Yup, dat denk ik wel. Ik geloof dat het universum cyclisch van aard is.quote:Op donderdag 3 juli 2025 13:39 schreef ToT het volgende:
Dus omdat iets nu bestaat en tijd oneindig is, komt het automatisch weer terug?
Ja maar er zijn oneindig veel zonnen in het universum. En aangezien het universum in mijn optiek cyclisch van aard is, en dit over een oneindige periode voortkomt zal dus deze exacte wereld er in de toekomst wel weer zijn.quote:Op donderdag 3 juli 2025 14:32 schreef ToT het volgende:
Heb ik alle respect voor, alleen snap ik de logica niet helemaal.
Dus iets wat nu bestaat komt in de toekomst ooit weer terug. Dus ergens in de toekomst hebben we ook weer FOK!, elektrische tandenborstels, een oranje man die zijn land rijker wil maken, sokken en weet ik wat allemaal nog meer?
Puur omdat tijd oneindig is?
Overigens gaat onze zon over 5 miljard jaar naar de klote he.
Ik kan me wel voorstellen dat in een oneindig universum (en zeker als het een multiversum zou zijn) er allerlei variaties van ons zouden kunnen bestaan, hoewel het niet logisch zou zijn dat er idioot veel versies van onszelf zouden zijn aangezien al onze voorouders precies op het zelfde moment met elkaar geneukt zouden moeten hebben om onze bloedlijnen zo uit te laten komen zodat wij ontstaan zouden zijn; 1 enkel zaadcelletje dat net te laat bij de eicel kwam, of 1 voorouder die toch met iemand anders geneukt zou hebben en wij zouden niet ontstaan zijn.quote:Op donderdag 3 juli 2025 14:35 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Ja maar er zijn oneindig veel zonnen in het universum. En aangezien het universum in mijn optiek cyclisch van aard is, en dit over een oneindige periode voortkomt zal dus deze exacte wereld er in de toekomst wel weer zijn.
En natuurlijk dat je een groene octopus bent met 10 armen.
Oneindigheid is een doodeng begrip.
Maar eigenlijk wil ik dat niet zeggen.
Het enige wat ik stel is dat er voor de observant van de "ik ben"-ervaring na de dood onmiddellijk een nieuwe "ik ben"-ervaring zou zijn omdat dood niet bewust geobserveerd wordt.
Dat kan zijn dat in een universum zoals het onze maar ook als roodharige dino weet ik het.
Je ervaart de dood niet bewust. Dan ben je weg. Net als slapen zonder dromen. Je valt in slaap en wordt gelijk wakker voor je gevoel.quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:23 schreef ToT het volgende:
[..]
Ik kan me wel voorstellen dat in een oneindig universum (en zeker als het een multiversum zou zijn) er allerlei variaties van ons zouden kunnen bestaan, hoewel het niet logisch zou zijn dat er idioot veel versies van onszelf zouden zijn aangezien al onze voorouders precies op het zelfde moment met elkaar geneukt zouden moeten hebben om onze bloedlijnen zo uit te laten komen zodat wij ontstaan zouden zijn; 1 enkel zaadcelletje dat net te laat bij de eicel kwam, of 1 voorouder die toch met iemand anders geneukt zou hebben en wij zouden niet ontstaan zijn.
Wiskundig gezien zou je het met oneindig veel planeten en universums toch voor elkaar moeten krijgen, maar ik denk dat het in werkelijkheid nog vies zou tegenvallen.
Dat de "ik ben"-ervaring per sé moet blijven bestaan omdat de dood niet geobserveerd wordt vind ik wat vergezocht; puur omdat je iets niet observeert (de dood), bestaat het dus automatisch niet?
Ja ik vind dat wel een mooi geloof, sowieso!quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:26 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Je ervaart de dood niet bewust. Dan ben je weg. Net als slapen zonder dromen. Je valt in slaap en wordt gelijk wakker voor je gevoel.
Dat er dan miljarden jaren voorbij zijn gegaan heb je niet bewust beleefd (geen tijdsbesef). Dus lijkt het vanuit jouw perspectief alsof je direct een nieuwe "ik ben"-ervaring krijgt.
Reincarnatie is alleen mogelijk bij de aanwezigheid van een ziel. Als er geen ziel bestaat, dan kun je alleen weer bewust zijn als je lichaam weer bestaat. Dus bij een eindeloze herhaling van deze cyclus. Niet dat je daar iets van zult ondervinden...quote:Op donderdag 3 juli 2025 13:07 schreef KoningWouter het volgende:
Het feit dat jij en ik op dit moment een "ik ben"-ervaring hebben toont aan dat het hebben van de bewuste "ik ben"-ervaring mogelijk is.
Wanneer jij of ik sterven is er geen bewuste waarneming meer. Aangezien tijd oneindig is zul je in de toekomst met grote zekerheid wederom een "ik ben"-ervaring ondervinden.
Het heeft niets met ziel te maken, ook niet met geheugen. Het zal een compleet tabula rasa zijn maar. Tot in den oneindigheid eeuwig reincarneren.
Amen
Transporter idee van Star Trek (suïcide machine); als je lichaam vernietigd en gerecycled wordt (tot sub-atomair niveau gereduceerd en daarna weer als 1 op 1 kopie gereconstrueerd wordt), is die kopie dan echt jouzelf? Ga jij als persoon dan gewoon door met leven, of is het een geheel nieuw individu met jouw lichaam en herinneringen enz.?quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:38 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Reincarnatie is alleen mogelijk bij de aanwezigheid van een ziel. Als er geen ziel bestaat, dan kun je alleen weer bewust zijn als je lichaam weer bestaat. Dus bij een eindeloze herhaling van deze cyclus. Niet dat je daar iets van zult ondervinden...
Dat is inderdaad een interessant dilemma. Als het letterlijk dezelfde deeltjes zijn die getransporteerd worden, zou ik zeggen dat het geen kopie is, maar mochten de deeltjes op basis van data (in het geheugen van een machine) gerepliceerd worden, dan wel. Voor de "tweede" bewustzijn maakt het hoe dan ook niet uit.quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:56 schreef ToT het volgende:
[..]
Transporter idee van Star Trek (suïcide machine); als je lichaam vernietigd en gerecycled wordt (tot sub-atomair niveau gereduceerd en daarna weer als 1 op 1 kopie gereconstrueerd wordt), is die kopie dan echt jouzelf? Ga jij als persoon dan gewoon door met leven, of is het een geheel nieuw individu met jouw lichaam en herinneringen enz.?
Ik zie het als een 1 op 1 kopie.quote:Op donderdag 3 juli 2025 18:35 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een interessant dilemma. Als het letterlijk dezelfde deeltjes zijn die getransporteerd worden, zou ik zeggen dat het geen kopie is, maar mochten de deeltjes op basis van data (in het geheugen van een machine) gerepliceerd worden, dan wel. Voor de "tweede" bewustzijn maakt het hoe dan ook niet uit.
Bekijk deze YouTube-video
Jij bent dood, iemand anders die precies is zoals jij begint een nieuw leven.quote:Op donderdag 3 juli 2025 18:40 schreef KoningWouter het volgende:
Waar ik nog een beetje mee speel is het feit dat je dus inderdaad niet precies hetzelfde bewustzijn bent. Je bent een kloon; een nieuw bewustzijn.
Maar de vraag is of dat erg is. In principe dooft jouw "ik ben"-ervaring uit en ontstaat er een nieuwe welke wel ervaren wordt door jezelf. Het is alleen een schone lei, je herinnert je niets uit een vorig leven en er is geen ziel.
Dus in principe ben je niet, maar toch ben je weer wel aangezien de "ik ben"-ervaring vanuit het "ik" perspectief ervaren wordt.
Beetje cryptisch maar ik speel dus met het idee dat het niet erg is dat er een hele nieuwe "ik ben"-ervaring ontstaat.
Ja maar wie ervaart er dan. Wat is de "ik ervaring". Ik identificeer me niet met dezelfde "ik" en heb ook niet zijn geheugen. Maar toch is er een nieuwe "ik". Vanuit mijn perspectief ben ik gewoon weer "ik" maar dan nieuw.quote:Op donderdag 3 juli 2025 18:48 schreef ToT het volgende:
[..]
Jij bent dood, iemand anders die precies is zoals jij begint een nieuw leven.
Je blijft nog steeds even morsdood.
Tweelingen hebben ook niet 1 ziel.quote:Op donderdag 3 juli 2025 19:01 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Ja maar wie ervaart er dan. Wat is de "ik ervaring". Ik identificeer me niet met dezelfde "ik" en heb ook niet zijn geheugen. Maar toch is er een nieuwe "ik". Vanuit mijn perspectief ben ik gewoon weer "ik" maar dan nieuw.
Als ik doodga zal er voor mijn gevoel direct een nieuwe "ik" zijn. Zonder herinneringen aan de vorige "ik".
Het gaat ook niet om een ziel.quote:
Het gaat dus om een volkomen nieuw persoon in een volkomen nieuw lichaam die dezelfde hersenpatronen zal hebben als wat jij nu hebt.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:10 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Het gaat ook niet om een ziel.
Puur alleen dat er nu een "ik ben"-ervaring is dus dat het in de toekomst weer gebeurt wat voor mij zal lijken alsof ik gereincarneerd ben behalve dat het een compleet nieuw bewustzijn is.
Nee niet voortbestaan maar ik ben nu, dan even niet, en dan weer wel. Als een ander persoon. Anders zou ik voor eeuwig weg zijn.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:37 schreef ToT het volgende:
[..]
Het gaat dus om een volkomen nieuw persoon in een volkomen nieuw lichaam die dezelfde hersenpatronen zal hebben als wat jij nu hebt.
Hoe zorgt dit voor dat jouw "ik ben" daar in voort zou kunnen bestaan?
Dus je bedoelt dat wat je niet kan ervaren, bestaat gewoonweg niet?quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:43 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Nee niet voortbestaan maar ik ben nu, dan even niet, en dan weer wel. Als een ander persoon. Anders zou ik voor eeuwig weg zijn.
Misschien moet ik het anders uitleggen:
Er is een "ik" archtetype, het besef van zelf. Dat zit nu in mijn bewustzijn. Er komt ooit een nieuw bewustzijn met ook weer dat "ik" archetype.
Aangezien ik "niet zijn" niet kan ervaren zal het eerstvolgende wat ik weer zal ervaren het volgende bewustzijn zijn. Ik heb het dan niet over een zelfde mens moleculair. Dat is nog een stapje verder.
Het gaat er om dat ik nu dus "ik" ervaar, sterf -> "niet zijn", om vervolgens weer "ik" te ervaren (wat dus 100% niet "ik" ben maar wel vanuit mijn perspectief.) Dit is inherent aan oneindigheid. Aangezien ik nu ben, en niet kan ervaren als ik er niet ben, zal ik altijd zijn.
Jawel het bestaat wel alleen ervaar je dat niet bewust. Je ervaart pas als je het "ik" archetype hebt. Als je dood bent ervaar je niet. Er kunnen miljarden jaren verstrijken voordat er een nieuw bewustzijn ontstaat Maar vanuit jouw perspectief lijkt het alsof je altijd bent. Want als je niet bent, ervaar je niet bewust. Aangezien tijd oneindig is lijkt het alsof je er altijd bent vanuit jouw perspectief.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:46 schreef ToT het volgende:
[..]
Dus je bedoelt dat wat je niet kan ervaren, bestaat gewoonweg niet?
Klinkt als een ziel.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:48 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Jawel het bestaat wel alleen ervaar je dat niet bewust. Je ervaart pas als je het "ik" archetype hebt. Als je dood bent ervaar je niet. Er kunnen miljarden jaren verstrijken voordat er een nieuw bewustzijn ontstaat Maar vanuit jouw perspectief lijkt het alsof je altijd bent. Want als je niet bent, ervaar je niet bewust. Aangezien tijd oneindig is lijkt het alsof je er altijd bent vanuit jouw perspectief.
Dat een ziel een verbinding heeft met eerdere levens. Wat ik beschrijf is alleen een continue stroom aan bewustzijn zonder dat er een verbinding bestaat met eerdere levens. De observer ervaart bewustzijn en tijd. Als je dood bent ervaar je niet dus het eerst volgende moment dat er weer bewustzijn is ervaart hij weer. Dit zal vanuit het perspectief van de observer lijken alsof hij altijd is, net als dat je slaapt en niet droomt niet ervaart.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:49 schreef ToT het volgende:
[..]
Klinkt als een ziel.
Wat is het verschil tussen een ziel en wat jij hier beschrijft?
Klinkt wel als een variatie op wat ik eerder gepost heb, maar ik vind het prima als die je geloof is, sowieso wat moois!quote:Op donderdag 3 juli 2025 21:26 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Dat een ziel een verbinding heeft met eerdere levens. Wat ik beschrijf is alleen een continue stroom aan bewustzijn zonder dat er een verbinding bestaat met eerdere levens. De observer ervaart bewustzijn en tijd. Als je dood bent ervaar je niet dus het eerst volgende moment dat er weer bewustzijn is ervaart hij weer. Dit zal vanuit het perspectief van de observer lijken alsof hij altijd is, net als dat je slaapt en niet droomt niet ervaart.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |