abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_217097784
Amerikaanse transgenders voelen zich niet veilig en willen naar Nederland: 'Beleid van Donald Trump is angstaanjagend'



Het was lange tijd ondenkbaar: Amerikanen die naar Nederland komen wegens een gevoel van onveiligheid in eigen land. Het is de realiteit voor steeds meer lhbti+'ers in de VS. Velen zoeken naar een exit-strategie, ziet stichting LGBT Asylum Support.

Donald Trump wist de afgelopen tijd met zijn uitspraken de wereld op te schudden. Zo ook voor Amerikaanse lhbti+'ers. Vooral transgenders voelen zich sinds het presidentschap van Trump niet meer geaccepteerd en vrezen voor hun bestaansrecht.

Brandbrief
Sandro Kortekaas is voorzitter van stichting LGBT Asylum Support. Zijn organisatie steunt lhbti+-vluchtelingen in Nederland. Hij kijkt met argusogen naar deze ontwikkeling.

Hoewel er nog geen officiële asielaanvragen liggen, pleit Kortekaas in een brandbrief aan minister Marjolein Faber van Asiel en Migratie voor erkenning van de verslechterde situatie van transpersonen in de VS.

Amerikaanse lhbti+'ers naar Nederland
"Er wordt een hele groep uit de samenleving gewist", gaat Kortekaas verder. Hij waarschuwt voor ontbrekend beleid, voor het moment dat lhbti+'ers uit Amerika daadwerkelijk deze kant op komen.

Bureaus voor het verhuizen van expats en organisaties voor de opvang van asielzoekers melden een stijging in aanvragen door Amerikaanse lhbti+'ers die naar Nederland willen verhuizen, blijkt na een rondvraag. Organisaties die zich specifiek richten op de verhuizing van lhbti+'ers melden vooral het politieke klimaat in de VS als reden voor deze toename.

Tientallen verzoeken
Zo meldt Rainbow Relocation, een expatbedrijf in de VS, een verzesvoudiging aan aanvragen sinds het tweede termijn van Trump. Ook meerdere verhuis- en expatbureaus in Nederland noemen het een opvallende ontwikkeling. Het gaat verder dan simpelweg verhuizen.

Zo vertelt Kortekaas: "Binnen 8 weken, sinds Trump weer officieel president is, hebben wij tientallen asielverzoeken binnen gekregen van transpersonen. Zo'n grote groep uit de Verenigde Staten hebben we nog nooit gezien. Normaal komt dat eigenlijk uit conflictzones, landen waar homoseksualiteit bij wet is verboden."

'Nederland is beste optie'
De 24-jarige Lexy Reilly uit Seattle is een van de mensen die graag naar Nederland wil komen. Ze is transgender, en ziet het in Amerika niet meer zitten. "Het beangstigt me. Als Amerikaan word ik elke dag wakker en denk ik, wat wordt het volgende wetsvoorstel? Wat wordt het volgende decreet? Gaat dit voorkomen worden?"

Nederland staat inmiddels op de laagste plek ooit op de ranglijst die bijhoudt hoe landen scoren op rechten voor lhbti+-personen. Toch denkt Lexy dat Nederland de beste optie is. "Vanwege de historische band met de lhbti+-gemeenschap. Als het eerste land dat het homohuwelijk legaliseerde, en lhbti+'ers ook binnen het leger en de overheid accepteerde op een manier die de rest van Europa decennialang niet deed."

Angstaanjagend beleid
Kortekaas beschrijft het beleid van Trump als angstaanjagend. "Vooral het tempo waarmee het gaat, het is een soort tornado."

Sinds de beëdiging van Trump zijn er verschillende maatregelen genomen die de lhbti+-gemeenschap raakt. Zo zette Trump de financiering voor transgenderzorg voor jongeren onder de 19 jaar stop, mogen overheidsinstanties de regenboogvlag niet hijsen en moeten federale organisaties woorden als 'genderidentiteit', 'non-binair' en 'transseksueel' schrappen uit formele uitingen.

Steeds meer Amerikaanse lhbti+'ers willen weg
Ook voegt Kortekaas toe: "Ik kreeg een e-mail van een man die zich al 20 jaar zo identificeert, en een volledige transitie is ondergaan. Nu heeft hij een nieuw paspoort waarin zijn geslacht wordt aangeduid als vrouw, terwijl dat in alle andere documenten als man is."

Het maakt dat Lexy de wens om te verhuizen veel hoort vanuit haar gemeenschap. "Bijna elke dag hoor ik dat. Dan hoor ik iemand zeggen, als ik een plek had om naartoe te gaan, zou ik nu vertrekken."

'We zijn gewoon mensen'
Hoewel Lexy in een democratische staat woont, vreest ze de maatregelen. Ze neemt nu 4 jaar lang hormonen.

"Ik ben doodsbang. De woorden die gebruikt worden, alsof we een ideologie zijn. Dat zijn we niet, we zijn gewoon mensen."

Handen vol aan aanvragen
Ook Jessica Drucker, eigenaar van verhuisbedrijf Rainbow Relocation, heeft haar handen vol aan aanvragen. Zij behandelt verzoeken van Amerikaanse lhbti'ers die als ondernemer naar het buitenland kunnen.

"Er leeft heel veel onzekerheid. Velen vragen zichzelf af of ze overdreven reageren, maar je merkt gewoon dat mensen een plan B nodig hebben. Hoe weet je wanneer het te ver gaat? Het is iets dat ons allen bezig houdt."

Uit paniek emigreren
Het type client is ook anders, vertelt Drucker. "Waar ik eerst vooral werkte met mensen die al eens in het buitenland hadden gewoond, of die dat altijd al eens wilden proberen, melden er nu mensen die echt uit paniek willen emigreren."

Voor ondernemers die naar Nederland willen komen geldt de DAFT, ook wel het Nederlands-Amerikaanse Vriendschapsverdrag. Het is lastiger voor privépersonen. Zij worden dan vluchtelingen, zegt Kortekaas van LGBT Asylum Support, en daar moet beleid voor komen.

Veilige opvang in Nederland voor transpersonen
"We willen duidelijk maken: er komt een grote groep aan. Zorg dat ze bescherming kunnen krijgen", gaat hij verder. Hij hoopt op verbetering van opvanglocaties. "Opvanglocaties in Nederland zijn lang niet veilig genoeg, zeker niet voor transpersonen. Eén van de eisen die we bij het ministerie leggen, is om veilige opvang te creëeren."

Kortekaas hoopt dat zijn brief de Nederlandse overheid ertoe zet zich uit te spreken. "Nederland is een gidsland. Marginale groepen worden uitgewist. Je kunt wel zeggen dat bepaalde woorden niet zijn toegestaan, maar een regenboog kun je nooit uitwissen."

https://eenvandaag.avrotr(...)p-is-angstaanjagend/

:') Hahahha zitten ze hier straks in AZC's met Achmed, Hamza en Mohammed.
pi_217097805
Ach joh leuk een regenboog AZC, denk niet dat dat er voor deze mensen leuker op wordt.
Ook in moeilijke tijden.
pi_217097811
:')
Op dinsdag 25 februari 2020 12:55 schreef Pumpalov het volgende:
een beetje zo'n lichtgetinte inteeltkop als dat filosoofert heeft.
  Moderator dinsdag 18 maart 2025 @ 19:09:47 #4
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_217097830
Ik kan ze geen ongelijk geven.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_217097848
quote:
2s.gif Op dinsdag 18 maart 2025 19:09 schreef xpompompomx het volgende:
Ik kan ze geen ongelijk geven.
Ze zullen na een aantdal dagen Ter Apel het gelijk aan Vance moeten geven.
“My soul is impatient with itself, as with a bothersome child; its restlessness keeps growing and is forever the same. Everything interests me, but nothing holds me.” ― Fernando Pessoa
pi_217097882
_O-
pi_217098010
Nee inderdaad, hier is het veilig Sandro!

quote:
Sandro Kortekaas (61) zet zich dag en nacht in voor de bescherming van asielzoekers uit de lhbtiq+-gemeenschap, waartoe hij zelf ook behoort. Onbetaald, maar het is dan ook 'van levensbelang', vindt hij. En dat bedoelt hij letterlijk: "Deze mensen hebben dagelijks met bedreigingen, mishandelingen en zelfs steekpartijen te maken."
https://www.rtl.nl/nieuws(...)kers-tegen-geweld-te
pi_217098039
Lekker in een azc met Syriërs. Kan niet misgaan
Op dinsdag 9 december 2025 20:10 schreef Haags het volgende:
De enige goede Rus is een dode Rus.
pi_217098070
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 maart 2025 19:22 schreef Mortaxx het volgende:
Lekker in een azc met Syriërs. Kan niet misgaan
Tja, in bepaalde kringen is er de volle overtuiging dat lhbt-ers en moslims intersectionele bondgenoten zijn.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  dinsdag 18 maart 2025 @ 19:25:40 #10
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_217098095
Logisch.
Van mij zijn ze welkom.

We kunnen ze ook gewoon ruilen met Nederlandse Trump, Poetin, en Wilders fanboys.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
pi_217098105
nee bedankt :{w blijf maar daar. we kunnen niet eens de wetenschapper opvangen omdat er wordt bezuinigd op onderwijs he
pi_217098121
Nog niet zo lang geleden waren ze hier ook niet welkom, toen moest iedereen gewoon normaal doen.
pindazakje
  Moderator dinsdag 18 maart 2025 @ 19:50:09 #13
441859 crew  Lenny77
pi_217098657
Ik kan mij niet voorstellen dat NL het enige land is waar ze heen willen?
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_217098789
Elk van hun naar Amsterdam zeker :')
Google is your friend, abuse your friends
pi_217098830
Geen opvang in de regio? (Canada, Mexico, Groenland :+)
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_217098889
:')
U MAD?
pi_217098942
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 maart 2025 19:50 schreef Lenny77 het volgende:
Ik kan mij niet voorstellen dat NL het enige land is waar ze heen willen?
Dat blijkt ook niet echt uit het artikel, alleen Lexy heeft de voorkeur voor Nederland vanwege historische redenen.
  dinsdag 18 maart 2025 @ 20:02:59 #18
505120 RedShoe
Sharp knives create scars
pi_217098944
Aan het land van de onbegrensde mogelijkheden is duidelijk een eind gekomen.
Don't follow me. I am lost too
.
Please. There's nothing to do here.
There's nothing. There's just....I mean, there's nothing.
pi_217099021
Tip voor de Amerikaanse lhbti'ers: doe het niet! In Nederland word je geheid nagefloten door hangjochies of eikels op een fatbike. Dit is een land waar mensen zeggen wat ze denken. Misschien is Spanje een betere optie, een verrassend progressief land.
Dubbel gevaccineerd tegen vliegschaamte
  dinsdag 18 maart 2025 @ 20:08:02 #20
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_217099076
quote:
4s.gif Op dinsdag 18 maart 2025 20:02 schreef RedShoe het volgende:
Aan het land van de onbegrensde mogelijkheden is duidelijk een eind gekomen.
Mwah, met onbegrensde mogelijkheden werd natuurlijk niet de genderideologie bedoelt. De realiteit is dat mensen hun geslacht niet zelf kunnen kiezen, hoe graag een bepaalde groep activisten dit de samenleving ook voor wil houden.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  Moderator dinsdag 18 maart 2025 @ 20:09:24 #21
138438 crew  Pizzakoppo
pi_217099142
Posts over dat mensen die transgender zijn een stoornis hebben mogen achterwege blijven.
pi_217099181
Hier zijn ze van harte welkom.
Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.
pi_217099255
quote:
7s.gif Op dinsdag 18 maart 2025 19:56 schreef Aether het volgende:
Geen opvang in de regio? (Canada, Mexico, Groenland :+)
Die landen worden al bedreigd met annexatie, dus waarschijnlijk geen langdurige oplossing. Zag je ook toen de joden voor de oorlog uit nazi Duitsland naar Nederland vluchtten, die werden later ook gewoon op de trein gezet en vergast. Beter wat verder weg vluchten dus.
Het leven is geen krentenbol...
Volg de pijlen.
I am the Lizard King. I can do anything.
  dinsdag 18 maart 2025 @ 20:14:15 #24
505120 RedShoe
Sharp knives create scars
pi_217099284
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 maart 2025 20:06 schreef core2duo het volgende:
Tip voor de Amerikaanse lhbti'ers: doe het niet! In Nederland word je geheid nagefloten door hangjochies of eikels op een fatbike. Dit is een land waar mensen zeggen wat ze denken. Misschien is Spanje een betere optie, een verrassend progressief land.
Dat soort mensen heb je in de VS ook uiteraard.
Altijd wel een groep die blijkbaar enorm veel moeite heeft met deze groep mensen...
Don't follow me. I am lost too
.
Please. There's nothing to do here.
There's nothing. There's just....I mean, there's nothing.
  dinsdag 18 maart 2025 @ 20:21:30 #25
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_217099445
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 maart 2025 20:09 schreef Pizzakoppo het volgende:
Posts over dat mensen die transgender zijn een stoornis hebben mogen achterwege blijven.
Hmm. Ik had dit nergens gesteld en toch verwijder je mijn post?
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')