https://nos.nl/artikel/25(...)beschermde-vleermuisquote:Verbreding A2 in het geding door beschermde vleermuis
De verbreding van de A2 in Limburg wordt voorlopig uitgesteld. De snelweg zou tussen de knooppunten Het Vonderen (bij Echt) en Kerensheide (bij Geleen) een rijbaan en rijstrook erbij krijgen, maar vanwege een beschermde vleermuis gaat dat mogelijk niet door.
Het gaat om de ingekorven vleermuis, beschermd onder de Europese Habitatrichtlijn. In het gebied waar zou worden gewerkt maakt het dier gebruik van twaalf vliegroutes die de snelweg kruisen. Vanwege de beschermde status van de vleermuis mogen die routes niet worden verstoord, wat bij de geplande werkzaamheden wel het geval zou zijn.
'Aanzienlijke extra kosten'
Daarom moeten eerst maatregelen worden genomen om het vlieggebied niet in het geding te brengen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat brengen deze maatregelen "aanzienlijke extra kosten" met zich mee, en leiden ze tot "minimaal twee jaar extra bouwtijd".
En dus is het nog niet zeker of het project doorgaat. Dat wordt later dit jaar besloten, vertelt de woordvoerder. Eerst wil het ministerie inzichtelijk krijgen wat de financiėle gevolgen zijn, schrijft L1 Nieuws.
Ondertussen gaan de voorbereidende werkzaamheden wel door: zoals het aanpassen van het wegennet en het verleggen van kabels en leidingen. Het gaat om een stuk van zo'n 20 kilometer.
Werken tijdens winterslaap
Als wordt besloten dat de verbreding toch gaat gebeuren, is dat niet - zoals de oorspronkelijke planning was - in 2027 klaar.
Dat heeft te maken met de vleermuis: viaducten moeten breder, verlichting moet anders en er moeten extra faunapassages komen. Bovendien kunnen de werkzaamheden slechts een deel van het jaar plaatsvinden: tussen oktober en maart. Dat is de winterslaapperiode van vleermuizen.
Rijkswaterstaat verwacht voor alle aanpassingen twee winterslaapperiodes nodig te hebben. Daarna pas zouden de werkzaamheden voor de verbreding van de weg echt kunnen beginnen.
we willen een ecologicsche hoofdstructuur, met nieuwe wildernis en 10.000 poolse konikpaarden en 1000 wilde wolven en 10.000 hectare bos en een eigen terengettiequote:Op woensdag 4 juni 2025 19:16 schreef Twiitch het volgende:
Ergens toch jammer dat de voorgaande regeringen zich zonder voldoende kennis van mogelijke gevolgen ons allemaal massaal gebonden hebben aan regels die alle ontwikkelingen op een postzegel met 18 miljoen inwoners schier onmogelijk en/of onbetaalbaar maken.
Gaan die vleermuizen ook van 0 tot 100 in 4,2 seconden? Zo nee: optyfen met die kutbeesten!quote:Op woensdag 4 juni 2025 18:57 schreef michaelmoore het volgende:
ik ben voor de vleermuizen en tegen de auto, gaan ze maar lopen
ik wil 100 miljoen vleermuizen en wolven en geen autos
Dat was nog niet zo erg geweest als de bevolkingsomvang naar beneden was gegaan, maar nu zit je met het probleem van een toenemende bevolking en een onmogelijkheid om iets aan de bestaande problematiek te doen.quote:Op woensdag 4 juni 2025 19:16 schreef Twiitch het volgende:
Ergens toch jammer dat de voorgaande regeringen zich zonder voldoende kennis van mogelijke gevolgen ons allemaal massaal gebonden hebben aan regels die alle ontwikkelingen op een postzegel met 18 miljoen inwoners schier onmogelijk en/of onbetaalbaar maken.
en alle koeien slachten voor de barbeqeuquote:Op woensdag 4 juni 2025 19:28 schreef SymbolicFrank het volgende:
Gewoon overal waar geen akkers liggen beton storten. Dan kunnen we daar mooi zonnepanelen en windmolens bovenop zetten om het groen te maken. Probleem opgelost, iedereen blij. En geen overlast meer van dieren.
Tsja.quote:Op woensdag 4 juni 2025 18:49 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)beschermde-vleermuis
Meer kan ik er niet over zeggen
Wellicht omdat de huizen dichtbij werk niet te betalen zijn? Overigens staat dat stuk A2 ook vaak genoeg vast in het weekend.quote:Op woensdag 4 juni 2025 20:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Tsja.
Waarom moeten alle wegen maar breder? Zodat files breder worden i.p.v. langer?
Het is gewoon te druk. Veel mensen wonen te ver van hun werk. Veel dingen, waaronder wegen verbreden, zijn symptoombestrijding.
Dat los je dan op termijn toch ook niet op door wegen maar te blijven verbreden? Dan wordt de file wat breder. Ergens loopt het toch weer vast in een trechter.quote:Op woensdag 4 juni 2025 22:47 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Wellicht omdat de huizen dichtbij werk niet te betalen zijn? Overigens staat dat stuk A2 ook vaak genoeg vast in het weekend.
In dit geval haal je de trechter er juist uit, omdat je het hele stuk tussen twee knooppunten aanpakt. Overigens is op dat stuk vrijwel altijd de spitsstrook open, dus effectief is het al drie banen.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat los je dan op termijn toch ook niet op door wegen maar te blijven verbreden? Dan wordt de file wat breder. Ergens loopt het toch weer vast in een trechter.
Ze zijn een stuk verderop in het weekend vaak aan het werken bij de befaamde A73-tunnels waar altijd wat is.
Staat altijd vast daar.quote:Op woensdag 4 juni 2025 22:47 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Wellicht omdat de huizen dichtbij werk niet te betalen zijn? Overigens staat dat stuk A2 ook vaak genoeg vast in het weekend.
Jep. Op beide punten heb je gelijk.quote:Op donderdag 5 juni 2025 12:09 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
In dit geval haal je de trechter er juist uit, omdat je het hele stuk tussen twee knooppunten aanpakt. Overigens is op dat stuk vrijwel altijd de spitsstrook open, dus effectief is het al drie banen.
Wat wil je dan doen?quote:Op woensdag 4 juni 2025 20:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Tsja.
Waarom moeten alle wegen maar breder? Zodat files breder worden i.p.v. langer?
Het is gewoon te druk. Veel mensen wonen te ver van hun werk. Veel dingen, waaronder wegen verbreden, zijn symptoombestrijding.
In de Batmobile welquote:Op woensdag 4 juni 2025 19:30 schreef ToT het volgende:
[..]
Gaan die vleermuizen ook van 0 tot 100 in 4,2 seconden? Zo nee: optyfen met die kutbeesten!
Hard goan!
Waarom zo langzaam?quote:Op woensdag 4 juni 2025 19:30 schreef ToT het volgende:
[..]
Gaan die vleermuizen ook van 0 tot 100 in 4,2 seconden?
Zou jij lekker slapen als ze 's nachts met zware machines naast je huis bezig zijn?quote:Op donderdag 5 juni 2025 14:40 schreef VEM2012 het volgende:
Wat ik overigens niet begrijp: als die vleermuis geen last heeft van het verkeer in de nacht als dat beest actief is, waarom heeft die dan wel last van de werkzaamheden overdag als dat beest ondersteboven aan het dromen is?
Ik zou ook geen oog dicht doen overdag als ik naast een snelweg zou wonenquote:Op donderdag 5 juni 2025 14:40 schreef VEM2012 het volgende:
Wat ik overigens niet begrijp: als die vleermuis geen last heeft van het verkeer in de nacht als dat beest actief is, waarom heeft die dan wel last van de werkzaamheden overdag als dat beest ondersteboven aan het dromen is?
Volgens het bericht gaat het om vliegroutes.quote:Op donderdag 5 juni 2025 14:45 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zou jij lekker slapen als ze 's nachts met zware machines naast je huis bezig zijn?
Toren neerzetten met Air Traffic Controllers erin en voila, probleem opgelostquote:Op donderdag 5 juni 2025 15:09 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Volgens het bericht gaat het om vliegroutes.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |