Kennelijk gebaseerd op Flightradar en een politiewoordvoerder, even wachten op meer bronnen.quote:Het vliegveld in Kopenhagen is maandagavond gesloten omdat er een aantal drones in het gebied rond de luchthaven waren gedetecteerd. Het is nog niet bekend waar de drones vandaan komen.
Flightradar meldt op X dat even voor 20.30 uur al het opstijgende en landende vliegverkeer op de luchthaven van Kopenhagen werd opgeschort. Zeker vijftien vluchten zijn omgeleid naar andere luchthavens, aldus het platform dat vliegbewegingen wereldwijd registreert.
Kort erna bevestigde de Deense politie dat de luchthaven op dit moment gesloten is. Er werden twee of drie "grote drones" in het gebied rond de luchthaven in de Deense hoofdstad gezien, zegt een woordvoerder tegen persbureau Reuters.
Het is nog onduidelijk wat er precies is gebeurd. Ook is het niet duidelijk van wie de drones zouden zijn.
Twee weken geleden betraden negentien Russische drones het Poolse luchtruim. Rusland zei dat het om een foutje ging, maar de NAVO vatte het incident op als een ernstige provocatie. De drones werden door Polen neergeschoten.
quote:COPENHAGEN, Sept 22 (Reuters) -
All traffic at Denmark's biggest airport in Copenhagen has been closed after drone sightings, police said on Monday.
"(The airport) is currently closed for take-off and landing, as 2-3 large drones have been seen flying in the area. The time horizon is currently unknown," police said in a statement posted on social media X.
Copenhagen Airport (KBHL.CO), opens new tab, the busiest in the Nordic region, halted operations at 20:26 local time (18:26 GMT), according to flight tracking service FlightRadar. Around 35 flights were diverted to alternate airports, FlightRadar said on X.
An airport spokesperson said police were working to identify the drones but declined to provide further details, citing the ongoing investigation.
Bleek niets van waar.quote:Op maandag 22 september 2025 22:30 schreef recursief het volgende:
Vliegverkeer in Kopenhagen ligt plat vanwege drones in omgeving
[..]
Twee weken geleden betraden negentien Russische drones het Poolse luchtruim. Rusland zei dat het om een foutje ging, maar de NAVO vatte het incident op als een ernstige provocatie. De drones werden door Polen neergeschoten.
Idd slechte propagando.quote:Op maandag 22 september 2025 22:57 schreef Nober het volgende:
[..]
Bleek niets van waar.
En door met die Rusland is slecht propaganda.
Wie verpreidt er nu eigenlijk propaganda? Ben je dat niet zelf @Nober ?quote:Op maandag 22 september 2025 22:57 schreef Nober het volgende:
[..]
Bleek niets van waar.
En door met die Rusland is slecht propaganda.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)e-te-hebben-gevondenquote:Polen denkt nu ook laatste Russische drone te hebben gevonden
Door RTL Nieuws · Gisteren · Aangepast: Gisteren
© Archieffoto / ANP
Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.
De drone werd aangetroffen in een veld in de gemeente Korsze, meldt het Poolse persbureau PAP. "We denken dat dit de laatste is van de gezochte drones die in de nacht van 9 op 10 september het Poolse grondgebied binnenkwamen", zei de woordvoerder van het OM in het Noordoost-Poolse Olsztyn.
Zeker 19 drones
Polen sprak van 19 schendingen van het luchtruim die nacht, maar het waren er volgens Poolse media mogelijk een handvol meer. Het ging waarschijnlijk in alle gevallen om betrekkelijk goedkope, onbewapende lokdrones, bedoeld om bijvoorbeeld de luchtverdediging af te leiden.
In het Poolse grensdorp Wyryki zorgen de drones voor onrust. RTL Nieuws sprak met inwoners over hun ervaringen en de impact van het incident. Uit onderzoek bleek later dat het beschadigde huis waarschijnlijk niet door een drone, maar door een raket is geraakt.
Bewoners zijn hier bekend met militaire dreigingen.
De NAVO zegt dat de alliantie nog niet heeft kunnen vaststellen of Rusland ze met opzet Polen in stuurde. Om die te onderscheppen, werden gevechtsvliegtuigen ingezet. Ook Nederland hielp daarbij.
Afgelopen nacht heeft Polen uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie werd vanochtend afgerond.
Hoe lang laten ze die dingen ongehinderd het luchtverkeer storen?quote:Op maandag 22 september 2025 23:35 schreef Momo het volgende:
[ x ]
Er zijn nog steeds ongeïdentificeerde drones rond Copenhagen Airport. Daardoor kunnen er geen vluchten opstijgen of landen. Aankomende vluchten zijn omgeleid naar andere luchthavens en vertrekkende vluchten zijn vertraagd of geannuleerd. Passagiers wordt verzocht http://cph.dk of de luchtvaartmaatschappij te raadplegen.
Hij is gelandquote:Op maandag 22 september 2025 23:36 schreef koffiekoekjes het volgende:
https://www.flightradar24.com/JTD228/3c544023
Gaat ie landen of niet
Zelfs als het geen Russische drones zijn, een grapjas met grote drones kan het vluchtruim zo uren dicht gooien van een internationale luchthaven.quote:Op maandag 22 september 2025 23:38 schreef Perrin het volgende:
[..]
Hoe lang laten ze die dingen ongehinderd het luchtverkeer storen?
Erg benieuwd wat hier het verhaal is. Echt apart dat die dingen urenlang rondjes kunnen vliegen.quote:Op maandag 22 september 2025 23:40 schreef Momo het volgende:
[..]
Zelfs als het geen Russische drones zijn, een grapjas met grote drones kan het vluchtruim zo uren dicht gooien van een internationale luchthaven.
Bedankt, hans.quote:
En zo gemakkelijk is het om een compleet vliegveld lam te leggen, dit kan gewoon 1 persoon zijn geweest die eerder bij de Intertøys een paar grote Drønes kooptquote:Op maandag 22 september 2025 23:35 schreef Momo het volgende:
[ x ]
Er zijn nog steeds ongeïdentificeerde drones rond Copenhagen Airport. Daardoor kunnen er geen vluchten opstijgen of landen. Aankomende vluchten zijn omgeleid naar andere luchthavens en vertrekkende vluchten zijn vertraagd of geannuleerd. Passagiers wordt verzocht http://cph.dk of de luchtvaartmaatschappij te raadplegen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |