abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_216619170
Welkom in het spaar-topic. Wij informeren elkaar over de ontwikkelingen in rentestanden en andere acties waardoor je nog iets uit je spaargeld kunt halen.

Let bij sparen altijd op een aantal vaste punten, zoals:
1. Word de rekening aangeboden met of zonder beperkende voorwaarden. Met beperkende voorwaarden bedoelen we bijvoorbeeld of je altijd vrij over je geld kunt beschikken, ofwel dat het voor een bepaalde looptijd vast staat. Andere beperkende voorwaarden kunnen gaan over jouw positie als schuldeiser van de bank. Voorbeelden daarvan zijn 'achtergestelde leningen' of 'obligaties die omgezet kunnen worden naar aandelen'. Beperkende voorwaarden zorgen er meestal voor, dat de betaalde rente hoger is dan wanneer deze voorwaarden niet gelden.
2. In welk land is de bank gevestigd. Dit kan gevolgen hebben in het kader van belasting, erfbelasting en daarnaast kan het gevolgen hebben over welk depositogarantiestelsel van toepassing is.

Voor hele grote bedragen (waarbij spreiden over meerdere banken lastig wordt) kun je ook staatobligaties overwegen. Nederlandse staatsobligaties behoren tot de veiligste ter wereld. Je hebt dan wel het nadeel van transactie- en bewaarkosten, maar voor grote bedragen zijn die in verhouding laag.

De banken
Alle banken in het rijtje staan onder toezicht van De Nederlandse Bank (DNB) en vallen onder het Depositogarantiestelsel (TS kan niet aansprakelijk gehouden worden voor fouten in deze post, zelf even controleren natuurlijk!). Alle spaartegoeden worden door De Nederlandsche Bank gegarandeerd tot 100.000 euro per rekeninghouder per bank (bij EN/OF rekeningen geldt het dubbele).
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
We volgen ook een aantal buitenlandse banken. De meest gevolgde buitenlandse banken zijn:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Deposito garantiestelsel
Er zijn veel verwarringen over het Europese depositogarantiestelsel. Veel gemaakte fouten zijn:
- Er is geen Europees garantiestelsel, in werkelijkheid heeft elk EU land één of meerdere garantiestelsels.
- De overheid van een EU land hoeft niet garant te staan voor de spaarders.

Hoe zit het echt:
Het garantiestelsel is voor ieder land individueel ingericht. Vanuit de EU is er een richtlijn opgesteld waarin is bepaald hoe een garantiestelsel er ongeveer uit moet zien. Dit betekent echter niet dat elk garantiestelsel op dezelfde manier is ingericht! Wel geldt dat de garantie in alle EU landen op de betaalrekening & spaarrekening 100.000 euro is (of equivalent in de lokale valuta). Ook de nog onbetaalde rente valt onder het garantiestelsel (tot aan de dag dat de bank kapot is gegaan). De uitbetaling van simpele tegoeden zou ergens tussen de 3 en 5 werkdagen moeten plaatsvinden (gerekend vanaf het moment dat jij jezelf hebt aangemeld bij het garantiefonds). Over die dagen wordt geen rente vergoedt.
Er bestaan allerlei uitzonderingen op zowel het bedrag wat onder de garantie valt, wanneer je geen recht hebt op garantie en de tijd waarin het garantiefonds de zaak afhandeld. Een voorbeeld van een uitzondering met een hoger garantiebedrag is wanneer jouw saldo hoger was doordat je in de afgelopen 3 maanden een huis verkocht had. Ook mag het garantiefonds de afhandeling verlengen tot 3 maanden.

Naast dat je bank failliet kan gaan, kan ook het deposito garantiestelsel omvallen! Daarom moet je zelf bepalen in hoeverre jij vindt dat het betreffende garantiestelsel betrouwbaar is. De betrouwbaarheid, dat jij jouw geld terug ziet zou je op de volgende manier kunnen afwegen:
1) het risico van het omvallen van de bank zelf. Hoewel dit natuurlijk heel lastig is, zijn er vaak wel publiek beschikbare kredietwaardigsheid beoordelingen van die bank. Vergeet niet dat een hoge aangeboden rente samen gaat met meer risico bij de betreffende bank.
2) de relatieve grootte van de bank ten opzichte van alle andere banken in dat land. De garantie op jouw geld wordt geboden door het garantiefonds en alle andere banken in dat land. Dus heb je een bank met een heel groot marktaandeel, dan is de kans groter dat de resterende banken dit verlies niet kunnen dragen. Hierbij de stappen die bepalend zijn voor of jij wel of niet je (volledige) tegoed terug krijgt:
a) de huidige funding van het garantiestelsel. Alle EU landen zijn bezig buffers op te bouwen in garantiefondsen. Hiervoor gelden minimale en maximale buffers. Aangezien de terugbetaling eerst uit de buffer komt, kan het zijn dat jouw kleinere bank wellicht volledig gefinancieerd kan worden vanuit het garantiefonds. De grootte van de buffer van het garantiefonds kan je terugvinden op de volgende pagina van de EBA.
b) indien de funding van het garantiefonds onvoldoende is, dan worden de resterende banken in dat land aangeschreven om te betalen. Hierbij geldt echter wel, dat deze banken niet (direct) hoeven te betalen wanneer dit zou betekenen dat zij zelf ook zouden kunnen omvallen. Dus mocht jouw bank omvallen op basis van een slechte situatie die meerdere banken in gevaar brengt, dan geeft dit wellicht geen oplossing. Het garantiefonds heeft de macht om te besluiten in hoeverre zij bereid is het geld voor te schieten. Is zij daartoe niet bereid, dan is het garantiefonds omgevallen en krijg jij geen of beperkt geld terug. Is zij daartoe wel bereid, dan kan het garantiefonds geld lenen van de overheid van het betreffende land of geld lenen van andere garantiestelsel in de EU.

Lang verhaal kort: de overheid is niet verplicht het geld te compenseren!

Let op dat geld op een beleggersrekening niet altijd valt onder het depositogarantiestelsel. Voor (sommige) beleggersrekeningen geldt dat er sprake is van een beleggerscompensatieregeling. De bedragen waarvoor een garantie bestaat verschillen per land en zijn ook niet altijd 100% gegarandeerd.

Overboekingen
Veel banken in Nederland ondersteunen het zogenaamde Instant Payments (officieel genaamd SEPA instant credit transfer. Hiervoor geldt dat een overboeking tussen twee banken direct (binnen 5 seconden) verwerkt wordt. Meer informatie.

Wanneer een overboeking niet via instant payments verwerkt wordt, dan vindt dit plaats via een SEPA credit transfer. Deze type betalingen worden binnen 1 dag verwerkt op de dagen dat het zogenaamde TARGET2 systeem open is. Dit betreft alle werkdagen behalve dus het weekend en daarnaast Nieuwjaarsdag, Goede Vrijdag, Tweede Paasdag, Dag van de Arbeid en Eerste en Tweede Kerstdag. (bron).

Binnenkort worden alle banken verplicht Instant Payments toe te passen, maar dit geldt niet voor spaarrekeningen. Daar kan het dus altijd nog iets langer duren.

Handige links:
https://www.homefinance.nl/sparen/vergelijken/vrij-sparen/ (ook met een grafiek met historische rentes)
https://www.spaarrente.nl(...)ntes-en-aanbiedingen
https://www.geld.nl/sparen/spaarrente/overzicht
http://www.spaarinformatie.nl
https://www.actuelerentes(...)nder-voorwaarden.asp

Hou dit AUB een spaartopic. Discussiëren over speculeren en beleggen kan hier: http://forum.fok.nl/topicchain/85 of over crowdfinance kan hier: Topicreeks: Crowdfunding topic

De kleine lettertjes:
TS is niet aansprakelijk voor verkeerde of onjuiste informatie in de OP. Bedenk dat alle informatie in deze OP en in de rest van het topic dus altijd onder voorbehoud is. De meest actuele informatie is altijd op de website van de bank te vinden.

Laatste aanpassing aan de OP was op 30-9-2024
pi_216623602
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,71% p.j. naar 2,66% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 14.02.2025.
pi_216623831
Resurs Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,70% p.j. naar 2,60% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 14.02.2025.
pi_216669490
Resurs Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,60% p.j. naar 2,50% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 20.02.2025.

[ Bericht 98% gewijzigd door KrekelJapie op 14-02-2025 12:28:42 ]
pi_216678809
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2025 18:22 schreef zeeland6 het volgende:
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,71% p.j. naar 2,66% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 14.02.2025.
En een week later naar 2,61%. Verdorie. Net daar geld naartoe gebracht.
pi_216775089
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 februari 2025 13:08 schreef bloempje-moi het volgende:

[..]
En een week later naar 2,61%. Verdorie. Net daar geld naartoe gebracht.
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,61% p.j. naar 2,51% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 27.02.2025.

Nog een keer lager. Bunq met bonusrente is nu weer interessantste.
pi_216777717
quote:
1s.gif Op vrijdag 21 februari 2025 04:16 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,61% p.j. naar 2,51% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 27.02.2025.

Nog een keer lager. Bunq met bonusrente is nu weer interessantste.
Wow. Doe het dan in een keer zeg. :')
pi_216779553
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 februari 2025 11:02 schreef bloempje-moi het volgende:

[..]
Wow. Doe het dan in een keer zeg. :')
Een bank kijkt naar de geldmarktontwikkelingen en volgt daarop de spaarrentes ; ze kunnen niet vooruit kijken wat die geldmarktrente doet.

[ Bericht 1% gewijzigd door blomke op 21-02-2025 16:46:55 ]
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_216781130
quote:
1s.gif Op vrijdag 21 februari 2025 04:16 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,61% p.j. naar 2,51% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 27.02.2025.

Nog een keer lager. Bunq met bonusrente is nu weer interessantste.
Trade Republic zit nog ietsje hoger dan bunq met 2,75%
pi_216781625
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 februari 2025 14:33 schreef Weird- het volgende:

[..]
Trade Republic zit nog ietsje hoger dan bunq met 2,75%
Klopt. Beschouw ik zelf niet als alternatief vanwege geen persoonlijke IBAN.
pi_216784311
big bank is ook gedaald, recent naar 2,6 en vanaf 25 februari naar 2,5.
pi_216812116
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 februari 2025 15:16 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Klopt. Beschouw ik zelf niet als alternatief vanwege geen persoonlijke IBAN.
Heb je hier meer info over?

Ik heb gewoon een Trade Republic IBAN waar ik vanuit m’n ING rekening geld naar toe kan sturen en ontvangen
pi_216812297
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 21:29 schreef Weird- het volgende:

[..]
Heb je hier meer info over?

Ik heb gewoon een Trade Republic IBAN waar ik vanuit m’n ING rekening geld naar toe kan sturen en ontvangen
Ik weet niet hoe het nu is, maar toen ik daar een rekening had werkte ze met een omnibus (trust) rekening. Dit is een bewaarrekening waarbij de activa (bijvoorbeeld spaargeld of aandelen) van meerdere gebruikers wordt gecombineerd op één rekening. Dit is een tegenhanger van de traditioneel gescheiden rekeningen.

Er was toen geen sprake van een eigen IBAN. Hierom ben ik daar weer vertrokken.
pi_216812309
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 21:49 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik weet niet hoe het nu is, maar toen ik daar een rekening had werkte ze met een omnibus (trust) rekening. Dit is een bewaarrekening waarbij de activa (bijvoorbeeld spaargeld of aandelen) van meerdere gebruikers wordt gecombineerd op één rekening. Dit is een tegenhanger van de traditioneel gescheiden rekeningen.

Er was toen geen sprake van een eigen IBAN. Hierom ben ik daar weer vertrokken.
Thanks!

Zoals vermeld, heb ik er gewoon een IBAN; dus je zou het weer kunnen proberen
pi_216812397
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 21:50 schreef Weird- het volgende:

[..]
Thanks!

Zoals vermeld, heb ik er gewoon een IBAN; dus je zou het weer kunnen proberen
Neuh ik sla over. Volgens website zijn het nog steeds omnibus rekeningen
pi_216825760
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.

Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
pi_216825800
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 08:25 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.

Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
Oh echt? Bizar joh, dat jij opeens het product bent wat ze verkopen.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_216826088
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 08:25 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.

Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
Goed dat je het meldt.
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_216828163
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 08:25 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.

Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
Ow, dat is voor mij echt wel een no go. 😱
de wereld verandert niet omdat iedereen het gelijk anders wil, maar door consistente vasthoudende minderheden…
(Roos Vonk)
pi_216830393
En nog een NoGo voor Hoist, ditmaal voor de spaarrekening:

quote:
HoistSparen gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,00% p.j. naar 0,00% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 03.03.2025.

Met vriendelijke groet,
Uw Raisin team
pi_216830405
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 15:57 schreef delcielo het volgende:
En nog een NoGo voor Hoist, ditmaal voor de spaarrekening:
[..]

:r
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_216831483
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 08:25 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.

Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
De laatste stap met inloggen bij ING voor deze toestemming heb ik niet uitgevoerd. De deposito bij Hoist is wel gewoon geopend. Toestemming was dus niet noodzakelijk. Wel een erg vreemde stap via raisin platform.
pi_216834142
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 15:58 schreef blomke het volgende:

[..]
:r
Hoist stopt helemaal met direct opvraagbare spaarrekeningen via Raisin:

quote:
Geachte klant,

In verband met de optimalisatie van haar financieringsstrategie bouwt HoistSparen (bankvergunning: Hoist Finance AB (publ)) haar portefeuille aan dagelijks opvraagbaar spaargeld via Raisin af. De bank richt zich vanaf heden enkel op het aantrekken van termijndeposito’s met scherpe rentes.

Nu 2,60% p.j. op 3 maanden looptijd bij HoistSparen >

Op maandag 24 maart 2025 wordt als gevolg hiervan uw dagelijks opvraagbare spaarrekening bij HoistSparen gesloten en het eventueel resterende saldo overgeboekt naar uw Raisin-rekening.

Hopende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd,

Uw Raisin team
pi_216841349
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 februari 2025 15:16 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Klopt. Beschouw ik zelf niet als alternatief vanwege geen persoonlijke IBAN.
Bunq heeft nu inderdaad een goede rente! Ik las op https://x.com/bunq laatst een stuk over de IBAN geloof ik, kan het alleen niet terug vinden. 😅 Daarnaast vind ik het echt heel fijn dat je een bonnetje kan scannen en zo iedereen zijn eigen deel kan terug betalen. Die tikkies altijd...
pi_216842013
- Dit heeft niks van doen met rentes die banken geven -

[ Bericht 49% gewijzigd door CoolGuy op 26-02-2025 15:46:38 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')