Verwijt nav minstens twee onwaarheden. Ik sta niet eens versteld.quote:Op maandag 9 juni 2025 13:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je past prima in die hokjes. Ik hoef ze enkel open te zetten en je tuimelt er in no time in. Hard.
Het meest droeve is nog wel dat de meest myopische lieden hier zichzelf presenteren als bakens van nuance, terwijl ze een daadwerkelijke jacht op Joden ontkennen, het bestaansrecht van Israël loochenen, terreuracties verdedigen en alsnog menen dat zij, ja zij, heel gematigd en belezen in dit conflict staan.
Is ongelijke behandeling van vrouwen ook apartheid?quote:Op maandag 9 juni 2025 13:57 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dan kan er een twee-statenoplossing worden gezocht. Met een land dat niet de beladen apartheidsgeschiedenis van Israel heeft.
'de ander doet het ook' is onderkennen dat er sprake van is aan de eigen zijde, grootmoedig van je hoor Ettoquote:Op maandag 9 juni 2025 13:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Is ongelijke behandeling van vrouwen ook apartheid?
Jazeker, dat kan in veel gevallen. Ik denk ook dat Israel de oorlog in Gaza anders had kunnen aanpakken.quote:
Israël is geen apartheid, mensen zetten het zo weg om vervolgens te stellen dat vanwege die beschuldiging het land niet legitiem is. Het zijn simpelweg smerige tactieken het land te demoniseren en aan het bestaansrecht te sleutelen.quote:Op maandag 9 juni 2025 13:57 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dan kan er een twee-statenoplossing worden gezocht. Met een land dat niet de beladen apartheidsgeschiedenis van Israel heeft.
Ah okay, zal ik jouw uitspraken ook wat explicieter maken dan. Volgens Richestorags mag Israel alle Palestijnen vermoorden zoals de joden vermoord zijn in de Holocaust. Hopelijk leest de AIVD met hem mee want hij staat op het punt om aanslagen tegen pro-Palestina geluiden te plegen.quote:Op maandag 9 juni 2025 13:57 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Daar zet je jezelf in met je uitspraken. Ik maak het alleen even iets explicieter.
Nee dat mag/moet van God dus dat moet kunnen.quote:Op maandag 9 juni 2025 13:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Is ongelijke behandeling van vrouwen ook apartheid?
Nou nee, ik zal het even uitleggen.quote:Op maandag 9 juni 2025 14:00 schreef viagraap het volgende:
[..]
'de ander doet het ook' is onderkennen dat er sprake van is aan de eigen zijde, grootmoedig van je hoor Etto
Etto heeft geen eigen zijdequote:Op maandag 9 juni 2025 14:00 schreef viagraap het volgende:
[..]
'de ander doet het ook' is onderkennen dat er sprake van is aan de eigen zijde, grootmoedig van je hoor Etto
Ah zijn we hier weer aanbeland. Speciaal voor jou, voor de 100e keer: het is de moeite niet om bijv Saudi-Arabië of Lebanon te bekritiseren, omdat heel het land en de regering het daar al mee eens zijn. Echt hoe vaak ga je dit 'argument' nog van stal halen? Intellectuele luiheid noemt men datquote:Op maandag 9 juni 2025 14:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nou nee, ik zal het even uitleggen.
Het is wat apart (pun intended) dat bepaalde figuren zich zo opwinden over apartheid, dat ook nog eens niet in die mate bestaat in Israël, maar de oceaan van apartheidsstaten rondom Israël nooit noemen.
Ik snap ook wel waarom, maar ik merk het toch weer even op, voor de nieuwe lezers.
Daaruit spreekt namelijk de totale leegheid en ideologische intensiteit van de 'Pro-Palestina beweging', dit soort kleinigheden.
Nog een user die niet begrijpend kan lezen. Het wordt wel een schrale topicreeks zo zegquote:Op maandag 9 juni 2025 14:02 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Etto heeft geen eigen zijde
Weer zo'n basisfout van je. Hoeveel ga je er blijven maken?
Conclusie: fucking veel leed en tragedie op een kleine postzegel.quote:Op maandag 9 juni 2025 14:03 schreef Hallulama het volgende:
Ik gooi hem er nog een keertje in met jullie welnemen (wat zouden we nog meer kunnen toevoegen om de discussie verder te helpen, een uitleg van zionisme en hoe/waarom/waardoor dat is ontstaan, of nog iets anders, let me know):
Oorsprong Israëlisch/Joods - Palestijns/Arabisch Conflict
1. Jaartal Onbekend - Eerste groepsaanmeting
Voorbeeld: Ik hoor bij deze groep. Jij niet.
2. Jaartal Onbekend - Eerste grondeigenaarschap
Voorbeeld: Deze grond is van mij. Niet van jou.
---
3. 597 - 582 v.Chr. - Babylonische Ballingschap (Babyloniërs)
Slachtoffers Israëlisch - Joods Kamp: 1.000 - 10.000
Ontheemden Israëlisch - Joods Kamp: 10.000 - 20.000
4. 70 n.Chr. - Romeinse Verwoesting Jeruzalem (Romeinen)
Slachtoffers Israëlisch - Joods Kamp: 20.000 - 30.000
Ontheemden Israëlisch - Joods Kamp: 100.000 - 200.000
5. 132 - 135 n.Chr. - Bar Kochba-Opstand (Romeinen)
Slachtoffers Israëlisch - Joods Kamp: 100.000 - 300.000
Ontheemden Israëlisch - Joods Kamp: 100.000 - 200.000
---
6. 636 - 638 n.Chr. - Islamitische Verovering (Moslims)
Slachtoffers Israëlisch - Joods Kamp: < 1.000
Ontheemden Israëlisch - Joods Kamp: Geen (terugkeer toegestaan)
---
7. 0 - 1946 - Joodse Vervolging (Jodenhaat/Antisemitisme)
Slachtoffers Israëlisch - Joods Kamp: 6.100.000 - 6.300.000
Ontheemden Israëlisch - Joods Kamp: 3.500.000 - 4.500.000
Dwangbekeringen Israëlisch - Joods Kamp: 300.000 - 450.000
---
8. 1882 - 1917 - Georganiseerde Zionistische Immigratie
Slachtoffers Israëlisch - Joods Kamp: 50 - 100
Slachtoffers Palestijns - Arabisch Kamp: 50 - 100
Ontheemden Israëlisch - Joods Kamp: 0 (exclusief nazaten)
Ontheemden Palestijns - Arabisch Kamp: 8.000 - 12.000 (exclusief nazaten)
9. 1917 - 1948 - Balfourverklaring & Brits Mandaat
Slachtoffers Israëlisch - Joods Kamp: 685
Slachtoffers Palestijns - Arabisch Kamp: 5.200 - 6.500
Ontheemden Israëlisch - Joods Kamp: 1.000 - 10.000 (uit Arabische wijken) (exclusief nazaten)
Ontheemden Palestijns - Arabisch Kamp: 370.000 - 500.000 (inclusief vroege Nakba) (exclusief nazaten)
10. 1948 - Heden - Oprichting Israël, Nakba & Latere Conflicten
Slachtoffers Israëlisch - Joods Kamp: 28.000 - 30.000
Slachtoffers Palestijns - Arabisch Kamp: 105.000 - 111.000 (bevestigd) / 135.000 - 150.000 (prognose)
Ontheemden Israëlisch - Joods Kamp: 850.000 - 1.000.000 (uit Arabische landen) (exclusief nazaten)
Ontheemden Palestijns - Arabisch Kamp: 900.000 - 1.100.000 (verplaatsten) / 3.000.000 (verplaatsingen) (exclusief nazaten)
Bekijk deze YouTube-video
Wat is Zionisme?
<to do>
Veel Gebruikte/Misbruikte Islamitische Concepten in Tijden van Conflict
Jihad (inzet / strijd)
- De werkelijke betekenis: totale inzet op Gods weg, van innerlijke zelfverbetering tot, in uiterste geval, defensieve bewapende bescherming
- Hoe het wordt misbruikt: vernauwd tot "heilige oorlog" of willekeurig geweld, jihadisten en anti-moslimretoriek reduceren het tot permanente agressie
Shahīd (getuige / martelaar)
- De werkelijke betekenis: iemand die onvrijwillig sterft terwijl hij standvastig blijft in geloof of plicht, spiritueel geëerd maar niet het hoogste ideaal
- Hoe het wordt misbruikt: verheerlijkt als doelbewuste zelfmoordstrategie en propaganda-symbool om geweld te legitimeren of een hele cultuur te demoniseren
Taqiyya (voorzichtigheid / bescherming)
- De werkelijke betekenis: noodtoestemming, vooral in sjiitische traditie, om geloof te verzwijgen of te ontkennen onder reëel levensgevaar
- Hoe het wordt misbruikt: bestempeld als algemene "leugen-licentie" waardoor elke moslimuitspraak verdacht wordt gemaakt
Wat vinden Palestijnen van de aanval van Hamas op 7 oktober 2023?
Laatste Poll (Mei 2025)
Pro-Palestina, XR, al die clubs doen mij denken aan een citaat van een auteur die mij even ontschoten is:quote:Op maandag 9 juni 2025 14:02 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Etto heeft geen eigen zijde
Weer zo'n basisfout van je. Hoeveel ga je er blijven maken?
Oh, ik lees vaak zat de hoofddoek een symbool is van "de vrijheid van vrouwen" en dat Islam een "feministische religie" is vanuit GL hoek.quote:Op maandag 9 juni 2025 14:04 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ah zijn we hier weer aanbeland. Speciaal voor jou, voor de 100e keer: het is de moeite niet om bijv Saudi-Arabië of Lebanon te bekritiseren, omdat heel het land en de regering het daar al mee eens zijn. Echt hoe vaak ga je dit 'argument' nog van stal halen? Intellectuele luiheid noemt men dat
Uhhmmm....nee?quote:Op maandag 9 juni 2025 14:03 schreef Hallulama het volgende:
Ik gooi hem er nog een keertje in met jullie welnemen
De stap van Israël kan dan zijn: laat die intentie tot onze acceptatie van onze aanwezigheid dan eerst maar eens in de praktijk zien ?quote:Op maandag 9 juni 2025 13:27 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Juist. Stel je voor dat de Palestijnen (niet Hamas) het eindelijk voor elkaar zouden krijgen om te zeggen:
Beste Israël, we begrijpen jullie situatie toen het zionisme ontstond. En gezien het feit dat het Mandaatgebied Palestina begin 20e eeuw inderdaad zeer dun bevolkt was, en er dus inderdaad ruimte genoeg was voor een Israëlische staat, willen we de vorming van een Israëlische staat nu accepteren als gegeven, en zijn we niet langer uit op het ongedaan maken daarvan.
Wat zou dan een volgende stap voor Israël kunnen zijn?
Oh zo. Dus dan hoef je de straat niet op. Dan doet diezelfde regering het voor je.quote:Op maandag 9 juni 2025 14:04 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ah zijn we hier weer aanbeland. Speciaal voor jou, voor de 100e keer: het is de moeite niet om bijv Saudi-Arabië of Lebanon te bekritiseren, omdat heel het land en de regering het daar al mee eens zijn. Echt hoe vaak ga je dit 'argument' nog van stal halen? Intellectuele luiheid noemt men dat
Bullshit. Geef maar een paar quotes dan, als je dat vaak zat leest.quote:Op maandag 9 juni 2025 14:07 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Oh, ik lees vaak zat de hoofddoek een symbool is van "de vrijheid van vrouwen" en dat Islam een "feministische religie" is vanuit GL hoek.
Zie hier bovenquote:Op maandag 9 juni 2025 12:45 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Kom eens met de tekst waar dat staat dan?
Laat de oorzaak ( de bezetting en inhumaan behandeling) vooral onbenoemd. Dan krijg je vast een goed eoplossing.quote:Op maandag 9 juni 2025 14:11 schreef Vallon het volgende:
[..]
De stap van Israël kan dan zijn: laat die intentie tot onze acceptatie van onze aanwezigheid dan eerst maar eens in de praktijk zien ?
Los van gegijzelden vrijlaten en 07okt23 daders voor het gerecht brengen, begint het met ontmanteling van organisatie(s) die Israël wil(len) vernietigen. Kortom, capitulatie en stoppen van geweld toepassen als middel.
En dan kom je uit op een jarenlang ontvlechtingsproces van moeizame afbouw van vermeende idealen en opbouw tot nieuwe verhoudingen waarbij Israël zeker wil blijven weten of beter afdwingen, dat de gedane intentie hout snijdt. Mettertijd, ws een generatie of wat, zullen de scherpe randjes van een gedane strijd verdwijnen.
NB: belangrijk is niet langer redeneren vanuit een historisch verleden op grond van allerlei aangevoerde "attributen" als "(on)recht" en "religie" maar uit te gaan van het gegeven heden. Wanneer intenties oprecht zijn, wordt het ook mogelijk om de onderhandeling over "gebieden" tot een einde te brengen.
Nee inderdaad, wat is daar zo moeilijk aan? Als men de straat opgaat voor meer klimaatbeleid gaat het ook over de afhankelijkheid van MO-regimes inzake olie, sla je meteen twee vliegen in één klap. Fijn he, dat dat zo werkt? Ieder zo zijn hobby, mijn hobby is het bijvoorbeeld niet om extreem gewelddadige landen te verdedigen omdat ze een bondgenoot zouden zijn.quote:Op maandag 9 juni 2025 14:11 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Oh zo. Dus dan hoef je de straat niet op. Dan doet diezelfde regering het voor je.
Hobby-activisme.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |