abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator donderdag 1 mei 2025 @ 11:08:53 #76
56843 crew  onlogisch
Forumbeest
pi_217506559
quote:
1s.gif Op donderdag 1 mei 2025 10:01 schreef Mortaxx het volgende:

[..]
Onlogisch die het voor Rusland opneemt. Wat onverwachts :')
@Mortaxx die het gebruik van een PI niet begrijpt. Wat onverwachts :')
Recordhouder aantal posts op één dag.
4045
onlogisch
pi_217506668
quote:
0s.gif Op woensdag 30 april 2025 14:07 schreef Hathor het volgende:
In 1945 hebben de Russen zich moordend, plunderend en verkrachtend een weg naar het hartje van Berlijn gebaand, maar met in het achterhoofd wat de nazi's hen in de voorbije jaren hadden aangedaan, was dat nog wel enigszins begrijpelijk. De Oekrainers hebben de Russen niks misdaan maar krijgen wel een zelfde behandeling als de Duitsers indertijd. Dit toont gewoon aan dat Russen gewetenloze barbaren zijn zonder menselijke trekjes.
Er is niets 'begrijpelijk' aan het verkrachten van minderjarige Duitse meisjes vanwege de 'nazi's'.
  Moderator donderdag 1 mei 2025 @ 14:18:43 #78
8781 crew  Frutsel
pi_217508048
quote:
Rusland stimuleert marteling Oekraïense burgers in horrorgevangenissen

In zeker 29 gevangenissen verspreid over Rusland en de door Rusland bezette gebieden in Oekraïne worden Oekraïense burgers systematisch gemarteld. Dat blijkt uit informatie van een internationale onderzoeksgroep. Een van hen was de Oekraïense journalist Viktoriia Roshchyna. Zij overleed in gevangenschap.
Het lichaam van Roshchyna werd in februari overgedragen door de Russische autoriteiten. Maar op dat moment was het onduidelijk dat het om de toen nog vermiste journalist ging. Het Russische papierwerk stelde dat 'lichaam 757' er simpelweg een was van een mannelijke soldaat.

Het lichaam vertoonde tekenen van zware mishandeling, waaronder van brand- en steekwonden. Ook ontbraken enkele organen, de ogen, delen van de hersenen en het strottenhoofd. Daarmee was ook meteen duidelijk dat er een oorlogsmisdaad was gepleegd.

Het kostte een internationale onderzoeksgroep onder leiding van het Franse Forbidden Stories uiteindelijk nog weken om erachter te komen dat het zwaar mishandelde lichaam dat van Roshchyna was. Aan het onderzoek, het Viktoriia Project gedoopt, werkten onder meer The Guardian, The Washington Post, Le Monde en ZDF mee.

Tot wel 20.000 Oekraïense burgers in Russische gevangenissen
Het onderzoek nam uiteindelijk zes maanden in beslag. Het legt systematische martelpraktijken in zeker 29 Russische gevangenissen bloot, meldde The Guardian woensdag. Daar worden niet alleen Oekraïense militairen vastgehouden, maar ook Oekraïense burgers. De martelingen worden aangemoedigd van hogerhand, zeggen getuigen.

Het is niet duidelijk hoeveel burgers in de martelgevangenissen vastzitten. De Oekraïense autoriteiten hebben alleen schattingen van het totale aantal Oekraïense burgers die door de Russen worden vastgehouden. Die schattingen lopen uiteen van zestien- tot twintigduizend mensen.

Uit onderzoek en getuigenverklaringen blijkt dat SIZO-2, een detentiecentrum in stad Taganrog, de beruchtste Russische martelgevangenis is. Daar is Roshchyna voor het laatst in leven gezien.

Roshchyna ging aan marteling onderdoor
Burgers worden bij aankomst in SIZO-2 direct geschopt en geslagen, vertellen getuigen en ex-gevangenen. Vernedering en intimidatie zijn aan de orde van de dag. Dit is de plek, zo schreeuwen de gevangenisbewaarders, waar gevangenen "zouden willen dat ze dood waren".

Gevangenen worden in de vrieskou in ongemakkelijke houdingen gedwongen en binnen blootgesteld aan elektroshocks. Daarnaast vertellen ex-gevangenen over marteling door verstikking en steekwonden. Eten is er nauwelijks.

Volgens een Russische bron zijn de omstandigheden in SIZO-2 zó zwaar, dat gevangenen bereid zijn "elk denkbaar document te ondertekenen" zodra ze horen dat ze naar Taganrog gaan.

Roshchyna werd eind 2023 overgebracht naar Taganrog. Daarvoor werd ze vastgehouden op een geheime locatie in Melitopol, waar ze ook al gemarteld werd. Volgens medegevangenen was de journalist gedrogeerd bij aankomst en ging ze aan de martelpraktijken in SIZO-2 ten onder. Uiteindelijk woog ze nog maar 30 kilo.

In september 2024 zou ze naar Oekraïne worden overgebracht als onderdeel van een gevangenenruil. Een medegevangene zegt dat ze op 8 september uit haar cel werd gehaald. Daarna heeft niemand haar meer levend gezien.

Geen reactie van Russische autoriteiten
De informatie over Roshchyna is naar buiten gekomen dankzij interviews van ruim vijftig betrokkenen, onder wie Russisch gevangenispersoneel dat ontslag heeft genomen vanwege de martelpraktijken.

De onderzoeksgroep heeft verschillende Russische instanties en personen benaderd voor een officiële reactie, waaronder het huidige gevangenispersoneel. Die wilden niet reageren. Het Kremlin, de Russische geheime dienst FSB en de penitentiaire dienst FSIN hebben ook niet gereageerd.
  donderdag 1 mei 2025 @ 14:45:52 #79
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_217508309
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2025 14:18 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Smerige tering ratten :r
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  Forum Admin donderdag 1 mei 2025 @ 15:15:36 #80
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_217508626
quote:
0s.gif Op woensdag 30 april 2025 16:17 schreef Peppert het volgende:

[..]
Het van overheidswege martelen en verminken van mensen in gevangenissen is al lang en breed genormaliseerd. Het is al lang genormaliseerd in de 21ste eeuw door het Amerikaanse en Israëlische institutionaliseren (groen licht en faciliteren door de federale/centrale overheid) van martelen in Guantánamo Bay en Sde Teiman. Als iets eenmaal genormaliseerd is dan kun je op wachten dat het zich zal gaan verspreiden. De Russen zullen ook wel denken als deze twee het doen dan kunnen wij niet achterblijven.
Haha en daar is ie, Israël en Amerika!!11
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  donderdag 1 mei 2025 @ 15:38:21 #81
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_217508830
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2025 14:18 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Zie hier een voorproefje van de Russische 'beschaving' die men Oekraïne wil brengen.
Huilen dan.
pi_217509618
quote:
0s.gif Op woensdag 30 april 2025 16:59 schreef stalybridge het volgende:

[..]
Dat is de vaste opmerking van de heer *****style (weet zijn naam niet meer) volgens mij. Ook zo'n topper
@phpmystyle graag reactie op deze situatie ter duiding.
Hoeren neuken, nooit meer werken.
pi_217509858
@Candymannetje

https://www.nu.nl/spannin(...)orgevangenissen.html

Zeg het maar. Fake nieuws? Oekraïne propaganda?
  donderdag 1 mei 2025 @ 17:37:47 #84
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_217509862
Afschuwelijk land. Ik hoop echt dat het nog eens uit elkaar valt in allerlei oblasten die zich onafhankelijk verklaren, zodat ze tenminste niet meer zoveel kwaad kunnen voor de rest van de wereld.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  donderdag 1 mei 2025 @ 17:47:33 #85
117098 Hathor
Effe niet
pi_217509944
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2025 15:15 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Haha en daar is ie, Israël en Amerika!!11
Hij heeft waarschijnlijk nog nooit van een Goelag gehoord en hoe lang die al bestaan.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  donderdag 1 mei 2025 @ 17:49:40 #86
117098 Hathor
Effe niet
pi_217509961
quote:
85s.gif Op donderdag 1 mei 2025 17:37 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Afschuwelijk land. Ik hoop echt dat het nog eens uit elkaar valt in allerlei oblasten die zich onafhankelijk verklaren, zodat ze tenminste niet meer zoveel kwaad kunnen voor de rest van de wereld.
Dan beginnen ze gewoon weer opnieuw. Krijg meteen weer een beetje Age of Empires 4 vibes, daar begin je in de Russische campaign ook met Moskou als een eenvoudige nederzetting. :')
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  donderdag 1 mei 2025 @ 18:08:29 #87
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_217510107
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2025 17:49 schreef Hathor het volgende:

[..]
Dan beginnen ze gewoon weer opnieuw. Krijg meteen weer een beetje Age of Empires 4 vibes, daar begin je in de Russische campaign ook met Moskou als een eenvoudige nederzetting. :')
Goed punt. Je verandert die cultuur natuurlijk niet met nieuwe grenzen. Maar hopelijk hebben ze het dan tenminste een tijdje druk met elkaar.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
pi_217510126
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2025 17:37 schreef Solispolar het volgende:
@:Candymannetje

https://www.nu.nl/spannin(...)orgevangenissen.html

Zeg het maar. Fake nieuws? Oekraïne propaganda?
Aangedikt, die Oekraïners zullen er heus wel zitten maar waarschijnlijk omdat ze zich met de oorlog hebben bemoeid.
De zogenaamde partizanen.
Waarom zou Rusland anders zo maar mensen opsluiten.

Dat is net zoals met dit artikel van de Telegraaf.
Ze zal best gearresteerd zijn en mishandeld zijn.
Maar ook dit artikel is naar mijn mening dik aangedikt.
Bij andere bronnen las ik dat ze ze weigerde te eten en dat de Russen nog hebben geprobeerd om haar te redden omdat ze waardevolle informatie had.
https://nos.nl/artikel/25(...)gemarteld-in-rusland

quote:
Rosjtsjyna weigerde te eten, zeggen ooggetuigen. "We praatten wel met haar, maar ze was verdwaasd, ze was doodsbang", vertelt een celgenoot. Uiteindelijk zou ze nog maar zo'n 30 kilo hebben gewogen. "Ze kon haar hoofd niet eens meer van haar kussen tillen."

In juni 2024, bijna een jaar na de verdwijning, werd Rosjtsjyna met een brancard afgevoerd. Ze zou enkele weken in een ziekenhuis in Taganrog hebben doorgebracht. Volgens getuigen deden de Russen veel moeite om haar in leven te houden, wat kan betekenen dat ze als waardevol gezien werd. Later werd ze weer naar het detentiecentrum gebracht.


[ Bericht 26% gewijzigd door Candymannetje op 01-05-2025 18:18:18 ]
pi_217510153
quote:
1s.gif Op donderdag 1 mei 2025 18:12 schreef Candymannetje het volgende:

[..]
Aangedikt, die Oekraïners zullen er heus wel zitten maar waarschijnlijk omdat ze zich met de oorlog hebben bemoeid.
De zogenaamde partizanen.
Waarom zou Rusland anders zo maar mensen opsluiten.

Dat is net zoals met dit artikel van de Telegraaf.
Ze zal best gearresteerd zijn en mishandeld zijn.
Maar ook dit artikel is naar mijn mening dik aangedikt.
Bij andere bronnen las ik dat ze ze weigerde te eten en dat de Russen nog hebben geprobeerd om haar te redden omdat ze waardevolle informatie had.
https://nos.nl/artikel/25(...)gemarteld-in-rusland
[..]

Oh ja. Fijn dat dit opgehelderd is dan! Ik was even in de veronderstelling dat ze gemarteld was en dat vervolgens haar hersenen en ogen verwijderd zijn (nadat ze nog 30 kg woog), maar de Russen probeerden haar dus gewoon te redden.
  donderdag 1 mei 2025 @ 18:25:32 #90
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_217510176
quote:
1s.gif Op donderdag 1 mei 2025 18:12 schreef Candymannetje het volgende:

[..]
Aangedikt, die Oekraïners zullen er heus wel zitten maar waarschijnlijk omdat ze zich met de oorlog hebben bemoeid.
De zogenaamde partizanen.
Waarom zou Rusland anders zo maar mensen opsluiten.

Dat is net zoals met dit artikel van de Telegraaf.
Ze zal best gearresteerd zijn en mishandeld zijn.
Maar ook dit artikel is naar mijn mening dik aangedikt.
Bij andere bronnen las ik dat ze ze weigerde te eten en dat de Russen nog hebben geprobeerd om haar te redden omdat ze waardevolle informatie had.
https://nos.nl/artikel/25(...)gemarteld-in-rusland
[..]

Wat een ontzettend lieve Russen toch dat ze haar probeerden te redden. Dat zegt de NOS er dan weer niet bij. Zo zie je maar weer!
Huilen dan.
  donderdag 1 mei 2025 @ 19:48:06 #91
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_217510691
quote:
7s.gif Op donderdag 1 mei 2025 18:25 schreef Isdatzo het volgende:

[..]
Wat een ontzettend lieve Russen toch dat ze haar probeerden te redden. Dat zegt de NOS er dan weer niet bij. Zo zie je maar weer!
Toch raar hoor dat ze met al die goede zorgen toch gewoon dood wilde. Verwend mens, bah.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
  donderdag 1 mei 2025 @ 20:05:17 #92
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_217510843
quote:
7s.gif Op donderdag 1 mei 2025 18:25 schreef Isdatzo het volgende:

[..]
Wat een ontzettend lieve Russen toch dat ze haar probeerden te redden. Dat zegt de NOS er dan weer niet bij. Zo zie je maar weer!
En ze had naar verluidt de ogen van haar moeder, dus die hebben ze verwijderd om weer aan moeder terug te geven :Y
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  donderdag 1 mei 2025 @ 21:26:53 #93
240618 Micson
The lonely stoner
pi_217511781
Hopelijk gedrogeerd met wat lekkers dan. Ghb of ketaatje
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')