Maar als er een vrachtwagen van rechts komt zie je dus niksquote:Op maandag 2 december 2024 12:21 schreef koemleit het volgende:
2 opties,
1. er komt niks van links en rechts, dan gewoon doorknallen.
2. Je rijdt eerst naar het midden, en wacht daar tot rechts ook vrij is. Mocht er van rechts een auto linksaf willen, die zal afremmen en jou voorlaten.
(er is ook nog optie 3, er komt een auto van links, dan moet je ofcourse gewoon ff wachten )
Wat zou je willen zien? als er vrachtauto aan komt kun je niet rijden. wat daarna komt zie je wel weer als de vrachtwagen voorbij is toch?quote:Op maandag 2 december 2024 12:23 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Maar als er een vrachtwagen van rechts komt zie je dus niks
We doen ook steeds de routes maar deze is wat meer om en vind ik het lastigste punt.quote:Op maandag 2 december 2024 12:28 schreef Document1 het volgende:
Als je dit al ingewikkeld vindt en er paniekaanvallen van krijgt dan vraag ik me af of je wel geschikt bent. Ik ging vroeger gewoon de meest gereden examen routes oefenen tijdens mijn lessen. Kan je dat niet voorstellen bij je instructeur? Als het echt zo ver van je huis is zou je kunnen voorstellen om ergens anders af te spreken om te starten met je les.
Dat kan toch niet de oplossing zijn.. als hij dan een keer op een andere plek rijdt komt ie echt nog wel eens zo'n kruising tegen.quote:
Ik ben meer bang voor mijn eigen veiligheid nu.quote:Op maandag 2 december 2024 12:18 schreef pedaalemmerzak het volgende:
Ik heb even een foto van Google Streetview gepakt. Je mag best weten in welke regio ik woon hoor wat ga je doen. Leiden dus.
Dit is de kern van je vraag? Hoe moet je hier naar links rijden?quote:Op maandag 2 december 2024 12:18 schreef pedaalemmerzak het volgende:
Dus hoe moet ik hier naar links rijden?
De volgende vraag gaat zijn 'hoe ga ik hier rechts op deze enge T-splitsing' of whatever. Of je hebt inzicht of je hebt het niet. Je kunt niet elk lastig stukje weg gaan mijden.quote:Op maandag 2 december 2024 14:27 schreef Opzoeknaarvrienden het volgende:
[..]
Dit is de kern van je vraag? Hoe moet je hier naar links rijden?
Eenvoudig antwoord: richting aangeven, voorsorteren, afremmen, kijken en als je kunt, optrekken en de afslag nemen.
Als dat al te complex is: auto tot stilstand brengen, sleutel uit het contact halen, afgeven aan een competent(er) persoon, en lopend verder.
Nééhéé, want het rijbewijs moet en zal er komen, want dan pas kans op een goede baan en dus alle problemen in zijn leven poef opgelost.quote:Op maandag 2 december 2024 13:35 schreef marc0871 het volgende:
1000 in een dozijn kruispunt.
Als je hier al van in paniek raakt, kan je beter stoppen met lessen.
Vanaf hier wordt het alleen maar moeilijker.
In heel de regio leiden ben ik geen moeilijker kruispunt tegengekomen. Vroeger was er wel een maar daar zijn inmiddels verkeerslichten geplaatst. Dat is daar richting voorschoten zeg maar.quote:Op maandag 2 december 2024 13:35 schreef marc0871 het volgende:
1000 in een dozijn kruispunt.
Als je hier al van in paniek raakt, kan je beter stoppen met lessen.
Vanaf hier wordt het alleen maar moeilijker.
Hier naar rechts rijden is geen probleem, naar links is het probleem. Daarom is de examenroute ook hier linksaf, want ze willen je natuurlijk iets moeilijks geven om je uit te dagen.quote:Op maandag 2 december 2024 14:51 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
De volgende vraag gaat zijn 'hoe ga ik hier rechts op deze enge T-splitsing' of whatever. Of je hebt inzicht of je hebt het niet. Je kunt niet elk lastig stukje weg gaan mijden.
Als ik weer een keuring moet doen geef ik het misschien wel op, maar inmiddels zit er meer dan 3 duizend euro in. Die geef je niet zomaar op.quote:Op maandag 2 december 2024 15:04 schreef Feola het volgende:
[..]
Nééhéé, want het rijbewijs moet en zal er komen, want dan pas kans op een goede baan en dus alle problemen in zijn leven poef opgelost.
Maar soms denk ik dus dat ik kan maar dan komt er een vrachtwagen van rechts en dan is dat blijkbaar niet goed volgens mijn instructeur. Ik denk altijd van als ik kan wacht ik daar in het midden toch?quote:Op maandag 2 december 2024 14:27 schreef Opzoeknaarvrienden het volgende:
[..]
Dit is de kern van je vraag? Hoe moet je hier naar links rijden?
Eenvoudig antwoord: richting aangeven, voorsorteren, afremmen, kijken en als je kunt, optrekken en de afslag nemen.
Als dat al te complex is: auto tot stilstand brengen, sleutel uit het contact halen, afgeven aan een competent(er) persoon, en lopend verder.
Als ik weer een keuring moet doen geef ik het misschien wel op, maar inmiddels zit er meer dan 3 duizend euro in. Die geef je niet zomaar op.quote:Op maandag 2 december 2024 15:14 schreef OxygeneFRL het volgende:
TS hoort niet in een auto te rijden
Als ik weer een keuring moet doen geef ik het misschien wel op, maar inmiddels zit er meer dan 3 duizend euro in. Die geef je niet zomaar op.quote:Op maandag 2 december 2024 15:12 schreef ieniminimuis het volgende:
Is dit topic zoveel niet van deze TS dat hij niet geschikt is om in een auto te rijden, maar vindt dat het wel moet omdat een of andere reden?
En als je een keer Leiden uit komt? Je hebt een auto om ook verder dan je eigen dorp te komen, hoe gaat het straks in Den Haag, Rotterdam, of stel je voor, België of Duitsland?quote:Op maandag 2 december 2024 17:31 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
In heel de regio leiden ben ik geen moeilijker kruispunt tegengekomen. Vroeger was er wel een maar daar zijn inmiddels verkeerslichten geplaatst. Dat is daar richting voorschoten zeg maar.
Elektrische fietsen heb ik al. Als ik het rijbewijs heb zal ik de boel rustig opbouwen en oefenen. Ik ga niet meteen met de boot naar Engeland en linksom de Magic Roundabout in Swindon nemen op de eerste dag dat ik mijn rijbewijs heb hoor, ook al mag dat technisch gezien wel.quote:Op maandag 2 december 2024 17:40 schreef MacorgaZ het volgende:
[..]
En als je een keer Leiden uit komt? Je hebt een auto om ook verder dan je eigen dorp te komen, hoe gaat het straks in Den Haag, Rotterdam, of stel je voor, België of Duitsland?
Het is een illusie om te denken dat als je dit ene kruispunt "kan", dat je dan een geslaagde automobilist bent. Koop een elektrische fiets, dan is bij een aanrijding met een auto het nooit volledig jouw schuld
Kijk hier heb ik wat aan dankquote:Op maandag 2 december 2024 17:41 schreef yessie234 het volgende:
Eigenlijk wel fijn dat er een middenberm is, kan je het links afslaan verdelen in twee handelingen.
Auto in zijn eerste versnelling uiteraard.
1) Goed naar links kijken, zodra er ruimte is, kijk naar rechts. Zie je echt geen verkeer, kan je in een keer door.
2) Goed naar links kijken, zodra de weg vrij is naar middenstuk. Zet de neus van je auto wel al in de goede richting. Dan goed naar rechts kijken en gaan.
Als je nog niet veel rijervaring hebt, is het inschatten van de ruimte die er is, en de ruimte die je nodig hebt nog wat lastig inschatten. De snelheid van andere auto's inschatten is nog lastig.
De eerst volgende keer dat je deze afslag gaat nemen, zeg tegen je rijinstructeur wat je gaat doen.
"Ik kijk eerst goed links, stop in het midden, en ga dan naar rechts kijken of er ruimte is,"
Het makkelijkst is om het te doen in twee stappen, dus even te stoppen. Voorkomt paniekaanvallen, want dat nog een keer op deze kruising, en het blijft terugkomen.
Ik kom op zn eerste posts erover geplaatst op 13 november 2013 in het [Centraal] Rijbewijs-/Rijlestopic #185quote:Op maandag 2 december 2024 15:12 schreef ieniminimuis het volgende:
Is dit topic zoveel niet van deze TS dat hij niet geschikt is om in een auto te rijden, maar vindt dat het wel moet omdat een of andere reden?
Die is dan wel al heel lang bezig met dat rijbewijs halen.quote:Op maandag 2 december 2024 17:53 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Ik kom op zn eerste posts erover geplaatst op 13 november 2013 in het [Centraal] Rijbewijs-/Rijlestopic #185
Sommige mensen vinden rijles nemen gewoon leuk, uitdagend, spannend, en leren ervan als verkeersdeelnemer ook het perspectief van de automobilist te zien, wat ze beter fietsers/voetgangers maakt. Gaat ze niet om dat rijbewijs.quote:Op maandag 2 december 2024 18:00 schreef Ynske het volgende:
Word het niet eens tijd om aan jezelf toe te gaan geven dat je niet geschikt bent om deel te nemen aan het verkeer als dit al een probleem is?
Begin januari mag hij afrijden.quote:Op maandag 2 december 2024 18:04 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Sommige mensen vinden rijles nemen gewoon leuk, uitdagend, spannend, en leren ervan als verkeersdeelnemer ook het perspectief van de automobilist te zien, wat ze beter fietsers/voetgangers maakt. Gaat ze niet om dat rijbewijs.
Ben benieuwd naar de reactie van TS
Nee.quote:Op maandag 2 december 2024 18:35 schreef maily het volgende:
[..]
Begin januari mag hij afrijden.
Geloof je het zelf?
De route is nogal lastig om snel meerdere keren achter elkaar doen per ronde ben je misschien wel een kwartier verder. Maar ja ik zal wel weer vragen om die te doen.quote:Op maandag 2 december 2024 17:52 schreef yessie234 het volgende:
Misschien is je instructeur het niet met je eens, de kruising in twee stappen te nemen. Bijvoorbeeld als je een wat haastige automobilist achter je hebt. Dan kan je zijn hulp vragen (wil jij ook rechts in de gaten houden?)
Die verwacht dat als het verkeer van rechts het toelaat, je in een keer oversteekt. Maar goed er staat een grote L op het dak van die auto, dat is iets om als jezelf gaat rijden in de gaten moet houden
Als je die kruising gedaan hebt, vraag of je een klein rondje mag rijden om dezelfde kruising nog een of twee keer te mogen doen. Beetje vertrouwen terugkrijgen over deze verkeerssituatie.
Als ik weer een keuring moet doen geef ik het misschien wel op, maar inmiddels zit er meer dan 3 duizend euro in. Die geef je niet zomaar op.quote:Op maandag 2 december 2024 18:00 schreef Ynske het volgende:
Word het niet eens tijd om aan jezelf toe te gaan geven dat je niet geschikt bent om deel te nemen aan het verkeer als dit al een probleem is?
Heb al 3x theorie examen gedaan (elke keer gewoon in één keer gehaald want theorie is geen probleem is gewoon uit je hoofd leren)quote:Op maandag 2 december 2024 17:56 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Die is dan wel al heel lang bezig met dat rijbewijs halen.
Intentie is wel om het rijbewijs te halen natuurlijk.quote:Op maandag 2 december 2024 18:04 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Sommige mensen vinden rijles nemen gewoon leuk, uitdagend, spannend, en leren ervan als verkeersdeelnemer ook het perspectief van de automobilist te zien, wat ze beter fietsers/voetgangers maakt. Gaat ze niet om dat rijbewijs.
Ben benieuwd naar de reactie van TS
Ik ben inderdaad eerder gestopt om diverse redenen waaronder geen geld meer.quote:Op maandag 2 december 2024 18:47 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Nee.
Maar ik ken hele aparte geschiedenissen van mensen en autorijden. Ook van die mensen die na 5 jaar met les gestopt te zijn, toch weer beginnen met lessen.
Begin januari mag ik inderdaad afrijden wil je komen kijken? Het is bij CBR leiden.quote:Op maandag 2 december 2024 18:35 schreef maily het volgende:
[..]
Begin januari mag hij afrijden.
Geloof je het zelf?
Dat is het ook vaak, er gewoon al heel veel geld in geïnvesteerd hebben.quote:Op maandag 2 december 2024 19:03 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Intentie is wel om het rijbewijs te halen natuurlijk.
Als ik weer een keuring moet doen geef ik het misschien wel op, maar inmiddels zit er meer dan 3 duizend euro in. Die geef je niet zomaar op.
Nee dank je.quote:Op maandag 2 december 2024 19:05 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Begin januari mag ik inderdaad afrijden wil je komen kijken? Het is bij CBR leiden.
De echte kosten beginnen pas zodra je het rijbewijs (en een auto) hebt.quote:Op maandag 2 december 2024 17:33 schreef pedaalemmerzak het volgende:
Als ik weer een keuring moet doen geef ik het misschien wel op, maar inmiddels zit er meer dan 3 duizend euro in. Die geef je niet zomaar op.
Nee hoor, na het tankstation kan je rechtsaf, daar draaien en dan weer terug linksaf diezelfde weg op. Heb je meteen een vrijwel identieke situatie om te oefenen. Vervolgens kan je aan de andere kant voorbij het tankstation weer rechtsaf, draaien en dan ben je weer op hetzelfde punt. Paar minuten.quote:Op maandag 2 december 2024 19:00 schreef pedaalemmerzak het volgende:
De route is nogal lastig om snel meerdere keren achter elkaar doen per ronde ben je misschien wel een kwartier verder. Maar ja ik zal wel weer vragen om die te doen.
Eigenlijk niet zo een gek idee als ik toch die kant op ga !quote:Op maandag 2 december 2024 19:10 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Dat is het ook vaak, er gewoon al heel veel geld in geïnvesteerd hebben.
Maar succes.
Je kunt ook al voetganger op een drukker moment gaan kijken op de kruising, en dan goed opletten hoe die anderen dat doen: het kijken, het oprijden van de kruising, het in een of twee keer nemen van de oversteek. Zelf gokken wat de automobilist gaat doen, stoppen in het midden of niet. Kijken of die onnodig stopte etc.
Ik zal het eens vragenquote:Op maandag 2 december 2024 19:22 schreef Accordtje het volgende:
[..]
De echte kosten beginnen pas zodra je het rijbewijs (en een auto) hebt.
[..]
Nee hoor, na het tankstation kan je rechtsaf, daar draaien en dan weer terug linksaf diezelfde weg op. Heb je meteen een vrijwel identieke situatie om te oefenen. Vervolgens kan je aan de andere kant voorbij het tankstation weer rechtsaf, draaien en dan ben je weer op hetzelfde punt. Paar minuten.
Het examengebied als fietser goed kennen, helpt je bij het lessen en afrijden. Lessen wordt veel leuker en effectiever ook op deze manier. Rijbewijs training als way of life. Check of je de verkeerssituaties al vanuit bril van automobilist gaat zien. Even stoppen bij onoverzichtelijke situaties en kijken hoe anderen dat doen, en zelf inschatten wanneer er genoeg ruimte is om in te voegen, en of de automobilist dat ook doet. Helpt je bij het leren vooruit te kijken.quote:Op maandag 2 december 2024 19:36 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Eigenlijk niet zo een gek idee als ik toch die kant op ga !
Oh maar ik ken alle wegen allang hoor in deze regio. Op mn duimpiequote:Op dinsdag 3 december 2024 03:02 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Het examengebied als fietser goed kennen, helpt je bij het lessen en afrijden. Lessen wordt veel leuker en effectiever ook op deze manier. Rijbewijs training als way of life. Check of je de verkeerssituaties al vanuit bril van automobilist gaat zien. Even stoppen bij onoverzichtelijke situaties en kijken hoe anderen dat doen, en zelf inschatten wanneer er genoeg ruimte is om in te voegen, en of de automobilist dat ook doet. Helpt je bij het leren vooruit te kijken.
Nou, dan kun je dus gewoon niet zo geschikt om auto te rijden.quote:Op dinsdag 3 december 2024 10:15 schreef pedaalemmerzak het volgende:
[..]
Oh maar ik ken alle wegen allang hoor in deze regio. Op mn duimpie
Je zin klopt niet.quote:Op dinsdag 3 december 2024 10:21 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nou, dan kun je dus gewoon niet zo geschikt om auto te rijden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |