quote:
Op zondag 10 mei 2026 23:05 schreef Shreyas het volgende:Ook Feyenoord werd met een relatief goedkope selectie bestaande uit spelers die overal en nergens hadden gefaald (Dilrosun, Danilo, Idrissi, Jahanbakhsh) en twee flutkeepers Bijlow en Wellenreuther, vrij eenvoudig kampioen terwijl PSV en Ajax een veel duurdere selectie hadden.
Hahaha wat een geschiedvervalsing dit

De voorhoede bestond mede uit Gimenez en Paixao. En je vergeet natuurlijk totaal niet expres de veel scorende middenvelders. En de jeugd.
Het aantal goals dat gemaakt werd door Dilrosun, Danilo, Idrissi én Jahanbakhsh was 24 van de 81. Dat is nog geen 30%.
Functioneel, zeker, maar zij waren niet de dragers van het succes. Dat waren vier uitstekende aankopen, één huurspeler en vier jeugdspelers.
Alleen al Gimenez en Szymanski haalden dat seizoen dat aantal doelpunten met zijn tweeën. Deze twee spelers kostten bij elkaar 18 miljoen euro, ware het niet dat Feyenoord Szymanski niet kocht maar huurde. Iets met een oorlog in Rusland enzo.
We vergeten dan voor het gemak even de zeker voor de Eredivisie excellente jeugd, waar ajax ook echt een kloten aan heeft momenteel by the way.
Geertruida, Hartman, Kokcu hadden een groot aandeel in het kampioenschap.
En zeker weten ook Bijlow, die met 25 wedstrijden (slechts 15 keer de nul, slechts 18 tegendoelpunten) in de Eredivisie een enorme meerwaarde had.
De interesse in Bijlow vanuit Juventus, ook nu nog, heeft vast te maken met zijn matigheid. Net als het feit dat hij zich in oranje speelde.
En dan nog de slimme aankopen Timber (7 miljoen), Hancko (8 miljoen) en Wieffer (half miljoen).
Feyenoord zou voor Hancko, Gimenez, Timber, Szymanski een investering van +-35 miljoen moeten doen naast de eigen jeugd en absolute budgettreffers als Wieffer.
Dan de transfersommen maar even voor al die matigheid bij verkoop.
Kokcu 30
Gimenez 35
Geertruida 30
Wieffer 32
Hancko 33
Szymanski 10
Timber 5 (had 30 kunnen zijn, maar begon idioot te doen zijn laatste jaar)
Zegt misschien iets over de gepercipieerde waarde vanuit de markt van die selectie.
Ik heb Paixao bewust niet benoemd, want die begon de jaren daarna pas echt te vlammen.
Dat daarna veel spelers niet volledig slagen in het buitenland, daar weten ajacieden natuurlijk alles van.

Toch lijken Wieffer, Hancko en Bijlow zich aardig te bewijzen in het buitenland. Leuk voor die jongens.
Oh ja en dan vergeten we nog even de beste trainer met ondersteuning en zieke fitheid van de selectie. Kleinigheidje slechts.
Maar waarom reageer ik ook op deze pannenkoek

Het recept van dat alles?
Wil ajax er wat van gaan maken, zullen ze een functionerende AD/TD moeten regelen, een goede trainer inclusief staff, jeugd moeten laten doorbreken en een aantal goedkope talenten die voltreffers blijken te zijn moeten halen. En iedereen moet ziek fit zijn.
Dat recept is in Nederland al decennia hetzelfde, maar het blijkt toch elke keer erg lastig tot een mooie cake te bakken. Alleen in Eindhoven krijgen ze het redelijk voor elkaar, soms met wat illegale staatssteun wanneer de grond onder het stadion of de lokale parkeergarage verkocht wordt.