------------------------------------------quote:Voorstel: na drama met paard Sinterklaas in 2022 moet intocht nu met een knuffelbeest
Wordt het niets eens tijd om met het gebruik van een (echt) paard tijdens de intocht van de goedheiligman te stoppen? Het is kort samengevat wat de Partij voor de Dieren in de Dordtse gemeenteraad voorstelt. Aanleiding is de recente veroordeling van een paardeneigenaar die in 2022 een schimmel in zeer slechte conditie leverde aan de Dordtse intocht.
“Is het college bereid bij de organisator aan te dringen op het gebruik van alternatieven voor het inzetten van een paard, zoals de inzet van een knuffelbeest”, luidt één van de vragen van Pieter Groenewege van de Partij van de Dieren. En: “Kan het college toelichten hoe het mogelijk is dat er bij de Sinterklaasintocht van 2022 een vergunning is afgegeven voor een evenement waarbij een ondervoed en verzwakt paard zou worden ingezet?”
Paard zakt door z'n hoeven
Wat drie jaar geleden een feestelijke intocht voor kinderen had moeten zijn, eindigde in een pijnlijk tafereel. Op videobeelden is te zien hoe de schimmel van de goedheiligman dat jaar voor de ogen van ouders en kinderen in elkaar zakt, terwijl Sinterklaas nog op zijn rug zat.
Het is het slotstuk van een lange tocht vanaf de stoomboot door de Dordtse binnenstad. Agenten trekken nog voor de optocht begint al aan de bel. Zij vinden het paard te mager en instabiel en zien dat het dier nauwelijks spieren heeft. De zaak komt later voor de rechter. Het resultaat: een taakstraf van 30 uur voor de eigenaar van de schimmel.
Alleen met een vergunning
“Ik wil dat het college een duidelijk beleid ontwikkelt, waarin het gebruik van dieren bij evenementen in Dordrecht alleen nog met een vergunning mogelijk is”, licht Pieter Groenewege zijn vragen toe. “We zien dat als er dieren worden ingezet tijdens evenementen, van een levende kerststal tot aan kleine dieren op de Dordtse bijenmarkt, het niet om het welzijn van het dier draait maar om vermaak voor de mens.”
En dat zou volgens de Partij voor de Dieren anders kunnen. Te beginnen dus met een vergunning, zodat vooraf kan worden gekeken of de mensen die dieren aanbieden wel goed voor de schepsels zorgen. En als er alternatieven voor dieren zijn, waarom zou je die dan niet gebruiken?
In een koets
Met zijn suggesties haalt Groenewege één van zijn trouwe stokpaardjes van stal, want ook in 2023 riep hij al eens op te stoppen met het paard van Sinterklaas, toen zonder succes. Een jaar later bleek de schimmel wel verdwenen van het toneel. De goedheiligman werd toen tijdens de intocht vervoerd in een koets, getrokken door twee bruine paarden.
Met de jaarlijkse intocht voor de boeg en de recente gerechtelijke uitspraak ziet de partijvoorzitter nu nieuwe kansen. Daarnaast is er ook een groeiende markt voor. “Ik zag op internet dat er een bedrijf is dat een knuffelpaard verhuurt. Een soort handpop die bediend wordt door een acteur, wat volgens mij veel leuker is voor kinderen dan een echt paard”, besluit hij.
https://www.rijnmond.nl/n(...)met-een-knuffelbeest
Mee eens, maar tegenwoordig is het al bijzonder dat de Partij voor de Dieren zich nog druk maakt om dieren.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:55 schreef MissButterflyy het volgende:
Heb liever dat de partij voor de dieren zich bezighoudt met de misstanden in de bio industrie.
Dat doen ze ookquote:Op zondag 12 oktober 2025 13:55 schreef MissButterflyy het volgende:
Heb liever dat de partij voor de dieren zich bezighoudt met de misstanden in de bio industrie.
Vind dit echt onzin. Kijk, dat paard wat door de hoeven zakte was echt zielig en moet niet kunnen, maar veel paarden zijn echt slechter af.quote:
Meer vergunninkjes, meer papierwerk, meer bureaucratie. En voor wat? Als iemand de dieren aantoonbaar slecht behandelt kan dat nu al gewoon vervolgd worden, een voorbeeld wordt nota bene in de OP genoemd.quote:“Ik wil dat het college een duidelijk beleid ontwikkelt, waarin het gebruik van dieren bij evenementen in Dordrecht alleen nog met een vergunning mogelijk is”
De intocht wordt gewoon met belastinggeld betaald dus dan mag er best gekeken worden of het ok is om een paard in te zetten dat daar misschien onder lijd. Vind het juist goed dat er aandacht voor is. Het een sluit het ander niet uit. Je kunt prima opkomen voor dit soort dingen en voor de bioindustrie.quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:04 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Vind dit echt onzin. Kijk, dat paard wat door de hoeven zakte was echt zielig en moet niet kunnen, maar veel paarden zijn echt slechter af.
Pohhh, dat "zadel" wil ik wel eens ruikenquote:Op zondag 12 oktober 2025 14:23 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Gewoon vervangen door een mechanisch paard. Niks mis mee.
[ afbeelding ]
Op een of andere manier doet me dat denken aan zo'n mechanische rodeo-stier.quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:23 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Gewoon vervangen door een mechanisch paard. Niks mis mee.
[ afbeelding ]
De sint ook maar vervangen zie ik.quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:23 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Gewoon vervangen door een mechanisch paard. Niks mis mee.
[ afbeelding ]
We hadden zo'n ding 'ns gehuurd voor het café met een braderie. Ik heb me kapotgelachen met die stoere dronken gasten.quote:Op zondag 12 oktober 2025 14:50 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Op een of andere manier doet me dat denken aan zo'n mechanische rodeo-stier.
Andere partijen kunnen zich jaren enkel met immigratie bezig houden. PvdD kan zich met meerdere issues tegelijk bezighouden.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:55 schreef MissButterflyy het volgende:
Heb liever dat de partij voor de dieren zich bezighoudt met de misstanden in de bio industrie.
dat zijn amerikaanse toestanden, die zijn per definitie koekoekquote:Op zondag 12 oktober 2025 15:09 schreef raptorix het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)rbeeld-voor-kinderen
Dierenleed is cultuur?quote:Op zondag 12 oktober 2025 15:33 schreef Metalfrost het volgende:
Het wordt eens tijd dat we onze cultuurwaarden eens vastleggen en onaanraakbaar maken.
Ze zoeken nog iemand die het wil regelen: https://www.immaterieelerfgoed.nl/nl/Betekenis-uitschrijvenquote:Op zondag 12 oktober 2025 15:33 schreef Metalfrost het volgende:
Het wordt eens tijd dat we onze cultuurwaarden eens vastleggen en onaanraakbaar maken.
Ik geloof niet dat dit helemaal in de insteek is van de betreffende partijquote:Op zondag 12 oktober 2025 16:50 schreef Kentekenplaat het volgende:
Goh, ik had verwacht dat na zwarte Piet en vuurwerk de kerstboom het volgende slachtoffer zou zijn, maar het paard van Sinterklaas mag nu naar de slager.
Stefan de Walle inruilen voor Marco Louwerens.quote:Op zondag 12 oktober 2025 13:50 schreef Lichtloper het volgende:
Ik pleit al jaren tevergeefs voor een intocht op een fatbike.
Makkelijk genoeg ook, paarden waren eeuwenlang aanwezig op de Europese slagvelden met explosies links en rechts.quote:Op zondag 12 oktober 2025 16:33 schreef Fleischmeister het volgende:
Paarden kan je gewoon trainen om geen fuck te geven om een beetje herrie. Anders moet je politiepaarden nu ook per direct verbieden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |