Liken voelt toch niet helemaal gepast, wat kut zeg. Beterschap voor J, en hopelijk verloopt het bij jou heel mild!quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:19 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Nee maar klinkt interessant.
Beterschap voor @:tele6 en @:vlindertje89 met de zielige verkoudheid. J is er best ziek van. Bij mij komt het ook opzetten
Graag gedaan. Nou ja iemand een stoornis of hoe je het ook wilt noemen gunnen is gewoon niet netjes. "Oppassen met wat je een ander toewenst" Als het wel mag, dan dat Kirk mokkel, blijft ze tenminste thuis in de keuken (zoals het volgens haar hoort). Jou niet in elk geval.quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:23 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
Het gaat om de intentieik waardeer dat je het toch post ook al vind je het moeilijk en weet je misschien niet zo goed hoe of wat precies te zeggen
dankjewel!
En in dit geval gaat de uitspraak wel vrij letterlijk op ja.
En je mag anderen vanalles gunnen hoorwaarom zou dat niet mogen? Of is dit een spreekwoord/uitdrukking dat/die ik niet ken
Ahh, zo. Ja iemand een stoornis gunnen is inderdaad niet netjesquote:Op donderdag 5 februari 2026 22:31 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Graag gedaan. Nou ja iemand een stoornis of hoe je het ook wilt noemen gunnen is gewoon niet netjes. "Oppassen met wat je een ander toewenst" Als het wel mag, dan dat Kirk mokkel, blijft ze tenminste thuis in de keuken (zoals het volgens haar hoort). Jou niet in elk geval.
Whehe, moest lachen.quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:31 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Graag gedaan. Nou ja iemand een stoornis of hoe je het ook wilt noemen gunnen is gewoon niet netjes. "Oppassen met wat je een ander toewenst" Als het wel mag, dan dat Kirk mokkel, blijft ze tenminste thuis in de keuken (zoals het volgens haar hoort). Jou niet in elk geval.
Oh zo, dacht dat uit de context wel duidelijk was dat het om minder leuke dingen gaat. Maar eens je een rustige vlucht en mooi weer in Barcelona toe hoor. En wat verder nodig is voor een zorgeloos verblijf.quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:35 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
Ahh, zo. Ja iemand een stoornis gunnen is inderdaad niet netjeshaha. Maar je kan mensen ook juist leuke dingen gunnen! Dat had ik meer in mn hoofd. Fijn dat je mij idd geen stoornis toewenst haha! Ik mezelf ook niet
Is volgens mij ongeveer de enige context waarin mokkel gebruikt mag worden in deze SCquote:
Ik las vorige week op Insta geloof ik de kop: "Welke vlucht is de meest turbulente ter wereld?" en ik wist het gelijk: die van Mendoza (Argeninië) naar Santiago in Chiliquote:Op donderdag 5 februari 2026 22:48 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Oh zo, dacht dat uit de context wel duidelijk was dat het om minder leuke dingen gaat. Maar eens je een rustige vlucht en mooi weer in Barcelona toe hoor. En wat verder nodig is voor een zorgeloos verblijf.
Misschien moet ik oppassen met rustige vlucht wensen. Ik vind vliegen dus dodelijk saai en turbulentie lijkt me wel grappig. Gewoon ineens een halve kilometer naar beneden donderen. Dus daar hoop ik op en heb vervolgens een hele saaie, rustige vlucht. Zelfs het landen gaat volgens het boekje.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Sowieso is het naderen van Santiago altijd wel goed voor wat luchtzakken
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
Het zou grappig zijn als het niet zo ongelofelijk sneu en gevaarlijk is.quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:54 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Is volgens mij ongeveer de enige context waarin mokkel gebruikt mag worden in deze SC![]()
Over mokkels gesproken, Melanie. Die documentaire. Trump wou hem verplichten op scholen. Ze zijn zelf de uitgever.
Doet me erg aan Mein Kampf denken.
Op de geheime zender heb je een nummer "moet ik nou lachen of moet ik huilen"quote:Op donderdag 5 februari 2026 22:59 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Het zou grappig zijn als het niet zo ongelofelijk sneu en gevaarlijk is.
Erica Kirk, weduwe van de doodgeschoten Charlie Kirk: https://www.google.com/se(...)nt=mobile-gws-wiz-hpquote:
Als ik het zie…krijg ik al jeuk en kriebels. Brrrr.quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:01 schreef flipsen het volgende:
And now for something completely different: het is hier dus al tijdenlang 30+ en vaak 35+ geweest, maar gisteravond donder en bliksem en flinke regen. Vannacht en vanochtend ook. Lekker, maar toen ik zojuist naar het zwembad liep...
[ afbeelding ]
Met het schepnet krijg ik het er niet uit. Ik vroeg me echt af wat het was, blijken kleine beestjes te zijn, lijken op mini-mieren. Even in de buurtapp gegooid en iedereen heeft er last van, komt door de stortbui zeggen ze. Zijn "Trips", nog even zoeken wat de Nederlandse vertaling is. Luizen? Wel erg irritant... Pomp en filter maken nu overuren en maar een extra schep chloor erin gemikt. Ah, mijn test-kit voor het water was ook binnen, dus ik kan gelijk aan de slag
Onweersbeestjes klopt dus welquote:Thysanoptera
, in de volksmond bekend als tripsen, donderbeestjes of onweersbeestjes, zijn piepkleine (1-3 mm), slanke insecten die bekend staan als hardnekkig ongedierte in de land- en tuinbouw. Ze hebben gerafelde vleugels, voeden zich met plantensappen, wat leidt tot zilverachtige vlekken op bladeren, en kunnen zich snel vermenigvuldigen.
Kenmerken en eigenschappen van Thysanoptera:
Naamgeving: De naam komt uit het Grieks: thysanos (franje) en pteron (vleugel), verwijzend naar de haarzoom aan hun vleugels.
Uiterlijk: Ze zijn zeer klein (0,5-14 mm, meestal 1-3 mm), langwerpig en variëren in kleur van lichtgeel tot donkerbruin/zwart.
Schade: Tripsen steken plantencellen aan en zuigen deze leeg, wat resulteert in zilverachtige, grijze of bruine vlekken op bladeren, bloemen en vruchten. Ze kunnen ook virussen overdragen.
Leefwijze: Ze zijn vooral actief bij warm, droog weer en kunnen zich bij onweersachtige omstandigheden in grote aantallen verplaatsen via de wind.
Levenscyclus: Vrouwtjes kunnen eitjes leggen zonder bevruchting (parthenogenese), waardoor populaties snel groeien. Ze leggen honderden eitjes in hun korte leven (ca. 75 dagen).
Bestrijding: Ze kunnen worden bestreden met natuurlijke vijanden zoals aaltjes (Steinernema feltiae), roofmijten of door het verwijderen van aangetaste plantendelen.
Tripsen komen overal ter wereld voor en kunnen zowel op kamerplanten als in de open lucht, zoals in granen en kassen, voor aanzienlijke schade zorgen.
Ik likede voor ik de beestjes zag.quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:01 schreef flipsen het volgende:
And now for something completely different: het is hier dus al tijdenlang 30+ en vaak 35+ geweest, maar gisteravond donder en bliksem en flinke regen. Vannacht en vanochtend ook. Lekker, maar toen ik zojuist naar het zwembad liep...
[ afbeelding ]
Met het schepnet krijg ik het er niet uit. Ik vroeg me echt af wat het was, blijken kleine beestjes te zijn, lijken op mini-mieren. Even in de buurtapp gegooid en iedereen heeft er last van, komt door de stortbui zeggen ze. Zijn "Trips", nog even zoeken wat de Nederlandse vertaling is. Luizen? Wel erg irritant... Pomp en filter maken nu overuren en maar een extra schep chloor erin gemikt. Ah, mijn test-kit voor het water was ook binnen, dus ik kan gelijk aan de slag
Awww sterkte ziekeltjesquote:Op donderdag 5 februari 2026 23:03 schreef Lucky_Strike het volgende:
Nou, ben benieuwd hoe erg we elkaar wakker gaan houden. Afgelopen nacht was alleen hij aan het spoken, gok dat het nu een groepsexercitie wordt.
Het is ook wel weer geinig. Net allebei een ibu en maagbeschermer genomen. Paracetamol, water, zakdoekjes en dropjes op het nachtkastje. We sabbelen nu allebei op een trachitol. Gedeelde smart
Waarom op een wachtlijst? Die kun je toch zo bestellen?quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:08 schreef AnneX het volgende:
En hoe krijg je dit weg uit een zwembad?
Ik sta op een wachtlijst voor aaltjes vanwege de naaktslakken in pot met bollen op het balkon.
Filter+chloor kennelijk... en ik zal morgen weer eens een ronde doen met de gifspuit overal, is wel weer nodig (werkt tegen ongeveer al het ongedierte).quote:Op donderdag 5 februari 2026 23:08 schreef AnneX het volgende:
En hoe krijg je dit weg uit een zwembad?
Ik moest ook lang wachten op de aaltjes voor de pissebeddenquote:Op donderdag 5 februari 2026 23:09 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Waarom op een wachtlijst? Die kun je toch zo bestellen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |