abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 25 maart 2026 @ 20:16:32 #1
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_220430937
Bron: https://www.rtl.nl/nieuws(...)e-prijskaartje-92997?

Er hangt een flink prijskaartje aan het eendaagse bezoek van minister van Defensie Yeşilgöz (VVD) aan de Zr. Ms. Evertsen anderhalve week geleden.


Omdat het regeringsvliegtuig niet beschikbaar was, huurde Defensie voor bijna een ton een privétoestel voor de reis naar Cyprus. Volgens het ministerie is alles conform de regels gegaan. Maar GroenLinks-PvdA noemt het 'bizar' en CDA-leider Bontenbal zegt dat hij het zelf niet zou hebben gedaan.

Enkele weken geleden besloot het kabinet tot deelname aan een maritieme missie rond Cyprus, als onderdeel van een groter vlootverband met het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle. Doel is om het oostelijk deel van de Middellandse Zee en Cyprus te beschermen tegen Iraanse drones en raketten. Kort na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten lag Cyprus al een keer onder vuur vanwege de aanwezigheid van een Britse legerbasis.

Kort nadat de Evertsen in het gebied was aangekomen, ging de kersverse defensieminister Yeşilgöz op maandag 16 maart op bezoek bij het schip. Het was een reis in etappes: eerst per vliegtuig naar Cyprus en vervolgens per helikopter.
Complicerende factor was dat het hele bezoek in één dag moest plaatsvinden. Een lijnvlucht was daarom geen optie. Het regeringsvliegtuig, de PH-GOV, en het eigen toestel van Defensie, de Gulfstream, waren niet beschikbaar. Dus werd besloten om een privéjet te huren.

Op vragen van RTL Nieuws antwoordt het ministerie dat 'conform de geldende regels' een zogenoemde tenderprocedure is gestart voor de inhuur van een civiel vliegtuig. Dit is een praktijk die volgens Defensie vaker is voorgekomen als een lijnvlucht, de Gulfstream of militair vervoer niet beschikbaar zijn.

Het ingehuurde toestel kostte voor die dag 10.333 euro per persoon. De degelatie bestond in totaal uit negen personen. Naast de minister waren dat onder anderen de Commandant der Zeestrijdkrachten, de Commandant Joint Force Command, en de eigen cameraman van Defensie die meereisde om het bezoek in beeld te brengen. Het totale prijskaartje kwam daarmee uit op 92.997 euro.

Op Twitter werd door luchtvaartjournalist Menno Swart afgelopen dagen al gespeculeerd over de rekening van het flitsbezoek aan de Evertsen. De daadwerkelijke rekening blijkt dus nog hoger dan al werd vermoed.

Kamerleden reageren met verbazing. "Zonde van het geld", zegt CDA-leider Henri Bontenbal. "Het lijkt mij veel geld." Kati Piri van GroenLinks-PvdA is nog uitgesprokener. "Dit is waarschijnlijk het duurste instagramfilmpje ooit van een Nederlandse politicus. Betaald door de belastingbetaler."
Ook Gidi Markuszower zegt dat hij een andere afweging had gemaakt. "Zeker in deze tijden waarin veel Nederlanders elk dubbeltje om moeten draaien om de maand door te komen, verwacht je van het landsbestuur wat meer terughoudendheid bij dit soort uitgaven."
SP-Kamerlid Sarah Dobbe is verontwaardigd over de uitgave. "Terwijl dit kabinet bezuinigt op zorg en sociale zekerheid en geen cent over heeft voor de energierekening van mensen, wordt het geld wel aan de defensiepropaganda uitgegeven? Bizar."
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_220430961
De rekening op VVD neerleggen aub.

Dat is van zotte in deze tijden. Een verwend ritjes kan echt niet meer.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_220430972
Defensie heeft toch genoeg vliegtuigen staan. Weggegooid geld weer.
  woensdag 25 maart 2026 @ 20:22:18 #4
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_220431002
Waarom privevliegtuig? Kunnen ze niet gewoon met KLM ofzo?
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_220431028
En maar zeuren dat er 3mrd te kort is.

En die rekening maar bij de samenleving neerleggen. ..
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  woensdag 25 maart 2026 @ 20:25:29 #6
402274 Cruzinats
we were kings, and such
pi_220431029
quote:
Omdat het regeringsvliegtuig niet beschikbaar was, huurde Defensie voor bijna een ton een privétoestel voor de reis naar Cyprus.
Dit verbaast mij nou niks met EasyJetten als MP. -O-

Lag 'ie weer lekker op de zonnige stranden van Argentinië terwijl men hier bij de pomp in de kont genomen wordt.
  woensdag 25 maart 2026 @ 20:28:33 #7
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_220431062
De VVD die nog steeds campagne voert maar nu gefinancierd vanuit de schatkist. What's not to like?
Huilen dan.
  woensdag 25 maart 2026 @ 20:35:26 #8
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_220431119
Een vakantie naar Cyprus kost gemiddeld tussen de ¤400 en ¤900 per persoon voor een week, afhankelijk van het seizoen, de locatie en het type accommodatie. Goedkope vluchten beginnen vaak rond de ¤200, terwijl pakketreizen inclusief vlucht en verblijf beschikbaar zijn vanaf ca. ¤379 in het laagseizoen.

Gemiddelde kosten (pakketreizen):
Budget: Vanaf ca. ¤379 - ¤500 per persoon voor een week (eenvoudig appartement/hotel).
Middenklasse: ¤500 - ¤800 per persoon voor 7 dagen (bijv. 3/4-sterren hotel).
Luxe/All-Inclusive: ¤800 - ¤1000+ per persoon per week.

Kosten ter plaatse en tips:
Verblijf: Populaire badplaatsen zoals Paphos en Ayia Napa bieden een goede prijs-kwaliteitverhouding.
Eten en drinken: Het prijsniveau is over het algemeen iets lager dan in Nederland, vergelijkbaar met Griekenland.
Vliegtickets: De gemiddelde prijs ligt tussen de ¤300 en ¤400.
Beste reistijd: Mei tot oktober biedt het beste weer.
pi_220431175
Het plebs zou wat minder moeten zeuren. Ik houd wijselijk mijn mond voordat ik word uitgemaakt voor vrouwenhater. Het gaat hier simpelweg om een zeer zelfstandige en zelfverzekerde vrouw die haar mannetje vrouwtje staat.
pi_220431189
Voor dat geld hebben we wel een kek filmpje gekregen:

twitter
pi_220431208
Het grote probleem is dat wij de overheid de macht hebben gegeven om onze belastingcenten op deze manier uit te geven.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220431402
Unpopular opinion: De minister van Defensie gaat op bezoek bij de mannen en vrouwen die op missie gaan om haar waardering uit te spreken. Dat lijkt me iets wat een minister van Defensie moet doen. Wat was het alternatief geweest? Een videoboodschap? Een Zoom-call?
  woensdag 25 maart 2026 @ 21:29:10 #13
292596 Faux.
Fan van zichzelf
pi_220431420
Wat een gedoe zeg. Het is niet eens een ton. Iedereen die voor de overheid heeft gewerkt weet dat dit echt kleingeld is. Och wat Hollands om ons hier zo druk om te maken, volgende keer neemt ze maar de trein naar Cyprus :')
Hier schreef tong80 het volgende:
Faux is een FOK!held, zoals dat vroeger Gellarboy en Brechtje waren. Users die je koestert.
  woensdag 25 maart 2026 @ 22:01:13 #14
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_220431671
Kut VVD'er
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  woensdag 25 maart 2026 @ 22:04:34 #15
192229 XDo
Orgasm beat it!
pi_220431695
Ik snap dat het meer kost dan dat Jan en Anneke een weekendje Cyprus doen.

Een ton is echter volslagen buitensporig.
It's nothing, returned Mrs Chick. It's merely change of weather. We must expect change.
  woensdag 25 maart 2026 @ 22:16:40 #16
221644 crew  timmmmm
sp3c lives matter
pi_220431768
Nou en?
Laffe huichelaar
pi_220431794
quote:
0s.gif Op woensdag 25 maart 2026 22:16 schreef timmmmm het volgende:
Nou en?
Grotendeels mee eens maar waarom geen lijnvlucht?
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_220431804
quote:
1s.gif Op woensdag 25 maart 2026 20:46 schreef RotatoR het volgende:
Voor dat geld hebben we wel een kek filmpje gekregen:

[ x ]
Triest.

Niet alleen die weggesmeten ton, maar ook het feit dat deze vrouw met haar kinderstem kennelijk het idee heeft dat haar aanwezigheid betekenis heeft.

Het filmpje bewijst dat het hier gaat om een toneelspel. Van zeer matig niveau.
  donderdag 26 maart 2026 @ 00:17:46 #19
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_220432277
quote:
Complicerende factor was dat het hele bezoek in één dag moest plaatsvinden.
Hamvraag is natuurlijk waarom dat per se in één dag moest. Gewoon een lijnvluchtje boeken, hotelletje Larnaca, en dan de volgende dag met een lijnvlucht weer terug kon niet omdat?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')