abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_218903053
De bailout aan Argentinië blijkt een subsidie aan China te zijn ten koste van MAGA boeren.



quote:
The photo of Bessent’s phone taken by the Associated Press during a United Nations session last week appears to show texts from Secretary of Agriculture Brooke Rollins, who said, “We bailed out Argentina yesterday (Bessent) and in return, the Argentine's removed their export tariffs on grains, reducing their price, and sold a bunch of soybeans to China, at a time when we would normally be selling to China.”
https://www.forbes.com/si(...)ilout-is-backfiring/

Roflcopter. ArT Of ThU DIaL!
pi_218903100
China is zo een beetje de hele landbouwproduktie daar aan het opkopen ook weer met allemaal economische gevolgen. Ik mis een beetje de rol van China want dat is daar een heel grote factor aan het worden.
  dinsdag 30 september 2025 @ 11:04:02 #28
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_218903117
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 september 2025 10:58 schreef machtpen het volgende:
China is zo een beetje de hele landbouwproduktie daar aan het opkopen ook weer met allemaal economische gevolgen. Ik mis een beetje de rol van China want dat is daar een heel grote factor aan het worden.
China is flink aan het oppotten idd. Je vraagt je af met welke bedoelingen..
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 30 september 2025 @ 11:35:47 #29
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_218903270
Ze hebben ook al militaire bases in Patagonië waar Argentijnen niet mogen kijken. Ooit wat dealtjes gemaakt met Cristina Fernandez de Kirchner.
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
pi_218903500
quote:
80s.gif Op dinsdag 30 september 2025 11:35 schreef flipsen het volgende:
Ze hebben ook al militaire bases in Patagonië waar Argentijnen niet mogen kijken. Ooit wat dealtjes gemaakt met Cristina Fernandez de Kirchner.
Echt met militairen of meer in burger?
  dinsdag 30 september 2025 @ 12:14:01 #31
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_218903504
quote:
80s.gif Op dinsdag 30 september 2025 11:35 schreef flipsen het volgende:
Ze hebben ook al militaire bases in Patagonië waar Argentijnen niet mogen kijken. Ooit wat dealtjes gemaakt met Cristina Fernandez de Kirchner.
In Neuqeun?
We're fucked.

https://en.wikipedia.org/wiki/Espacio_Lejano_Station. Deze?
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
pi_218903695
quote:
80s.gif Op dinsdag 30 september 2025 11:35 schreef flipsen het volgende:
Ze hebben ook al militaire bases in Patagonië waar Argentijnen niet mogen kijken. Ooit wat dealtjes gemaakt met Cristina Fernandez de Kirchner.
Je moet haast gek zijn om geen Chinezen toe te laten nu Amerika weer aan gunboat diplomatie doet. Als Venezuela verder escaleert gaan we meer Chinezen in Zuid Amerika zien.

[ Bericht 27% gewijzigd door #ANONIEM op 30-09-2025 12:53:47 ]
  dinsdag 30 september 2025 @ 14:53:08 #33
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_218904341
quote:
12s.gif Op dinsdag 30 september 2025 12:14 schreef Hyperdude het volgende:

[..]
In Neuqeun?
We're fucked.

https://en.wikipedia.org/wiki/Espacio_Lejano_Station. Deze?
Sure, "Space investigation" >:) Ok, ik schop mezelf wel naar [BNW] ^O^
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  dinsdag 30 september 2025 @ 16:18:25 #34
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_218904754
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 september 2025 10:41 schreef Perrin het volgende:
Probeer anders zelf eens inhoudelijk te reageren?

Het topic is geopend omdat het markant is hoe het sprookje van Libertarisme precies dat blijkt: een sprookje.

De gevolgen in de praktijk zijn het slopen van een maatschappij waarbij slechts een handjevol nietsontziende lui profiteren.
Zelfs Karl Marx zou het oneens met je zijn geweest, libertarisme, of historisch liberalisme is een noodzakelijke voorloper die socialisme mogelijk kan maken.

Karl Marx zelf:
quote:
De bourgeoisie heeft in haar nauwelijks honderdjarige heerschappij massalere en kolossalere productiekrachten gecreëerd dan alle voorgaande generaties samen. Onderwerping van de natuurkrachten aan de mens, machines, toepassing van scheikunde in industrie en landbouw, stoomvaart, spoorwegen, elektrische telegrafie, het ontginnen van hele continenten voor landbouw, kanalisering van rivieren, het uit de grond toveren van hele bevolkingsgroepen – welke eerdere eeuw had zelfs maar een voorgevoel dat zulke productiekrachten sluimerden in de schoot van de maatschappelijke arbeid?
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  dinsdag 30 september 2025 @ 16:20:53 #35
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_218904766
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 september 2025 16:20 schreef inslagenreuring het volgende:
Milei wil het hele staatsbedrijf vermarkten. Dat is gewoon een zuivere kapitalist.
Dat is neokapitalisme, in zuiver kapitalisme zijn er geen staatsbedrijven.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_219017575
trump koppelt amerikaanse steun aan milei's herverkiezing, ofwel buitenlandse inmenging op de democratische processen. niet dat dit de eerste keer is.
quote:
Trump: ‘Steun Argentinië alleen als Milei verkiezingen wint’
Auteur: ANP | 14-10-2025

De financiële steun van de Verenigde Staten aan Argentinië gaat mogelijk niet door als president Javier Milei de tussentijdse verkiezingen van 26 oktober verliest. Dit heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens het bezoek van Milei aan het Witte Huis.



Als Milei verliest, 'zullen we niet gul zijn tegenover Argentinië', zei Trump tegen verslaggevers. Als een socialist wint, 'kijk je heel anders aan tegen het doen van een investering'. De uiterst rechtse Milei staat bekend als Trumps bondgenoot.

De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent meldde vorige week dat de VS 20 miljard dollar beschikbaar stellen voor de Argentijnse centrale bank via een swaplijn. Daarbij worden peso's uitgeruild voor dollars. De bekendmaking volgde op dagenlang overleg tussen de twee landen over de financiële problemen van Argentinië.

Verder zei Trump dat een vrijhandelsovereenkomst met Argentinië mogelijk is en dat hij Milei steunt in diens campagne voor herverkiezing.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)ei-verkiezingen-wint

wat heeft milei economisch bereikt?
het eerste begrotingsoverschot in 14 jaar.
de sterkste kwartaalgroei sinds 2022 dat zelfs het groeicijfer van china in hetzelfde kwartaal overtrof, al is dit nog geen structureel herstel.
drastische daling van de inflatie sinds zijn aantreden.
de kredietwaardigheid is gestegen, wat het land aantrekkelijker maakt voor investeerders.
ondanks bezuinigingen heeft milei geen internationale contracten geschonden of wanbetalingen gepleegd, wat nogal zeldzaam is voor dit land.
massale bureaucratische saneringen uitgevoerd en plannen voor radicale belastinghervorming.

de armoede is wel sterk gestegen na zijn aantreden, maar dat was al stijgende vóór milei's aantreden. al is er wel recentelijk een significantie daling waargenomen uit cijfers van de Universidad Torcuato Di Tella.

milei heeft tot zover indrukwekkende macro-economische resultaten geboekt, al is dit wel gepaard gegaan met hoge sociale kosten. de lonen en pensioenen zijn reëel gedaald en daarmee ook het koopgedrag, de prijzen voor basisvoorzieningen zijn gestegen als gevolg van het schrappen van subsidies. de lonen zijn wel weer aan het herstellen dit jaar.

ik hoop het beste voor argentinië. moeilijk te geloven dat ooit een van de rijkste landen ter wereld was. maar ja dat peronistische beleid he. als je je financiële verplichtingen niet nakomt, dan heb je op de lange termijn een probleem. nu moet het land helaas een beetje lijden.

[ Bericht 4% gewijzigd door gwn_een_user op 15-10-2025 00:41:46 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')