abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_216728680
Onlogische, lange en onnodige ritten: misbruik taxivervoer asielzoekers blootgelegd

Een asielzoeker die, op kosten van het COA, voor 2500 euro taxi’s laat rijden naar een ziekenhuis waar hij helemaal geen afspraak heeft. Taxichauffeurs die makkelijk geld willen verdienen en spookritten proberen in te boeken. In het ziekenvervoer voor asielzoekers gaan opmerkelijke dingen fout. Door misbruik en gebrekkige controle, blijkt uit onderzoek van deze site. En die fouten worden onder de pet gehouden.

Keer op keer laat een bewoner van een Limburgs asielzoekerscentrum een taxi voorrijden om hem vanuit het azc naar het ziekenhuis in de buurt te brengen. De man heeft inderdaad gezondheidsproblemen, maar die taxi rijdt wel heel vaak, vinden medewerkers van het COA.

Als ze de zaak onderzoeken blijkt dat de man weliswaar een zogenoemde medische indicatie had en daarmee het recht op gratis taxivervoer naar het ziekenhuis. Maar zeker 24 keer in vier maanden tijd laat hij de taxi rijden op dagen dat hij helemaal geen afspraak in het ziekenhuis heeft. ,,De mensen van de telefonische Praktijklijn die de ritten boeken, hebben geen inzage in het medisch dossier en gaan uit van de goedheid van de bewoners. Deze bewoner heeft die goedheid beschadigd. Meneer heeft fraude gepleegd”, mailt een COA-medewerker in het voorjaar 2023 aan een leidinggevende. ,,Snel geteld heeft hij aan 2500 euro aan taxiritten gehad.“

Waarom de azc-bewoner zich zonder afspraak naar het ziekenhuis laat vervoeren, is niet duidelijk. Mogelijk omdat het ziekenhuis vlakbij het centrum en het station van de stad ligt.

Deze site deed de afgelopen maanden op basis van enkele tips onderzoek naar het taxivervoer voor asielzoekers naar medische afspraken in bijvoorbeeld ziekenhuizen, oogklinieken of bij een verloskundige.

Dat is een flinke business: in 2023 ging het om 70.000 ritten, voor meer dan 11.000 verschillende asielzoekers. Asielzoekers hoeven het taxivervoer niet zelf te betalen, ze hebben wel een medische indicatie van een arts nodig om er gebruik van te mogen maken (zie kader onderaan). Hoeveel geld al die ritten het COA, en daarmee de belastingbetaler, hebben gekost, willen de betrokken organisaties ‘om bedrijfseconomische redenen’ niet zeggen.
Veel geld, weinig transparantie

Het COA heeft het regelen van medische zorg voor asielzoekers uitbesteed aan het commerciële bedrijf GZA (Gezondheidszorg Asielzoekers). GZA heeft voor die medische zorg een speciale telefoonlijn (de Praktijklijn), waar COA-medewerkers bijvoorbeeld naar kunnen bellen om een taxi te bestellen voor een azc-bewoner die naar een medische afspraak moet. De GZA-medewerker regelt dan een taxi via twee andere bedrijven: Snel Een Taxi en ZCN Vervoer.

De financiële belangen in de asielopvang zijn dus groot. De transparantie is daarentegen klein.

Het bovenstaande voorbeeld van de frauderende asielzoeker staat in een e-mailwisseling uit 2023 tussen het COA en GZA. Deze site vroeg het document afgelopen zomer op via een beroep op de Wet Open Overheid (Woo). Het COA weigerde, op verzoek van GZA, het document te geven. In tweede instantie werd het document wel verstrekt, maar vrijwel volledig zwart gelakt. Nadat deze site eind 2024 naar de rechtbank stapte om zo alsnog vrijgave van het document af te dwingen, mailde het COA (waarschijnlijk per ongeluk) het originele, ongelakte document door.

GZA wilde de e-mails geheim houden omdat ze vol zouden staan met bedrijfsgevoelige gegevens. Gevoelig is de informatie zeker, blijkt nu: de controle op misbruik was niet afdoende. ,,In het stappenplan voor medewerkers van de Praktijklijn zit geen check of de asielzoeker daadwerkelijk een afspraak heeft. Dat is ook niet te controleren op basis van de beschikbare informatie in het dossier”, mailt een GZA-medewerker in 2023 in antwoord op de door het COA ontdekte fraude. ,,Er kan worden gevraagd om een bevestiging van de afspraak, maar dat gebeurt vooral bij een onderbuikgevoel van de medewerker. Het is geen standaardcheck.”

Uit de mails blijkt dat het probleem landelijk speelt, maar niet of er ook daadwerkelijk vaker misbruik van is gemaakt. Maar dat gebeurde wel degelijk vaker, stelt een ex-medewerker van GZA, die anoniem wil blijven. ,,Als iemand al een keer in een ziekenhuis was geweest, werd niet altijd gecontroleerd of die persoon de volgende keer weer een afspraak had. Dan gebruikten mensen de taxirit weleens om boodschappen te gaan doen.”

Maar er is meer dan alleen misbruik rond het taxivervoer, er is ook frustratie. Als het aantal asielzoekers dat in COA-opvangplekken verblijft oploopt ( van 28.000 in 2020 naar ruim 72.000 nu) stijgt ook de druk op het taxivervoer. In meerdere door deze site bij het COA opgevraagde documenten, spuien medewerkers hun ongenoegen over de ‘onbereikbare Praktijklijn van GZA’. Een Verloskundigenpraktijk stuurt een boze mail naar COA en GZA: ,,De taxi werd om 4.30 uur gebeld, maar kon pas om 7 uur komen. In verband met de snelheid van de bevalling zijn we toen met onze eigen auto gaan rijden. Mevrouw is helaas op de snelweg bevallen.”
Taxirit van Amsterdam naar Friesland verkeerd ingeboekt

Ook zorgt de opvangcrisis ervoor dat de taxi’s onlogische, lange ritten moeten maken. Zo zag deze site gegevens in waaruit blijkt dat eind 2023 drie keer een taxi van een asielopvang in Amsterdam naar een oogkliniek in Friesland (en weer terug) rijdt. De asielzoeker verbleef eerst in een opvang vlakbij die Friese kliniek, maar werd daarna in een opvang 140 kilometer verderop geplaatst. Hij bleef wel patiënt bij dezelfde kliniek. Betrokken bedrijven willen niets zeggen over de kosten van die rit. Insiders weten dat wel: tussen de 200 en 250 euro, enkele reis.

Opvallend: de taxirit van Amsterdam naar de Friese oogkliniek wordt ook een keer op een vrijdag ingepland. Maar op die dag is de oogkliniek altijd dicht. ,,Wij kijken niet of een locatie open of dicht is, wij faciliteren alleen”, antwoordt Snel Een Taxi-baas Sven Braam op vragen van deze krant. De fout lag bij het COA, zo stelt iemand met achtergrondkennis van het dossier, die organisatie had de rit op de verkeerde datum ingepland. Omdat de taxi al was ingeboekt, is de chauffeur uiteindelijk wel betaald.

Tegelijk mopperen oud-werknemers van zowel GZA als Snel Een Taxi op sommige taxichauffeurs: ook die zouden misbruik van het systeem maken. De chauffeurs lijken soms expres een ‘no-show’ te melden: een asielzoeker die niet komt opdagen op het afgesproken tijdstip bij het azc.

Bij zo’n no-show krijgt de chauffeur 80 procent van de afgesproken ritprijs, zonder de rit daadwerkelijk te hoeven rijden. ,,Dan belde de asielzoeker dat de taxi er niet was, maar zei de taxichauffeur dat hij er wel was geweest, maar dat de asielzoeker er niet stond. Dan ging ik maar snel een nieuwe taxi regelen, want anders was de klant te laat voor zijn afspraak bij de medisch specialist”, stelt een oud-werknemer. Om betaald te krijgen moet een taxichauffeur wel bewijs kunnen aanleveren dat hij op de locatie is geweest.
Spookritten

Ook vermoeden werknemers soms ‘spookritten’. Ritten die waarschijnlijk niet waren aangevraagd door een asielzoeker, maar door een taxichauffeur die zich had voorgedaan als een asielzoeker. Die chauffeurs kunnen in de app van Snel Een Taxi het COA-registratienummer zien van een asielzoeker die ze vervoeren. Ook weten ze dan uiteraard naar welk ziekenhuis die persoon doorgaans gaat.

Snel EenTaxi bevestigt dat chauffeurs het COA-nummer van een klant kunnen zien. ,,Ze hebben dat ook nodig bij het ophalen van de klant”, aldus directeur Braam. Op de vraag of er ook misbruik van is gemaakt, gaat het bedrijf niet in. ‘Boefjes’ noemt een oud-werknemer van GZA sommige chauffeurs.

Deze site legde afgelopen zomer een serie vragen over onder meer de hier boven genoemde ritten en praktijken voor aan GZA, het bedrijf dat de Praktijklijn beheert. GZA-directeur Rogier Timmer liet naar aanleiding van die vragen een onderzoek uitvoeren door (recherche)bureau Hofman. ,,Uit dit vertrouwelijke onderzoek is niet naar voren gekomen dat er sprake zou zijn van fraude met taxiritten die via ons worden geboekt. Dat is wat we over de situatie kunnen melden. Dit laat onverlet dat we mogelijke nieuwe signalen serieus nemen en zullen blijven onderzoeken.”

Terug naar de asielzoeker aan het begin van dit verhaal, die 24 keer een taxi kon laten komen, zonder dat hij een afspraak in het ziekenhuis had. In de uitgelekte e-mails meldt een werknemer van GZA dat hij hoopt dat er halverwege 2023 een verbetering zal komen in hun systeem ‘waardoor we abnormaal gedrag met betrekking tot zorgtaxi’s kunnen identificeren’. ,,Die situatie betrof een ongeoorloofd incident. Er zijn toen maatregelen genomen om te voorkomen dat er misbruik wordt gemaakt in de toekomst, over die maatregelen kunnen we geen details geven omdat ze onderdeel zijn van ons controleproces", zegt Timmer van GZA nu.

Het COA meldt in een reactie dat ‘dit het enige bij ons bekende dossier is waarbij een zieke bewoner taxivervoer heeft besteld voor niet-medische afspraken’. ,,We zijn heel alert op mogelijk misbruik van voorzieningen, zoals taxivervoer”, stelt een woordvoerder. ,,We volgen de gemiddelde uitgaven per soort kosten. Als die onverklaarbaar stijgen, zoekt GZA dat verder uit.”

En de azc-bewoner uit Limburg waar dit verhaal mee begon? ,,Ik zie in het systeem dat hij inmiddels MOB (met onbekende bestemming vertrokken, red) is”, mailt een COA-medewerker in 2023 aan zijn collega’s. ,,Mocht hij zich weer in de opvang melden, dan is het aan jullie om te kijken of de kosten bij hem te verhalen zijn.” Dat is tot nu toe niet gebeurd, meldt het COA.

Bron: https://www.ad.nl/binnenl(...)lootgelegd~a0de4c2c/
pi_216728688
:')
COA die basale controlemechanismes niet op orde heeft :')
pi_216728749
Mevrouw van Zetten uit Tiel met een bijstandsuitkering mag zelf uitzoeken hoe ze naar het ziekenhuis moet komen

quote:
Hoeveel geld al die ritten het COA, en daarmee de belastingbetaler, hebben gekost, willen de betrokken organisaties ‘om bedrijfseconomische redenen’ niet zeggen.
:')
pi_216728764
quote:
Hoeveel geld al die ritten het COA, en daarmee de belastingbetaler, hebben gekost, willen de betrokken organisaties ‘om bedrijfseconomische redenen’ niet zeggen.
Veel geld, dus.
pi_216728776
De mensen die bedacht hebben dat dit een goed idee is moeten voor een tribunaal
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
  dinsdag 18 februari 2025 @ 09:54:51 #6
38559 WheeledWarrior
More than meets the eye
pi_216728897
quote:
10s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 09:44 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Veel geld, dus.
Dat hele COA is toch een grote grap, lijken wel nergens verantwoording voor af te hoeven leggen en zuigen allerlei geldpotten leeg.
pi_216730506
quote:
gaan uit van de goedheid van de bewoners.
Hier gaat gewoon alles fout rondom de asielaanpak. Je gaat er vanuit een idealistisch perspectief vanuit dat deze mensen dezelfde normen en waarden hanteren als wij.

Je gaat uit van de goedheid van de mens? De geschiedenis bewijst, keer op keer op keer, dat mensen egoïstische honden zijn zodra ze daar de kans voor krijgen. Goede mensen zijn eerder uitzondering dan regel. Veruit de meeste mensen zijn asociale hufters die enkel aan zichzelf denken.
No amount of money ever bought a second of time.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 11:37:02 #8
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_216730525
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 09:39 schreef CarbonC het volgende:
:')
COA die basale controlemechanismes niet op orde heeft :')
Tja, als ze beboet worden, dan komt dat tóch uit andermans zak.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_216730553
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 09:43 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Mevrouw van Zetten uit Tiel met een bijstandsuitkering mag zelf uitzoeken hoe ze naar het ziekenhuis moet komen
[..]
:')
Inderdaad om van te kotsen.
En maar beknibbelen op taxipassen en WMO vervoer van onze bejaarden en gehandicapten.
Gezanik om een "bron" beschouw ik als een gebrek aan eigen algemene ontwikkeling.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 11:40:53 #10
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_216730589
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 11:36 schreef TigerXtrm het volgende:

[..]
Hier gaat gewoon alles fout rondom de asielaanpak. Je gaat er vanuit een idealistisch perspectief vanuit dat deze mensen dezelfde normen en waarden hanteren als wij.

Je gaat uit van de goedheid van de mens? De geschiedenis bewijst, keer op keer op keer, dat mensen egoïstische honden zijn zodra ze daar de kans voor krijgen. Goede mensen zijn eerder uitzondering dan regel. Veruit de meeste mensen zijn asociale hufters die enkel aan zichzelf denken.
Liegen wordt doorgaans beloond en niet afgestraft.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_216730707
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 09:39 schreef CarbonC het volgende:
:')
COA die basale controlemechanismes niet op orde heeft :')
Natuurlijk niet.
Zieligheidsindustrie is het belangrijkste wat er is. Het mag en zelfs moet geld kosten.. en er zal vast niemand zijn die er misbruik van maakt...

toch?

En in de tussentijd zal het coa om meer meer mmeeeeeer vragen ;')
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_216730724
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 11:48 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Natuurlijk niet.
Zieligheidsindustrie is het belangrijkste wat er is. Het mag en zelfs moet geld kosten.. en er zal vast niemand zijn die er misbruik van maakt...

toch?

En in de tussentijd zal het coa om meer meer mmeeeeeer vragen ;')
Het draagvlak voor asielzoekers neemt door dit COA-wanbeleid eerder af dan toe.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 11:59:08 #13
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_216730897
Van Shitholeistan naar Nederland reizen en dan hier ineens een taxi nodig hebben want invalide :')
pi_216730943
Dat gehele asielcircus is ook 1 verdienmodel....
:')
  dinsdag 18 februari 2025 @ 12:01:41 #15
3542 Gia
User under construction
pi_216730944
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 09:43 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Mevrouw van Zetten uit Tiel met een bijstandsuitkering mag zelf uitzoeken hoe ze naar het ziekenhuis moet komen
[..]
:')
En iemand die afhankelijk is van de bus om naar zijn werk te komen, moet ook maar afwachten of die wel rijden.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 12:01:55 #16
287741 matspontius
Same old shit, different day
pi_216730949
Intergreren en de Nederlandse taal leren en zich de cultuur eigen maken, ho maar. De boel belazeren daarintegen kunnen ze als de beste. Is koeltoer!
"Hoka Hey!"
  dinsdag 18 februari 2025 @ 12:36:09 #17
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_216731410
Wederom weer een groep uitvreters die profiteert van al die asielzoekers.

Hardwerkende Nederlanders moeten zelf uitzoeken hoe ze bij een ziekenhuis komen, waarom deze lui niet. Ze hebben tijd zat nota bene.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_216731506
Hier is een hele makkelijke oplossing voor: Schaf 'gratis' taxivervoer voor asielzoekers af. Zou Faber in actie komen?
I'm gonna eat your brains and gain your knowledge.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 12:59:55 #19
287741 matspontius
Same old shit, different day
pi_216731638
quote:
16s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 12:36 schreef FlippingCoin het volgende:
Wederom weer een groep uitvreters die profiteert van al die asielzoekers.

Hardwerkende Nederlanders moeten zelf uitzoeken hoe ze bij een ziekenhuis komen, waarom deze lui niet. Ze hebben tijd zat nota bene.
Ja en de Nederlandse taal beheersen ze alleen in dit soort gevallen. En die domme Nederlanders staan erbij en kijken er naar - ach gossie :r :r :r
"Hoka Hey!"
pi_216731668
Lekker zeg. Met de taxi naar het centrum, daar de boel leeg jatten en dan met tassen vol weer met de auto terug gebracht worden. Goed bekeken.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 13:21:55 #21
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_216731875
De tandjes zeg.
pi_216731969
Ach wat deze heer heeft gedaan is ons geld bespaard, deze kan nu regelrecht terug naar land van herkomst... graag direct uitzetten. Zonder geld, zonder extra's vanuit Nederland. Want deze heeft mijnheer zelf al geregeld! :r
The people who lost my respect will never get a capital letter for their name again.
Like trump...
pi_216731980
Nederland is een parodie op een land. Ongelofelijk dat dit maar door kan blijven gaan.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 13:32:45 #24
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_216731991
Wat een gedoe allemaal zeg. Geef al die asielzoekers gewoon een royale credit card. Dat scheelt een hele hoop administratieve rompslomp.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 13:37:51 #25
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_216732051
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 12:01 schreef Toine51 het volgende:
Dat gehele asielcircus is ook 1 verdienmodel....
:')
Goed voor het BNP!
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_216732104
quote:

Je kunt er toch zo onderhand alleen nog maar om lachen, deze naiviteit en machteloosheid. :')

Ja jongens, wij weten ook niet waar Achmed is, maar als jullie hem ooit nog zien willen jullie dan kijken of hij misschien die paar duizend euro kan terugbetalen? Bedankt he!
  dinsdag 18 februari 2025 @ 13:42:49 #27
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_216732114
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 12:46 schreef mackinac het volgende:
Hier is een hele makkelijke oplossing voor: Schaf 'gratis' taxivervoer voor asielzoekers af. Zou Faber in actie komen?
Faber zou de spreidingswet ook afschaffen maar maakt daar gewoon gebruik van.

Het houdt niet op, niet vanzelf.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
  dinsdag 18 februari 2025 @ 13:43:50 #28
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_216732126
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 13:42 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Je kunt er toch zo onderhand alleen nog maar om lachen, deze naiviteit en machteloosheid. :')

Ja jongens, wij weten ook niet waar Achmed is, maar als jullie hem ooit nog zien willen jullie dan kijken of hij misschien die paar duizend euro kan terugbetalen? Bedankt he!
Wordt eens tijd om het WOO-kanon op het COA los te laten. Want dat is me een achterkamertjesorganisatie..
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
pi_216732160
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 13:32 schreef Tengano het volgende:
Wat een gedoe allemaal zeg. Geef al die asielzoekers gewoon een royale credit card. Dat scheelt een hele hoop administratieve rompslomp.
Hier zou je in een bepaalde hoek nog steun voor vinden ook. Immers, zo vindt men, zijn de probleem in veel landen waar vandaan migranten komen, zogenaamd de schuld van het Westen. Dit is koren op de molen van zulke migranten.
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 11:36 schreef TigerXtrm het volgende:

[..]
Hier gaat gewoon alles fout rondom de asielaanpak. Je gaat er vanuit een idealistisch perspectief vanuit dat deze mensen dezelfde normen en waarden hanteren als wij.

Je gaat uit van de goedheid van de mens? De geschiedenis bewijst, keer op keer op keer, dat mensen egoïstische honden zijn zodra ze daar de kans voor krijgen. Goede mensen zijn eerder uitzondering dan regel. Veruit de meeste mensen zijn asociale hufters die enkel aan zichzelf denken.
Dit dus.

In veel niet-Westerse landen zijn er simpelweg hele andere normen en waarden. Neem bijvoorbeeld het Midden-Oosten, in veel Arabische en Islamtische landen daar wordt altruïsme en goedheid vanuit het Westen gezien als een teken van zwakte, waar je gebruik van kunt maken.

Veel mensen daar kijken dan ook met afgunst jegens het Westen, waarbij men voor de eigen problemen de schuld legt bij het zondige, individualistische en materialistische Westen. En je kunt daarnaast ook naar kleine dingen kijken: een prijs daar staat niet vast, daar kun je over onderhandelen (afdingen) en we kennen uiteraard de denkbeelden over vrouwen, homo's en Joden.

Veel mensen doen dit verder niet bewust, deze denkwijze is simpelweg het product van de cultuur waarin men opgroeit, maar het is daarom voor het Westen belangrijk dit serieus te nemen als deze mensen naar hier komen. Helaas is er vaak de naïeve verwachten dat we 'eigenlijk allemaal hetzelfde willen en hetzelfde denken' .. maar dat is dus niet zo.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_216732414
Beschamend hoe typerend dit is voor vrijwel de hele asielindustrie.
pi_216732497
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 09:38 schreef CarbonC het volgende:
"en gaan uit van de goedheid van de bewoners."
En dit, dames en heren, is waarom dit land naar de kanker aan het gaan is. Bulgarenfraude, taxi-fraude door azielzoekers, kinderopvang-fraude. Allemaal omdat men uitgaat van "goedheid van de bewoners", want owee als we bepaalde dingen controleren en gatekeepen vanuit de overheid, dan staat iedereen weer te stuiteren met: MAAR PRIVACYSCHENDING!
pi_216732517
Welkom, welkom ...
pi_216732581
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 13:03 schreef bloodymary1 het volgende:
Lekker zeg. Met de taxi naar het centrum, daar de boel leeg jatten en dan met tassen vol weer met de auto terug gebracht worden. Goed bekeken.
Is dit echt gebeurt?
pi_216732598
Mooi werk en ondernemerschap van deze mensen. Textbook VVD. Mochten we dit in de toekomst niet meer willen kunnen we misschien een leger adviseurs inschakelen om te kijken hoe dit moet.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_216732616
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 14:16 schreef Origami94 het volgende:
Mooi werk en ondernemerschap van deze mensen. Textbook VVD. Mochten we dit in de toekomst niet meer willen kunnen we misschien een leger adviseurs inschakelen om te kijken hoe dit moet.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zoek eens hulp man.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 14:43:20 #36
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_216732935
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 12:46 schreef mackinac het volgende:
Hier is een hele makkelijke oplossing voor: Schaf 'gratis' taxivervoer voor asielzoekers af. Zou Faber in actie komen?
Wellicht probeert ze het om dan weer door de corrupte gerechtelijke macht teruggefloten te worden.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  dinsdag 18 februari 2025 @ 15:09:18 #37
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_216733220
quote:
Maar er is meer dan alleen misbruik rond het taxivervoer, er is ook frustratie. Als het aantal asielzoekers dat in COA-opvangplekken verblijft oploopt ( van 28.000 in 2020 naar ruim 72.000 nu) stijgt ook de druk op het taxivervoer. In meerdere door deze site bij het COA opgevraagde documenten, spuien medewerkers hun ongenoegen over de ‘onbereikbare Praktijklijn van GZA’. Een Verloskundigenpraktijk stuurt een boze mail naar COA en GZA: ,,De taxi werd om 4.30 uur gebeld, maar kon pas om 7 uur komen. In verband met de snelheid van de bevalling zijn we toen met onze eigen auto gaan rijden. Mevrouw is helaas op de snelweg bevallen.”
Even om het beeld bij te stellen dat alle taxigebruik onnodig is en door frauderende chauffeurs/asielzoekers wordt geboekt: het is dus een niet controleerbare puinzooi bij dat vervoer, en in dat soort vacuüms ontstaat dit soort misbruik.

Het is belachelijk dat een vrouw een kind moet krijgen bij een hectometerpaaltje terwijl een andere asielzoeker totaal onnodig voor ¤2500 verkwist.
pi_216733499
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 14:09 schreef XLVNB het volgende:

[..]
En dit, dames en heren, is waarom dit land naar de kanker aan het gaan is. Bulgarenfraude, taxi-fraude door azielzoekers, kinderopvang-fraude. Allemaal omdat men uitgaat van "goedheid van de bewoners", want owee als we bepaalde dingen controleren en gatekeepen vanuit de overheid, dan staat iedereen weer te stuiteren met: MAAR PRIVACYSCHENDING!
Nou ja het probleem met aanpakken is dat als we het aanpakken zoals na de Bulgarenfraude de overheid dusdanig incapabel is dat we een toeslagenaffaire krijgen.
pi_216733534
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 09:43 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Mevrouw van Zetten uit Tiel met een bijstandsuitkering mag zelf uitzoeken hoe ze naar het ziekenhuis moet komen
[..]
:')
Ja, dit was wel weer een pareltje van ons aller COA.
pi_216733537
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 12:46 schreef mackinac het volgende:
Hier is een hele makkelijke oplossing voor: Schaf 'gratis' taxivervoer voor asielzoekers af. Zou Faber in actie komen?
Het zal wel tegengehouden worden door een rechter. Links heeft de afgelopen decennia alles wat met asielzoekers te maken heeft wettelijk verankerd, daardoor is het ook zo moeilijk om PVV-beleid uit te voeren.
De uil van Minerva spreidt zijn vleugels bij 't vallen van de avond.
pi_216733580
quote:
7s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 15:40 schreef DeVerzamelaar het volgende:

[..]
Het zal wel tegengehouden worden door een rechter. Links heeft de afgelopen decennia alles wat met asielzoekers te maken heeft wettelijk verankerd, daardoor is het ook zo moeilijk om PVV-beleid uit te voeren.
De afgelopen decennia (sinds 2002) hebben we rechtse kabinetten gehad, geleid door CDA of VVD (en nu PVV).

Een beetje goedkoop om alles op "links" af te schuiven.

Faber is gewoon niet capabel en maakt keuzes in de verkeerde volgorde, daarom wordt ze steeds tot de orde geroepen.
pi_216733625
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 15:46 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
De afgelopen decennia (sinds 2002) hebben we rechtse kabinetten gehad, geleid door CDA of VVD (en nu PVV).

Een beetje goedkoop om alles op "links" af te schuiven.

Faber is gewoon niet capabel en maakt keuzes in de verkeerde volgorde, daarom wordt ze steeds tot de orde geroepen.
Voor die periode zijn er al heel veel wetten doorgekomen in het voordeel van de asielzoekers, de op migratiebeleid linkse VVD (voerde D66 migratiebeleid uit) deed daarna er nog een flink schepje bovenop.
De uil van Minerva spreidt zijn vleugels bij 't vallen van de avond.
pi_216733650
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 15:50 schreef DeVerzamelaar het volgende:

[..]
Voor die periode zijn er al heel veel wetten doorgekomen in het voordeel van de asielzoekers, de op migratiebeleid linkse VVD (voerde D66 migratiebeleid uit) deed daarna er nog een flink schepje bovenop.
Ah ja, je zit helemaal vast in je eigen cirkeltje.

Dus toen links aan de macht was, lag het aan links en toen rechts aan de macht lag, lag het aan links en nu de PVV aan de macht is, ligt het aan links.

Kom eens met wat origineels.
pi_216733664
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 13:32 schreef Tengano het volgende:
Wat een gedoe allemaal zeg. Geef al die asielzoekers gewoon een royale credit card. Dat scheelt een hele hoop administratieve rompslomp.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_216733687
quote:
14s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 13:46 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Hier zou je in een bepaalde hoek nog steun voor vinden ook. Immers, zo vindt men, zijn de probleem in veel landen waar vandaan migranten komen, zogenaamd de schuld van het Westen. Dit is koren op de molen van zulke migranten.
[..]

Veel mensen doen dit verder niet bewust, deze denkwijze is simpelweg het product van de cultuur waarin men opgroeit, maar het is daarom voor het Westen belangrijk dit serieus te nemen als deze mensen naar hier komen. Helaas is er vaak de naïeve verwachten dat we 'eigenlijk allemaal hetzelfde willen en hetzelfde denken' .. maar dat is dus niet zo.
Dit soort figuren worden vaak als een soort "noble savages" gezien. Eerlijke, onverpeste mensen die onze hulp nodig hebben, want ze kunnen het niet zelf.

Fucking naïef is dat, en het geeft ruimte voor allerlei ellende, waar Islamisme maar ook deze voorbeelden het gevolg van zijn.
^ To je nesmysl ^
  dinsdag 18 februari 2025 @ 15:57:55 #46
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_216733689
quote:
De mensen van de telefonische Praktijklijn die de ritten boeken, hebben geen inzage in het medisch dossier

en gaan uit van de goedheid van de bewoners.
Wat gaat hier mis?
pi_216733697
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 15:46 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
De afgelopen decennia (sinds 2002) hebben we rechtse kabinetten gehad, geleid door CDA of VVD (en nu PVV).

Een beetje goedkoop om alles op "links" af te schuiven.

Faber is gewoon niet capabel en maakt keuzes in de verkeerde volgorde, daarom wordt ze steeds tot de orde geroepen.
We hebben voornamelijk centrum tot centrumrechtse kabinetten gehad. En daarnaast is natuurlijk wel degelijke sprake van het inzetten van het rechterlijke apparaat om beleid tegen te houden of door te drukken.

Dit hebben we hier recent nog besproken mbt Vluchtelingenwerk, waar men geen zin had in opgelegde bezuinigingen (die een reorganisatie en gedwongen ontslagen als gevolg zou hebben) en dus naar de rechter stapte.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_216733747
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 15:57 schreef Tengano het volgende:

[..]
Wat gaat hier mis?
Volgens mij hoef je ook helemaal geen medisch dossier laten zien, laat gewoon het taxibonnetje afstempelen door het ziekenhuis bij de balie, zo moeilijk kan dat niet zijn.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_216733760
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 15:53 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Ah ja, je zit helemaal vast in je eigen cirkeltje.

Dus toen links aan de macht was, lag het aan links en toen rechts aan de macht lag, lag het aan links en nu de PVV aan de macht is, ligt het aan links.

Kom eens met wat origineels.
In jouw ogen kan het natuurlijk helemaal nooit aan links liggen, die doen alles goed en hebben er zeker niet voor (mede)gezorgd dat we nu met een grote multiculturele teringzooi zitten en een streng beleid niet van de grond komt omdat ze door alles en iedereen tegengewerkt worden omdat de gehele asielketen zo wettelijk verankerd zit.

En hoezo ligt het alleen aan Faber? Alsof een minister op het departement een alleenheerser is die alles naar zijn of haar hand kan zetten. Daar zitten allemaal adviseurs en beleidsontwikkelaars omheen. Ook ik had meer verwacht van Faber, imo is er zoveel meer mogelijk dan ze tot nu toe heeft voorgesteld. Andere landen laten dit ook zien. Maar wellicht komt dat allemaal nog.
De uil van Minerva spreidt zijn vleugels bij 't vallen van de avond.
pi_216733769
quote:
14s.gif Op dinsdag 18 februari 2025 15:58 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dit hebben we hier recent nog besproken mbt Vluchtelingenwerk, waar men geen zin had in opgelegde bezuinigingen (die een reorganisatie en gedwongen ontslagen als gevolg zou hebben) en dus naar de rechter stapte.
Zoals ik al zei, Faber doet dingen in de verkeerde volgorde.

Als het Faber lukt om van 600 naar 250 asielaanvragen per week te gaan en ook de achterstanden zijn weggewerkt, dan staat niets haar in de weg om te bezuinigen op het COA of Vluchtelingenwerk.

Maar je kan niet het budget de nek om draaien terwijl de kraan nog open staat. De kosten gaan door.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')