![4fe84804-e225-11ef-81b8-e663ed418346.jpg]()
quote:
AMSTERDAM - Acteur Marouane Meftah (20), vooral bekend vanwege zijn rol als Zakaria (Komtgoed) in de hitserie Mocro maffia, was betrokken bij een vechtpartij op een amateurvoetbalwedstrijd afgelopen zaterdag. Dat bevestigt hij zelf in een statement op Instagram, waarin hij stelt dat hij zichzelf heeft gemeld bij de politie. Al ontkent hij dat hij de eerste klap zou hebben uitgedeeld. „Marouane heeft zich enkel verweerd tijdens deze aanval.”
Afgelopen zaterdag speelde SDZ1 uit tegen Amstelveen Heemraad. SDZ stond met 2-0 voor in de rust, maar verloor uiteindelijk met 3-2. Dat leidde tot frustratie bij de keeper, zegt toeschouwer Ruud Schekermans. ,, Na afloop liepen drie jongens langs het hek. Zij riepen wat naar de doelman, die een van die gasten een douw gaf. Daarop klommen zij over het hek en stortten ze zich met z’n drieën op hem. Hij kreeg heel wat klappen.”
Meerdere ooggetuigen melden dat een van de jongens de doelverdediger bewerkte met een helm. Volgens Schekermans kwam het drietal ‘van buiten’. ,,Ze kwamen voor de wedstrijd ervoor, ze zaten op de tribune bij het tweede van Amstelveen en NFC Brommer 2. Zij zijn daarna gebleven.”
Statement Marouane Meftah
Meftah zegt in zijn statement dat de aangever de eerste klap uitdeelde aan een andere betrokkene. ,,Vervolgens heeft de aangever nog een tweede persoon belaagd, voordat hij Marouane vastpakte. Hij heeft zich enkel verweerd tegen deze aanval.”
„Er zijn camerabeelden veiliggesteld door de politie en het onderzoek loopt nog”, luidt de verklaring. ,,Marouane heeft vertrouwen in het onderzoek van de politie en zal op een later moment inhoudelijk reageren. Marouane overweegt zelf om aangifte te doen.”
Volgens de anonieme ooggetuige was de keeper helemaal dizzy en kon hij zelf niet het veld aflopen. Hij meldt dat de aanvallers zich uit de voeten maakten terwijl de keeper groggy op de grond lag. Begeleiders en voetballers kwamen het veld op om de boel te sussen, wat heel wat duw- en trekwerk opleverde. Al snel arriveerden drie politiewagens, een politiebusje en een ziekenauto.
Een woordvoerder van de politie Amsterdam bevestigde aan De Telegraaf dat de keeper van SDZ is aangevallen. „We hebben hiervoor een 20-jarige Amstelvener aangehouden, die zichzelf heeft gemeld. We zijn op dit moment nog op zoek naar de andere twee die hierbij betrokken waren.”
Amstelveen Heemraad, de ontvangende club, laat in een reactie weten dat zij zich zorgen maken over wat er na afloop van ‘een sportieve en spannende wedstrijd’ is gebeurd. ,,Geweld hoort niet thuis in het voetbal, en wij vinden het diep triest dat een speler op deze manier is aangevallen. Onze gedachten gaan in het bijzonder uit naar de keeper van SDZ, die dit onverwachte en onacceptabele geweld heeft moeten meemaken. Wij staan volledig achter hem en bieden hem alle steun die nodig is.”
SDZ laat weten dat het naar omstandigheden goed gaat met de keeper.
https://www.telegraaf.nl/(...)utm_campaign=twitterhad je dit verwacht?