https://www.bnr.nl/nieuws(...)uantanamo-deporterenquote:‘Amerikanen willen Nederlanders naar detentiecentrum Guantánamo deporteren’
Auteur: Mark van Harreveld | 11-6-2025
De Amerikaanse regering treft voorbereidingen om duizenden buitenlanders naar de detentiefaciliteit in Guantánamo Bay op Cuba te sturen, meldt The Washington Post. Honderden zouden afkomstig zijn uit bevriende Europese landen zoals Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Italië, Frankrijk en Duitsland.
Er zouden ook burgers uit Ierland, België, Litouwen, Polen, Turkije en Oekraïne worden uitgezet, en uit andere delen van de wereld, waaronder veel uit Haïti, zo meldt The Washington Post op basis van documenten die anonieme ambtenaren met de krant deelden.
Deze duizenden mensen zouden illegaal in de Verenigde Staten verblijven. In het artikel wordt niet duidelijk om hoeveel Nederlanders het gaat. De regering van Donald Trump heeft volgens de krant geen plannen om de thuislanden op de hoogte te stellen van de overplaatsingen naar de Amerikaanse militaire basis op Cuba.
De voorbereidingen bestaan volgens de bronnen onder meer uit de medische screening van 9000 personen om te bepalen of zij gezond genoeg zijn om naar Guantánamo te worden gestuurd. Het is volgens de krant overigens volstrekt onduidelijk of de faciliteiten op Cuba überhaupt 9.000 nieuwe gedetineerden kunnen herbergen. De toestroom zou immers een enorme toename betekenen ten opzichte van de paar honderd migranten die eerder dit jaar van en naar de basis werden overgebracht.
Capaciteit vrijmaken
Functionarissen van de Trump-administratie verklaren echter dat het plan nodig is om capaciteit vrij te maken op binnenlandse detentiefaciliteiten, die inmiddels overvol zijn. President Donald Trump beloofde de grootste deportatie van ongedocumenteerde migranten in de Amerikaanse geschiedenis uit te voeren.
In een document dat The Post heeft ingezien staat echter dat 'GTMO', het acroniem van de overheid voor de legerbasis, 'niet op capaciteit zit'.
In januari kondigde Trump aan dat hij 30.000 migranten naar Guantánamo Bay zou sturen, maar in maart werden tientallen migranten die er al vast zaten teruggestuurd naar Louisiana – volgens critici van de aanpak als gevolg van een ontoereikende capaciteit. Noch het Department of Homeland Security, noch het Witte Huis wilde tegenover The Washington Post commentaar geven.
Slechte reputatie
De beslissing om de overplaatsingen drastisch uit te breiden zal naar verwachting kritiek uitlokken van Amerikaanse bondgenoten die zich zorgen maken over het welzijn van hun burgers op de basis. Guantánamo Bay heeft een slechte reputatie en werd een wereldwijd symbool van marteling en misbruik tijdens de Amerikaanse antiterrorismeccampagne in nasleep van de aanslagen van 11 september 2001.
Niet snel genoeg
Volgens Amerikaanse functionarissen zijn de personen die worden doorgelicht voor overplaatsing illegaal in de Verenigde Staten. Verschillende landen van herkomst van de gevangenen hebben laten weten bereid te zijn om hun burgers op te nemen, maar volgens de anonieme ambtenaren waren ze niet snel genoeg in de ogen van het Department van Homeland Security.
Deportaties op stoom
Intussen komen de massale uitzettingen van illegalen en ongedocumenteerden in de verenigde Staten op stoom. 'Onder het leiderschap van president Trump willen we een doel stellen van minimaal 3.000 arrestaties per dag voor ICE', aldus plaatsvervangend stafchef van het Witte Huis Stephen Miller vorige maand tegen Fox News. Grenstsaar Tom Homan van het Witte Huis heeft liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. 'We moeten het aantal arrestaties en uitzettingen verhogen', aldus Homan.
quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:06 schreef gwn_een_user het volgende:
[..]
https://www.bnr.nl/nieuws(...)uantanamo-deporteren
tja, het klinkt misschien rot, maar dan moeten die mensen maar niet illegaal in de VS verblijven, toch 🤷kan mij niet bommen of het nederlanders of haïtianen of wat dan ook betreft
quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:12 schreef SebbeSwensje het volgende:
Direct alle Amerikaanse staatsburgers in dit land vastzetten en ze te ruil aanbieden.
Trump zou idd het omgekeerde doen.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:12 schreef SebbeSwensje het volgende:
Direct alle Amerikaanse staatsburgers in dit land vastzetten en ze te ruil aanbieden.
quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:15 schreef OmniRocket het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Wat denk je zelf dat er dan gaat gebeuren?
We hebben een plicht naar onze burgers toe. Bovendien moeten we laten zien dit niet te accepteren, dan geeft de VS maar een negatief reisadvies af oid. Vastzetten en onmiddelijk.quote:
Gevaarlijk zoiets, een quota zetten qua arrestaties. Dat werkt onzorgvuldigheid in de hand om maar die quota te halen.quote:Onder het leiderschap van president Trump willen we een doel stellen van minimaal 3.000 arrestaties per dag voor ICE'
Dan gaat America ruilen. Net als met Britney.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:15 schreef OmniRocket het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Wat denk je zelf dat er dan gaat gebeuren?
Daar heb je diplomaten voor, die moeten door bemiddelen zorgen dat de Nederlanders weer terug naar Nederland komen.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:18 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
[..]
We hebben een plicht naar onze burgers toe. Bovendien moeten we laten zien dit niet te accepteren, dan geeft de VS maar een negatief reisadvies af oid. Vastzetten en onmiddelijk.
Dan krijg je dit soort geneuzelquote:Op woensdag 11 juni 2025 13:23 schreef OmniRocket het volgende:
[..]
Daar heb je diplomaten voor, die moeten door bemiddelen zorgen dat de Nederlanders weer terug naar Nederland komen.
Dat zou Trump ook moeten laten gebeuren als wij hier Amerikanen vastzetten. Ik vermoed alleen dat er dan eerder een reactie komt zoals Israël tegen Palestina.
quote:De regering van Donald Trump heeft volgens de krant geen plannen om de thuislanden op de hoogte te stellen van de overplaatsingen naar de Amerikaanse militaire basis op Cuba.
De VS loopt al veel te lang naast haar schoenen en daar moet gewoon paal en perk aan worden gesteld. Alleen daarom hebben we de Russen al zo hard nodig.quote:Verschillende landen van herkomst van de gevangenen hebben laten weten bereid te zijn om hun burgers op te nemen, maar volgens de anonieme ambtenaren waren ze niet snel genoeg in de ogen van het Department van Homeland Security.
Het streven naar aantallen als doel heeft natuurlijk ook als gevolg (in ieder geval onder een klunzige regering als die van Trump) dat je allemaal mensen oppakt die weinig verkeerd doen, en de faciliteiten het niet kunnen bijbenen als je die niet van tevoren voldoende hebt opgeschaald.quote:'Onder het leiderschap van president Trump willen we een doel stellen van minimaal 3.000 arrestaties per dag voor ICE', aldus plaatsvervangend stafchef van het Witte Huis Stephen Miller vorige maand tegen Fox News. Grenstsaar Tom Homan van het Witte Huis heeft liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. 'We moeten het aantal arrestaties en uitzettingen verhogen', aldus Homan.
Dit is geen streng grondbeleid, maar terroristisch binnenlands beleid. De eerste Amerikaanse staatsburgers zijn ook al zonder iets van een proces de grens over getieft.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:31 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Grappig genoeg zijn het de mensen die beweren dat streng grensbeleid geen zin heeft tegen ongewenste immigratie die moord en brand schreeuwen vanwege het strenge grensbeleid van de VS.
1 ding kunnen we concluderen: afschrikking werkt.
Handen afhakken laat het misdaadcijfer ook dalen.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:31 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Grappig genoeg zijn het de mensen die beweren dat streng grensbeleid geen zin heeft tegen ongewenste immigratie die moord en brand schreeuwen vanwege het strenge grensbeleid van de VS.
1 ding kunnen we concluderen: afschrikking werkt.
Precies.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:58 schreef Fleischmeister het volgende:
Ambassadeur op het matje roepen en als dat niet voor opheldering zorgt deze wegsturen en een rood reisadvies instellen voor de Verenigde Staten. Dit moeten we niet accepteren.
Waarom kunnen ze dan niet gewoon naar Nederland uitgezet worden, wij zijn geen land dat eigen onderdanen niet terugneemt.
Cruelty is the point. Fun movies en dergelijks.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:58 schreef Fleischmeister het volgende:
Ambassadeur op het matje roepen en als dat niet voor opheldering zorgt deze wegsturen en een rood reisadvies instellen voor de Verenigde Staten. Dit moeten we niet accepteren.
Waarom kunnen ze dan niet gewoon naar Nederland uitgezet worden, wij zijn geen land dat eigen onderdanen niet terugneemt.
Martelhuizen in de Schilderswijk inrichten, zullen daar vast genoeg mensen wonen die niet zo dol zijn op de Yanksquote:Op woensdag 11 juni 2025 13:12 schreef SebbeSwensje het volgende:
Direct alle Amerikaanse staatsburgers in dit land vastzetten en ze te ruil aanbieden.
En terecht.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:15 schreef xpompompomx het volgende:
Das lekker ja. Zo zit je daar lekker te studeren aan een universiteit, en ven later word je gewaterboard in Guantanamo omdat je ooit iets onaardigs over Trump hebt gezegd op instagram.
Mensen van jouw leeftijd gaan het niet meer meemaken. maar kinderen en zeker kleinkinderen zijn onderweg naar een maatschappij waarin dat weer een gewone straf wordt.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:58 schreef tong80 het volgende:
[..]
Handen afhakken laat het misdaadcijfer ook dalen.
Daarom leef ik nu m'n Carpe Diem. Alleen "weer" kan ik niet plaatsen. Terug naar de jaren 50 zijn we deze eeuw al mee bezig, maar naar de middeleeuwen ?quote:Op woensdag 11 juni 2025 14:04 schreef quo_ het volgende:
[..]
Mensen van jouw leeftijd gaan het niet meer meemaken. maar kinderen en zeker kleinkinderen zijn onderweg naar een maatschappij waarin dat weer een gewone straf wordt.
Ik vraag me af of dit niet het zoveelste troefkaartje is in de grote Trumpshow. "Je krijgt je onderdanen weer terug bij een handelsdeal", zoiets. Of schat ik hem nou te berekenend in?quote:Op woensdag 11 juni 2025 14:01 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Cruelty is the point. Fun movies en dergelijks.
Terrorist zijn is nooit echt een vereiste geweest om daar terecht te komen.quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:44 schreef Nielsch het volgende:
Maar krijgen die paar terroristen die daar nog zitten straks gewoon allemaal gezelschap of blijven die wel apart?
Zoiets zal er ergens wel achter zitten, maar het zal er vooral wel weer op neerkomen dat hij stoer en sterk over wil komen.quote:Op woensdag 11 juni 2025 14:08 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik vraag me af of dit niet het zoveelste troefkaartje is in de grote Trumpshow. "Je krijgt je onderdanen weer terug bij een handelsdeal", zoiets. Of schat ik hem nou te berekenend in?
Terroristischquote:Op woensdag 11 juni 2025 13:57 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Dit is geen streng grondbeleid, maar terroristisch binnenlands beleid. De eerste Amerikaanse staatsburgers zijn ook al zonder iets van een proces de grens over getieft.
En hier moeten we dus op anticiperen door iets te bieden te hebben. Ik zou het liefst nog verder escaleren, maar dit is wel een mooi startpunt.quote:Op woensdag 11 juni 2025 14:08 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik vraag me af of dit niet het zoveelste troefkaartje is in de grote Trumpshow. "Je krijgt je onderdanen weer terug bij een handelsdeal", zoiets. Of schat ik hem nou te berekenend in?
Idd, je krijgt zelfs 1000 dollar en een vliegticket !quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:48 schreef Lospedrosa het volgende:
Denk een groot flauwekul verhaal.
Er zal wel een migrant bijzitten die overal wat paspoortjes gescoord heeft.
Maar de boodschap is, ben je illegaal pak dan alvast je biezen in.
En dat zal wel effectief zijn
Weet je wel hoe duur de eieren inmiddels zijn in Amerika ? Er zijn mensen die nemenkippen dan is het goedkoper.quote:Op woensdag 11 juni 2025 14:16 schreef Montagui het volgende:
De illegalen zijn (bij deze) gewaarschuwd.
Ze kunnen eieren voor hun geld kiezen of afwachten of de soep wel zo heet gegeten gaat worden.
Vraag dat eens aan de nakomelingen van o.a. Crazy Horse, Geronimo, Pocahontas, Sacajawea, Hiawatha, Sitting Bull en Wovoka.quote:Op woensdag 11 juni 2025 14:49 schreef Oud_student het volgende:
Wat begrijpt men niet aan het woord illegaal?
Deze mensen krijgen niet eens een proces joh of bericht naar het thuisfront. Moeten we dat gewoon normaal gaan vinden? Misschien zitten er ook mensen bij die wel legaal zijn en waar het om een misverstand gaat.quote:Op woensdag 11 juni 2025 14:49 schreef Oud_student het volgende:
Wat begrijpt men niet aan het woord illegaal?
Als dat echt zo gaat is het belachelijk.quote:Op woensdag 11 juni 2025 15:01 schreef Momo het volgende:
[..]
Deze mensen krijgen niet eens een proces joh of bericht naar het thuisfront. Moeten we dat gewoon normaal gaan vinden? Misschien zitten er ook mensen bij die wel legaal zijn en waar het om een misverstand gaat.
quote:Op woensdag 11 juni 2025 13:48 schreef Lospedrosa het volgende:
Denk een groot flauwekul verhaal.
Er zal wel een migrant bijzitten die overal wat paspoortjes gescoord heeft.
Maar de boodschap is, ben je illegaal pak dan alvast je biezen in.
En dat zal wel effectief zijn
quote:
Maar zouden jullie er iets anders van de situatie vinden als Jan, Willem of Bart (100% NL, geen halfbloed of geadopteerden) nu vastzitten na een fout/misverstand met een visum?quote:
Hoe het echt gaat is niet relevant voor een fopheftopic.quote:Op woensdag 11 juni 2025 15:04 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Als dat echt zo gaat is het belachelijk.
Maar gaat het echt zo?
Daar is toch ook een ministerie voor daar?
Er zijn verhalen van legale US burgers die ook opgepakt werden. Ook genoeg verhalen van buitenlanders die werden opgepakt na een misverstand over het visum dat ze hadden aangevraagd (verkeerde soort, datum geldigheid etc. dat soort dingen) Je kunt die mensen toch ook gewoon terugsturen in plaats van 2 weken in een cel te gooien?quote:Op woensdag 11 juni 2025 15:04 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Als dat echt zo gaat is het belachelijk.
Maar gaat het echt zo?
Daar is toch ook een ministerie voor daar?
Precies dat, een misverstand. Dat komt gewoon weer helemaal goed.quote:Op woensdag 11 juni 2025 15:06 schreef Momo het volgende:
[..]
[..]
[..]
Maar zouden jullie er iets anders van de situatie vinden als Jan, Willem of Bart (100% NL, geen halfbloed of geadopteerden) nu vastzitten na een fout/misverstand met een visum?
Dus het is tijdelijk voordat ze naar huis worden gestuurd. Nou verschrikkelijk zeg.quote:The expectation is that the detainees would be at the facility temporarily before being deported to their countries of origin.
Ohja, het zou alleen relevant zijn als Bart iets zou overkomen. En je mag helemaal niks van vinden dat een westers land mensen weken lang zonder proces in erbarmelijke omstandigheden laten zitten in een gevangenis.quote:Op woensdag 11 juni 2025 15:11 schreef 03f het volgende:
[..]
Precies dat, een misverstand. Dat komt gewoon weer helemaal goed.
Leuker is natuurlijk om te schreeuwen en te doen alsof Bart binnenkort geëxecuteerd wordt, dat snap ik.
Dus carry on.
Vrijwel niets dan aannames doe je hier.quote:Op woensdag 11 juni 2025 15:13 schreef Momo het volgende:
[..]
Ohja, het zou alleen relevant zijn als Bart iets zou overkomen. En je mag helemaal niks van vinden dat een westers land mensen weken lang zonder proces in erbarmelijke omstandigheden laten zitten in een gevangenis.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |