Toch nog auto’s die voorbij rijden hè.quote:
We overwegen om Schiermonnikoog te doneren na her verlies van Mallorca.quote:Op vrijdag 1 november 2024 18:07 schreef FlippingCoin het volgende:
Gaat er nog hulp vanuit Nederland die kant op?
We proberen het juist een beetje uit het nieuws te houden.quote:Op vrijdag 1 november 2024 18:07 schreef FlippingCoin het volgende:
Gaat er nog hulp vanuit Nederland die kant op?
Kunnen we niet beter Amsterdam afstaan.quote:Op vrijdag 1 november 2024 18:09 schreef Frutsel het volgende:
[..]
We overwegen om Schiermonnikoog te doneren na her verlies van Mallorca.
Lijkt erop jaquote:Op vrijdag 1 november 2024 18:13 schreef Perrin het volgende:
[..]
We proberen het juist een beetje uit het nieuws te houden.
Hopelijk worden de meeste nog gevonden en is het een kwestie van slechte communicatie dat er nog zoveel vermist zijn.quote:Bijna drie dagen na de DANA-ramp in Valencia beginnen degenen die verantwoordelijk zijn voor de noodhulp de omvang van de tragedie in te schatten. Het Geïntegreerd Operationeel Coördinatiecentrum (Cecopi) van de Generalitat Valenciana, institutioneel epicentrum van de respons op de ramp, beheert een voorlopig aantal van 1.900 vermiste personen, geregistreerd op het telefoonnummer dat is ingeschakeld voor mensen die familieleden proberen te lokaliseren.
Het gaat om een voorlopig aantal mensen die als vermist zijn opgegeven bij de hulpdienst 112, die een speciaal telefoonnummer heeft ingericht. Het cijfer is voorlopig. Deze donderdag werden uiteindelijk in de loop van de dag 600 mensen die als vermist waren geregistreerd, gelokaliseerd.
Het aantal van 1.900 vermisten zou ook kunnen worden verlaagd, omdat mensen die aanvankelijk als niet gelokaliseerd werden gelokaliseerd, worden gelokaliseerd.
Hoop het ook.quote:Op vrijdag 1 november 2024 18:57 schreef Perrin het volgende:
bron
[..]
Hopelijk worden de meeste nog gevonden en is het een kwestie van slechte communicatie dat er nog zoveel vermist zijn.
Hoop het ook dat die mensen ondertussen hun familie hebben gevonden. Maar als je nu op dit moment nog iemand mist zal die wel niet meer leven.quote:Op vrijdag 1 november 2024 18:57 schreef Perrin het volgende:
bron
[..]
Hopelijk worden de meeste nog gevonden en is het een kwestie van slechte communicatie dat er nog zoveel vermist zijn.
quote:Extreme regenval in Spaanse regio's die tot wel 1.100 kilometer uit elkaar liggen
Het lagedrukgebied DANA, verantwoordelijk voor vele dodelijke overstromingen, is nog niet klaar met Spanje. Een lagedrukgebied ligt nu bij het eiland Mallorca en 1.100 kilometer zuidwestelijk verderop ook bij Huelva. Extreme regenval zorgt in beide gebieden voor veel overlast.
De modderstromen in veel bergachtige gedeelten van Spanje hebben al het leven gekost aan zeker 205 mensen. Het merendeel, 202, kwam om in de regio Valencia. Maar ook in de regio's Castilië-La Mancha en Andalusië vielen doden.
Die regio's liggen erg ver uit elkaar en het is dan ook niet één DANA die de heftige regenval veroorzaakt met als gevolg overstromingen. Er liggen meerdere van dat soort lagedrukgebieden boven Spanje. Door de zeer warme en droge zomer zorgen de DANA's voor heftige reacties.
Vrijdagavond ligt de focus op Mallorca. Daar heeft de Spaanse weerdienst AEMET code oranje afgekondigd. De verwachtingen waren dat er tot 50 millimeter regen zou vallen per uur, maar in de praktijk blijkt dat er plekken zijn waar ruim 100 millimeter regenwater naar beneden stort.
Beeld uit video: Water sleurt auto's en brug mee in hevig overstroomd Spanje1:00
Water sleurt auto's en brug mee in hevig overstroomd Spanje
Andere DANA zorgt in zuidwesten voor code rood
In de Andalusische regio Huelva, het uiterste zuidwestelijke puntje van Spanje, zorgde eerder een andere DANA voor code rood. Dat was dezelfde code rood die uit het niets werd afgeroepen toen het in dinsdag in Valencia uit de hand liep.
In de vroege vrijdagochtend zorgde een grote storm voor overstromingen in de stad Huelva en nabijgelegen gebieden. Ook daar viel in sommige dorpen meer dan 100 millimeter regen per uur.
Huelva heeft de grootste staat van alarm afgeroepen, maar inmiddels is het weer in die regio gekalmeerd. De schade is nog niet te overzien. AEDA heeft het weeralarm afgezwakt en op het moment geldt voor heel Andalusië geen weercode meer.
Alle ogen gericht op Mallorca met veel meer regenval
De ogen in Spanje zijn vanaf vrijdagmiddag weer gericht op Mallorca. Het lagedrukgebied dat boven Valencia lag is iets opgeschoven in de richting van het Iberische eiland. Daar overtrof de regenval met meer dan 100 milliliter per uur de weersverwachtingen, zoals de laatste dagen in veel gebieden van Spanje het geval was.
De vrees bestaat dat op Mallorca net zulke modderstromen ontstaan als in Valencia en andere delen van het vasteland. Het Spaanse eiland is een populaire vakantiebestemming onder Nederlanders. Beelden op sociale media tonen hoe ook op Mallorca het water om zich heen grijpt en voor stromingen zorgt.
Code oranje blijft van kracht op Mallorca, zondag weer zware regenval in Huelva
Op de Balearen, de eilandengroep waartoe Mallorca behoort, blijft voorlopig code oranje van kracht. De autoriteiten waarschuwen voor regen die met flinke windstoten gepaard kan gaan. De lokale regering heeft burgers opgeroepen voorzichtig te zijn en thuis te blijven, meldt Diario de Mallorca.
Ook zaterdag geldt de zware weerwaarschuwing voor Mallorca en ook Menorca. Op het vastenland is het iets boven Valencia bij Castellón ook oppassen. Ook daar geldt code oranje.
Zondag is er in het oosten sprake van code geel. Bijna 1.000 kilometer naar het zuidwesten, in Huelva, wordt zondag wel weer zware regenval verwacht en begint de Spaanse weerdienst alvast met opschalen naar code geel.
Pijnlijkquote:Op zaterdag 2 november 2024 13:59 schreef Adrie072 het volgende:
Maar de regioregering van Valencia, met een grote autonomie en een eigen burgerbescherming bij dit soort calamiteiten, wordt juist bestuurd door die PP. De huidige premier daar, Carlos Mazón, hief bij zijn aanstelling vorig jaar direct een speciaal regionaal coördinatiecentrum voor noodgevallen op dat zijn voorganger in het leven had geroepen. En het is die regionale overheid die dinsdag een alert naar alle mobiele telefoons in de provincie Valencia stuurde vanwege het noodweer; maar dat gebeurde pas na acht uur ’s avonds, toen de dorpen rond de stad al half onder water stonden. Zelf had Mazón eerder op de dag op X laten weten dat ‘rond 18.00 uur’ het ergste voorbij zou zijn, een bericht dat hij verwijderde toen de ramp zich had voltrokken.
bron https://www.ad.nl/buitenl(...)de-heuvels~acefb2c1/
Ai ai...
Nu hopen dat het goed verdeeld wordt.quote:Op zaterdag 2 november 2024 16:17 schreef dick_laurent het volgende:
Zo, mijn woord gehouden en vanmorgen met een zak met kleding en een aantal blikken voeding en een zak honden en kattenvoer (want ook de huisdieren zijn slachtoffer geworden) naar het verzamelpunt in ons stadje hier gegaan.
Heel mooi om te zien hoeveel er gedoneerd werd, mensen liepen af en aan met allemaal spullen, hartverwarmend
Slecht bestuur is de norm tegenwoordig.quote:Op zaterdag 2 november 2024 13:59 schreef Adrie072 het volgende:
Maar de regioregering van Valencia, met een grote autonomie en een eigen burgerbescherming bij dit soort calamiteiten, wordt juist bestuurd door die PP. De huidige premier daar, Carlos Mazón, hief bij zijn aanstelling vorig jaar direct een speciaal regionaal coördinatiecentrum voor noodgevallen op dat zijn voorganger in het leven had geroepen. En het is die regionale overheid die dinsdag een alert naar alle mobiele telefoons in de provincie Valencia stuurde vanwege het noodweer; maar dat gebeurde pas na acht uur ’s avonds, toen de dorpen rond de stad al half onder water stonden. Zelf had Mazón eerder op de dag op X laten weten dat ‘rond 18.00 uur’ het ergste voorbij zou zijn, een bericht dat hij verwijderde toen de ramp zich had voltrokken.
bron https://www.ad.nl/buitenl(...)de-heuvels~acefb2c1/
Ai ai...
Goed bezig manquote:Op zaterdag 2 november 2024 16:17 schreef dick_laurent het volgende:
Zo, mijn woord gehouden en vanmorgen met een zak met kleding en een aantal blikken voeding en een zak honden en kattenvoer (want ook de huisdieren zijn slachtoffer geworden) naar het verzamelpunt in ons stadje hier gegaan.
Heel mooi om te zien hoeveel er gedoneerd werd, mensen liepen af en aan met allemaal spullen, hartverwarmend
Neequote:Op zondag 3 november 2024 15:15 schreef Perrin het volgende:
Heb jij eigenlijk al een opblaasbaar bootje, @:dick_laurent? [ x ]
quote:
Nee. Daar had ik bijna 200 km voor moeten rijden. En sowieso, hij had daar helemaal niet nu al heen moeten gaan... Mensen zitten nog kneiterhoog in hun emotie, what did he expect was gonna happen?quote:Op zondag 3 november 2024 17:20 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Heb je vandaag ook met modder gegooid naar de koning?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |