abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_219762670


Elk weekend worden er twee wedstrijden gesprongen, behalve tijdens de twee vierdaagse toernooien. Elk weekend is er een kwalificatieronde, waarna de beste vijftig aan de wedstrijd mee mogen doen. De beste dertig mogen door naar de tweede ronde en zij verdelen onderling de WB-punten.

Een uitzondering vormt het Vierschansentoernooi. Ook hier mogen de beste vijftig deelnemen, maar daarbij worden er koppels gevormd. De nummer één mag tegen de nummer vijftig, de nummer twee tegen nummer 49, etc. De winnaar mag telkens door naar de volgende ronde. Zo blijven er 25 springers over voor de tweede springronde. Deze worden aangevuld met de vijf beste verliezers, oftewel de 'lucky losers'.



WB Kalender
Zie --> https://www.fis-ski.com/DB/ski-jumping/calendar.html
[b]Op dinsdag 9 september 2003 13:57 schreef Dr.Daggla het volgende:[/b]
[13:57:43] <@Daggla> ik weet ei'k ook niet wie corleone is.. Uit ER ofzo?
pi_219763065
Koel gedaan ^O^

Scheelde maar 0,5 punt of hij had net zoals Peter 3 overwinningen.

Erg veel zin in de Spelen
Op vrijdag 16 oktober 2020 11:18 schreef molloot200 het volgende: De ESF Playlist Hero :Y
Het ESF-playlist topic
pi_219763665
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 januari 2026 18:35 schreef koffieleuk het volgende:
Koel gedaan ^O^

Scheelde maar 0,5 punt of hij had net zoals Peter 3 overwinningen.

Erg veel zin in de Spelen
Benieuwd of hij het daar ook kan flikken. Gebeuren toch vaak gekke dingen. Alles winnen en op de OS 7e en 4e worden ofzo
[b]Op dinsdag 9 september 2003 13:57 schreef Dr.Daggla het volgende:[/b]
[13:57:43] <@Daggla> ik weet ei'k ook niet wie corleone is.. Uit ER ofzo?
pi_219765545
Even een overzichtje gemaakt qua standen World Cup voorafgaand aan de Spelen, winnaars 4h en de uiteindelijke medaille verdeling:

2010: world cup: 1 ammann, 2 schlierenzauer, 3 morgenstern. 4h: kofler.
OS: ammann 2x goud.schlierenzauer 1x goud, 2x brons. morgenstern 1x goud. kofler 1x goud.

MALYSZ (2x zilver) als 'upset'

2014: stoch, p.prevc. 3 kasai. 4h: stoch
OS: stoch 2x goud. p.prevc 1x zilver,1x brons. kasai 1x zilver, 1x brons.

BARDAL (1x brons) als 'upset'

2018:stoch, freitag, 3. wellinger 4h: stoch
stoch 1x goud, 1x brons. freitag 1x zilver. wellinger 1x goud, 2x zilver

FORFANG (1x goud, 1x zilver), JOHANSSON (1x goud, 2x brons) als 'upset'

2022:geiger, r. kobayashi, 3. granerud. 4h: r.kobayashi
r. kobayashi 1x goud, 1x zilver, geiger 2x brons, granerud geen medailles.

FETTNER (1x goud, 1x zilver), KUBACKI (1x brons), LINDVIK (1x goud), Slovenie zilver in teamwedstrijd.

Op 2022 na vind ik de oogst wel meevallen qua gekke dingen.
pi_219771304
Bron: ad.nl

quote:
Opnieuw ophef in het schansspringen: atleten zouden geslachtsdeel groter maken om beter te presteren

Er is opnieuw ophef ontstaan in het schansspringen. In verschillende buitenlandse media duiken verhalen op over schansspringers die met injecties van hyaluronzuur hun geslachtsdeel groter zouden maken, om zo beter te presteren.

De internationale ski- en snowboardfederatie FIS kondigt daarom maatregelen aan voor de Olympische Winterspelen van volgende maand.

In schansspringen is elke millimeter van belang, en dat lijken sommige atleten wel heel letterlijk te nemen. Met als doel verder te springen, zouden meerdere schansspringers een ‘marginal gain’ gevonden hebben bij... hun geslachtsdeel.

Zij die groter geschapen zijn, dragen namelijk een groter pak en zouden zo iets verder kunnen vliegen. Daarom zouden sommigen zelfs hun geslachtsdeel injecteren met hyaluronzuur om het tijdelijk zichtbaar dikker, en dus iets groter, te maken.

Dat deden ze naar verluidt op één welbepaald moment. Voor de start van het seizoen wordt elke schansspringer met een 3D-scanner gemeten om zijn paslengte en omvang voor het skipak dat seizoen te bepalen. Die meting dient immers als basis voor het ontwerp van het pak van de atleet.

Atleten worden daarbij gemeten vanaf het laagste punt in het genitale gebied. Als dat punt naar beneden kan worden verschoven, is het pak automatisch groter, wat moet resulteren in een betere sprong.

Voor slechts een paar millimeter extra stof in het pak zouden sommige schansspringers dus hun toevlucht hebben gezocht bij injecties van hyaluronzuur, om zo hun geslachtsdeel groter te maken bij de meting. Voorheen werden siliconen condooms gebruikt om het systeem te omzeilen voordat de metingen werden ingevoerd.

Het zijn verhalen waar Matthias Hafele, baas van de internationale ski- en snowboardfederatie FIS, van huivert. Bij het Duitse Bild geeft hij aan dat er gewerkt wordt aan maatregelen.

„We werken achter de schermen al aan methoden om dit moeilijke probleem te verbeteren”, zegt Hafele. „Het doel is ervoor te zorgen dat de botstructuur, en niet het zachte weefsel, de doorslaggevende factor is voor de meting.”

In mei van dit jaar werd het schansspringen al geteisterd door een schandaal. Toen werden twee Noorse stafleden na het WK geschorst en uiteindelijk ontslagen nadat ze betrapt waren op het moedwillig manipuleren van skipakken.

Ze voegden een verboden naad aan het pak toe om voor meer stabiliteit te zorgen. Hoe minder beweging in de lucht, hoe beter de sprong. De drie springers van Noorwegen op dat WK - die niets wisten van de fraude - werden gediskwalificeerd.
Poh poh poh koekoek. Dit is geil!!!!
U MAD?
pi_219771811
quote:
1s.gif Op woensdag 7 januari 2026 18:04 schreef de_boswachter het volgende:
Bron: ad.nl
[..]
Poh poh poh koekoek. Dit is geil!!!!
Toch maar eens wat Afrikanen van zo'n schans laten gaan.
pi_219771874
quote:
0s.gif Op woensdag 7 januari 2026 19:01 schreef Wienerschnitzels het volgende:

[..]
Toch maar eens wat Afrikanen van zo'n schans laten gaan.
Schansrecords
U MAD?
pi_219772080
Duiding @petervanhal :D

Schansspringen is helemaal gek geworden.
[b]Op dinsdag 9 september 2003 13:57 schreef Dr.Daggla het volgende:[/b]
[13:57:43] <@Daggla> ik weet ei'k ook niet wie corleone is.. Uit ER ofzo?
pi_219823515
twitter


Waarom niet _O_
[b]Op dinsdag 9 september 2003 13:57 schreef Dr.Daggla het volgende:[/b]
[13:57:43] <@Daggla> ik weet ei'k ook niet wie corleone is.. Uit ER ofzo?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')