quote:Asielzoekers mogen meer werken en aantal vergunningen neemt toe: ’Het salaris maakt me niet uit’
Amsterdam - Uitzendbureaus en bedrijven in de horeca en de schoonmaak huren steeds vaker asielzoekers in. Dat blijkt uit cijfers van uitkeringsinstantie UWV.
In iets minder dan een jaar tijd is het aantal verstrekte tewerkstellingsvergunningen voor asielzoekers verviervoudigd.
quote:Tegenwoordig mogen asielzoekers die nog in afwachting zijn of ze in Nederland mogen blijven het hele jaar werken.
Tot december vorig jaar mochten ze dat hooguit 24 weken. Politiek Den Haag wilde met die beperkte toegang tot de arbeidsmarkt voorkomen dat vluchtelingen ten onrechte hoop op een verblijfsstatus zouden krijgen.
quote:Werkgevers kunnen asielzoekers goed gebruiken’
Op dit moment vangt Nederland zo’n 50.000 asielzoekers op. „
Je ziet dat er steeds meer werkgevers zijn die zich realiseren dat daaronder mensen zitten die ze goed kunnen gebruiken. Asielzoekers blijken bovendien heel gemotiveerd”, zegt Judith Duveen, algemeen directeur van UWV Werkbedrijf. „
Werken helpt ze om onze taal en cultuur te leren, het bevordert hun integratie. En als ze mogen blijven hebben ze vast werkervaring opgedaan.”
Van de meerderheid moeten zij zich toch aanpassen?quote:Op maandag 2 december 2024 07:04 schreef kun_bbongal het volgende:
zolang ze werken en niet stelen is dat iets positiefs.
Ja, werk eens wat sneller, dan kunnen ze ook aan het werk...quote:Op maandag 2 december 2024 08:09 schreef RotatoR het volgende:
De uitgifte van bsn-nummers is het nieuwste excuus waarom statushouders na 5 jaar nog steeds niet werken.
Goed nieuws. Geeft wel goed weer dat veel negatieve stereotypes ontstaan door een systeem die we zelf in stand houden.quote:Meer asielzoekers aan het werk door ruimere regels
Het aantal asielzoekers met een baan is dit jaar flink toegenomen. Het zijn er vier keer zo veel als in 2023, meldt uitkeringsinstantie UWV.
De belangrijkste verklaring is dat asielzoekers sinds dit jaar het hele jaar door mogen werken. Vorig jaar was dat nog begrensd tot 24 weken. Door het loslaten van die beperking is de drempel om een asielzoeker in dienst te nemen voor werkgevers flink verlaagd.
Het UWV meldt dat dit jaar voor 7370 asielzoekers een zogeheten tewerkstellingsvergunning is afgegeven. Vorig jaar waren dat er 1840. De meeste vergunningen werden afgegeven aan uitzendbureaus. Op de tweede en derde plaats staan horeca en schoonmaak.
Onbenut
Er zouden nog veel meer asielzoekers aan de slag kunnen, zegt Judith Duveen van het UWV. "We laten nog te veel talent onbenut. Het zou goed zijn als we met elkaar kijken naar wat mensen nog meer kunnen en wat hun vaardigheden zijn."
Het UWV start, samen met de VNG (gemeenten) en het COA (asielopvang) drie proefprojecten om de begeleiding naar werk te verbeteren voor asielzoekers en statushouders die nog in een azc verblijven. In die projecten wordt onder meer geprobeerd de wachtlijst voor burgerservicenummers te verkorten. Zonder zo'n bsn mag een asielzoeker niet werken.
Voor het COA zou een verdere toename van het aantal werkende asielzoekers een financiële meevaller kunnen betekenen. Werkende asielzoekers betalen een bijdrage voor hun verblijf in een azc.
Afleidingsmanoeuvre met woordspelletjes. De statushouders die eenmaal het huis van een ander hebben gekregen en daarin werkloos zitten te wezen zijn het probleem. Maar dat zijn technisch geen asielzoekers en straks zelfs Nederlands staatsburgers dus kan dit als goednieuwsshow gebracht worden zonder dat het probleem wezenlijk verandert.quote:Op maandag 2 december 2024 12:28 schreef Mikeytt het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)-door-ruimere-regels
[..]
Goed nieuws. Geeft wel goed weer dat veel negatieve stereotypes ontstaan door een systeem die we zelf in stand houden.
quote:
Wat voor negatieve stereotypes?quote:Op maandag 2 december 2024 12:28 schreef Mikeytt het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)-door-ruimere-regels
[..]
Goed nieuws. Geeft wel goed weer dat veel negatieve stereotypes ontstaan door een systeem die we zelf in stand houden.
Daar is het voor de meeste asielzoekers al flink slecht nieuws.quote:Op maandag 2 december 2024 13:12 schreef MichaelScott het volgende:
Slecht nieuws voor het land van herkomst.
De meesten zoeken simpelweg meer welvaart, wat de burger in het Westen mag gaan betalen. Daarom zou de instroom flink moeten worden ingeperkt. Deze mensen hebben hier helemaal niets te zoeken.quote:Op maandag 2 december 2024 14:36 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Daar is het voor de meeste asielzoekers al flink slecht nieuws.
Geldt toch ook gewoon voor dat gros goedkope arbeidsmigranten waar Wilders in alle toonaarden over zwijgt en de aandacht naar asielzoekers verschuift.quote:Op maandag 2 december 2024 14:40 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
De meesten zoeken simpelweg meer welvaart, wat de burger in het Westen mag gaan betalen. Daarom zou de instroom flink moeten worden ingeperkt. Deze mensen hebben hier helemaal niets te zoeken.
Nee hoor, dat zijn niet de statushouders die na vele jaren nog altijd werkeloos zijn. Kansarme migranten uit niet-Westerse landen zijn het probleem, zulke goedkope arbeidskrachten niet, al mogen die wat mij betreft ook buiten worden gehouden.quote:Op maandag 2 december 2024 15:17 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Geldt toch ook gewoon voor dat gros goedkope arbeidsmigranten waar Wilders in alle toonaarden over zwijgt en de aandacht naar asielzoekers verschuift.
Ik denk dat jij vanmiddag wel even een boze brief naar de PVV gaat sturen als we het zo lezen
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |