Hoe langer ik erover nadenk, hoe vreemder ik het vind dat vreemdgaan in Nederland niet strafbaar is. Als jij een contract tekent bij je werkgever, waarin jij een clausule hebt dat jij niet zomaar bedrijfsgevoelige informatie mag delenl,en je overtreedt dit, dan kan je een flinke boete verwachten. Als jij zomaar op straat iemand een klap geeft, dan beland jij een nachtje in de cel. Maar als ik binnen een relatie het vertrouwen ernstig schaadt, waardoor de ander wellicht levenlang getraumatiseerd is, dan gebeurt er niks. Ga jij vreemd en heb jij daarna diezelfde nacht nog seks met je partner, waardoor je haar blootstelt aan een SOA, ook dan is de echte wet helemaal prima.
Ben jij als partner slachtoffer van een vreemdgaande man, dan kan jij alsnog jouw huis verliezen op het moment dat de relatie voorbij gaat. Want als jij door jouw partner niet op het huurcontract bent gezet terwijl je meebetaalt, moet jij het huis uit, ondanks dat hij de schuldige is. Terwijl jij alles volgens het boekje hebt gedaan en trouw bent gebleven.
Waarom staan we in Nederland toe dat mensen, en met name mannen, anderen als optie gebruiken? Hoe kunnen we dit moreel verantwoorden, dat mensen mogen worden ingeruild voor een ander zonder consequenties? Het Nederlandse datinglandschap is al door en door verrot. Mannen hebben vijf of zes dates in een week en verwachten dat vrouwen hen verdienen. Zelfs na intimiteit blijven mannen nog anderen daten! En ondertussen wordt er verwacht van vrouwen dat zij het maar blijven flikken en accepteren. Maar er is geen enkele consequentie voor dit gedrag. En als vrouwen dan bedenken, "oké ik date gewoon niet meer, ik vertrouw niemand meer en weiger nog seks te hebben met mannen of zich voor te planten zolang mannen misogyn zijn", dan worden zij neergezet als hysterisch.
Maar waarom zou je in deze huizenmarkt in godsnaam jouw eigen woning opgeven, als een man elk moment jou eruit kan zetten, omdat hij besloten heeft het contract te verbreken in jullie relatie? Elke vrouw is dan toch in godsnaam een bedreiging. Dan heeft hij toch helemaal geen enkele zin om te investeren in een man, als er voor hem geen consequenties zijn dat hij seks heeft met een ander. Ik begrijp werkelijk niet hoeveel dat wil ik accepteren. En ondertussen wordt er al jarenlang geklaagd dat de geboortecijfers omlaag gaan. En dat mensen niet meer willen trouwen. Waarom zou je in godsnaam nog trouwen als vrouw, als een man morgen zijn ex kan aanduwen, en jij je woning kwijt bent? Waarom zou jij nog willen trouwen als vrouw, inwisselbaar voor een man, die bij de eerste de beste verveling hem in een ander steekt? Mannen zeggen vaak zelfs, "we zijn niet gemaakt om monogaam te zijn". Waarom moeten wij dat dan accepteren? Dan hebben we juist een wet nodig om dat af te dwingen.
[ Bericht 0% gewijzigd door Ansa op 09-12-2025 14:45:47 ]