quote:Trump: elf doden bij Amerikaanse aanval op drugsboot bij Venezuela
Amerikaanse strijdkrachten hebben een schip beschoten dat volgens president Trump uit Venezuela kwam en was volgeladen met drugs. Bij de aanval zijn elf mensen gedood, schrijft Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. In een video van de aanval, die online is gezet, is te zien hoe de kleine motorboot van een afstand onder vuur wordt genomen en vlam vat.
De aanval zou zijn gericht tegen de Venezolaanse drugsbende Tren de Aragua. Die is door Amerika aangemerkt als terreurorganisatie. Trump claimt in zijn bericht dat de groep onder controle staat van president Maduro en verantwoordelijk is voor onder meer drugshandel en moordpartijen, ook in de VS.
Waar de Amerikaanse aanval precies was, is niet duidelijk. Zowel Trump als minister Rubio van Buitenlandse Zaken houdt dat vaag. Rubio zegt alleen dat het in het zuidelijk deel van de Cariben was.
In augustus stuurde Amerika marineschepen richting Venezuela om de dreiging van Latijns-Amerikaanse drugskartels te bestrijden. President Maduro, die door de VS als grote drugshandelaar wordt gezien, noemde de Amerikaanse aanwezigheid in de regio de grootste bedreiging voor het Zuid-Amerikaanse continent in honderd jaar.
Bekijk deze YouTube-videoquote:"Staan voor grootste militaire dreiging in 100 jaar": waarom liggen er Amerikaanse oorlogsschepen voor kust van Venezuela?
"We staan voor de grootste militaire dreiging in 100 jaar." Daarvoor waarschuwt de Venezolaanse president Nicolás Maduro, nu de Amerikaanse president Donald Trump een volledig bewapende vloot naar de kust van Venezuela heeft gestuurd én een premie van 50 miljoen dollar op het hoofd van Maduro heeft gezet. Wat is er aan de hand?
De spanningen tussen de Verenigde Staten en Venezuela lopen al weken op nadat Washington een aanzienlijke maritieme aanwezigheid heeft opgebouwd in de wateren rond Venezuela, in de Caraïbische Zee.
De Amerikaanse regering stuurde al zeker 7 oorlogsschepen, waarvan er zeker 5 raketten aan boord hebben die ook doelen op land kunnen raken. In totaal zijn er ook 4.500 manschappen aan boord én er zou ook een aanvalsonderzeeër gestuurd zijn.
Volgens de regering-Trump dienen de oorlogsschepen om internationale drugshandel en terrorisme te bestrijden.
Aanval op drugssmokkelschip
De Amerikaanse militaire aanwezigheid heeft al meteen iets opgeleverd. Vandaag kondigde Donald Trump op een persconferentie aan dat de VS een drugssmokkelschip heeft aangevallen in de Caraïbische zee dat vertrokken was vanuit Venezuela.
Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio voegt daar op X aan toe dat het gaat om een "dodelijke aanval", gericht op een "narco-terroristische organisatie".
Venezolaans president Nicolás Maduro is niet blij met de Amerikaanse aanwezigheid voor zijn kust. Hij verklaarde gisteren dat Venezuela geconfronteerd wordt met "de grootste militaire dreiging in 100 jaar".
Hij waarschuwde dat zijn regering klaarstaat om de republiek in staat van verdediging te verklaren, mocht er sprake zijn van een aanval
Troebele relatie
De relatie tussen de VS en Venezuela is al langer vertroebeld. De VS legt al decennia zware economische sancties op aan Venezuela en wil al sinds Chávez een regimewissel in het land. Die sancties hebben sterk bijgedragen aan de economische malaise in het land.
Tussen Trump en Maduro botert het al evenmin. Zo noemde de Amerikaanse president Maduro al meermaals een drugsbaron. Volgens hem zou de Venezolaanse president geholpen hebben om tonnen cocaïne via Venezuela te smokkelen naar de VS, in samenwerking met het drugskartel Cartel de los Soles en Colombiaanse guerrillagroepen zoals de FARC.
De VS erkent Maduro ook niet als legitiem president van Venezuela en belooft een premie van 50 miljoen dollar voor informatie die leidt tot zijn arrestatie.
Veel verschil zit er anders niet tussen Trump en Maduro.quote:Op zondag 30 november 2025 01:23 schreef UitStraling het volgende:
Paar van die verslaafde kleine indiaantjes denken de machtige Trump uit te kunnen dagen![]()
Wel zonde van de mooie goedkope vrouwen daar.
Behalve dan dat die ene zich niet overal mee bemoeit en onrust zaait en die andere dat wel doet.quote:Op zondag 30 november 2025 01:28 schreef havanagila het volgende:
[..]
Veel verschil zit er anders niet tussen Trump en Maduro.
Het regime van Maduro is aardig bezig met het destabiliseren van de regio.quote:Op zondag 30 november 2025 09:26 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Behalve dan dat die ene zich niet overal mee bemoeit en onrust zaait en die andere dat wel doet.
Dachten we dat ook niet van Afghanistan?quote:Op zondag 30 november 2025 01:23 schreef UitStraling het volgende:
Paar van die verslaafde kleine indiaantjes denken de machtige Trump uit te kunnen dagen![]()
Wel zonde van de mooie goedkope vrouwen daar.
Of; wat kunnen een paar van die rijst etende spleetoogjes nou tegen de VS uitrichten?quote:Op zondag 30 november 2025 12:44 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dachten we dat ook niet van Afghanistan?
Venezolaanse economie draait op chaturbate tokens.quote:Op zondag 30 november 2025 01:23 schreef UitStraling het volgende:
Paar van die verslaafde kleine indiaantjes denken de machtige Trump uit te kunnen dagen![]()
Wel zonde van de mooie goedkope vrouwen daar.
De mensen op Curaçao kunnen rustig gaan slapen met Zr. Ms. Pelikaan voor hun kust.quote:Op zondag 30 november 2025 02:01 schreef UitStraling het volgende:
Gelukkig hebben wij de Zr.Ms. Pelikaan gestationeerd op Curaçao.
Dat klopt.quote:Op zondag 30 november 2025 19:34 schreef Pegos het volgende:
Wat Amerika onder Trump momenteel jegens Venezuela doet is totaal in strijd met het internationaal oorlogsrecht en tevens met het mede door Amerika getekende handvest van de VN.
Dit kan niet.
Trump moet hiermee stoppen, ook al is Maduro zeer waarschijnlijk op frauduleuze wijzer aan de macht gekomen, respecteert hij de mensenrechten niet en maakt er dictatoriaal een potje van in zijn eigen land.
Het geeft een ander land niet het recht om daar op deze wijze in te gaan.
Alleen de zwakken en de machtelozen klagen over papieren afspraken in een wereld die door Trumps, Poetins en Xi's wordt vormgegeven.quote:Op zondag 30 november 2025 19:34 schreef Pegos het volgende:
Wat Amerika onder Trump momenteel jegens Venezuela doet is totaal in strijd met het internationaal oorlogsrecht en tevens met het mede door Amerika getekende handvest van de VN.
Dit kan niet.
Trump moet hiermee stoppen, ook al is Maduro zeer waarschijnlijk op frauduleuze wijzer aan de macht gekomen, respecteert hij de mensenrechten niet en maakt er dictatoriaal een potje van in zijn eigen land.
Het geeft een ander land niet het recht om daar op deze wijze in te gaan.
Nederland moet vanwege de ABC eilanden hier zo ver mogelijk bij weg blijven en stoppen met de samenwerking met de VS om de drugstransporten op een correcte manier te bestrijden.
Is dit terminaal orangemanbad-syndroom of dacht je bijvoorbeeld dat de VS ook maar enig mandaat hadden om bijna 25 jaar geleden Afghanistan & Irak binnen te vallen? Internationale afspraken hebben NOOIT ook maar enige echte waarde gehad. Het recht van de sterkste is immer het enige recht dat geldt en altijd zal gelden. Iets anders denken is extreem naïef. Ook meteen de reden dat we in Europa nu achter de feiten aanlopen btw. Dan krijg je een stel oude wijven in Brussel die continu met een papiertje zwaaien om hun gelijk te bewijzen.quote:Op zondag 30 november 2025 19:37 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Einde van een tijdperk. Waarin we dachten dat internationale afspraken wel zouden werken. Zoals een volkerenbond of een VN. Of een Internationale rechtbank enzo.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |