https://www.hln.be/buiten(...)staat-utah~a8bb03b6/quote:De rechtse activist Charlie Kirk (31), een fervente aanhanger van Donald Trump, is neergeschoten tijdens een evenement op een universiteit in de Amerikaanse staat Utah. Dat meldt een woordvoerder van de universiteit aan ‘NBC News’ .
Op beelden die circuleren op sociale media is het moment te zien waarop Kirk wordt geraakt en er paniek uitbreekt onder de aanwezigen op het evenement, dat plaatsvond op de Utah Valley University. Op de beelden, die niet konden worden geverifieerd, is ook te zien hoe een oudere man door omstaanders in bedwang wordt gehouden. Het is niet duidelijk of het om de schutter gaat.
Een woordvoerder van Kirk zegt tegen ‘Fox News’ dat het niet bekend is in welke toestand hij verkeert. Ook over de identiteit van de schutter en het motief bestaat nog geen duidelijkheid.
Trump
De Amerikaanse president Donald Trump heeft via zijn eigen socialemediaplatform Truth Social gereageerd op het incident. “We moeten allemaal bidden voor Charlie Kirk, die werd neergeschoten. Hij is fantastisch, van kop tot teen.” Ook vicepresident JD Vance betuigt zijn medeleven op X: “Bid voor Charlie Kirk, een goede man en een jonge vader.”
Charlie Kirk is een prominente Amerikaanse conservatieve activist en de oprichter van Turning Point USA, een organisatie die zich richt op het mobiliseren van jonge conservatieven. Hij staat bekend om zijn rol in het verspreiden van rechts-populistische ideeën, het ondersteunen van Donald Trump en het bevorderen van een christelijk-nationalistische agenda.
Kirk is vooral bekend van zijn debatten op universiteiten, waarvan hij vaak fragmenten deelt op TikTok. Hij presenteert ook een eigen radioprogramma, ‘The Charlie Kirk Show’.
https://www.nu.nl/buitenl(...)t-goed-op-beeld.htmlquote:De FBI heeft in de zoektocht naar de schutter die de rechts-conservatieve Charlie Kirk doodschoot het vermoedelijke moordwapen gevonden. Ook is er goed beeldmateriaal van de schutter. Volgens de FBI zijn er op dit moment geen andere mensen in gevaar.
Het gaat vermoedelijk om een jonge verdachte, deelt de FBI op een persconferentie. Hij viel door zijn leeftijd niet op tussen het universiteitspubliek.
Uit het politieonderzoek blijkt dat de schutter rond 11.50 uur (lokale tijd) aankwam op de campus van de Utah Valley University, ongeveer een half uur voordat hij het schot op Kirk loste. De politie heeft vanaf dat moment zijn sporen kunnen volgen.
Zo weten ze dat de verdachte over de campus naar het trappenhuis van een gebouw is gelopen. Via daar ging die naar het dak. Na de aanslag op Kirk rende de vermeende schutter over het dak en sprong eraf. Vervolgens zou de verdachte de omliggende wijk van de universiteit ingevlucht zijn.
De onderzoekers hebben "goed beeldmateriaal van de persoon", zegt Beau Mason, het hoofd van het veiligheidsdepartement van de Amerikaanse staat Utah. De beelden worden voorlopig nog niet gedeeld, omdat de politie het gezicht van de verdachte probeert te identificeren. Pas als dat niet lukt, worden de beelden mogelijk vrijgegeven.
Ook hebben de autoriteiten een afdruk van zijn hand en onderarm gevonden, wat kan bijdragen aan het opsporen van de schutter, zegt een FBI-agent tijdens de persconferentie. Daarnaast hebben ze een indruk van welke schoenen de verdachte zou hebben gedragen.
Wat hebben conspiracy nutjobs toch altijd met Joden, alles is altijd de Joden.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:32 schreef Alarmonoff het volgende:
[..]
Ik ging ook meteen naar de conspiracy sub.
[ afbeelding ]
Dat was een Spartaan.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:20 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Heb je als Feyenoorder ook zitten juichen toen Fortuyn vermoord werd?
Hij was prosemiet en pro-zionist.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:35 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Wat hebben conspiracy nutjobs toch altijd met Joden, alles is altijd de Joden.
Ook weer zo'n totaaldebiel die oproept tot het arresteren van alle reguliere Democratische politici. Social media barst weer uit z'n voegen van dit soort mafklappers vandaag.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:29 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wel dit soort gezelligheid:
[ x ]
Ho ho. Het is precies wat gebeurde na de Rijksdagbrand. En Trump c.s. hebben dit al hún Rijksdagbrand genoemd, m.a.w. de gelegenheid om de democratie helemaal buitenspel te zetten en dan kunnen dit soort acties heel makkelijk plaatsvinden hoor.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:41 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ook weer zo'n totaaldebiel die oproept tot het arresteren van alle reguliere Democratische politici. Social media barst weer uit z'n voegen van dit soort mafklappers vandaag.
Bron: Bekijk deze YouTube-videoquote:Op donderdag 11 september 2025 15:38 schreef Zoddie het volgende:
Nieuws van FBI Persconferentie nogmaals:
Ze hebben goede beelden van de dader, hebben hem via beelden kunnen volgen het terrein van de Universiteit op, de trap op naar het dak en vanaf het dak weer kunnen volgen tot in een ander buurtje.
De dader heeft de leeftijd van andere studenten.
Ze laten eerst hun eigen technieken op de beelden los om hem te herkennen, voordat ze het publiek om hulp gaan vragen.
Het wapen, een High powered Bolt action rifle, is in een parkje in de buurt gevonden.
Die wordt dus snel gevonden.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:38 schreef Zoddie het volgende:
Nieuws van FBI Persconferentie nogmaals:
Ze hebben goede beelden van de dader, hebben hem via beelden kunnen volgen het terrein van de Universiteit op, de trap op naar het dak en vanaf het dak weer kunnen volgen tot in een ander buurtje.
De dader heeft de leeftijd van andere studenten.
Ze laten eerst hun eigen technieken op de beelden los om hem te herkennen, voordat ze het publiek om hulp gaan vragen.
Het wapen, een High powered Bolt action rifle, is in een parkje in de buurt gevonden.
Waarom dit hier delen? Heel internet staat vol met dit soort ongein.quote:
Ja in een nabijgelegen park/bosje. Ik vermoed rondom de parkeerplaats hierzo: https://www.google.nl/map(...)IKXMDSoASAFQAw%3D%3Dquote:Op donderdag 11 september 2025 15:45 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Is het ook bekend waar die gevonden is?
De mythe dat het voltallige lerarenkorps uit linkse extremisten bestaat moet wel met enige regelmaat gevoed worden, hè.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:45 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Waarom dit hier delen? Heel internet staat vol met dit soort ongein.
Is altijd grappig hoe bodyshaming blijkbaar toch wel okay is wanneer het iemand betreft waar je het niet mee eens bent.quote:
In een parkje.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:45 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Is het ook bekend waar die gevonden is?
'something big will happen tomorrow at my college'quote:
Deze meneer Kirk was zo'n beetje het epitoom van de MAGA-kerk en wordt (waarschijnlijk vanuit de woke hoek) omgelegd omdat hij ze bestrijdt met feiten en debatten.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:41 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ook weer zo'n totaaldebiel die oproept tot het arresteren van alle reguliere Democratische politici. Social media barst weer uit z'n voegen van dit soort mafklappers vandaag.
Ik neem voor het gemak aan dat de enorme hoeveelheid flink rechtse users hier het wel gewoon oneens is met dit soort waanzin.
Opvallend. Kennelijk toch wat haast gemaakt. Anders zou je zo'n wapen direct achterlaten om zo snel mogelijk te kunnen ontsnappen zonder onnodige ballast.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:44 schreef Refragmental het volgende:
Het wapen, een High powered Bolt action rifle, is in een parkje in de buurt gevonden.
Logisch. Die hadden de dader gezegd waar hij het moest achterlaten, natuurlijk.quote:
Suspect lijkt overigens goed te mengen met het publiek en lijkt van "college age" te zijn. Aldus bovenstaand filmpje.quote:Op donderdag 11 september 2025 15:44 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Bron: Bekijk deze YouTube-video
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |