Hoezo moet je per se zo hard rijden zeker als je op vakantie bent in de vsquote:Op donderdag 13 februari 2025 00:08 schreef Tijn het volgende:
[..]
In plaats van alleen traag verkeer op de rechterstrook, heb je dan traag verkeer op elke strook. Dus als je een beetje normaal door wil rijden, moet je zigzaggen als een malle. Gaat echt nergens over.
En als jij je aan de maximumsnelheid houdt hoef je niet rechts in te halen of zelfs helemaal niet in te halen.quote:Op woensdag 12 februari 2025 23:58 schreef r_one het volgende:
[..]
Dat ook ja. Bijna goed.
Maar "Two three wrongs don't make a right"
En als jij gewoon rechts houdt, zul je van die tweede overtreding weinig last hebben.
Op brede snelwegen zijn er altijd vrachtwagens op de meest rechter baan, vandaar de meer linker banen maar nooit de meest linkse baan.quote:Op donderdag 13 februari 2025 08:59 schreef nattermann het volgende:
Je moet zoveel mogelijk rechts rijden, ongeacht je snelheid.
2e baan vanaf rechts gezien van de in totaal 5 banen vind ik rechts zat.quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:08 schreef Plompzakker het volgende:
Gewoon opflikkeren naar rechts. Links rijden doe je maar in Ierland
Niet iedereen is een wegenautist, mensen tellen meestal de rijstroken (die ze vaak banen noemen) vanaf de rechterkant. Anders weet je nooit of 'strook 1' helemaal aan de linkerkant van een asfaltzee is zoals de A2, of gewoon de linkerrijstrook op een normale snelweg met 2 rijstroken. Op die laatste houd je zoveel mogelijk rechts.quote:Op donderdag 13 februari 2025 04:23 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Even voor de duidelijkheid:
[ afbeelding ]
Om maar het verschil tussen strook en baan aan te geven.
De rijstrooknummering begint voor iedere eigen rijbaan van links naar rechts. Rijstrook 1 is dus voor de stoere meneren die daar graag willen blijven hangen, rijstrook n is voor de vrachtauto's en langzame slakken. En alles daartussen zal ook wel een naampje krijgen.
Even los van dit leermoment (heb je dat niet bij je theorie B verkeer gehad?), je hebt geen idee waar jij het over hebt. Dat je Vmax rijdt wil niet zeggen dat je passief op strook n-1 kunt blijven hangen. Vooral op de wegen met twee rijstroken is dat geen briljant plan.
Bron dat Keep Your Lane Nederlands is? Het is immers in het engels.quote:Op donderdag 13 februari 2025 01:48 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Keep Your Lane is een Nederlandse term en is in Amerika geen ding. In de meeste staten hoor je gewoon rechts te houden en is de linkerbaan om in te halen (passing lane). Het is meestal gewoon onnodig linksrijden als je een ander verkeersbeeld ziet.
Het zorgt niet voor een rustiger verkeersbeeld, omdat de mensen die sneller willen, zich nu laverend door het verkeer bewegen. Rechts inhalen is echter niks veiliger dan bij ons. Her blijft immers een grote, dode hoek.
In Amerika hebben vrachtwagens geen snelheidsbegrenzer en (in de meeste staten) geen eigen maximumsnelheid. Een vrachtwagen met zo'n 130 in de linkerbaan, kan dus prima legaal zijn (al wordt dat bij de meeste vervoersbedrijven niet van hun chauffeurs geaccepteerd)
Als ik precies 100 rijd op de middelste baan gaan ze echt toeteren en seinen, dat vind ik hinderlijk want het kan afleiden van een mogelijk daadwerkelijk gevaar. Dus dan heb ik 105 op de teller als compromis, en de teller laat meestal een hogere snelheid zien dan wat je daadwerkelijk rijdt. Dus de kans op een boete is dan echt nihil. In trajectcontroles ga ik wel echt precies 100 of zelfs langzamer ook op de teller , dit geeft flitsmeister aan 'trajectcontrole'.quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:04 schreef gianni61 het volgende:
Dan ben je zelf de tokkie die de maximumsnelheid overschrijdt.
En wat Nattermann zegt.
En vanaf wanneer mag je volgens jou wél reageren? Want zodra ik 5 jaar mijn rijbewijs heb is het weer van 'nee maar ik heb hem inmiddels al 20 jaar'.quote:Op donderdag 13 februari 2025 00:40 schreef APK het volgende:
Jeetje, deze reeks begint wel een beetje de one man show van een beginnend chauffeur te worden.
Mag wat mij betreft wel een tandje minder, discussie is leuk en ook nodig op een forum, maar je hoeft niet op alles te reageren en dan ook nog met de wijsheid in pacht terwijl je net mag sturen.
Dan ga je die links voorbij en daarna weer naar rechts.quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:11 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Op brede snelwegen zijn er altijd vrachtwagens op de meest rechter baan, vandaar de meer linker banen maar nooit de meest linkse baan.
De maximumsnelheid is geen bejaarden snelheid.quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:45 schreef FlippingCoin het volgende:
vreselijk irritant die sufkutten die links blijven rijden met een bejaardensnelheid
dat maak ik godverdomme zelf wel uit lamme tak!quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:49 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
De maximumsnelheid is geen bejaarden snelheid.
Dan had je misschien niet moeten stemmen op politieke partijen die op het OV hebben bezuinigd. Een auto is nu noodzakelijk op de meeste plekken in Nederland.quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:40 schreef Leandra het volgende:
Het is beter helemaal niet te rijden als je te beroerd bent om rechts te rijden en in te halen als dat nodig is.
Al die figuren die in het midden blijven rijden omdat ze het moeilijk of eng vinden in te halen moeten ze direct hun rijbewijs afpakken.
Als ik wel gewoon rechts rijd dan moet ik 2 banen naar links opschuiven om zo'n middenbaanplakker in te halen en vervolgens weer 2 banen naar rechts.
En dat overkomt me vrijwel iedere keer dat ik op de spitsstrook rijd, en die is vrijwel altijd open, dus het overkomt me vrijwel iedere keer als ik met de auto weg ben.
Echt, totaal achterlijk schijtvolk is dat, als je niet kunt rijden, doe het dan niet.
Hooi het er lekker uit meid, lucht je hart.quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:50 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
dat maak ik godverdomme zelf wel uit lamme tak!
Ja, want asogedrag op de middenbaan heeft wat te maken met de politiek?quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:51 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Dan had je misschien niet moeten stemmen op politieke partijen die op het OV hebben bezuinigd. Een auto is nu noodzakelijk op de meeste plekken in Nederland.
Dus groetjes vanaf de middelste baan Leandra
Spitsstrook vind ik vervelend om te rijden omdat je steeds over die strepen moet. Vind ik eng.
Je moet anticiperen, het heeft weinig zin om helemaal naar rechts te gaan als je al een vrachtwagen ziet daarquote:Op donderdag 13 februari 2025 09:32 schreef nattermann het volgende:
[..]
Dan ga je die links voorbij en daarna weer naar rechts.
Met de maximumsnelheid rijden op de middenbaan is geen aso gedragquote:Op donderdag 13 februari 2025 09:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, want asogedrag op de middenbaan heeft wat te maken met de politiek?
Wat een gelul.
Maar goed, als je een boete krijgt voor je asogedrag op de middenbaan is die ook gewoon verdiend.
Deze wegenautist vindt het gewoon wat makkelijker om de juiste termen te gebruiken. Een beetje uniform taalgebruik is sowieso handig.quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:14 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Niet iedereen is een wegenautist, mensen tellen meestal de rijstroken (die ze vaak banen noemen) vanaf de rechterkant. Anders weet je nooit of 'strook 1' helemaal aan de linkerkant van een asfaltzee is zoals de A2, of gewoon de linkerrijstrook op een normale snelweg met 2 rijstroken. Op die laatste houd je zoveel mogelijk rechts.
Als je dan nog rechts ingehaald kunt worden of mensen via de linkerbaan om je heen moeten om weer op de rechterbaan verder te rijden ben je gewoon een aso op de middenbaan die in overtreding is.quote:Op donderdag 13 februari 2025 09:55 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Met de maximumsnelheid rijden op de middenbaan is geen aso gedrag
En als jij een boete krijgt wegens het overschrijden van de maximumsnelheid is die ook gewoon verdiend
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |