Mensen van buiten de EU kunnen voor ongeveer 1 miljoen euro een Maltees paspoort kopen, waardoor ze toegang hebben tot de hele EU.quote:Malta belooft EU-rechterlijke uitspraak over gouden paspoorten te respecteren
VALLETTA, 29 april -- De Maltese regering heeft dinsdag verklaard dat zij de beslissing van het Europees Hof van Justitie over haar gouden paspoortregeling zal respecteren.
Eerder op dinsdag oordeelde het Europees Hof van Justitie (HvJ-EU) dat Malta's gouden paspoortregeling in strijd is met het EU-recht.
Hoewel het hof erkende dat EU-lidstaten het recht hebben om de voorwaarden voor het verkrijgen van het staatsburgerschap vast te stellen, moet dit volgens het hof wel gebeuren in overeenstemming met het EU-recht.
Het benadrukte ook dat het verkrijgen van het EU-burgerschap niet het resultaat mag zijn van een commerciėle transactie.
Na de uitspraak verklaarde de Maltese regering dat zij onmiddellijk zal beginnen met het herzien van het vonnis om haar nationaliteitsregels aan te passen aan de richtlijnen van het hof.
Malta's gouden paspoortregeling, die in 2014 werd gelanceerd, bood individuen de mogelijkheid om het Maltees — en daarmee het EU — staatsburgerschap te kopen.
Welk EU instituut? Het gaat hier om het Europees Hof van Justitie. Die heeft zelf in beginsel geen eigen mening.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:40 schreef Nober het volgende:
Oh nu is de EU opeens wel tegen de nieuwlandiėrs.
Het mag alleen als de nieuwe burgers de bestaande burgers geld kosten, niet ze het de bestaande burgers geld opleveren.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:40 schreef Nober het volgende:
Oh nu is de EU opeens wel tegen de nieuwlandiėrs.
Ze hebben inderdaad liever dat je in de rij gaat staan om deze gratis af te halen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:43 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Welk EU instituut? Het gaat hier om het Europees Hof van Justitie. Die heeft zelf in beginsel geen eigen mening.
Vermarkting van burgerschap is niet toegestaan volgens EU regels, dus dan treden ze op.
Dit zijn schijnbaar niet de mensen die men wil zien komen. Men ziet liever kansarme migranten uit Syriė, Eritrea of Pakistan. Vervolgens wordt men ook nog eens hartstikke boos dat landen als Hongarije, Polen en Slowakije daar een stokje voor steken.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:40 schreef Nober het volgende:
Oh nu is de EU opeens wel tegen de nieuwlandiėrs.
klopt Taghi die zou het ook kunnen kopen , o nee die is al terug in de EUquote:Op dinsdag 29 april 2025 17:08 schreef Hathor het volgende:
Nou ja, als je een miljoen euro kan lappen voor een paspoort ben je in ieder geval niet van het klootjesvolk.
Ach nu moet men voortaan naar Monaco om als Rus de EU in te reizen , wat ene verdriet hequote:Op dinsdag 29 april 2025 16:35 schreef Mikeytt het volgende:
https://english.news.cn/e(...)ebf1c0ef7dc7d/c.html
[..]
Mensen van buiten de EU kunnen voor ongeveer 1 miljoen euro een Maltees paspoort kopen, waardoor ze toegang hebben tot de hele EU.
Ben benieuwd hoe ze dit nu gaan opvangen... Dit was pakweg 2,1 tot 2,6% van hun totale BBP...
quote:Het kleine prinsdom Monaco heeft een oude statelijke geschiedenis. Hoewel het niet tot de Europese Unie behoort, maakt het deel uit van de Eurozone, de Schengenzone en de douane-unie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |