https://nos.nl/artikel/25(...)n-zuid-hollands-dorpquote:Tuin vol halloweendecoratie leidt tot verdeeldheid in Zuid-Hollands dorp
Een voortuin vol halloweendecoratie zorgt voor verdeeldheid in Ouderkerk aan den IJssel. Meerdere inwoners van het overwegend christelijke dorp ten oosten van Rotterdam kunnen de skeletten, grafstenen en heksen in het straatbeeld niet waarderen.
Volgens het gezin zijn eerder deze week vernielingen aangericht in de voortuin, waar aanvankelijk nog een onthoofd figuur met bebloed overhemd te zien was en een pop aan een vlaggenmast bungelt. Ook is het huis bekogeld met eieren, zegt bewoner Kimberley Koelink tegen Omroep West.
Andere omwonenden hebben rechtstreeks hun bezorgdheid geuit over de decoratie. Zo ontving het gezin naar eigen zeggen meerdere brieven en een bos rozen van mensen die willen dat het gezin de decoratie weghaalt. Ook vertelt Koelink dat iemand een wit kruis met daarop de tekst 'hoop, geloof en liefde' en het woord 'Jezus' in hun tuin heeft geplaatst.
Basisschool
De directeur van de christelijke basisschool Koningin Wilhelmina aan dezelfde straat merkte ook dat de halloweentuin onderwerp van gesprek is. Hij stuurde er deze week een mail over naar alle leerkrachten.
"Het leeft bij de leerlingen en ouders", zegt directeur Christiaan de Leeuw. "Naarmate de tuin meer werd ingericht, kwam ook op school het gesprek op gang en namen ouders contact met mij op. Jonge kinderen werden bang, terwijl oudere leerlingen juist nieuwsgierig werden naar wat er allemaal te zien is."
De school eist niet dat de buren de halloweenversieringen weghalen, maar heeft wel "gesprekken gevoerd in de klas". "Halloween wordt niet op school gevierd, wij vinden dat niet passen bij het christelijk geloof", aldus De Leeuw.
Koelink vindt de ophef veel te ver gaan. "In het dorp hebben ze het over kinderlijkjes in onze tuin. Ja, dat soort reacties krijgen wij. En nee, die liggen hier niet. Ik ga hier niet mee stoppen omdat het moet of omdat ze dit willen."
Niet eens weten dat Halloween (All Hallows' Eve) een Christelijk feest isquote:De school eist niet dat de buren de halloweenversieringen weghalen, maar heeft wel "gesprekken gevoerd in de klas". "Halloween wordt niet op school gevierd, wij vinden dat niet passen bij het christelijk geloof", aldus De Leeuw.
Niet echt; ik wijs vooral graag op de selectieve verontwaardiging in je aksiecluphuis.quote:Op woensdag 23 oktober 2024 11:36 schreef Nielsch het volgende:
Kijk, mensen die hun hele voortuin volstouwen met Halloween- of kerstzooi hebben natuurlijk een enorme wansmaak maar dat hoeft niet te betekenen dat ze dan maar door bekrompen Christenen geïntimideerd en bestolen hoeven te worden. Maar hee, Christenen die de vrijheid van anderen willen beperken. What else is new?
Ik doe ff @:Ettovanbelgie omdat deze user altijd gelijk in de aan-stand moet springen als er in een topic Christenen worden verfoeid. Succes kerel!
Allerheiligen noemen zwe dat in het nederlands, en protestants-christelijken met daar al juist vaak een beetje een probleem mee omdat ze heiligenverering zoals de rooms-katholieken deden, heidens vinden..quote:Op woensdag 23 oktober 2024 11:39 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Niet eens weten dat Halloween (All Hallows' Eve) een Christelijk feest is![]()
![]()
Het hangt er vanaf of je voldoende onaardigs over moslims hebt gezegd in andere topics.quote:Op woensdag 23 oktober 2024 11:36 schreef Nielsch het volgende:
Kijk, mensen die hun hele voortuin volstouwen met Halloween- of kerstzooi hebben natuurlijk een enorme wansmaak maar dat hoeft niet te betekenen dat ze dan maar door bekrompen Christenen geïntimideerd en bestolen hoeven te worden. Maar hee, Christenen die de vrijheid van anderen willen beperken. What else is new?
Ik doe ff @:Ettovanbelgie omdat deze user altijd gelijk in de aan-stand moet springen als er in een topic Christenen worden verfoeid. Succes kerel!
Je weet het niet - want je blijft hiermee doorgaan - maar je bevestigt met dit soort oppervlakkige en in de kern ook gewoon feitenvrije one-liners steeds mijn punt.quote:Op woensdag 23 oktober 2024 13:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het hangt er vanaf of je voldoende onaardigs over moslims hebt gezegd in andere topics.
Zeg woord.quote:Op woensdag 23 oktober 2024 13:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het hangt er vanaf of je voldoende onaardigs over moslims hebt gezegd in andere topics.
quote:Op woensdag 23 oktober 2024 13:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je weet het niet - want je blijft hiermee doorgaan - maar je bevestigt met dit soort oppervlakkige en in de kern ook gewoon feitenvrije one-liners steeds mijn punt.
Niet sterk, Hex... al jaren niet meer.
Je 'buitenlander-hater' gereutel was al vakkundig afgeserveerd toen bleek dat mijn eigen familie diverser is dan heel jouw postcodegebied bij elkaar, thans gooi je het maar over de 'moslim-haat' boeg.
Qua inhoud en argumenten heb je niets. Nooit gehad ook. Gewoon mensen afserveren als haters, en je hebt je deugplicht weer vervult.
Tot straks
Dat is het verschil tussen van oorsprong katholieken ( wat in werkelijkheid nauwelijks nog bestaat) en waanzinnige griffo's.quote:Op woensdag 23 oktober 2024 13:55 schreef MissButterflyy het volgende:
Dat ze nog zo achterlijk zijn in een dorpje in de Randstad. Hier in het katholieke zuiden kijken we daar echt niet van op.
Gelieve niet te gaan oordelen, maar het slechts bij uw eigen mening te houden.quote:Op woensdag 23 oktober 2024 11:52 schreef torentje het volgende:
De meeste gelovigen zijn vind ik goddeloos, hebben dus in dit soort kwesties volgens mij geen recht van spreken.
Wij hebben ook nog Sint Maarten. Uitgeholde suikerbieten op 11 november. Maar dat zie je nog zelden.quote:Op woensdag 23 oktober 2024 14:03 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Halloween is de zoveelste commerciele, geforceerd uit Amerika geimporteerde flauwekul, maar zij die zich te buiten willen gaan aan plastic skeletten en pompoenen moeten dat uiteraard zelf weten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |