abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_219979429
‘Veel doden en gewonden’ bij mogelijke vuurwerkexplosie in bar in Zwitsers skioord Crans-Montana

In het Zwitserse wintersportoord Crans-Montana zijn tijdens oudejaarsnacht bij een explosie in een bar meerdere mensen omgekomen. Het is nog onduidelijk hoeveel slachtoffers er precies zijn.

In Zwitserse media en op sociale media wordt melding gemaakt van een explosie tijdens een nieuwjaarsconcert. Volgens de lokale radiozender RhoneFM zou er iets fout zijn gegaan met vuurwerk. Meerdere personen zouden dit tegenover de zender hebben bevestigd. Het aantal slachtoffers zou zeer hoog zijn; RhoneFM meldt mogelijk enkele tientallen doden, terwijl een anonieme bron spreekt van ongeveer veertig slachtoffers. De Zwitserse politie heeft deze informatie tot nu toe niet bevestigd.

De explosie vond plaats rond 1.30 uur in de bar Le Constellation in Crans-Montana. De oorzaak is nog niet bekend, aldus een politiewoordvoerder tegen persbureau AFP. Op dat moment waren er ruim honderd mensen in de bar aanwezig, aldus de Zwitserse politie. Na de ontploffing brak brand uit. Die werd relatief snel geblust.

Ooggetuige meldt tientallen gewonden

Naar verluidt deed de explosie zich voor rond 1.30 uur en was het etablissement op dat moment stampvol. Een ooggetuige, die zich tijdens de nieuwjaarsviering in het gebouw bevond, meldde dat tientallen mensen gewond zijn geraakt, onder wie ook zwaargewonden.

De brandweer en meerdere helikopters werden onmiddellijk ingezet. De Zwitserse overheid heeft een infolijn opengesteld voor bezorgde familieleden van aanwezigen. Om 10.00 uur geeft de politie een persconferentie.

Crans-Montana is een bekend skiresort in het kanton Wallis (of Valais) in het zuidwesten van Zwitserland.

https://nos.nl/artikel/25(...)sie-in-zwitserse-bar

https://www.ad.nl/buitenl(...)ns-montana~aca8e56f/
pi_219979438
Dodental cafébrand Crans-Montana gestegen naar 41

Het dodental na de brand in het Zwitserse ski-oord Crans-Montana is gestegen naar 41. Een 18-jarige Zwitserse man die gewond raakte bij de brand in het café is gisteren in een ziekenhuis in Zürich overleden.

https://nos.nl/artikel/26(...)ana-gestegen-naar-41

:{
pi_219981855
Toch opmerkelijk, dat van zoveel zwaargewonden er na een maand pas 1 is overleden. En gelukkig maar, er zullen er nog wel wat in coma gehouden worden vrees ik.
  vrijdag 6 februari 2026 @ 13:31:40 #5
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_220015791
https://www.telegraaf.nl/(...)enken/129847669.html
Ja hij zal nog wel eens aan die brand denken , hoe stom hij geweest is
quote:
Eigenaar café zegt ’geen moment’ niet aan slachtoffers van brand Crans Montana te denken
Jacques Moretti - mede-eigenaar van de Zwitserse bar Le Constellation, waar op oudjaarsavond brand uitbrak, heeft gezegd dat hij en zijn vrouw geen moment niet aan de slachtoffers van de dodelijke ramp denken.

Bij de brand zijn 41 mensen, onder wie een Belgisch meisje, omgekomen en raakten 115 anderen gewond.

Er is geen moment dat we niet aan de slachtoffers denken, geen moment dat God het wil;, zei Moretti bij aankomst in Sion.

Daar vond vandaag een nieuwe hoorzitting plaats in het kader van het strafrechtelijk onderzoek tegen het echtpaar wegens dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en brandstichting door nalatigheid


[ Bericht 1% gewijzigd door michaelmoore op 06-02-2026 17:25:59 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_220036367
Wtf momentje du jour:

quote:
Brand op herdenkingsplek cafébrand Crans-Montana, vermoedelijk door kaars

Op de herdenkingsplek voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in het Zwitserse skioord Crans-Montana is vanochtend brand uitgebroken. Het vuur kon snel worden geblust, er is niemand gewond geraakt.

De brand brak rond 06.00 uur. Getroffen werd een tent die is opgezet om de slachtoffers van de cafébrand te herdenken. De felle kelderbrand in de nieuwjaarsnacht eiste 41 levens.

In de tent zijn bloemen, knuffels en kaarsjes neergelegd. Het vermoeden bestaat dat de brand begon bij een kaars die in het midden van de tent op een tafel stond.

Meerdere memorabilia in de tent zijn verbrand. Het condoleanceboek zou ongeschonden zijn gebleven.

Bij de grote brand op 1 januari in Crans-Montana raakten ook meer dan tachtig mensen zwaargewond. Al snel na de brand kwam naar buiten dat verplichte veiligheidsinspecties sinds 2019 niet waren uitgevoerd. Naar de eigenaar van het café loopt een strafrechtelijk onderzoek.
https://nos.nl/artikel/26(...)moedelijk-door-kaars
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')