Een bezoek van de populaire tiktokker SpiderAli in Amersfoort heeft zondagmiddag tot chaotische taferelen geleid. Jonge fans doken massaal op hem en de gratis energiedrankjes die hij uitdeelde. Nadat hij door de politie was weggevoerd, ontstond zelfs een vechtpartij tussen kinderen.![spiderali-wandelt-door-de-langestraat-in-amersfoort]()
Met een stoet kinderen in zijn kielzog loopt SpiderAli, uitgedost in een Spidermanpak, door de Langestraat. „Hallo Amersfoort!” roept hij zijn juichende fans toe. Ze zijn grofweg tussen de 10 en 15 jaar. SpiderAli had vooraf beloofd gratis energiedrankjes uit te delen. Zijn team zendt zijn bezoek live uit op TikTok en YouTube.
De grote belangstelling leidt vrijwel direct tot chaotische taferelen. Vanwege de grote drukte wordt SpiderAli snel door agenten apart genomen. Ze controleren zijn identiteit en brengen hem na overleg naar een andere plek. Op het nabijgelegen Eemplein is meer ruimte dan in de drukke winkelstraat.
Onderweg in politieautoIn een politieauto brengen de agenten hem ernaartoe. Zijn team spreekt dan al van een chaos die ze niet eerder hebben meegemaakt. Ze weten dan nog niet dat het bezoek nog veel verder uit de hand gaat lopen.
![grote-oploop-rondom-spiderali-in-amersfoort]()
SpiderAli heet in het echt Ali Abbas. Hij komt uit Enschede en transformeert zichzelf in het weekend tot Spiderman. Al van jongs af aan is hij groot fan van Marvel en DC, makers van strips en films rond superhelden. Hij vertelde eerder aan Tubantia: „Batman, The Joker, Spiderman, Ironman… Ik heb alle strips gelezen en films gekeken. Daardoor ken ik het karakter van Spiderman inmiddels erg goed. Ik kan er helemaal in opgaan. Als ik mijn pak aan heb, ben ik niet langer Ali, dan ben ik Peter Parker.’’
Hij bezoekt in zijn speciale rood-blauwe pak steden in Nederland. Door de livestreams groeide hij uit tot een populair fenomeen. Op TikTok heeft hij ruim 134.000 volgers en 2,9 miljoen likes.
Op de nieuwe plek verdringen zich direct tientallen kinderen om met hun held op de foto te gaan. „Jongens, we gaan het netjes houden”, vermaant SpiderAli zijn joelende fans. Dat is tegen dovemansoren gericht: ze blijven roepen en dringen.
Als het uitdelen van de drankjes begint, ontstaat opnieuw chaos. De politie moet weer ingrijpen en voert SpiderAli af. „Onze excuses, dit is helemaal uit de hand gelopen”, zegt de TikTokker tegen de agenten.
![chaos-bij-het-bezoek-van-spider-ali-in-amersfoort]()
Terwijl de politie hem en zijn team naar een andere plek rijdt, gaat de livestream door. Daarin zegt SpiderAli met enige overdrijving dat hij het zonder de agenten niet had overleefd. Verder benadrukt hij dat hij niet is aangehouden.
VechtpartijIntussen gaat het helemaal mis op het Eemplein. Op beelden is te zien dat kinderen inslaan op een jongen die op de grond ligt naast de fietsbrug over de Eem. Ook is te zien dat agenten een jongen op de grond drukken op het bruggetje. Politiewoordvoerder Wim Hoonhout bevestigt dat een persoon is meegenomen naar het bureau, maar kan niet zeggen of hij is gearresteerd.
Of de politie de actie van SpiderAli onverantwoord vindt, wil de woordvoerder niet zeggen. „Die kwalificatie laat ik aan een ander. Wij hebben te maken met de openbare orde en veiligheid, als die in het gedrang komt treden wij op.”
De grote groep jeugd veroorzaakt flinke overlast. Er zou zwaar vuurwerk zijn afgestoken en zijn gegooid met een rookbom die niet afging. De politie moet opnieuw ingrijpen en verdrijft het gezelschap richting de Koppelpoort.
https://www.ad.nl/amersfo(...)-ingrijpen~a655129e/ Schipper mag ik overvaren ja of nee ? Buut uit.

Ze hadden iig wel energie............
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !