Deze tour heet inderdaad 'Performing Songs from Digital Ash in a Digital Urn' dus je kon het vantevoren verwachten. En dat heeft niets te maken met of het album nou wel of niet aansloeg, hij heeft gewoon 2 albums gemaakt (met elke keer een andere bezetting qua mensen). Dus is het logisch dat hij 2x tours doet, voor elk album één.
Dan nu over gisteren. Het concert begon (gewoon netjes op tijd trouwens... waar zie je dat nu nog tegenwoordig) met The Faint. Het publiek begon een beetje tam, maar langzaam gingen steeds meer mensen meebewegen op de muziek van deze, tochwel, dynamische band. Erg leuk om te zien dat de bandleden tussen het dansen door ook nog gewoon tijd hadden om goede muziek te maken. Ik hoorde een aantal mensen die speciaal waren gekomen voor the Faint en ik begrijp ze ook volkomen. Het was meer een 'dubbelconcert' dan dat ze voorprogramma waren.
Vervolgens the Bright Eyes (met ook wat leden van the Faint erin). Lekker veel mensen op het podium, wat een geweldige hoeveelheid geluid ten gevolg had, maar wat voor geluid, 2 Drummers, 2 gitaristen, 2 toetsenisten, 2 strijkers een basgitarist en een goed bij stem zijnde Conor Oberst (of hij ook volledig helder was, is een ander verhaal). Ik vond de nummers van Digital Ash goed uit de verf komen, ook het videoscherm was een enorme toevoeging. Het hoogtepunt van het optreden was inderdaad het bijna verstilde 'First day of my life' (beetje jammer van de gillende meisjes). De praatjes van Conor tussendoor waren niet echt goed te volgen, maar dat pastte wel bij zijn voorkomen voor die avond.
Al bij al een fantastisch optreden. Het concert is trouwens inmiddels al helemaal te bekijken via
www.fabchannel.com.