https://www.rtl.nl/nieuws(...)zen-en-jan-smit-ahoyquote:Bild meldt aanslagplan op feest Chantal Janzen en Jan Smit in Ahoy, NCTV op de hoogte
Evenementenlocatie Ahoy in Rotterdam staat in contact met de politie over een aanslagplan dat op een Duitstalige website van terreurgroep IS staat. De Duitse krant Bild meldt dat het Festival der Liebe, op 7 en 8 maart in Ahoy, een mogelijk doelwit kan zijn voor radicale moslims.
De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) zegt bekend te zijn met het bericht uit Duitsland. De dienst wijst erop dat het huidige dreigingsniveau in Nederland sinds december 2023 op 4 staat, het één na hoogste niveau. "Dit houdt in dat er in Nederland nog steeds sprake is van een substantiële dreiging wat betekent dat er een reële kans is dat er een aanslag in Nederland plaatsvindt." De NCTV zegt te kijken 'op welke wijze eventuele aanvullende maatregelen nodig zijn'.
Het NCTV-bericht wordt vanochtend op X gedeeld door justitieminister David van Weel.
"Wij zijn op de hoogte van de berichtgeving in de media en hebben op dit moment geen verdere informatie", zegt ook de woordvoerder van Ahoy. "Vanzelfsprekend hebben wij contact opgenomen met de politie. Uiteraard staat veiligheid centraal voor Rotterdam Ahoy, haar bezoekers en medewerkers."
Ook de gemeente Rotterdam is op de hoogte van het bericht. "De politie doet er onderzoek naar", is wat een woordvoerster van burgemeester Carola Schouten erover kan zeggen.
Het Festival der Liebe wordt gepresenteerd door Chantal Janzen en Jan Smit. Janzen neemt het bericht voor een aanslagplan 'zeer serieus' en heeft contact erover met Ahoy, laat ze weten via een woordvoerder van haar mediabedrijf &C. Ook Volendam Music, het management van Smit, laat weten dat er contact is geweest met de Rotterdamse zaal over de berichten in de Duitse media.
Zo is hetquote:Op woensdag 26 februari 2025 12:59 schreef inslagenreuring het volgende:
Niet buigen voor terroristen.
Daarom weg met Jan Smit!quote:Op woensdag 26 februari 2025 12:59 schreef inslagenreuring het volgende:
Niet buigen voor terroristen.
hij maakt hem gewoonquote:Op woensdag 26 februari 2025 13:04 schreef Haags het volgende:
De muziek van Jan Smit is ook een aanslag op m'n oren
Inderdaad. Bommen op Rotterdam.quote:Op woensdag 26 februari 2025 13:05 schreef Caland het volgende:
Dat zou dan de eerste keer zijn dat ik het eens ben met IS.
Ahoy is vreselijk verouderd, waarschijnlijk wordt zo'n schlagerfestival alleen maar bezocht door boomers. Ik zie alleen maar winnaars.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja leuk. Maar dit zijn geen Moslims.quote:Op woensdag 26 februari 2025 13:05 schreef DrDentz het volgende:
Zou voor het eerst zijn dat moslims hier iets moois doen.
quote:Op woensdag 26 februari 2025 13:04 schreef Haags het volgende:
De muziek van Jan Smit is ook een aanslag op m'n oren
Ik las de TT en ik dacht nog: "Nee ik maak hem niet"quote:Op woensdag 26 februari 2025 13:05 schreef Caland het volgende:
Dat zou dan de eerste keer zijn dat ik het eens ben met IS.
Veel veertigers en vijftigers die weer eens een keertje gek willen doen, gok ik.quote:Op woensdag 26 februari 2025 13:10 schreef Caland het volgende:
[..]
Ahoy is vreselijk verouderd, waarschijnlijk wordt zo'n schlagerfestival alleen maar bezocht door boomers. Ik zie alleen maar winnaars.
Die verdraaide boeddhisten weer.quote:Op woensdag 26 februari 2025 13:13 schreef Mootje_Utrecht het volgende:
[..]
Ja leuk. Maar dit zijn geen Moslims.
Je lijkt het wat sarcastisch te brengen maar het is inderdaad de religie van de vrede. Om maar een voorbeeld te geven, wij groeten elkaar altijd met "Vrede zij met u."quote:Op woensdag 26 februari 2025 13:20 schreef matspontius het volgende:
De religie van de vrede wil een aanslag plegen op het festival der liebe - toepasselijk
hoepel opquote:Op woensdag 26 februari 2025 13:25 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Je lijkt het wat sarcastisch te brengen maar het is inderdaad de religie van de vrede. Om maar een voorbeeld te geven, wij groeten elkaar altijd met "Vrede zij met u."²
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |