Prachtig en fascinerend programma over een groep die anders niet zo vaak in beeld komt. Heel goed om eens eens een beeld te geven van deze groep, hoewel de vele niet-westerse allochtonen in de uitkering toch enigszins in het plaatje ontbraken.
Er wordt een redelijk genuanceerd beeld geboden waarbij er zowel mensen in beeld komen die heel duidelijk niets aan hun situatie kunnen doen als mensen waarbij dat wat dubieuzer is.
Helaas worden er wel weer wat vooroordelen bevestigd. Zo'n typisch verhaal weer van die Haagse Ed die dan op kosten van de belastingbetaler wordt onderhouden en ook nog gratis medicinale wiet krijgt om zijn verslaving te bekostigen. En vervolgens ook al jaren apart wonen van zijn vriendin, want anders krijgen ze natuurlijk minder geld.
Ook fascinerend die aantrekkelijke dame met die toeslagen die 2 dagen werkt omdat ze anders in de armoedeval komt en toeslagen gaat kwijtraken, en die werkloze moeder die vindt dat uitkeringstrekkers lekker met rust gelaten moeten worden. Nou ik vind ook zeker dat die mensen met rust gelaten moeten worden, maar dan hoeven ze van mij ook geen cent te krijgen.
Het toppunt was natuurlijk die Cindy, die in de Wajong zit, maar wel meer dan fulltime een succesvolle stichting runt, van de donaties aan haar stichting de halve patatzaak leegkoopt, en vervolgens beweert dat ze aan die kittenfokkerij ook net genoeg overhoudt om de kosten te dekken. Terwijl ze dan ook nog een fulltime werkende man heeft. Typerend dat ze meteen een aanval van rugpijn kreeg toen Rutger haar vroeg naar een betaalde baan. En dan beweren dat alles door de buitenlanders komt

Ze is zelf net zo erg. Van mij mogen ze dat wijf een enkeltje naar Syrië geven.
De Wajong en de WIA zijn echt twee van de meest misbruikte uitkeringen van Nederland helaas. Het is veel te eenvoudig om te doen alsof je door allerlei vage redenen niet meer kunt werken. Zelfde met die Maurice, die blijkbaar ook is afgekeurd, terwijl hij dan wel op straat geld vangt voor zijn debiele paashaasact. Gewoon aan het werk schoppen die maffe gast. Ga maar lekker hazenbiefstukjes inpakken.
Meer respect had ik natuurlijk voor die Tomek. Wat een zielig verhaal zeg. Wel aangetekend moet worden dat hij er als ZZP-er zelf voor had gekozen om geen arbeidsongeschikheidsverzekering te nemen. Dus of hij dan geld van de staat verdient, is een tweede ... maar liever zulke mensen die geld krijgen dan uitvreters zoals Ed, Cindy of Maurice.
Hoe dan ook, wel weer een paar goede redenen erbij om op de Libertarische Partij te stemmen en om dit land zo snel mogelijk te verlaten. Het is onacceptabel dat ik hier belasting voor moet betalen.