Vloerverwarming is tegenwoordig vrijwel altijd kunststofbuis (bijvoorbeeld Uponor), dus dat roest niet.quote:Op zondag 28 december 2025 20:38 schreef Wantie het volgende:
[..]
[..]
Bijvoorbeeld het water in de vloerverwarming. Heeft dat onderhoud nodig, zoals anti corrosie behandeling?
Klopt, een warmtepomp is een koelinstallatie omgekeerd: verdamper buiten en condensor binnen. Daartussen een compressor om van gas naar vloeibaar te gaan en wat toeters en bellen.quote:Op zondag 28 december 2025 20:38 schreef Wantie het volgende:
Ik heb bedrijfsmatig wel gewerkt met enorme koel- en vriescellen. En daar werd geen periodiek onderhoud aan gepleegd.
Storingen kwamen voor als de installatie aan het einde van zijn leven was.
Een warmtepomp is eigenlijk niet anders toch?
Zolang je zuurstofdichte slangen gebruikt, is er niks aan de hand. De stalen buizen zijn wel gevoelig voor corrosie; door de pH op 9,5 en het water zoutvrij en O2 vrij te maken&houden, is corrosie minimaal.quote:Op zondag 28 december 2025 20:38 schreef Wantie het volgende:
Bijvoorbeeld het water in de vloerverwarming. Heeft dat onderhoud nodig, zoals anti corrosie behandeling?
Maakt toch niet uit door wie het gereinigd wordt? Het moet gebeuren.quote:Op zondag 28 december 2025 20:52 schreef Wantie het volgende:
[..]
In de praktijk is dat een wassen neus.
De installateur plakt stickers op elke installatie met het koelmiddel, en dat controleert de gemeente. Pas bij zeer grote installaties komt er een boekhouding aan te pas.
Condensbak werd door het eigen personeel gereinigd. Daar is geen periodiek onderhoud voor nodig. Zelfde als het schoonmaken van de verdampers.
Tja en een ketel is een gasblok en brandertje en nog wat toeters en bellen.quote:Op zondag 28 december 2025 21:03 schreef blomke het volgende:
[..]
Klopt, een warmtepomp is een koelinstallatie omgekeerd: verdamper buiten en condensor binnen. Daartussen een compressor om van gas naar vloeibaar te gaan en wat toeters en bellen.
[..]
Zolang je zuurstofdichte slangen gebruikt, is er niks aan de hand. De stalen buizen zijn wel gevoelig voor corrosie; door de pH op 9,5 en het water zoutvrij en O2 vrij te maken&houden, is corrosie minimaal.
De kwestie was of je onderhoud moet laten uitvoeren door een installateur.quote:Op zondag 28 december 2025 21:29 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Maakt toch niet uit door wie het gereinigd wordt? Het moet gebeuren.
Logboekplichtig is al vanaf 5t CO2 eq
Cv ketel ook.quote:Op zondag 28 december 2025 21:39 schreef Wantie het volgende:
[..]
De kwestie was of je onderhoud moet laten uitvoeren door een installateur.
Bij een CV ketel is dat zo, maar bij een warmtepomp kennelijk niet. Die kun je ook zelf schoonmaken.
Nee, CV mag je niet demonteren als leek.quote:Op zondag 28 december 2025 21:44 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Cv ketel ook.
Daarin zit geen verschil
Het zit zo in Nl.quote:Op zondag 28 december 2025 21:45 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, CV mag je niet demonteren als leek.
Jij denkt dat bij uitval er niemand langs komt als je geen contract hebt? Voor de kleine zelfstandige is het juist een kans als ik bel op het moment dat mijn warmtepomp ooit een probleem heeft. Kans op extra omzet. Terwijl storingen bij de mensen met een onderhoudscontract juist een extra kostenpost zijn.quote:Op zondag 28 december 2025 13:45 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Voor niet techneuten wel, waterfilter reinigen, controle lekkages, verdamper buiten reinigen.
En dan wil je ook graag iemand achter de had bij uitval, dus zelfde contractprijzen weer.
In eigen huis mag je alles.quote:Op zondag 28 december 2025 21:45 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, CV mag je niet demonteren als leek.
Water bijvullen is gewoon een gebruikers taak. Daarom staat in elke handleiding van de cv-ketel of warmtepomp hoe dat moet en welke druk je moet aanhouden.quote:Op zondag 28 december 2025 19:08 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Grappenmaker. Water bijvullen etc etc (zie lospedrosa post), storingen.
Als dat je perceptie is .... dan staan er velen te trappelen om te komen ja.quote:Op zondag 28 december 2025 21:30 schreef Lospedrosa het volgende:
Komt eropneer dat als je zelf niks kunt dat je dan gewoon iemand moet laten komen en dat kost geld.
Kijk, now are we getting somewhere.quote:Op zondag 28 december 2025 21:47 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Het zit zo in Nl.
Wetgeving schrijft voor dat de installateur die er aan werkt gecertificeerd moet zijn. Er is geen wetgeving die zegt dat je zelf geen onderhoud mag doen. Die bestaat gewoonweg niet.
Ook verzekeraars hebben besloten om niet te gaan handhaven vlg de gasketelwet.
Ik ben vrij goed op de hoogte.
1x per 5 jaar de CO/O2 afstelling. Dat bepaalt (mede) het rendement.quote:Op maandag 29 december 2025 10:26 schreef phpmystyle het volgende:
Hoe vaak laten jullie de ketel controleren? Ik deed altijd plichtsgetrouw 1 jaar, maar sommigen vinden dat veel te kort. Mijn laatste keuring is van 10-2024
Ja je kunt het zelf doen en als je handig bent gaat dat best wel. zou je dit vlg regels doen met je wel elke keer CO/O2 gehalte meten.quote:Op maandag 29 december 2025 10:51 schreef blomke het volgende:
[..]
Kijk, now are we getting somewhere.
Vroeger was het standaard elk jaar. Tegenwoordig schrijven veel fabrikanten een onderhoudsinterval van 2 jaar of langer voor.quote:Op maandag 29 december 2025 10:26 schreef phpmystyle het volgende:
Hoe vaak laten jullie de ketel controleren? Ik deed altijd plichtsgetrouw 1 jaar, maar sommigen vinden dat veel te kort. Mijn laatste keuring is van 10-2024
Tante had een rijschool, haar partner zat in het grondverzet. Voor de rijschool betaalt men destijds makkelijk ¤50/u. Je bent een auto van zeg ¤50.000 nodig.quote:Op zondag 28 december 2025 12:26 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Precies. Dus het zit em voor een deel in dat certificeren waar recent een hoop bovenop is gegooid. Overigens kan ik hier in de buurt een draaiende Manitou incl. Machinist regelen voor 75euro per uur. Dus ja... over duur gereedschap gesproken.
Noem de huizen van je klanten niet in de fik laten vliegen door jouw gebrekkige product maar "coulance"...quote:Op maandag 29 december 2025 12:10 schreef Lospedrosa het volgende:
Bv laatst was er weer een type waarbij er brand was uitgebroken binnen de ketelmantel en dat er nieuwe types pakkingen en of bevestiging moet worden aangebracht onder coulance.
quote:Op maandag 29 december 2025 21:49 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Noem de huizen van je klanten niet in de fik laten vliegen door jouw gebrekkige product maar "coulance"...
Ik bedoel: het hele besef van wie er schuldig is gaat verpakt in eufemismen.
Gewoon kwaliteit kopen. Die jij bedoelt zijn die AGPO Ferolli (on)dingen.quote:Op donderdag 1 januari 2026 18:24 schreef tjoptjop het volgende:
"We hebben een kutproduct gemaakt wat in de fik kan vliegen, maar we strijken over ons hart en voor deze ene keer verhelpen we het voor je"
Als de ketel het goed doet moet je er met je tengels van afblijven.quote:Op maandag 29 december 2025 10:26 schreef phpmystyle het volgende:
Hoe vaak laten jullie de ketel controleren? Ik deed altijd plichtsgetrouw 1 jaar, maar sommigen vinden dat veel te kort. Mijn laatste keuring is van 10-2024
Heb er geen verstand van. Maar ze meten toch altijd of er geen koolstofmonoxide emissie in zit?quote:Op dinsdag 6 januari 2026 19:26 schreef quo_ het volgende:
[..]
Als de ketel het goed doet moet je er met je tengels van afblijven.
Mijn vorige ketel heb ik 18 jaar gehad en er is 2x iemand bij geweest voor reparatie i.c.m. wat onderhoud.
Het huidige apparaat gaat inmiddels zijn 6e jaar in zonder gedoe.
Het is een gesloten systeem.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 19:30 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Heb er geen verstand van. Maar ze meten toch altijd of er geen koolstofmonoxide emissie in zit?
Dit is uiteraard flauwekul. Vul voor "ketel" iets willekeurigs anders in. Lekker laten gaan tot het echt kapot is.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 19:26 schreef quo_ het volgende:
Als de ketel het goed doet moet je er met je tengels van afblijven.
Man, man wat een geklets met je n=1.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 20:26 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Dit is uiteraard flauwekul. Vul voor "ketel" iets willekeurigs anders in. Lekker laten gaan tot het echt kapot is.
De 18 jaar oude ketel is hier een n=1 dingetje wat jij projecteert op het geheel. Dat is zwaar foutief.
De opstal en inboedel verzekering vindt ook nog wel iets van zo'n attitude.
quote:Is cv-ketel onderhoud verplicht voor je verzekering?
Nee, cv-ketel onderhoud is niet verplicht voor je verzekering.
Toen ik die van ons ook liet controleren zei de monteur dat de ketel nog redelijk nieuw is en schoon genoeg om eens per 2 jaar te doen.quote:Op maandag 29 december 2025 10:26 schreef phpmystyle het volgende:
Hoe vaak laten jullie de ketel controleren? Ik deed altijd plichtsgetrouw 1 jaar, maar sommigen vinden dat veel te kort. Mijn laatste keuring is van 10-2024
Niet als het stuk is, ze hebben er niet voor niks een melder naast gehangen.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 20:22 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het is een gesloten systeem.
Koolmonoxide komt niet in je woning.
Die hangt er hier niet.quote:Op woensdag 7 januari 2026 07:00 schreef 111210 het volgende:
[..]
Niet als het stuk is, ze hebben er niet voor niks een melder naast gehangen.
Ja, dat heeft met de mate van verbranding te maken. Een paar ppm is toegestaan, een paar % is te hoog, dan is de verbranding niet oké / verkeerde gas-lucht verhouding. Is altijd kwestie van afstellen en daar is de installateur met gekalibreerde apparatuur bij nodig: CO en O2 afstellen,quote:Op dinsdag 6 januari 2026 19:30 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Heb er geen verstand van. Maar ze meten toch altijd of er geen koolstofmonoxide emissie in zit?
PVC buis? Voor de luchtinlaat? Lijkt me sterk dat je een ketel moet aanpassen aan nieuwere eisen ....quote:Op woensdag 7 januari 2026 06:58 schreef 111210 het volgende:
Pvs buizen moeten vervangen worden en iets met de afstand afschot meen ik mij te herinneren.
De ketel zelf niet maar die (afvoer geloof ik) buizen moeten wel vervangen worden begreep ik de vorige keer. Om aan de nieuwe eisen te voldoen.quote:Op woensdag 7 januari 2026 09:34 schreef blomke het volgende:
[..]
PVC buis? Voor de luchtinlaat? Lijkt me sterk dat je een ketel moet aanpassen aan nieuwere eisen ....
Dat kan ik toch wel aanraden om te doen. Een CO melder hoeft niet goud geld te kosten, maar kan wel levens redden als die afgaat.CO uitstoot is letterlijk levensgevaarlijk en je hebt het niet eens door dat je er door vergiftigd wordt.quote:
Zolang alles netjes dicht is, niet inderdaad.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 20:22 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het is een gesloten systeem.
Koolmonoxide komt niet in je woning.
Ongetwijfeld.quote:Op woensdag 7 januari 2026 10:03 schreef 111210 het volgende:
[..]
Heb een “nieuwbouw” huis dus ze zullen het wel met een reden erbij gehangen hebben.
Dat was (is) dus het geval bij die AGPO Ferroli ketels: https://www.consumentenbo(...)po-ferroli-cv-ketelsquote:Op woensdag 7 januari 2026 10:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ongetwijfeld.
Maar mijn vorige woning was ook nieuwbouw, en daar hing ook geen koolmonoxide meter.
Ik verwacht zelf anno 2026 niet dat CV ketels zo gevoelig zijn dat een defect voor een gevaarlijke situatie kan zorgen.
Het verbrandingssysteem is helemaal afgesloten. De ketel trekt lucht aan van buiten en voert de rookgassen naar buiten af.
Dan moet er echt iets kapot zijn in het afvoerkanaal of de mantel van de verbrandingskamer.
Ja.quote:Op woensdag 7 januari 2026 10:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ongetwijfeld.
Maar mijn vorige woning was ook nieuwbouw, en daar hing ook geen koolmonoxide meter.
Ik verwacht zelf anno 2026 niet dat CV ketels zo gevoelig zijn dat een defect voor een gevaarlijke situatie kan zorgen.
Het verbrandingssysteem is helemaal afgesloten. De ketel trekt lucht aan van buiten en voert de rookgassen naar buiten af.
Dan moet er echt iets kapot zijn in het afvoerkanaal of de mantel van de verbrandingskamer.
Die van ons moet trouwens ook vervangen worden zie ik nu, bijna 10 jaar oud dus.quote:Op woensdag 7 januari 2026 11:10 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ja.
En dat kan gebeuren, al is die kans heel klein.
Voor de prijs van een CO-meter zou ik dat risico niet willen lopen.
Heb zelf geen gas meer dus dan is het niet zo relevant.
Dat afvoerkanaal is vaak het probleem. Oud, slecht onderhouden, en vaak helemaal niet geschikt voor moderne hr ketels. Dan is een lek echt helemaal niet denkbeeldig. Tegenwoordig zijn de regels wel aangescherpt (je moet oa verplicht het afvoerkanaal reviseren bij nieuwe ketels) maar de werkelijkheid loopt daar nog wel op achter.quote:Op woensdag 7 januari 2026 10:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ongetwijfeld.
Maar mijn vorige woning was ook nieuwbouw, en daar hing ook geen koolmonoxide meter.
Ik verwacht zelf anno 2026 niet dat CV ketels zo gevoelig zijn dat een defect voor een gevaarlijke situatie kan zorgen.
Het verbrandingssysteem is helemaal afgesloten. De ketel trekt lucht aan van buiten en voert de rookgassen naar buiten af.
Dan moet er echt iets kapot zijn in het afvoerkanaal of de mantel van de verbrandingskamer.
Je laat je piepelen. De installatie moet voldoen aan de de normen die gelden op het moment van installatie.quote:Op woensdag 7 januari 2026 06:58 schreef 111210 het volgende:
[..]
...
Kreeg vorige keer wel de mededeling dat veel punten nu afgekeurd gaan worden omdat dit niet meer de norm is ...
Dat geldt niet voor de gasketelwet.quote:Op woensdag 7 januari 2026 17:55 schreef boertie het volgende:
[..]
Je laat je piepelen. De installatie moet voldoen aan de de normen die gelden op het moment van installatie.
Veranderen de normen dan hoeven alleen nieuwe installaties daaraan te voldoen.
Dat is toch die wet die zegt dat alleen mensen met een papiertje aan een gasgestookte ketel mogen werken? Daarin staat volgens mij niet waar de installatie aan moet voldoen.quote:Op woensdag 7 januari 2026 17:59 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat geldt niet voor de gasketelwet.
Maar de regels gelden wel voor bestaande installaties.quote:Op woensdag 7 januari 2026 18:22 schreef boertie het volgende:
[..]
Dat is toch die wet die zegt dat alleen mensen met een papiertje aan een gasgestookte ketel mogen werken? Daarin staat volgens mij niet waar de installatie aan moet voldoen.
Dat papiertje stelt overigens geen ruk voor en is verder alleen een verdienmodel voor installateurs. Genoeg "monteurs" meegemaakt die het papiertje wel hebben maar verder geen enkel idee hebben waar ze mee bezig zijn.![]()
Tja dan zal deze monteur het werk weigeren.quote:Op woensdag 7 januari 2026 17:59 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat geldt niet voor de gasketelwet.
Emigreren naar nieuw Zeelandquote:Op woensdag 7 januari 2026 18:53 schreef phpmystyle het volgende:
@:lospedrosa
Hier ketel uit 2011intergas. 10-2024 laatste keer gekeurd. Verbruik circa 1000 m3
Wat is je advies?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |