Stel dat ze dat orde hebben, dan is mijn vraag waarom een lab een bsn nodig heeft.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 10:37 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat hoeft niet, als ze hun security op orde hadden, dan kan er ook sprake zijn van overmacht.
Daarvoor moet eerst naar buiten komen wat de oorzaak was, en wat ze hebben gedaan om dat te voorkomen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 10:09 schreef Toine51 het volgende:
Je moet de betreffende instantie toch kunnen aanklagen?
Je wordt verplicht je gegevens te geven, hopende dat dat veilig is, en dan gaan anderen er met je gegevens vandoor...
Vertrouwen komt te voet en gaat te paard. Er zijn (veel) vrouwen die nu zeggen niet meer te willen deelnemen aan belangrijke onderzoeken.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 10:37 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat hoeft niet, als ze hun security op orde hadden, dan kan er ook sprake zijn van overmacht.
Nou ja daarom is monitoring zo belangrijk, in dit geval kan ik me niet voorstellen dat ze dat ook maar enigszins op orde hadden, ik kan me niet voorstellen dat de hackers de boel op een voorzichtige manier leeg getrokken hebben, doorgaans zippen ze de boel, en dan als een malle in een kwartier de boel overpompen voordat de alarmen af gaan.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 11:04 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Vertrouwen komt te voet en gaat te paard. Er zijn (veel) vrouwen die nu zeggen niet meer te willen deelnemen aan belangrijke onderzoeken.
En als telt niet, dat weet je net goed als ik.
En ja, ze kunnen slachtoffer zijn van een 0-day. Daar doe je geen fuck tegen. Blijft de vraag over hoe het kan dat alles geroofd is.
En toch blijven hackers gemiddeld ruim 100 dagen ongedetecteerd in een netwerk. Ondanks alle detectie methodes.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 11:07 schreef raptorix het volgende:
[..]
Nou ja daarom is monitoring zo belangrijk, in dit geval kan ik me niet voorstellen dat ze dat ook maar enigszins op orde hadden, ik kan me niet voorstellen dat de hackers de boel op een voorzichtige manier leeg getrokken hebben, doorgaans zippen ze de boel, en dan als een malle in een kwartier de boel overpompen voordat de alarmen af gaan.
Mwoah ik verwacht dat de identiteitsfraude wel zal meevallen. Voor het afsluiten van zaken zul je toch iets met een bank/paspoort moeten doen tegenwoordig. Ik denk dat je eerder zorgen moet maken om freaks en stalkers die deze data gebruiken om vrouwen lastig te vallen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 11:11 schreef Momo het volgende:
Ben benieuwd wat de procedure gaat zijn bij eventuele identiteitsfraude door dieven. Gaat het een gedoe worden om dat überhaupt te bewijzen?
Het zijn wel gegevens waarmee een crimineel vrij gerichte phishing-aanvallen kan opzetten. Voor de slachtoffers is het dus goed blijven opletten.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 13:17 schreef raptorix het volgende:
[..]
Mwoah ik verwacht dat de identiteitsfraude wel zal meevallen. Voor het afsluiten van zaken zul je toch iets met een bank/paspoort moeten doen tegenwoordig. Ik denk dat je eerder zorgen moet maken om freaks en stalkers die deze data gebruiken om vrouwen lastig te vallen.
Dat geeft ook wel aan waarom security kapot is, maar goed komt ook omdat we altijd maar eeuwig legacy systemen moeten blijven ondersteunen, krijg je weer: Ja maar mijn Iphone 9 doet het niet meer met deze app! Schandalig!quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 16:10 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Het zijn wel gegevens waarmee een crimineel vrij gerichte phishing-aanvallen kan opzetten. Voor de slachtoffers is het dus goed blijven opletten.
Dan kan je alsnog de sjaak zijn denk ik, de huisarts zal het sample waarschijnlijk op sturen met je patiëntnummer, en het lab haalt de gegevens dan centraal op.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 11:59 schreef woxxel2 het volgende:
Mijn onderzoek is bij de huisarts gedaan.
Ik heb volgens mij niets hoeven invullen, alleen de oproep meegenomen.
gaan onderzoeken via HA niet naar andere laboratoria?quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 12:01 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dan kan je alsnog de sjaak zijn denk ik, de huisarts zal het sample waarschijnlijk op sturen met je patiëntnummer, en het lab haalt de gegevens dan centraal op.
Dat weet ik niet zeker, dat zal per huisarts en regio verschillen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 14:40 schreef mschol het volgende:
[..]
gaan onderzoeken via HA niet naar andere laboratoria?
Nee, want BVO BMHK is aanbesteed en er zijn maar een beperkt aantal laboratoria in Nederland (3, nu dus 2) die dit uit mogen voeren. Medische indicatie mag wel in allerlei labs.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 14:40 schreef mschol het volgende:
[..]
gaan onderzoeken via HA niet naar andere laboratoria?
Ik heb wel een brief gekregen waarin info stond over de datalek, maar weet niet meer zeker of dat dan ook mijn gegevens waren. Ik heb die brief volgens mij ook nog weggegooid.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 14:40 schreef mschol het volgende:
[..]
gaan onderzoeken via HA niet naar andere laboratoria?
Wat heeft die man hier mee te maken? Het probleem zit bij het lab, niet bij de minister-president.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 22:57 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
wie wil je aansprakelijk stellen, Dick Schoof? Alhoewel, hij was toch iets met AIVD.
het land is demissionair.
https://www.rijksoverheid(...)r-bsn/bsn-in-de-zorgquote:Op vrijdag 29 augustus 2025 10:40 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Stel dat ze dat orde hebben, dan is mijn vraag waarom een lab een bsn nodig heeft.
Ze voeren alleen de tests uit en geven dat door aan bevolkingsonderzoek Nederland. Die mag verder uitzoeken dat de uitslag bij de juiste persoon hoort.
quote:Op vrijdag 12 september 2025 08:12 schreef miaeak het volgende:
Ik zie net in m'n postnl app dat er weer een brief van het bevolkingsonderzoek onderweg is (ik zat bij de gelekte gegevens). Het kan geen uitnodiging zijn, dat is pas over een paar jaar. Ben benieuwd wat erin staat.
Edit: ik kon een paar zinnen op de foto door de enveloppe heen lezen. Het gaat over koppelen van nummers (misschien verantwoording waarom ze het bsn nodig hebben?) en het venster eindigt met "Organisaties hoe dit heeft kunnen...".
Ik heb de brief net in de bus gehad. Ze hebben bevestigd dat het bij mij inderdaad gaat om: naam, adres, woonplaats geslacht, soort onderzoek, geboortedatum, bsn nummer, uitslagen en naam van de huisarts.quote:Op vrijdag 12 september 2025 13:50 schreef raptorix het volgende:
We zijn nu bijna 2 maanden verder, en nog steeds geen verslag gezien wat er nou mis is gegaan.
De website gaf nog wat prijs: Dat het lang duurde omdat ze voor elk individueel persoon het bestand moeten openen, mijn vermoede dat dus niet een database, maar eerder een fileshare of sharepoint omgeving slachtoffer geworden is lijkt te kloppen. Mijn volgende vermoeden is dat iemand zonder MFA beveiliging op zijn account gehacked is, en dat ze die credentials hebben gebruikt om alles te downloaden. Mijn ervaring is dat op dit soort systemen doorgaans ook slechte monitoring plaats vind.quote:Op vrijdag 12 september 2025 17:20 schreef miaeak het volgende:
[..]
Ik heb de brief net in de bus gehad. Ze hebben bevestigd dat het bij mij inderdaad gaat om: naam, adres, woonplaats geslacht, soort onderzoek, geboortedatum, bsn nummer, uitslagen en naam van de huisarts.
Er wordt gemeld dat (in mijn geval) telefoonnummer en email niet zijn gedeeld.
Ze bieden nu wel excuses aan en geven een algemene link naar:
"Rijksoverheid.nl/datalek-wat-nu"
Op de achterkant staat een verantwoording waarom zij zoveel gegevens nodig hebben en de stappen die ze hebben ondernomen.
Dit zijn vooral meldingen bij officiële instanties.
Verder loopt er een onderzoek in samenwerking met het RIVM, en het rivm weer met ncsc.
Ook hebben ze de samenwerking met het desbetreffende lab stopgezet.
OM en politie starten een strafrechtelijk onderzoek.
Er is een speciale informatie lijn geopend.
Dit is een stuk doortastender dan die eerste brief en ze nemen nu ook duidelijk de verantwoordelijkheid t.o.v de "jammer maar good luck"- brief van een paar weken geleden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |