Eind september 2023 - sleutels gekregen van onze nieuwe woning:quote:Op maandag 24 juli 2023 19:23 schreef Seven. het volgende:
Vanmorgen gebeld om te kijken hoeveel biedingen er waren. Daar deed de makelaar behoorlijk vaag over en ik kreeg geen antwoord. Dus dat stemde mij niet erg hoopvol. Na 12:00 heb ik elke 5 minuten mijn telefoon gecheckt en om kwart over 2 belde de makelaar eindelijk terug.
Onderaan de streep was ons bod het beste bod dus eind van de week gaan we de voorlopige koopovereenkomst tekenen!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oktober 2023 stond in het teken van slopen:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De bedrading is volledig vernieuwd. En de aannemer begint met isoleren en wat hak en breekwerk, en daarna verder met leidingwerk badkamer, vloerverwarming en installatie van de badkamer en toiletten. En er gaat weer gips tegen de plafonds. Six. sloopt de schoorsteen en legt het buizencircus voor de WTW unit aan. Verder zet hij een dakraam op zolder en in het toilet boven.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wij moeten er zelf nog nieuwe binnendeuren in zetten. De nieuwe kozijnen komen begin december, het plaatsen doen we langzamerhand zelf (kan een paar maanden duren).
Maar eerst het stucen afmaken, zelf schilderen, vloer boven laten leggen, (tijdelijke) vloer beneden zelf leggen. In deel 23 gaat het hard!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op 31 december en 1 januari 2024 verhuizen we. We zijn echt helemaal naar de tering allebei, ook omdat we allemaal ziek zijn. Maar we hebben het gered. 2 januari 2024 dragen we de sleutel van het oude huis over:
In deel 24 komt de keuken, maken we de vloer beneden af en richten we het huis verder in. Verder maken we in 2024 werk van de tuin: drainage, bestrating besteden we uit. Plantjes doe ik zelf. Lange to-do lijst nog!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik werk de tuinplannen verder uit, in mei en juni is dit uitgevoerd aan de hand van mijn schets:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.In deel 26 is het erkerraam vervangen. Alleen dat had wat meer voeten in aarde dan gedacht.. het dak kon echt niet nog een jaartje mee. Het dakje van de erker wilden we doortrekken tot voorbij de voordeur, maar omdat het vergunningsplichtig zou zijn en we daar geen zin in hebben, laten we dit voorlopig varen.
En Six. heeft weer een en ander aan ramen vervangen in deel 25 en deel 26:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nu alle ramen erin zitten, gaat Six. verder met de dagkanten (januari 2025):
En op mijn werk worden er als het goed is mooie stappen gemaakt. Hoewel er nog geen handtekening gezet is, beginnen we gelijk met het plannen van onze (hopelijk laatste) verbouwproject, de aanbouw.
Bedoeling is om een platdak aanbouw te zetten tussen ons huis en de garage. Vanuit de keuken loop je dan door de aanbouw de garage in. De aanbouw zelf is 20m maar de ruimte die het opbrengt is 140m. Na heel wat gespreksstof over plattegronden, komen we hierop uit.
Binnen 1-2 maanden hopen we 2 of 3 offertes te hebben en dan moet ik aan de bak met (alweer) de administratieve rompslomp.
Samenvatting van deel 1 t/m deel 16 - met idioot veel foto's dus als je geen zin hebt om te scrollen, NIET KLIKKEN!Budget voor de drive-in woning (budget verbouwing):SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Februari 2019: de verbouwing beneden is klaar!
Zomer 2019:
Six. bouwt een hangbank:
In april 2020 begint het weer een beetje te kriebelen. Het begint met een klusje van een paar daagjes:
Zolderverbouwing gaat in mei 2020 van start. Plan voor en plan na:
De slaapkamer van de oudste voor en na:
Aangezien zij 13 was toen we hier gingen wonen, hebben we die destijds geschilderd. We hebben de schoorsteen eruit gesloopt en de kamer kleiner gemaakt:
En de slaapkamer van de jongste moest er ook aan geloven. Ook dit was een echte kinderkamer (foto's hieronder). De kamer kreeg alleen een verfje toen we hier naartoe verhuisden.
De zolder krijgt nog een spectaculair verfje (idee van Claudia_x):
Six. komt nog heel ver in de badkamer. Voor:
Tijdens:
Derde slaapkamer moet alleen nog gestuct worden:
In juni 2021 bouwt Six. zelf nog even iets voor zijn vaderdag cadeau:
In juli 2021 laten we het dak vernieuwen. Voor:
Na:
In augustus 2021 laten we de vloer isoleren:
In januari 2022 laten we een balkon plaatsen voor het huis. In maart volgt de nieuwe raampartij met deur naar het balkon nog:
Six. legt er zelf een vloer in. En hij maakt de binnenkant klaar voor de afwerking:
Tijdens het slopen van de gevel, kwamen we dit geniale kunstwerk tegen. Dankzij arvensis is de oorspronkelijke artiest snel opgespoord via Facebook, hij vond het superleuk om deze foto te krijgen en hij en zijn ouders volgen nu de verbouwing op facebook.
Februari 2022 laten we 18 zonnepanelen en een 8kw warmtepomp plaatsen. We zijn dan net wel of net niet energie neutraal.
En in maart 2022 beginnen we dan met de laatste fase van de verbouwing. De keuken en woonkamer worden gestript. Na 7 weken buffelen en afzien, is het weer bewoonbaar!
Voor en tijdens:
Na:
Voor en tijdens:
En na![]()
De badkamer is af!
De derde slaapkamer is klaar:
Six. schuurt het frame van de trap kaal en zet er een nieuwe laklaag op. In juli 2022 worden de glazen wanden geplaatst. Frame van de trap en de profielen van rondom de glazen wand hebben dezelfde RAL kleur:
En dan nog de wanden op mijn kantoor:
En aan deze mega OP, mogen de eindfoto's van de woonkamer en keuken natuurlijk niet ontbreken. Menig fokker heeft hierover mee kunnen beslissen (greepjes, kleur van de keukendeurtjes, indeling van de keuken en nog te beslechten: kussentjes op de bank):SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Budget voor de nieuwe woning:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Budget voor het nieuwe huis:En dan zien we ook direct dat het budget scheef loopt op de tuin, die renovatie kost uiteindelijk 21k. Dus geen vakantie, bonus en ISDE subsidie gaat er direct weer aanSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.. Maar dan kunnen we komende zomer wel maximaal genieten thuis. Als het kutweer wordt, dan wordt het wel een baalzomer
.
Resistance is futile.![]()
Gevelbekleding komt weer ter sprake. Ik zag vorige week om de hoek deze Cedral bekleding:
Mooi spul maar ik was niet onder de indruk van de fake houtnerf op zo'n groot oppervlak. Nu heeft Six. vezelcement leien gevonden van hetzelfde merk. Daar ben ik ook wel over te spreken, vooral ook van de klassieke ruitpatronen, en die rechte.
Resistance is futile.![]()
Die ruit is wel mooi, benieuwd of zo'n ruit er in het wit een beetje uitziet.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 13:18 schreef Seven. het volgende:
Gevelbekleding komt weer ter sprake. Ik zag vorige week om de hoek deze Cedral bekleding:
[ link | afbeelding ]
Mooi spul maar ik was niet onder de indruk van de fake houtnerf op zo'n groot oppervlak. Nu heeft Six. vezelcement leien gevonden van hetzelfde merk. Daar ben ik ook wel over te spreken, vooral ook van de klassieke ruitpatronen, en die rechte.![]()
Ja, die vind ik ook het allermooiste. Probleem voor ons is wel dat de ruit alleen in de klassieke kleuren te krijgen zijn (lichtgrijs, antraciet of zwart). En dat zoeken we dan weer net niet, ik wil eigenlijk naar grijsbeige of taupe achtig, want dat past mooi bij de bakstenen (die zijn zand met roze ondertoon).quote:Op zaterdag 1 maart 2025 13:22 schreef Managarm het volgende:
[..]
Die ruit is wel mooi, benieuwd of zo'n ruit er in het wit een beetje uitziet.
Ruitpatroon zou ik voor mijn gevoel ook niet toepassen in de punten van de voor en achtergevel.
Zo'n kaarsrecht patroon is de goedkoopste toepassing en dat vind ik ook heel erg tof, al zijn de voorbeelden daarvan een beetje knullig omdat er vastgehouden is aan uitlijnen op buitenkant kozijn. Maar de vraag is wel: wat zet je erachter om te voorkomen dat er vocht door de verticale open voeg kan?Resistance is futile.![]()
Het 'rechte' patroon moet echt heel nauwkeurig geplaatst worden, ik zou er zenuwachtig van worden, ik zie altijd als iets een beetje scheef is (op de enelaatste foto lijkt het ook niet helemaal kaarsrecht).quote:Op zaterdag 1 maart 2025 14:21 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ja, die vind ik ook het allermooiste. Probleem voor ons is wel dat de ruit alleen in de klassieke kleuren te krijgen zijn (lichtgrijs, antraciet of zwart). En dat zoeken we dan weer net niet, ik wil eigenlijk naar grijsbeige of taupe achtig, want dat past mooi bij de bakstenen (die zijn zand met roze ondertoon).
Ruitpatroon zou ik voor mijn gevoel ook niet toepassen in de punten van de voor en achtergevel.
Zo'n kaarsrecht patroon is de goedkoopste toepassing en dat vind ik ook heel erg tof, al zijn de voorbeelden daarvan een beetje knullig omdat er vastgehouden is aan uitlijnen op buitenkant kozijn. Maar de vraag is wel: wat zet je erachter om te voorkomen dat er vocht door de verticale open voeg kan?
Misschien is dit nog niets voor je: https://www.werzalit.com/(...)lekta-renolit/page/2![]()
Werzalit zijn planken, of niet?quote:Op zaterdag 1 maart 2025 14:45 schreef Managarm het volgende:
[..]
Het 'rechte' patroon moet echt heel nauwkeurig geplaatst worden, ik zou er zenuwachtig van worden, ik zie altijd als iets een beetje scheef is (op de enelaatste foto lijkt het ook niet helemaal kaarsrecht).
Misschien is dit nog niets voor je: https://www.werzalit.com/(...)lekta-renolit/page/2
Nog een mooi plaatje gevonden waar de twee favorieten vergeleken worden. Ik heb wel vertrouwen in Six., mocht hij het zelf gaan plaatsen.
Resistance is futile.![]()
Ja, planken.. maar ook zonder houtnerf verkrijgbaar.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 14:57 schreef Seven. het volgende:
[..]
Werzalit zijn planken, of niet?
Nog een mooi plaatje gevonden waar de twee favorieten vergeleken worden. Ik heb wel vertrouwen in Six., mocht hij het zelf gaan plaatsen.
[ afbeelding ]![]()
Het schuurtje oogt een beetje plastic inderdaad.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 13:18 schreef Seven. het volgende:
Gevelbekleding komt weer ter sprake. Ik zag vorige week om de hoek deze Cedral bekleding:
[ link | afbeelding ]
Mooi spul maar ik was niet onder de indruk van de fake houtnerf op zo'n groot oppervlak. Nu heeft Six. vezelcement leien gevonden van hetzelfde merk. Daar ben ik ook wel over te spreken, vooral ook van de klassieke ruitpatronen, en die rechte.Wij hebben onder houten gevelbekleding (met grote spleten) zwart doek dat waterdicht is (dat zit zelfs al jaren zonder gevelbekleding).quote:Op zaterdag 1 maart 2025 14:21 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ja, die vind ik ook het allermooiste. Probleem voor ons is wel dat de ruit alleen in de klassieke kleuren te krijgen zijn (lichtgrijs, antraciet of zwart). En dat zoeken we dan weer net niet, ik wil eigenlijk naar grijsbeige of taupe achtig, want dat past mooi bij de bakstenen (die zijn zand met roze ondertoon).
Ruitpatroon zou ik voor mijn gevoel ook niet toepassen in de punten van de voor en achtergevel.
Zo'n kaarsrecht patroon is de goedkoopste toepassing en dat vind ik ook heel erg tof, al zijn de voorbeelden daarvan een beetje knullig omdat er vastgehouden is aan uitlijnen op buitenkant kozijn. Maar de vraag is wel: wat zet je erachter om te voorkomen dat er vocht door de verticale open voeg kan?Dit is een mooi plaatje!quote:Op zaterdag 1 maart 2025 14:57 schreef Seven. het volgende:
[..]
Nog een mooi plaatje gevonden waar de twee favorieten vergeleken worden. Ik heb wel vertrouwen in Six., mocht hij het zelf gaan plaatsen.
[ afbeelding ]http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops![]()
@SV-tje de voeg is 4mm dus wel op zoek naar de juiste kleur dan maar idd wel ff kijken naar waterdicht doek.Resistance is futile.![]()
Erg mooi!quote:Op zaterdag 1 maart 2025 14:57 schreef Seven. het volgende:
[..]
Werzalit zijn planken, of niet?
Nog een mooi plaatje gevonden waar de twee favorieten vergeleken worden. Ik heb wel vertrouwen in Six., mocht hij het zelf gaan plaatsen.
[ afbeelding ]![]()
![]()
Ja, dat kan best. Ik zie twee verschillende patronen op zich wel zitten, maar ik weer niet of ik dan ook 2 kleuren wil. De ruit is een vierkant plaatje en die is maar in 3 kleuren beschikbaar bij Cedral.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 17:49 schreef Tegan het volgende:
Kan je niet zelf ook een combi doen van die twee?
Verder zien we dat de planken op verschillende plekken aangeboden worden maar de leien niet. Kan best zijn dat we dit direct in België in moeten kopen.
Bijkomend voordeel van de leien is dat ze veel lichter en goedkoper zijn dan de planken. Wel meer werk uiteraard waardoor het vermoedelijk ongeveer op dezelfde prijs uitkomt, maar als je het zelf installeert dan eventueel wel een mooie besparing.Resistance is futile.![]()
Die ruit vind ik nog wel ok, maar recht-toe-recht-aan vind ik echt afgrijselijk
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.![]()
Blijkbaar zit je in #teamsix, hij vindt het ook geen succesquote:Op zaterdag 1 maart 2025 20:23 schreef flipsen het volgende:
Die ruit vind ik nog wel ok, maar recht-toe-recht-aan vind ik echt afgrijselijk.
Resistance is futile.![]()
Heb je al wel eens geprobeerd om een deur te openen incl rollator of rolstoel in gebruik? Dat valt vies tegenquote:Op woensdag 26 februari 2025 22:51 schreef Seven. het volgende:
[..]
110cm, deuren allemaal in de logische richting (al zijn ze nog niet allemaal zo ingetekend, opritdeur moet naar buiten openen en de slaapkamerdeur moet juist naar de garderobekant openen).![]()
![]()
Die ruitleien, geen idee wat de kwaliteit tegenwoordig is. Maar als je huizen ziet vol missie verweerde ruitvormige leien. Dat is dit spul. Onze leidekkers hadden recent een dak vervangen met dat spul (wordt vaak als goedkope surrogaat natuurlei ingezet bij oude arbeidershuisjes) en die zeiden. "Het enige voordeel van dat spul is dat je snel klaar bent".
Dus houd er rekening mee dat het er in 20jaar gaar er lelijk uit ziet.
Met de kanttekening dat ze het op daken leggen. Dus kan zijn dat het als muurbekleding langer netjes blijft.![]()
Ik krijg er wel echt België vibes van, zo aan de zijkant van een huis![]()
Bedacht me dat ik het wel eerder gezien heb in NL,
op een adres in IJsselstein waar ik heb gewerkt; Tepestraat mocht je willen streetviewen. Heel de wijk heeft daar de rechte versie. In de Meern op de Toontjesplaat hebben ze de ruit gebruikt.
Gaat dan om beide gevallen niet om een uitbouw, maar mocht je nog voorbeelden zoeken.![]()
Ik moet zeggen dat ik het daar in IJsselstein geen verkeerd zicht vind (Jarenlang gewoond, ik ken de huizen. Het is in ieder geval veel beter dan de huizen op het Gerbrandyplein waar ze iets soortgelijks hebben alleen dan met dakpannen overal.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 23:12 schreef Candaasje het volgende:
Ik krijg er wel echt België vibes van, zo aan de zijkant van een huis![]()
Bedacht me dat ik het wel eerder gezien heb in NL,
op een adres in IJsselstein waar ik heb gewerkt; Tepestraat mocht je willen streetviewen. Heel de wijk heeft daar de rechte versie. In de Meern op de Toontjesplaat hebben ze de ruit gebruikt.
Gaat dan om beide gevallen niet om een uitbouw, maar mocht je nog voorbeelden zoeken.troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut![]()
Schuifdeuren galore idd! Of elektronisch gestuurde deuropeners, mocht het zo ver komenquote:Op zaterdag 1 maart 2025 22:42 schreef Puala het volgende:
[..]
Heb je al wel eens geprobeerd om een deur te openen incl rollator of rolstoel in gebruik? Dat valt vies tegen
Domotica is echt een verademing voor elke functiebeperkte.Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Ik heb jaren met veel plezier in België gewoond dus ik word er heel blij vanquote:Op zaterdag 1 maart 2025 23:12 schreef Candaasje het volgende:
Ik krijg er wel echt België vibes van, zo aan de zijkant van een huis![]()
Bedacht me dat ik het wel eerder gezien heb in NL,
op een adres in IJsselstein waar ik heb gewerkt; Tepestraat mocht je willen streetviewen. Heel de wijk heeft daar de rechte versie. In de Meern op de Toontjesplaat hebben ze de ruit gebruikt.
Gaat dan om beide gevallen niet om een uitbouw, maar mocht je nog voorbeelden zoeken.. Ik ga googelen!
Resistance is futile.![]()
Hmm, wel iets om mee te nemen in de overwegingen. Ik heb contact opgenomen met Cedral, de planken zijn goed te verkrijgen in NL maar de leien zie ik alleen maar in BE. Dus ik wil een showroom bezoeken daar en dat is dan ook wel een gelegenheid om goed door te vragen.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 23:07 schreef bleiblei het volgende:
Die ruitleien, geen idee wat de kwaliteit tegenwoordig is. Maar als je huizen ziet vol missie verweerde ruitvormige leien. Dat is dit spul. Onze leidekkers hadden recent een dak vervangen met dat spul (wordt vaak als goedkope surrogaat natuurlei ingezet bij oude arbeidershuisjes) en die zeiden. "Het enige voordeel van dat spul is dat je snel klaar bent".
Dus houd er rekening mee dat het er in 20jaar gaar er lelijk uit ziet.
Met de kanttekening dat ze het op daken leggen. Dus kan zijn dat het als muurbekleding langer netjes blijft.
Cedral is trouwens gewoon een merknaam van Eternit, dus goed kijken naar oudere Eternit projecten is ook nog een idee.Resistance is futile.![]()
De deur tussen keuken en gang zullen we, mocht het ooit zover komen, al wel moeten vervangen door een schuifdeur inderdaadquote:Op zaterdag 1 maart 2025 22:42 schreef Puala het volgende:
[..]
Heb je al wel eens geprobeerd om een deur te openen incl rollator of rolstoel in gebruik? Dat valt vies tegen. De deur naar de badkamer kunnen we wel zo inrichten dat het ooit een schuifdeur kan worden. Voor de deur naar de slaapkamer wordt dat wel lastig.
Resistance is futile.![]()
Je kan altijd nog een deur maken met knop, dus een automatische deurdranger (beide kanten op).quote:Op zondag 2 maart 2025 09:38 schreef Seven. het volgende:
[..]
De deur tussen keuken en gang zullen we, mocht het ooit zover komen, al wel moeten vervangen door een schuifdeur inderdaad. De deur naar de badkamer kunnen we wel zo inrichten dat het ooit een schuifdeur kan worden. Voor de deur naar de slaapkamer wordt dat wel lastig.
![]()
Ik zou proberen ze nu al in te bouwen. Schuifdeuren die de wand in gaan zijn echt wel tof ^^quote:Op zondag 2 maart 2025 09:38 schreef Seven. het volgende:
[..]
De deur tussen keuken en gang zullen we, mocht het ooit zover komen, al wel moeten vervangen door een schuifdeur inderdaad. De deur naar de badkamer kunnen we wel zo inrichten dat het ooit een schuifdeur kan worden. Voor de deur naar de slaapkamer wordt dat wel lastig.
![]()
Dit inderdaad. Een vriend van mijn ouders kan vanuit de elektrische rolstoel alle deuren openen met de mobiel. Ideaal. Voorheen hadden ze lichtknopjes maar dan moet je nog met de rolstoel precies op de juiste plek staan.quote:Op zondag 2 maart 2025 00:04 schreef Molo het volgende:
[..]
Schuifdeuren galore idd! Of elektronisch gestuurde deuropeners, mocht het zo ver komen
Domotica is echt een verademing voor elke functiebeperkte.
Geen idee eigenlijk welke voorbereidingen je daarvoor kan treffen, die deurdrangers hebben stroom nodig lijkt me.
Forum Opties Forumhop: Hop naar: