abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_217308030
quote:
‘Stoppen met Aardwetenschappen? Dat kan de VU niet zomaar maken!’

Vandaag werd bekend dat de afdeling Aardwetenschappen wordt opgeheven, ook de bacheloropeiding stopt in 2027. Het nieuws leidt tot grote verslagenheid onder studenten en medewerkers. 'Ik weet niet wat ik nu moet doen.'

Buiten op het zonovergoten campusplein genieten mensen van het aangename lenteweer, binnen in het StudentenD0k vloeien tranen en wordt een student omhelsd en getroost. Zij is bachelorstudent Aardwetenschappen en heeft net te horen gekregen dat haar opleiding wordt opgeheven. Samen met lotgenoten onderzoekt ze haar opties. “Ik heb me juist aan de VU ingeschreven voor de richting Diepe Aarde en Geochemie, de enige plek waar je dat kunt studeren, nu word ik verplicht om de richting Oppervlak te doen.”

Verslagen heerst onder de studenten. Hen is meegedeeld dat er van al hun docenten vijf aan de VU blijven, de rest wordt ontslagen. “Die kunnen niet al onze scripties begeleiden, dat is fysiek onmogelijk!” roept iemand. Het is mogelijk om Aardwetenschappen te studeren aan de Universiteit Utrecht, maar die suggestie valt niet goed in het D0k. “Dat is niet dezelfde opleiding, die geven heel andere vakken, daarom heb ik niet voor Utrecht, maar de VU gekozen”, protesteert een student. “Ik weet niet wat ik nu moet doen.”

Mooie praatjes
Volgens een andere student valt de VU nu door de mand. “Mooie praatjes over hoe groen deze universiteit is, maar tegelijk de afdeling opheffen waar gewerkt wordt aan oplossingen voor het klimaatprobleem en de energietransitie”, zegt hij. “Ze zeggen A en doen helemaal niks.”

Volgens iemand anders staat het hele besluit van de VU “Op losse schroeven”. “Als studenten zijn wij ook klant van de VU”, zegt hij. “En ik kan me niet voorstellen dat je het zomaar kunt maken om de opleiding, waarvoor we ons hebben ingeschreven, op te heffen.” Ook deugt de financiële onderbouwing van het besluit volgens hem niet. “Het is een onverantwoordelijk besluit”, roept iemand anders.

Het besluit, dat nog langs de medezeggenschap moet, is gevallen na maanden onzekerheid, bijeenkomsten en protesten door medewerkers en studenten van de afdeling Aardwetenschappen. “Een alternatief reorganisatieplan van onze docenten heeft het faculteitsbestuur gewoon naast zich neergelegd”, aldus een student. Sowieso vinden de studenten dat de VU geen goed verhaal heeft. “Tegen Ad Valvas zegt het bestuur dat Aardwetenschappen wordt opgeheven omdat het studentenaantal krimpt, maar een paar jaar geleden werd er juist geklaagd over te grote aantallen bètastudenten, en werd er juist aangestuurd op krimp.”

Er zitten ook een paar leden van de universitaire studentenraad bij de studenten, onder wie USR-voorzitter Annas Ardiansyah. “We gaan nadenken wat we voor deze studenten kunnen doen”, zegt hij.

Survivor’s guilt
Buiten op het plein zit een groepje medewerkers van Aardwetenschappen. Zij behoren niet tot de groep met ontslag bedreigden, maar voelen daardoor “survivor’s guilt”, zegt één van hen. Ze zitten er net zo verslagen bij als de studenten in het D0k. “Het is echt een zware klap”, zegt een medewerker. “We gaan een moeilijke tijd tegemoet.”

Een lid van de ondernemingsraad belooft het besluit kritisch tegen het licht te houden. “Hier is het laatste nog niet over gezegd.”
VU heeft wel een brede bacheloropleiding aarde, economie en duurzaamheid. Kortom de zoveelste swap van een serieuze studie naar een brede modieuze flutstudie. Veel of weinig studenten zou niet moeten donderden, je hebt die studie omdat je het waardevolle kennis vindt.

Ook AT5 berichtte er over:
Zorgen om schrappen studie Aardwetenschappen: "Essentiële kennis verdwijnt, dramatisch"
  FOK!fotograaf zondag 6 april 2025 @ 21:11:19 #2
842 Zorro
Z
pi_217308035
Ze gaan Marswetenschappen doen?
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
pi_217308099
quote:
Het nieuws leidt tot grote verslagenheid onder studenten en medewerkers. 'Ik weet niet wat ik nu moet doen.
Als je als docent dan echt geen idee hebt wat je ermee moet doen is het inderdaad een flut opleiding.
Vakman pur sang
  zondag 6 april 2025 @ 21:20:58 #4
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_217308129
Met black intersectional gender studies kunnen ze nou eenmaal meer geld verdienen
pi_217308160
Ze hebben nix te wilten.
pi_217308198
quote:
“Ik weet niet wat ik nu moet doen.”
Hij voelt zich ontaard?
  zondag 6 april 2025 @ 21:33:47 #7
403820 Aberkullie
Sicker than your average.
pi_217308225
W-aardeloos ;(
Looked so alive, turns out I'm not real
Just something you paid for
pi_217308323
quote:
6s.gif Op zondag 6 april 2025 21:11 schreef Zorro het volgende:
Ze gaan Marswetenschappen doen?
Snickerswetenschap _O_ _O_ _O_

Of anders naar Afrika, voor de Lions :9~ wetenschap _O_
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  zondag 6 april 2025 @ 22:31:12 #9
335133 MichaelScott
fulltime CEO//parttime fluffer
pi_217308595
quote:
Buiten op het zonovergoten campusplein genieten mensen van het aangename lenteweer, binnen in het StudentenD0k vloeien tranen en wordt een student omhelsd en getroost.
Het nieuws valt duidelijk niet in goede aarde.
Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D
pi_217308693
De wetenschappelijke staf zit in een diep dal en sommigen kijken er als een berg tegen op om een nieuwe baan te moeten zoeken.
  zondag 6 april 2025 @ 23:34:37 #11
92960 Knip
Ik ben die ik ben
pi_217308837
Aardwetenschappen? Gaat dat over geaardheid? En dan bedoel ik niet geaardheid van stopcontacten.
Non possumus non loqui
pi_217308893
quote:
1s.gif Op zondag 6 april 2025 22:51 schreef Alpha0 het volgende:
De wetenschappelijke staf zit in een diep dal en sommigen kijken er als een berg tegen op om een nieuwe baan te moeten zoeken.
Dit viel niet in goede aarde, inderdaad.
  maandag 7 april 2025 @ 00:18:07 #13
393893 Hyaenidae
Haaien-idee
pi_217308942
En aarswetenschappen blijft wel gewoon bestaan?
pindazakje
pi_217309058
quote:
0s.gif Op maandag 7 april 2025 00:18 schreef Hyaenidae het volgende:
En aarswetenschappen blijft wel gewoon bestaan?
  maandag 7 april 2025 @ 02:37:41 #15
308523 the-eye
I'm a Live Wire
pi_217309192
Maar wat is nu de reden want ik lees wel een heel verhaal, alsof het om een verslag van een schoolreisje gaat, maar een reden wordt nergens genoemd?
  maandag 7 april 2025 @ 07:06:00 #16
430220 Joopklepzeiker
Tjemig de pemig
pi_217309417
Oké, weten we dat ook weer.
Deze jongen kan naar huis.

  Moderator / Redactie FP maandag 7 april 2025 @ 08:04:05 #17
183088 crew  TheStigsDutchCousin
Brabo Bastard
pi_217309655
quote:
0s.gif Op maandag 7 april 2025 00:18 schreef Hyaenidae het volgende:
En aarswetenschappen blijft wel gewoon bestaan?
Met de hoeveelheid stront die gepraat wordt is die opleiding niet eens nodig.
"They are rage. Brutal, without mercy. But you.... You will be worse. Rip and tear, until it is done!"
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
  maandag 7 april 2025 @ 08:14:01 #18
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_217309681
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Aardwetenschappen

Even voor de duidelijkheid en de mensen die er op los fantaseren.
Wie dit leest is een lezer van dit
  Moderator / Redactie FP maandag 7 april 2025 @ 08:19:20 #19
183088 crew  TheStigsDutchCousin
Brabo Bastard
pi_217309703
quote:
1s.gif Op maandag 7 april 2025 08:14 schreef MissButterflyy het volgende:
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Aardwetenschappen

Even voor de duidelijkheid en de mensen die er op los fantaseren.
Lijkt me anders een hele interessante studie die ook nog nut heeft.
"They are rage. Brutal, without mercy. But you.... You will be worse. Rip and tear, until it is done!"
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
  maandag 7 april 2025 @ 10:17:10 #20
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_217310439
Dit zou je niet bij een studie als deze verwachten. Misschien kan @Isdatzo ons hier iets meer over vertellen?
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  maandag 7 april 2025 @ 10:27:02 #21
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_217310524
Een aardverschuiving bij de VU.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_217310538
quote:
14s.gif Op zondag 6 april 2025 22:31 schreef MichaelScott het volgende:

[..]
Het nieuws valt duidelijk niet in goede aarde.
Ze konden wel door de grond zakken.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  maandag 7 april 2025 @ 11:18:39 #23
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_217310819
quote:
14s.gif Op maandag 7 april 2025 10:17 schreef HowardRoark het volgende:
Dit zou je niet bij een studie als deze verwachten. Misschien kan @:Isdatzo ons hier iets meer over vertellen?
Het aardwetenschappelijk onderzoek aan de VU is van hoog niveau en ze hebben een fantastisch lab (gespecialiseerd in het nauwkeurig meten van isotopen, uniek in Nederland). Een heel klein deel van het onderzoek kan mogelijk in Utrecht worden voortgezet, maar de meeste onderzoekslijnen zullen doodlopen en het is ontzettend zonde dat deze expertise uit Nederland dreigt te verdwijnen.

Het probleem zit hem in teruglopende studenteninstroom en een nieuwe berekening van labkosten: de faculteit rekent hanteert sinds kort een nieuw model waarbij de kosten van labs direct worden doorberekend aan de afdelingen die ze gebruiken. Aardwetenschappen is bij de VU een relatief kleine studie is en de onderzoeksfaciliteiten zijn duur. Wetenschap waarbij je alleen een bureau, een laptop, en een koffieautomaat nodig hebt is financieel natuurlijk een stuk aantrekkelijker. En al helemaal als je veel studenten hebt.

En in hoeverre de financiële motivatie van dit besluit daadwerkelijk standhoudt is nog maar de vraag. Hoe het werkt: het geld komt uit Den Haag (zoals bekend momenteel ook een probleem), het CvB verdeelt dit over de faculteiten, en de faculteit verdeelt dit over de afdelingen. Ik heb geen inzicht in hoe de financiën van de VU er precies uitzien, maar ik kan me toch niet aan de indruk onttrekken dat het een soort gelegenheidsargument is van het CvB en de bètafaculteit.

Conclusie: een lab met massaspectrometers is duurder dan een stapel boeken.
Huilen dan.
pi_217310988
Wat zijn eigenlijk de verschillen tussen aardwetenschappen bij de VU en de UU?
  maandag 7 april 2025 @ 12:58:22 #25
13042 KreKkeR
Waddap homie
pi_217311503
Zijn geologen niet heel hard nodig? Voor zaken als onderzoek grond/bodem in geval bouw woningen, wegen, etc?

En zal vast nog een hoop zijn wat onder dit brede vakgebied valt.
Krekker is de bom!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')