neckermann catalogus en liet ik iedere keer dat ik last van haar had hele slaapkamerinrichten en keukens bij haar thuis bezorgen.
Dit was niet in de jaren 90? Dacht dat Wehkamp en Neckermann ze ook hadden, maar misschien ben ik in de war met Otto en Bader.quote:Op maandag 25 mei 2026 22:19 schreef Joopklepzeiker het volgende:
[..]
Die waren in die tijd alleen te koop in die afgelegen sexshops.
Zou best kunnen, ik was nog jong en dacht mischien dat het electrische kaarsen waren of zo.quote:Op maandag 25 mei 2026 22:21 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Dit was niet in de jaren 90? Dacht dat Wehkamp en Neckermann ze ook hadden, maar misschien ben ik in de war met Otto en Bader.
Hoe kun je zó door en door verrot zijn.quote:Op maandag 25 mei 2026 16:20 schreef littlemindy het volgende:
Beetje inlezen in deze zaak geeft een beeld van een sadistische bitch die het leuk vindt om een kwetsbaar meisje herhaaldelijk voor de hele klas voor schut te zetten. Dat is wel wat anders dan de doorsnee net wat strengere juf die elke basisschool wel kent.
Zelfs nadat het meisje zelfmoord pleegde toonde ze geen enkele zelfreflectie.
Goed dat dergelijk gedrag keihard wordt aangepakt.
Topper!quote:Op maandag 25 mei 2026 16:34 schreef Joopklepzeiker het volgende:
[..]
Ik ook.
Daarom knipte ik van die bestelbonnen uit de Wehkamp en Neckermann catalogus en liet ik iedere keer dat ik last van haar had hele slaapkamerinrichten en keukens bij haar thuis bezorgen.
quote:Op maandag 25 mei 2026 22:21 schreef Cockwhale het volgende:
Dit was niet in de jaren 90? Dacht dat Wehkamp en Neckermann ze ook hadden, maar misschien ben ik in de war met Otto en Bader.
Ik heb vroeger ook een gestoorde lerares gehad die het op mij had gemunt. En ook daar een laffe directeur die mijn moeder wegzette als "overbezorgd".quote:Op maandag 25 mei 2026 22:32 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Hoe kun je zó door en door verrot zijn.
Wat erg dat je dat mee hebt moeten makenquote:Op maandag 25 mei 2026 22:35 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik heb vroeger ook een gestoorde lerares gehad die het op mij had gemunt. En ook daar een laffe directeur die mijn moeder wegzette als "overbezorgd".
In mijn ervaring zijn leraren sowieso of geweldige mensen of ernstig getroubleerde mensen. Je bent echt een beetje overgeleverd aan de elementen.
Ik vroeg me serieus wel eens af waarvoor sommigen voor het vak gekozen hebben, ze hadden duidelijk geen geduld of een klik met kinderen. Naar hedendaagse maatstaven zouden ze gelijk de laan uit zijn gestuurd.quote:Op maandag 25 mei 2026 22:35 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik heb vroeger ook een gestoorde lerares gehad die het op mij had gemunt. En ook daar een laffe directeur die mijn moeder wegzette als "overbezorgd".
In mijn ervaring zijn leraren sowieso of geweldige mensen of ernstig getroubleerde mensen. Je bent echt een beetje overgeleverd aan de elementen.
Ik hoop dat ze in de gevangenis een dikke vette grote forse "vriendin" krijgt.quote:Op maandag 25 mei 2026 22:49 schreef matspontius het volgende:
Als dit mijn dochter betrof had ik die bitch ook even flink vernederd
Die door de wokegekte zich mag identificeren als 'vrouw'.quote:Op maandag 25 mei 2026 23:59 schreef Joopklepzeiker het volgende:
[..]
Ik hoop dat ze in de gevangenis een dikke vette grote forse "vriendin" krijgt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |