Vorig jaarquote:Zoals de traditie het wil is Omloop het Nieuwsblad ook in 2025 de eerste WorldTourwedstrijd op Europese bodem. Het Kuipke in Gent maakt zich alvast klaar voor een wielerfeest van formaat bij de start op zaterdag 1 maart. Na het duo Kerkgate – Jagerij zal de Molenberg opnieuw de finale openen. Op 42 km van de streep wordt de kasseiklim in Zwalm gevolgd door de derde passage over het duo Haaghoek-Leberg, die zoals de traditie het wil een sleutelrol heeft in de openingsklassieker. Ook de Berendries ontbreekt niet, alvorens we richting Geraardsbergen trekken voor dé finale van Omloop het Nieuwsblad. Valt de beslissing op het duo Muur-Bosberg? De opvolgers van Jan Tratnik en Marianne Vos kronen we ook dit jaar aan de aankomst op de Elisabethlaan in Ninove.
Fare fatiga, bewust van achteren aan de heuveltjes begonnen hoorde ik van Karrel.quote:Op zondag 2 maart 2025 15:18 schreef DeeBee het volgende:
Is Wout nu volop aan het alibi-aanvallen?
[..]
Aanknopingspunten voor een touw ja
Denkt dat Pasqualon nog gaat sprinten.quote:Op zondag 2 maart 2025 16:23 schreef Stoner12 het volgende:
[..]
En we moeten hier nog een heel voorjaar mee. Bring back Wuyts
Benieuwd of die Degenkolb verslaat in de sprint!quote:Op zondag 2 maart 2025 16:39 schreef wimderon het volgende:
[..]
Denkt dat Pasqualon nog gaat sprinten.
Renard zou ook nog mee kunnen sprinten als ie zin heeft.quote:
Niet zo gek doen, er moet er wel 1 de sprint aantrekkenquote:Op zondag 2 maart 2025 16:42 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Renard zou ook nog mee kunnen sprinten als ie zin heeft.
Vind het persoonlijk heerlijk weerquote:Op zondag 2 maart 2025 16:43 schreef Van_Poppel het volgende:
Wat een mensonterend openingsweekend. De weergoden hebben niet geleverd.
Steven de Jongh weer!quote:Op zondag 2 maart 2025 16:45 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Ik had liever Bobbie Traksel weer gehad.
Dat had veel lelijker kunnen aflopen jaquote:Op zondag 2 maart 2025 16:44 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Hij mag niet klagen dat hij er zo vanaf komt
De band liep er al lelijk afquote:Op zondag 2 maart 2025 16:45 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Dat had veel lelijker kunnen aflopen ja
Plaatselijk slecht weer in West-Vlaanderen was wel prettig geweest.quote:Op zondag 2 maart 2025 16:44 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Hij mag niet klagen dat hij er zo vanaf komt
Merlier kan ook nog wel eens dagen hebben dat ie totaal niet thuisgeeft. Maar de andere kanshebber zijn ook Belgen zou ik zeggen.quote:Op zondag 2 maart 2025 16:43 schreef Dale__Cooper het volgende:
Niet te missen kans voor Merlier in deze vorm.
Of dat weggehaalde plankje bij Mathieu, ook fout van de organisatie zeker.quote:Op zondag 2 maart 2025 16:47 schreef Idisrom het volgende:
De val van Govekar. Fout van de organisatie, om dat ding zo dicht op de weg te zetten?
Werd zowaar ook wel een keer prima gebracht.quote:Op zondag 2 maart 2025 16:48 schreef franklop het volgende:
Sterk van Kooij ook wel hoor. Die stond als een oorwurm bij de interviews vooraf
Dat is in Le Samyn.quote:Op zondag 2 maart 2025 16:49 schreef franklop het volgende:
Hofstetter, die rijdt elkaar jaar hier wel een resultaat he
Die gaat komende weken in allerlei 1.1 koersen ereplaatsen rijdenquote:Op zondag 2 maart 2025 16:49 schreef franklop het volgende:
Hofstetter, die rijdt elkaar jaar hier wel een resultaat he
Ja komt er een derde wonderjaar als in 2018 en 2022?quote:Op zondag 2 maart 2025 16:50 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Die gaat komende weken in allerlei 1.1 koersen ereplaatsen rijden
Ja omdat er 3 van Alpecin in zijn rug zaten. Die wil je dan niet helpenquote:Op zondag 2 maart 2025 16:51 schreef Pistolero het volgende:
Gelachen om die 'leadout' van WOUT, die kwam op ging en moest na 10 meter al weer afgeven.
Dat leek nergens op inderdaadquote:Op zondag 2 maart 2025 16:51 schreef Pistolero het volgende:
Gelachen om die 'leadout' van WOUT, die kwam op ging en moest na 10 meter al weer afgeven.
Op zich was dat een prima actie van Van Aert om direct na die bocht gas te geven. Sprinters die slecht geplaatst waren hadden daardoor geen kans meer.quote:Op zondag 2 maart 2025 16:51 schreef Pistolero het volgende:
Gelachen om die 'leadout' van WOUT, die kwam op ging en moest na 10 meter al weer afgeven.
Dit leek niet echt op een tactische manoeuvre.quote:Op zondag 2 maart 2025 16:51 schreef franklop het volgende:
[..]
Ja omdat er 3 van Alpecin in zijn rug zaten. Die wil je dan niet helpen
Dat wordtquote:Op zondag 2 maart 2025 16:57 schreef Pistolero het volgende:
Is dit juichen van Groves trouwens niet verboden tegenwoordig?
Vind haar ook wel een knappe rennersvrouw, maar Karl laat het inderdaad wel heel duidelijk doorschemeren in zijn commentaar. Vooral ook even haar achternaam erbij noemen.quote:
Samen met Meeus?quote:Op zondag 2 maart 2025 17:04 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Tim Merlier kan meteen door naar de Brienenoord.
Die had voor de wedstrijd zich al dik ingepakt.quote:
Om wie gaat dit dan?quote:Op zondag 2 maart 2025 17:04 schreef Chiappucci het volgende:
[..]
Vind haar ook wel een knappe rennersvrouw, maar Karl laat het inderdaad wel heel duidelijk doorschemeren in zijn commentaar. Vooral ook even haar achternaam erbij noemen.
Plekje 57 nuquote:Op zondag 2 maart 2025 16:57 schreef Pistolero het volgende:
Is dit juichen van Groves trouwens niet verboden tegenwoordig?
quote:IN BEELD. Na de step, de elektrische scooter: steward Rik Bossuyt begeleidt Jasper Philipsen met nieuw voertuig richting mixed zone
Rik Bossuyt is een man van zijn woord. Nadat hij vorig jaar viraal ging door met een elektrische step winnaar Wout van Aert te begeleiden, had hij aangekondigd om dit jaar na Kuurne-Brussel-Kuurne met een nieuw vervoersmiddel uit te pakken. Dat werd uiteindelijk een elektrische scooter.
“De meeste mensen kennen het nog niet”, vertelde Bossuyt eerder deze week. “Drie jonge gasten met een bedrijfje hebben een voertuig ontwikkeld en vroegen of ik dat in de koers wilde gebruiken. Maar wat het precies is, moet nog een geheim blijven. Ik heb het eens getest, maar dat heeft niemand gezien. Zelfs de tweede en derde begeleider en de organisatie weten nog van niks. (lachend) De mensen hebben er vorig jaar een hype van gemaakt, dus gaan we er nog even mee door.”
Vooraf tipte Bossuyt, al meer dan tien jaar steward en doorheen de week schooldirecteur, Tim Merlier als winnaar van de 77ste editie van Kuurne-Brussel-Kuurne. Maar het werd uiteindelijk Jasper Philipsen die hij richting interviewzone en dopingcontrole moest begeleiden. En dat deed hij dus op een elektrische scooter.
quote:
quote:Dat Kooij bijna won, is verrassend te noemen, want het was voor de jonge Nederlander zijn eerste koers na ziekte. Hij had wat last van bronchitis en was een paar dagen ziek, maar het hoesten bleef best lang aanslepen. 'Omdat deze koers niet ver van huis is, ben ik toch gekomen. Ik kon de laatste weken alleen niet over mijn volledige longcapaciteit beschikken. Er was na die periode dan ook zeker twijfel. Zelfs vanmorgen moest ik nog hoesten met wat slijm’, zegt hij.
‘Ik heb de laatste tijd dan ook vooral rustig gefietst. Heel veel goede signalen waren er voor vandaag nog niet, maar je weet wel dat het ergens weer goed moet gaan. Dat was gelukkig vandaag', klinkt het allemaal. Het maakt die tweede plaats met iedere zin die Kooij uitspreekt knapper. 'Tijdens de koers verdwenen de twijfels snel. Ik merkte dat ik aardig wat kracht in de benen had. Dat was ook nodig. Vandaag was een doel waar wat vraagtekens bij stonden. Het is dan leuk om toch met een resultaat naar huis te gaan.'
quote:Een dag in het kielzog van Rik Bossuyt, dé step-ster van het peloton die stilaan een echte BV is: “Overweldigend, maar fantastisch”
Rik Bossuyt (55), die naam zegt u misschien niet direct iets, maar bij de fervente koersliefhebber doet het meteen een belletje rinkelen. Rik is sinds vorig jaar Vlaanderens bekendste steppende steward. Een hele dag in zijn spoor tijdens Kuurne-Brussel-Kuurne.
Op zondag 2 maart, tijdens Kuurne-Brussel-Kuurne, is hij een van de populairste BV’s, als we hem zo al mogen noemen. Rik werd vorig jaar razend populair als de steppende steward naast winnaar Wout van Aert. Hij heeft dus een heel belangrijke taak aan de finish, maar wat doet hij de rest van de dag?
8 uur: medewerkers ontvangen
Rik is dé contactpersoon voor alle vrijwilligers die meehelpen om de koers mogelijk te maken. Terwijl het kwik nog onder nul blijft, stromen de eerste vrijwilligers al toe op de Grote Markt van Kortrijk. Rik ontvangt hen, deelt de juiste jasjes en lunchpakketten uit en overloopt nogmaals ieders taken. Tussendoor is er tijd voor een ontbijtje en wordt er rustig nagekeuveld over Omloop het Nieuwsblad, die de dag ervoor plaatsvond.
Rik vertelt over zijn bijzondere interactie met winnaar Søren Wærenskjold: “Ik had nog nooit gehoord van die jongen, ik kende hem niet. Maar toen ik hem benaderde om hem te begeleiden en hij mij zag, vroeg hij met een glimlach: Where’s your scooter? Hij kende mij blijkbaar wel”, vertelt Rik met een brede lach.
8.20 uur: speciale levering
Plots komt er een man aan die geen vrijwilliger is, maar Riks ogen beginnen meteen te glunderen. De man in kwestie is Kenny Latomme, mede-oprichter van Ampyre, het bedrijf dat het nieuwe vervoersmiddel voor Rik verzorgt. Rik laat dit jaar zijn elektrische step in de koffer zitten en ruilt hem in voor een All-Terrain E-Scooter, een soort kruising tussen een elektrische step en mountainbike die snelheden tot 50 kilometer per uur haalt. “De scooter is van Belgische makelij en speciaal voor vandaag gemaakt”, vertelt Latomme. “Hij heeft de officiële blauwe kleur van het Belgium Cycling-team. Ik heb daar zelfs overleg over gehad met de CEO van Belgian Cycling, Nathalie Clauwaert.”
9 uur: controle
Alle vrijwilligers zijn aangekomen en geïnformeerd. Rik wil natuurlijk meteen zijn nieuwe scooter uitproberen en vertrekt op pad. Het is tijd voor zijn controleronde om te zien of alle vrijwilligers op hun post staan en of alles duidelijk is.
10 uur: wachten maar
Een steward moet ook veel geduld hebben, soms is wachten deel van de job. Ondertussen begint de Grote Markt van Kortrijk zich stilaan te vullen met de eerste enthousiaste wielerfanaten die de ploegenvoorstelling vanaf de eerste rij willen meemaken. Rik heeft even niets omhanden en als geboren showman probeert hij wat ambiance te creëren vanaf het nog lege podium.
10.20 uur: wissel van de wacht
Rik moet op het podium plaats maken voor Karl Vannieuwkerke, die de presentatie van de ploegenvoorstelling op zich neemt. Terwijl Karl interviews afneemt, maakt Rik zich klaar om de wielrenners te ontvangen en naar het podium te begeleiden.
10.40 uur: interview
Voor alle deelnemende ploegen op het podium worden geroepen bij Karl, is het eerst nog eens de beurt aan Rik. Je zou bijna denken dat Rik mediatraining heeft gekregen het afgelopen jaar: hoe hij met zoveel rust en kalmte op dat podium staat, is ongelooflijk. Als Karl hem de vraag stelt wie er van hem als eerste over de streep mag komen en dan naast hem rijden, antwoordt hij zeer gevat: “Van mij mag iedereen winnen. Ik ben neutraal.” Hij is graag gezien bij het publiek, want bij het verlaten van het podium krijgt hij nog een ferm applaus.
11.57 uur: held van de dag
De ploegenvoorstelling is gedaan en Rik begeeft zich richting de start, waar hij dit jaar het startshot mag geven. Onderweg wordt hij tegengehouden door drie jonge wielerfans. Zij zijn niet op zoek naar een foto of handtekening van een van de kleppers zoals Van Aert, Merlier of Philipsen. Nee, zij willen een handtekening van Rik Bossuyt, de steppende steward. Uiteraard stopt Rik voor elke fan om een foto of handtekening te geven.
12.05 uur: startschot
Ze zijn weg! De renners vertrekken aan een tocht van bijna 200 kilometer nadat het uithangbord van KBK dit jaar het startschot mocht geven. Niet alleen de renners zijn vertrokken, maar Rik ook. Zodra ze allemaal gepasseerd zijn, spoedt hij zich al naar de volgende post om zijn werk voort te zetten.
12.07 uur: verkeer regelen
Amper 2 minuten na het geven van het startschot voor de Vlaamse wielerklassieker is Rik alweer aan het werk. Hij fungeert nu als een soort hulpagent die het ‘verkeer’ regelt. Hij wijst alle volgwagens de juiste richting aan en zorgt ervoor dat alles vlot verloopt.
12.30 uur: schoonmaak deel 1
Terwijl het meeste volk de markt begint te verlaten om de koers langs het parcours, vanop café of thuis vanuit de zetel te gaan volgen, beginnen de vrijwilligers direct aan de opkuis van de start. Als goede leider steekt Rik een handje toe en helpt hij de banners los te maken en op te vouwen, hekken aan de kant te zetten en zorgt hij ervoor dat de schoonmaak vlot verloopt.
12.45 uur: populair in Tsjechië
Tijdens een babbel zegt een van de vrijwilligers die erbij staat: “Zeg Rik, heb je al het verhaal van Tsjechië verteld?” Ik kijk verbaasd naar Rik en luister benieuwd naar het avontuur dat hij me gaat vertellen: “Zoals ik hier in Vlaanderen populair ben, ben ik in Tsjechië nog vijf keer populairder”, begint hij zijn verhaal.
“Ze noemen me daar de cola-man omdat ik zoveel energie heb. Het begon met een Tsjechische vlogger die mij eens aan het werk had gezien op een van de Vlaamse voorjaarsklassiekers. Via via heeft de organisatie van de Ronde van Tsjechië dat ook opgevangen en zij vonden dat fenomenaal. Ze hebben mij dan uitgenodigd om in de editie van 2024 hetzelfde te komen doen voor hun ronde: de start, de finish, de begeleiding van de winnaars naar het podium en alles wat erbij komt kijken. Toen ik daar het vliegveld uitwandelde, stond er al een groep van meer dan 50 man op mij te wachten voor foto’s en handtekeningen. Ze waren allemaal zot van de cola-man.”
13.15 uur: middagpauze
Nadat alles is opgekuist in Kortrijk is het tijd om te verhuizen naar Kuurne, waar de aankomst ligt. Daar is het eerst even tijd voor een korte pauze met een soepje en een sandwich.
14 uur: acte de présence
De plicht roept weer. De junioren zijn niet meer heel ver van de aankomst verwijderd en Rik besluit om zijn nieuwe vervoersmiddel nog eens te testen. Hij test zelf al eens de eindstreep en rijdt ermee heen en weer, ook een beetje als vermaak voor de mensen die nu al hun plaatsje claimen om op de eerste rij te staan bij het winstgebaar.
14.46 uur: Aankomst junioren
Daar is de eerste al, en dan gaat het nog niet om iemand van de elite, maar van de junioren. Rik, inmiddels ervaringsdeskundige, weet precies wat hij moet doen en positioneert zich perfect om de winnaar naar de backstage te begeleiden. Het eerste stuk — het verlengde van de aankomst — doet hij nog op de ouderwetse manier en loopt hij aan de zijde van winnaar Tuur Verbeeck. Achter de hekken staat zijn nieuwe step geparkeerd waarmee alles wat vlotter verloopt. Rik heeft dit jaar geen enkel probleem om het tempo van de winnaar bij te houden.
15.06 uur: podium
Nadat de top 3 zich een beetje heeft kunnen opfrissen, worden ze verwacht op het podium. En wie anders dan Rik Bossuyt om hen te begeleiden. Onder zijn toeziend oog nemen de drie jonge wielrenners plaats in de coulissen van het podium. Nadat iedereen zijn bloemen en prijzen in ontvangst heeft genomen, heeft de winnaar ook nog een verplicht nummertje: de dopingcontrole. Om ervoor te zorgen dat hij niet zou wegspurten, loopt uiteraard Rik aan zijn zij.
15.45 uur: koers kijken
Ook Vlaanderens bekendste steward houdt van de koers. In zijn schaarse vrije tijd vandaag neemt hij even plaats in de medewerkerskantine om met een koffie van de wedstrijd te genieten. Zodra de teller op 20 kilometer staat, is het voor Rik tijd om zich voor te bereiden op de grote finale.
16.48 uur: aankomst elite
Philipsen is de snelste in de sprint en wint Kuurne-Brussel-Kuurne. Ze komen met zo’n rotvaart aan dat ze Rik voorbijsnellen, waardoor de winnaar ook de afslag mist waar hij moet afslaan. Ook Riks e-scooter staat daar geparkeerd. Na snel schakelen van het Ampyre-team staat Rik echter vliegensvlug op zijn vervoersmiddel en kan hij Jasper Philipsen in de juiste richting begeleiden. Omdat ik Rik een hele dag volg, heb ik ook voor mezelf een step kunnen regelen — een manuele weliswaar. Ik kan hen maar net bijhouden.
17.10 uur: podium
Ook de elite moet weer begeleid worden naar het podium. Rik zet zijn taak gewoon verder, alleen is het nu wat drukker omdat er meer pers rondzwerft om dat ultieme plaatje van de winnaar te schieten. Na het podium volgen nog interviews, de persconferentie en de verplichte dopingcontrole. Jasper Philipsen is nog niet verlost van de steppende steward, al gebeurt dit nu wel allemaal te voet.
18.10 uur: vip
Na alle verplichtingen en controles mag Rik Jasper naar de bus laten gaan. Rik krijgt echter geen rust; hij moet direct door naar de vip-ruimte. Daar moet hij een prijs loten voor een gelukkige winnaar, en hoe kan het ook anders dat de prijs een elektrische step is. Na de loting is het een hele opgave om samen met Rik een weg te banen naar de uitgang, want ook in de vip-tent is de steward razend populair.
Ik heb het niet exact getimed, maar om van de ene kant naar de andere kant te geraken zijn we minstens een kwartier onderweg geweest. Op een gegeven moment vormen de mensen zelfs een rij om een woordje te kunnen wisselen en een foto te vragen aan de ster van de dag.
18.45 uur: einde van de dag
Rik helpt nog opruimen zodat de baan weer vrij is voor het verkeer. Op een goed uur is alles aan de kant gezet. Traditiegewijs gaat Rik met zijn vrijwilligers nog een drankje nuttigen in de medewerkerskantine om een geslaagde editie van Kuurne-Brussel-Kuurne af te sluiten.
Rik blikt terug op een lange dag: “Het was weer een fantastische editie, mooi weer, een mooie koers en dit jaar kreeg ik wat extra aandacht omdat de mensen mij nu wel kennen, maar voor mij hoeft dat niet hoor. Ik ben fier op mijn medewerkers en het werk dat ze vandaag verricht hebben. Vandaag was overweldigend, maar o zo fantastisch”, zijn de afsluitende woorden van de bekendste steward van Vlaanderen.
Philpsen zal Omloop rijden.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 11:06 schreef Idisrom het volgende:
Groves doet dit jaar weer mee in De Omloop, maar Philipsen staat niet op de startlijst.
Ik denk dat Philipsen voor Kuurne-Brussel-Kuurne gaat.
De lijst van deelnemers van Alpecin-Premies Tech is (momenteel):
Groves
Bayer
Belmans
Geens
Planckaert
Riesebeek
en Sénéchal
Over Van der Poel is nog geen nieuws, maar die zou in een van de plekken hierboven moeten komen.
Maar omdat Philipsen niet mee doet, lijkt mij de kans op Van der Poel wat groter geworden. Een ploeg afstemmen op Philipsen is wat anders dan een ploeg afstemmen op Van der Poel.
1 racedag meer tov vorig jaar. Die is uitgeblust voordat Parijs-Roubaix begintquote:Op woensdag 25 februari 2026 10:09 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ x ]
HIJ rijdt voor het eerst de Omloop!
En ook weer Gent-Wevelgem, iedere keer huilen als de nieuwe naam in beeld verschijnt.
Verwachten we daadwerkelijk wat van WOUT ja?quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:18 schreef Dale__Cooper het volgende:
Zaterdag meewind in de finale. Zal geen sprint worden, al lijkt mij die kans sowieso al zeer beperkt met Mathieu en Wout aan de start.
WOUT gaat winnen!quote:Op woensdag 25 februari 2026 12:19 schreef Pistolero het volgende:
[..]
Verwachten we daadwerkelijk wat van WOUT ja?
Ik moet tegen hem in FPCL, dus hij zal wel winnenquote:Op woensdag 25 februari 2026 12:19 schreef Pistolero het volgende:
[..]
Verwachten we daadwerkelijk wat van WOUT ja?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |