Ik heb alleen een vraag. Op welke wijze is onze achterlijke samenleving in gevaar door iets wat (nog) niet is verklaard? Dat is toch niet heel erg duidelijk vermeld in het bericht. We zijn tot dusverre alleen maar een gevaar voor elkaar (en voor alles wat leeft) gebleken toch?quote:WAALWIJK - Vijftien organisaties hebben in een, zoals ze zelf omschrijven, ’historische samenwerking’ de Europese Unie in een brandbrief opgeroepen om dringend actie te ondernemen tegen het gevaar van ufo’s.
De organisaties richten zich op het fenomeen rond vliegende schotels. Een term die ze zelf overigens niet gebruiken; ze reppen van ’Unidentified Anomalous Phenomena (UAP)’, ofwel ’onbekende afwijkende verschijnselen’.
Sinds mensenheugenis zien we ze al vliegen. Letterlijk én figuurlijk. Er zijn namelijk nogal wat mensen voor gek verklaard die meenden ooit een vliegende schotel te hebben gezien. Toch lijkt er in de laatste jaren steeds meer serieuze aandacht te komen voor het mysterieuze verschijnsel dat in officieel jargon dus wordt aangeduid als UAP. De meldingen vliegen de pan uit.
Welke geheimen verbergt het Pentagon? Alleen maar meer vragen na hoorzitting met ufo-klokkenluiders voor Amerikaans Congres
Die aandacht kwam met name in een stroomversnelling toen het Pentagon een paar jaar geleden drie officiële filmopnames van ’absurd vliegende objecten’ publiceerde. De korrelige beelden die waren gemaakt door Amerikaanse gevechtspiloten zorgden destijds voor een hoop opschudding.
Meer ophef door Pentagon
Meer ophef volgde een jaar later, in 2021, toen het Pentagon in een rapport toegaf niet altijd een verklaring voor zulke opnames te hebben. Het ministerie onderzocht 144 meldingen die tussen 2004 en 2021 waren gemaakt en concludeerde dat in zo’n 20 gevallen weleens sprake zou kunnen zijn van ’geavanceerde technologie’. Dat hoefde volgens het Pentagon overigens niet te betekenen dat er sprake is van buitenaards leven. De technologie zou – in theorie – ook afkomstig geweest kunnen zijn van een aardse ’vijandelijke’ mogendheid.
Ook in Nederland is er al jaren sprake van een groeiende aandacht. Zo is er een heus UFO Meldpunt Nederland, waar naar eigen zeggen zo’n honderd ufo-meldingen per maand binnenkomen. In het verleden leefde het onderwerp eveneens. Zo werd er een aantal mysterieuze waarnemingen gedaan op en rondom vliegbasis Soesterberg, in de jaren zeventig.
Die aandacht kwam met name in een stroomversnelling toen het Pentagon een paar jaar geleden drie officiële filmopnames van ’absurd vliegende objecten’ publiceerde. De organisaties uit tien EU-lidstaten, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk hebben de handen ineengeslagen om de Europese Unie tot actie te dwingen. Het is de eerste keer dat een gezamenlijke oproep aan de EU-instellingen wordt gedaan over deze - volgens de betrokkenen - ’urgente kwestie’. „Het mysterie van ufo’s, tegenwoordig dus UAP’s, moet serieus worden genomen”, zegt Joachim Dekkers, oprichter en voorzitter van UAP Coalitie Nederland, een van de aangesloten organisaties in ons land.
Decennia gegevens over ufo-incidenten
De belanghebbenden zeggen decennia aan gegevens te hebben over ufo-incidenten, met waarnemingen door militairen, piloten, wetenschappers en burgers. De ufo’s kunnen ’serieuze gevolgen hebben voor de openbare veiligheid, nationale veiligheid, de samenleving, en wetenschappelijk onderzoek en innovatie’.
De onbekende afwijkende verschijnselen omvatten onverklaarbare objecten die in de lucht, op zee en in de ruimte zijn waargenomen en volgens de initiatiefnemers risico’s opleveren voor de vliegveiligheid, en mogelijk zelfs ook bedreigingen voor de nationale veiligheid.
De organisaties - die zich allemaal in het onderwerp hebben gespecialiseerd - verzoeken de EU om een proces op te zetten voor het verzamelen, analyseren en publiceren van gegevens in heel Europa, terwijl ze pleiten voor de opname van de verschijnselen in EU-wetgeving met betrekking tot luchtvaart, veiligheid en ruimtevaart. Ze sporen de EU-instellingen aan om onderzoek, in verschillende disciplines, te financieren.
De oproep tot actie, gestuurd aan het Europees Parlement, volgt na een evenement dat op 20 maart in het Europees Parlement werd gehouden. Hier presenteerden piloten, wetenschappers en UAP-organisaties bevindingen aan leden van het Europees Parlement, waarmee de basis werd gelegd voor verdere EU-betrokkenheid bij dit onderwerp.
Bron: De Telegraaf
Die andere twee cases, vooral die ene boven Alaska, horen we helemaal niks meer over. HD foto ook van die Chinese ballon, maar die Alaska case werd gewoon onder het tapijt geveegd. Heel bijzonder m.i.quote:Op donderdag 28 november 2024 13:51 schreef alpeko het volgende:
De Chinese spionage ballon lag begin 2023 wel meteen in stukjes.
Dit komt van Joachim Dekkers en Andre Jol. Ik weet niet of Bram Roza ermee van doen heeft (willen hebben).quote:Op zaterdag 30 november 2024 14:45 schreef Monomeism het volgende:
Dringend actie tegen ufo’s gevraagd: ’Nationale veiligheid en onze samenleving in gevaar’
https://www.telegraaf.nl/(...)amenleving-in-gevaar
[..]
Ik heb alleen een vraag. Op welke wijze is onze achterlijke samenleving in gevaar door iets wat (nog) niet is verklaard? Dat is toch niet heel erg duidelijk vermeld in het bericht. We zijn tot dusverre alleen maar een gevaar voor elkaar (en voor alles wat leeft) gebleken toch?
"Hallo Verenigde Staten, ik kom kijken hoe heet je bent, en hoe vochtig het bij je is. En of er windjes opgemerkt zijn"quote:Op zaterdag 30 november 2024 15:01 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Die andere twee cases, vooral die ene boven Alaska, horen we helemaal niks meer over. HD foto ook van die Chinese ballon, maar die Alaska case werd gewoon onder het tapijt geveegd. Heel bijzonder m.i.
Waarom is er niemand die een foto of filmpje gemaakt heeft die er dichterbij stond?quote:
Twitter wordt aardig overladen momenteel.quote:Op donderdag 5 december 2024 02:40 schreef Parafernalia het volgende:
[..]
Waarom is er niemand die een foto of filmpje gemaakt heeft die er dichterbij stond?
Dat snap ik dus nooit..
WTF, wat bedoeld hij daarmee?quote:We staan nu aan het begin van een transformerend hoofdstuk voor de mensheid.
quote:Ik ben er trots op te kunnen melden dat ik op 17 oktober 2024, in Washington D.C., samen met mijn collega’s van de UAP Task Force (UAPTF) de National Intelligence Meritorious Unit Commendation in ontvangst heb mogen nemen van de Director of National Intelligence. Deze erkenning eert onze baanbrekende inspanningen om het begrip van Unidentified Anomalous Phenomena (UAP) te vergroten en de daarmee samenhangende nationale veiligheidszorgen aan te pakken.
Als de oprichter en eerste directeur van de UAPTF was dit voor mij een ongelooflijk trots moment. Ik heb bijna twee jaar achter de schermen gewerkt om de basis te leggen voor de UAPTF en de teamleden zorgvuldig uitgekozen voordat het formeel werd opgericht door het Department of Defense (DoD) en op 14 augustus 2020 openbaar werd gemaakt.
De UAPTF was het eerste, alomvattende, interdepartementale overheidsinitiatief dat was opgezet om UAP-onderzoeken te centraliseren. Het bracht expertise samen vanuit het DoD, de inlichtingenwereld en andere federale agentschappen om de complexe, lang genegeerde nationale veiligheidsproblemen rond UAP aan te pakken en nationaal leiderschap te bieden op basis van bruikbare inlichtingen.
Helaas werd de vooruitgang van de UAPTF vaak belemmerd door bureaucratische inmenging, institutioneel stigma, extreme geheimhouding en het compartimenteren van informatie, evenals andere belangrijke hindernissen. Op 31 december 2020 eindigde mijn rotatieperiode om de UAPTF te leiden zoals gepland, maar ik had de eer om betrokken te blijven als senior adviseur. Uiteindelijk leidden de obstakels die we tegenkwamen ertoe dat de UAPTF ongeveer een jaar later werd beëindigd, maar de invloed die we hebben gehad bleef voortbestaan. De UAPTF markeerde het begin van een paradigmaverschuiving binnen de Amerikaanse overheid, waarin de erkenning groeide dat UAP’s een legitiem en urgent vraagstuk vormen dat serieuze, gecoördineerde aandacht, transparantie, verantwoording en samenwerking tussen verschillende instanties vereist.
Deze onderscheiding en de resultaten van de UAPTF weerspiegelen ook de vooruitgang die is geboekt door degenen met wie ik heb samengewerkt om UAP bijna twee decennia te onderzoeken bij de Defense Intelligence Agency en Naval Intelligence (AAWSAP en AATIP). Samen hebben we de broodnodige aandacht gevestigd op een buitengewoon belangrijk onderwerp.
We staan nu aan het begin van een transformerend hoofdstuk voor de mensheid. De verantwoordelijkheid om UAP en aanverwante zaken zorgvuldig en goed afgewogen aan te pakken, is complex en vergt grondige overweging van nationale veiligheid, wetenschappelijk begrip en algemeen belang. Ik blijf me inzetten om de Amerikaanse regering te ondersteunen in het uitbreiden van haar begrip van UAP en het stimuleren van een transparante publieke dialoog over deze cruciale onderwerpen.
ja wat je zegt, lichten in de lucht. Ik kan niet geloven dat aliens van minimaal enkele tientallen lichtjaren hierheen komen met zo'n kermis-drone, eerlijk gezegd.quote:Op vrijdag 6 december 2024 00:02 schreef Brave_Sir_Robin het volgende:
[..]
Twitter wordt aardig overladen momenteel.
[ x ]
[ x ]
[ x ]
Weet niet zo goed wat er van te vinden. Lichten in de lucht, en dingen die lijken op drones.
Maar er is wel iets mee aan de hand.
[ x ]
[ afbeelding ]
Vlaamse kermis en groene mannetjes? Ik noem maar iets...quote:Op vrijdag 6 december 2024 02:41 schreef Parafernalia het volgende:
[..]
ja wat je zegt, lichten in de lucht. Ik kan niet geloven dat aliens van minimaal enkele tientallen lichtjaren hierheen komen met zo'n kermis-drone, eerlijk gezegd.
Ook raar dat het nu ineens weer helemaal hot is. Er zijn in het verleden natuurlijk meer van dit soort periodes geweest. Komen ze dan ineens met z'n allen tegelijk? Zeker nu met drones, cgi, AI, is faken helemaal makkelijk.
En die teksten, 'we staan aan de vooravond van'. Of 'de mensheid is er wel/niet klaar voor'.
Iedereen heeft tegenwoordig een camera. Maar we zitten nog steeds naar kutfilmpjes te kijken. Er zal toch een kéér een professionele filmploeg ergens per ongeluk een keer een opname moeten kunnen maken? Als het wemelt van de ufo's?
Ik zie ook alle docu's, en af en toe denk ik ook wel eens van tja, vreemd. Maar al met al.. Mwah nee
leg uitquote:Op vrijdag 6 december 2024 02:58 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Vlaamse kermis en groene mannetjes? Ik noem maar iets...
Ik ben op op FOK! sterk op de subfora Criminaliteit en Brave New World georiënteerd. Kijk daar even als dit geheel nieuw voor je is. Er is iets dat luistert, er is iets dat kijkt. Wat is het? Kan het video-beelden comprimeren? Wat is dit in linguïstisch opzichtquote:
Jan Sloot?quote:Op vrijdag 6 december 2024 03:03 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Ik ben op op FOK! sterk op de subfora Criminaliteit en Brave New World georiënteerd. Kijk daar even als dit geheel nieuw voor je is. Er is iets dat luistert, er is iets dat kijkt. Wat is het? Kan het video-beelden comprimeren? Wat is dit in linguïstisch opzicht?
Leuk dat je kijkt, ik heb ook gepost in Bende van Nijvel topic. Dat is wat het linguistische aspect iets duidelijker toelicht.quote:Op vrijdag 6 december 2024 03:16 schreef Parafernalia het volgende:
[..]
Jan Sloot?Verder begrijp ik niet veel van je post
Het zou een hele leuke grap zijn. Lijken inderdaad gewoon drones, maar wel wat anders. Misschien het leger? Misschien China? Anyways, ik hou hier wel van.quote:Op vrijdag 6 december 2024 00:02 schreef Brave_Sir_Robin het volgende:
Weet niet zo goed wat er van te vinden. Lichten in de lucht, en dingen die lijken op drones.
Maar er is wel iets mee aan de hand.
Er luistert iets, iets manifesteert zich soms, worden wellicht ook radiogolven opgevanen, en verbanden zijn onduidelijk. UAP heeft een ruime definitie. Maar ik kijk altijd ook naar de parallelle vertelling bij dit soort issues. Vinden sommige mensen minder spannend, maar ik amuseer me ermeequote:Op vrijdag 6 december 2024 17:55 schreef Parafernalia het volgende:
Loop jij niet wat zaken door elkaar te halen
Dit vooral. Ik zie weinig wat op buitenaards lijkt bij deze drones, ze vertonen geen onmogelijke bewegingen.quote:Op vrijdag 6 december 2024 19:31 schreef Discombobulate het volgende:
Een UAP kan ook gewoon een menselijke drone zijn hé. Laten we dat vooral niet vergeten.
Die connotatie met buitenaards zit er zo hard aan vast.
Ik heb toch wel redelijk scherpe beelden gezien maar daarmee ontstaat vaak direct de discussie dat ze CGI zijn.quote:Op vrijdag 6 december 2024 02:41 schreef Parafernalia het volgende:
[..]
Iedereen heeft tegenwoordig een camera. Maar we zitten nog steeds naar kutfilmpjes te kijken. Er zal toch een kéér een professionele filmploeg ergens per ongeluk een keer een opname moeten kunnen maken? Als het wemelt van de ufo's?Ik zie ook alle docu's, en af en toe denk ik ook wel eens van tja, vreemd. Maar al met al.. Mwah nee
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |