https://www.omroepbrabant(...)cent-kan-niet-rijdenquote:Expats krijgen rijbewijs cadeau: 'Maar 80 procent kan niet rijden'
Grote zorgen bij rijschoolhouders in de regio Eindhoven. Buitenlandse kenniswerkers kunnen het rijbewijs uit hun geboorteland via een speciale regeling heel gemakkelijk omwisselen voor een Nederlands exemplaar. Daarna hoeven ze in Nederland niet meer op examen. Rijschoolhouders vinden dat ze hier nog niet de weg op kunnen. "Veel kenniswerkers hebben het rijbewijs lokaal bij een pakje boter gekregen. Dat is wel apart", zegt John Dekker van de gelijknamige rijschool.
Met veertig of vijftig kilometer per uur invoegen op de snelweg, van rijstrook wisselen zonder te kijken en zelfs spookrijden. Dit zijn volgens rijschoolhouders enkele van de veelgemaakte fouten door kenniswerkers. "Ze kijken niet; ze sturen gewoon. Ze gaan ervan uit dat de ander wel rekening met hen houdt," vertelt Walter Houbraken van Rijschool Acht.
Rijschoolhouder Dekker vat het zo samen: “Ze zijn wel gewend om auto te rijden, maar op een aparte manier. Het is vaak het recht van de sterkste. Men doet vaak maar wat."
"Er zitten expats tussen die amper hun voertuig onder controle kunnen houden."
Kenniswerkers kunnen via een belastingtechnische regeling uit 1995 hun rijbewijs zonder Nederlands rijexamen omruilen. Deze regeling geldt alleen voor hoogopgeleide werknemers van buiten de EU die minimaal 46.000 euro bruto per jaar verdienen. Schoonmakers uit India zijn bijvoorbeeld uitgesloten. Het doel van de regeling was om meer hoogopgeleide buitenlandse werknemers naar ons land te lokken.
Rijschooleigenaar Harun Kina van Rijles 4U snapt niets van de regeling. "Het is belachelijk. Sommigen kunnen echt niet rijden. Er zitten expats tussen die amper hun voertuig onder controle kunnen houden." Hij heeft wel een idee hoe dat komt: “Ze komen vaak uit een land waar ze tien kilometer per uur rijden.”
"80 procent zou eigenlijk geen rijbewijs mogen hebben."
Sinds begin vorig jaar zijn er alleen al in Eindhoven ruim 3.500 rijbewijzen van mensen van buiten de Europese Unie omgeruild voor een Nederlands rijbewijs. De gemeente zegt niet bij te houden hoeveel daarvan kenniswerkers zijn.
Hoewel het niet verplicht is, kiest een aantal kenniswerkers na het omruilen van hun rijbewijs toch voor extra rijlessen. Kina: “Sommigen kunnen het wel, maar dat is op één hand te tellen. 80 procent zou eigenlijk geen rijbewijs mogen hebben. En dan zeggen ze dat ze na een les of vijf klaar zijn. Zij zullen van ‘zijn lang zal ze leven’ nooit in vijf tot tien lessen slagen. Maar ze gaan dan toch niet door, want ze hebben hun rijbewijs toch al.”
Bij de rijschool van John Dekker geven ze jaarlijks aan honderden expats extra rijlessen. Hij herkent ze inmiddels snel. “Ze kunnen niet autorijden. In India hoef je vrij weinig te doen om je rijbewijs te halen: een rondje op een parkeerterreintje. Het staat niet in verhouding tot wat wij in Nederland moeten doen om een rijbewijs te behalen. We zitten hier in ASML-gebied, en we zien dan ook dagelijks veel mensen uit India en Azië die moeite hebben om veilig aan het verkeer deel te nemen."
"De problematiek zal met name in de regio alleen maar groter worden.”
Walter Houbraken van Rijschool Acht heeft het zelf ook regelmatig meegemaakt. “Sommigen kunnen wel goed rijden. Maar ik heb ook ooit bij een mevrouw in de auto gezeten op de snelweg, dat was levensgevaarlijk! Zij ging van links naar rechts. Ik ben toen gewoon uitgestapt. Uiteindelijk ben ik zelf achter het stuur gaan zitten en heb ik haar maar naar huis gebracht.”
De rijschoolhouders vinden dat de speciale regeling voor kenniswerkers snel afgeschaft moet worden. Houbraken van Rijschool Acht pleit voor een apart examen. "Het CBR zou deze mensen eigenlijk moeten toetsen voordat hun rijbewijs wordt omgeruild, net als nu ook wel eens bij ouderen gebeurt.”
Als er niets verandert, verwacht John Dekker dat het alleen maar erger wordt. ASML wil met nog eens 20.000 banen groeien in de regio. "Door de aanstaande uitbreiding van ASML zal de verkeersintensiteit toenemen. De problematiek zal met name in de regio alleen maar groter worden."
Hoogopgeleide kenniswerkers met 46k bruto? En halen we nu ook al schoonmakers uit India?quote:Deze regeling geldt alleen voor hoogopgeleide werknemers van buiten de EU die minimaal 46.000 euro bruto per jaar verdienen. Schoonmakers uit India zijn bijvoorbeeld uitgeslote
Die mensen worden naar Nederland gehaald omdat ze voor een appel en een ei willen werken. Een Nederlander wil voor dat werk waarschijnlijk minimaal 70k.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:52 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Hoogopgeleide kenniswerkers met 46k bruto? En halen we nu ook al schoonmakers uit India?
Ja, iemand zal dat werk moeten doen.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:52 schreef Twiitch het volgende:
[..]
En halen we nu ook al schoonmakers uit India?
Veiligheid natuurlijk!quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:07 schreef timmmmm het volgende:
En waarom maken rijschoolhouders zich daar grote zorgen om?
Die willen klanten.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:07 schreef timmmmm het volgende:
En waarom maken rijschoolhouders zich daar grote zorgen om?
Omdat niemand anders dat doet?quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:07 schreef timmmmm het volgende:
En waarom maken rijschoolhouders zich daar grote zorgen om?
Hier zijn de IT servicedesk medewerkers kennismigranten. Dat is gewoon mbo niveau 4 werkquote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:03 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Die mensen worden naar Nederland gehaald omdat ze voor een appel en een ei willen werken. Een Nederlander wil voor dat werk waarschijnlijk minimaal 70k.
Voor mijn werk regelmatig contact met in Nederland werkende expats. Zijn doodnormale functies waarvoor je in Nederland genoeg mensen kan vinden.
dit is echt onzin.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:34 schreef Rodgrod het volgende:
[..]
Hier zijn de IT servicedesk medewerkers kennismigranten. Dat is gewoon mbo niveau 4 werk.
No way dat er een tekort is, het bedrijf moet gewoon zo divers mogelijk zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Als je mensen in India ziet rijden, snap je ook wel dat je zulke bestuurders niet in Nederland op de weg wil.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 12:03 schreef Marsenal het volgende:
En als je ze allemaal in een lesauto zet, dan zal je zien dat rijschoolhouders gelijk krijgen.
En als je de gemiddelde Nederlandse 40er in een lesauto zet, zal je zien dat ie het examen ook niet zomaar haalt.
Veilige aannames, makkelijk om te maken
Ik hoop dat die met de bus komen ja.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 12:10 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Als je mensen in India ziet rijden, snap je ook wel dat je zulke bestuurders niet in Nederland op de weg wil.
Sommigen mensen doen ook nog aan waarden, al dan niet uit professionele betrekking. Verkeersveiligheid is een waarde en gelijkheid is een waarde. Rutte heeft ons niet alleen opgezadeld met een heleboel waardenvrije wetgeving en beleid, maar ook met immorele wetgeving en beleid.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:07 schreef timmmmm het volgende:
En waarom maken rijschoolhouders zich daar grote zorgen om?
quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:55 schreef koemleit het volgende:
[..]
dit is echt onzin.
Of die migranten zijn beter, of ze zijn goedkoper.
Of ze kunnen niemand vinden (in echt elke sector is een tekort).
Heeft echt niks met "divers" te maken.Er is in geen enkele sector een tekort. We hebben juist een overschot aan sectoren die te weinig betalen. De economisch onzinnige bedrijven blijven bestaan en de kosten van onnodige immigratie leggen ze neer bij hun autochtone werknemers en de samenleving.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Alsof die gasten op FOK!, die zo kritisch zijn op migratie, minimaal 6 uur per dag, zoveel bijdragen aan de maatschappij.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 12:42 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Er is in geen enkele sector een tekort. We hebben juist een overschot aan sectoren die te weinig betalen. De economisch onzinnige bedrijven blijven bestaan en de kosten van onnodige immigratie leggen ze neer bij hun autochtone werknemers en de samenleving.
Deze regeling is overigens ingevoerd door Tineke Netelenbos (van de PvdA).quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 12:38 schreef Weltschmerz het volgende:
Sommigen mensen doen ook nog aan waarden, al dan niet uit professionele betrekking. Verkeersveiligheid is een waarde en gelijkheid is een waarde. Rutte heeft ons niet alleen opgezadeld met een heleboel waardenvrije wetgeving en beleid, maar ook met immorele wetgeving en beleid.
Er zijn gewoon regels voor. Als een immigrant uit India hier komt, zal hij niet zomaar een Nederlands rijbewijs krijgen, hij moet dan aantonen dat hij goed genoeg kan rijden. Als een andere immigrant uit India hier komt, zal hij wel makkelijk zijn rijbewijs krijgen, dit omdat hij hier een salaris heeft wat hoog genoeg is.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:01 schreef Zoddie het volgende:
Moeilijk.
Ik snap het probleem wel maar betwijfel of het probleem wel zo groot is dat het een verandering van het systeem het waard is.
Je moet wel gewoon kunnen autorijden als je je rijbewijs hebt, een duitser kan hier prima autorijden, een amerikaan ook.
Moet je dan onderscheid gaan maken in landen?
Met expats? En hoe zit het met toeristen? Met zakenmensen? Moeten zakenlui in India in ieder land waar ze komen voor een paar dagen een cursus nemen van 2,5k?
Dat gaat gewoon niet werken, dan is het veranderen van het systeem het gewoon niet waard.
Ook een pseudolinkse hoer van het neoliberalisme maar dat ging om een veel kleinere schaal.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 12:57 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Deze regeling is overigens ingevoerd door Tineke Netelenbos (van de PvdA).
3.3 doden per 100.000 inwoners in nl vs 18.9 in Indonesië.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:56 schreef Nyamuk het volgende:
Alleen in Nederland heb je ondanks alle rubberen tegels nog altijd mensen die het voor elkaar krijgen ongelukken te maken.
Mensen die ooit in Jakarta met de auto of motor hebben mogen rijden weten wat ik bedoel.
Dat had inderdaad ondanks gigantische drukte, de staat van veel wegen, het terrein en de klimaatomstandigheden, willekeurige natuurrampen, de hitte en andere veiligheidsvoorschriften gewoon opgelost geweest met een Nederlands rijbewijs voor elke Indonesier.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:21 schreef Basp1 het volgende:
[..]
3.3 doden per 100.000 inwoners in nl vs 18.9 in Indonesië.
Mensen die wat van statistiek weten wat ik bedoel.
Ja, dit. Ik geloof zonder meer dat rijschoolhouders ook een eigen (financieel) belang hebben om dit te roepen, maar dat het ongewenste situaties oplevert is waar. N=1, maar ik ken hier iemand die uit zo'n derdewereldland met significant anders aangelegde wegen en regels komt (de USA) en die kan ook zonder echt serieuze eisen gaan rijden hier ondanks dat ze er vrij duidelijk de ballen van snapt. Onverantwoord.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:24 schreef Harvest89 het volgende:
Maar ze hebben wel gelijk. Je kunt hier niet rijden zoals in pauperlanden. Dan krijg je ongelukken.
Even kijken...quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:50 schreef luxerobots het volgende:
[..]
https://www.omroepbrabant(...)cent-kan-niet-rijden
Zonder lessen en examen de weg op, omdat je in India bij een pakje boter je rijbewijs gekregen hebt.
Dit is niet achterlijk, dit is gewoon gevaarlijk.
Het gaat niet om kennis die we hier ontbeten maar om het drukken van lonen ten gunste van het bedrijfsleven.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:52 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Hoogopgeleide kenniswerkers met 46k bruto? En halen we nu ook al schoonmakers uit India?
Dat stel ik toch nergens maar het significante verschil van een factor 6 verkeersdoden is natuurlijk bizar en een rijbewijs waar wat strengere eisen dan in een ontwikkelingsland aan gesteld worden draagt daar in Nederland natuurlijk wel aan bij.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:35 schreef Nyamuk het volgende:
[..]
Dat had inderdaad ondanks gigantische drukte, de staat van veel wegen, het terrein en de klimaatomstandigheden, willekeurige natuurrampen, de hitte en andere veiligheidsvoorschriften gewoon opgelost geweest met een Nederlands rijbewijs voor elke Indonesier.
Deze Hollander
Ik werk zelf redelijk veel met Indiase expats, toch komen veel van hen hier niet voor het geld, voor hun is schone lucht, goede zorg en educatie vaak nog belangrijker.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:03 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Die mensen worden naar Nederland gehaald omdat ze voor een appel en een ei willen werken. Een Nederlander wil voor dat werk waarschijnlijk minimaal 70k.
Voor mijn werk regelmatig contact met in Nederland werkende expats. Zijn doodnormale functies waarvoor je in Nederland genoeg mensen kan vinden.
Nou dat doe je wel door rijvaardigheid aan willekeurige statistiek te koppelen. Verkeersongevallen zijn niet per definitie te koppelen aan rijvaardigheid.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 14:07 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat stel ik toch nergens maar het significante verschil van een factor 6 verkeersdoden is natuurlijk bizar en een rijbewijs waar wat strengere eisen dan in een ontwikkelingsland aan gesteld worden draagt daar in Nederland natuurlijk wel aan bij.![]()
Allochtonen die blijkbaar niets van logica begrijpen.
Hoe gaat dat met schakelen en de koppeling? Want daar rijden ze meestal in automaatbakken toch?quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:47 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ja, dit. Ik geloof zonder meer dat rijschoolhouders ook een eigen (financieel) belang hebben om dit te roepen, maar dat het ongewenste situaties oplevert is waar. N=1, maar ik ken hier iemand die uit zo'n derdewereldland met significant anders aangelegde wegen en regels komt (de USA) en die kan ook zonder echt serieuze eisen gaan rijden hier ondanks dat ze er vrij duidelijk de ballen van snapt. Onverantwoord.
Dat is amper bovenmodaal. Het lijkt wel of die grens niet mee omhoog gaat aan de hand van de loonontwikkeling.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:52 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Hoogopgeleide kenniswerkers met 46k bruto? En halen we nu ook al schoonmakers uit India?
Ja, in dit geval hebben ze de eigen auto als verhuisgoed meegenomen. Een uit de kluiten gewassen SUV, waar ze mee stuntelen omdat a. onze parkeerplaatsen een heel stuk kleiner zijn en b. fileparkeren in Amerika buiten de grote steden om niet heel vaak nodig is of uitgebreid aangeleerd wordt.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 14:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Hoe gaat dat met schakelen en de koppeling? Want daar rijden ze meestal in automaatbakken toch?
Of heeft ze hier ook een automaat?
Ik geloof helemaal niks van een onbaatzuchtige signalering ten behoeve van de verkeersveiligheid.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 12:38 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Sommigen mensen doen ook nog aan waarden, al dan niet uit professionele betrekking. Verkeersveiligheid is een waarde en gelijkheid is een waarde. Rutte heeft ons niet alleen opgezadeld met een heleboel waardenvrije wetgeving en beleid, maar ook met immorele wetgeving en beleid.
Je kunt toch niet van een 18-jarige Nederlander vragen dat die 2000 euro lapt voor een rijbewijs omdat dat nodig is voor de verkeersveiligheid, en dan een of andere codeklopper uit en land waar men alleen koeien heeft leren ontwijkek hier los laten in datzelfde verkeer?
Indianen kennelijk niet.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:01 schreef Zoddie het volgende:
Moeilijk.
Ik snap het probleem wel maar betwijfel of het probleem wel zo groot is dat het een verandering van het systeem het waard is.
Je moet wel gewoon kunnen autorijden als je je rijbewijs hebt, een duitser kan hier prima autorijden, een amerikaan ook.
Ja.quote:Moet je dan onderscheid gaan maken in landen?
Of zorgen dat ze een rijbewijs krijgen uit een land dat breder wordt geaccepteerd.quote:Met expats? En hoe zit het met toeristen? Met zakenmensen? Moeten zakenlui in India in ieder land waar ze komen voor een paar dagen een cursus nemen van 2,5k?
quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 15:27 schreef jeroen25 het volgende:
[..]
Indianen kennelijk niet.
[..]
Dat laatste was kennelijk ook voor Indianen al het geval.
Precies.quote:
Omdat zij geld mislopen natuurlijk.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:07 schreef timmmmm het volgende:
En waarom maken rijschoolhouders zich daar grote zorgen om?
Dat vind ik niet helemaal eerlijk. Zij verdienen gewoon eerlijk hun brood met een belangrijke dienst voor de verkeersveiligheid. Als je dan ziet die dienst totaal onbelangrijk wordt verklaard door de overheid om wingewest Nederland profijtelijker te maken voor het internationale grootkapitaal dan mag je dat storen. Ook omdat het zo verschrikkelijk oneerlijk is voor de mensen met wie je dagelijks in de auto zit.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 15:15 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ik geloof helemaal niks van een onbaatzuchtige signalering ten behoeve van de verkeersveiligheid.
Laat ze maar wat lessen aanbieden aan die expats als ze zich zo'n zorgen maken, dan geloof ik die grote zorgen misschien. Nu zeggen ze het een maar de eurotekens in hun ogen zeggen het ander
Precies de reden waarom de Nederlandse rijschoolhouders er ook voor hebben gezorgd dat je niet meer in het buitenland je rijbewijs kan halen zonder er een half jaar ingeschreven te zijn.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 16:26 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Omdat zij geld mislopen natuurlijk.
In sommige landen heb je niet eens een invoegstrook.quote:Met veertig of vijftig kilometer per uur invoegen op de snelweg
Aan de andere kant: wie anders dan mensen die rijles geven zou dit op moeten vallen of aan deze obscure wet denken?quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 15:15 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ik geloof helemaal niks van een onbaatzuchtige signalering ten behoeve van de verkeersveiligheid.
Laat ze maar wat lessen aanbieden aan die expats als ze zich zo'n zorgen maken, dan geloof ik die grote zorgen misschien. Nu zeggen ze het een maar de eurotekens in hun ogen zeggen het ander
In India en veel andere landen die vroeger door de Britten overheerst werden, rijden ze links. Als je Indiërs naar Nederland laat komen en ze krijgen hun rijbewijs min of meer cadeau, dan kun je dus verwachten dat ze gaan spookrijden.quote:Met veertig of vijftig kilometer per uur invoegen op de snelweg, van rijstrook wisselen zonder te kijken en zelfs spookrijden. Dit zijn volgens rijschoolhouders enkele van de veelgemaakte fouten door kenniswerkers.
Tja als hier iedereen zn neus ophaalt voor simpel werk dan moet je ze wel van buiten halen.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:52 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Hoogopgeleide kenniswerkers met 46k bruto? En halen we nu ook al schoonmakers uit India?
Ik vind dat er bij het inwisselen van een rijbewijs uit een ander land voor een Nederlands rijbewijs inderdaad onderscheid gemaakt moet worden tussen landen. En dan moet er goed gekeken worden naar een aantal factoren:quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:01 schreef Zoddie het volgende:
Moeilijk.
Ik snap het probleem wel maar betwijfel of het probleem wel zo groot is dat het een verandering van het systeem het waard is.
Je moet wel gewoon kunnen autorijden als je je rijbewijs hebt, een duitser kan hier prima autorijden, een amerikaan ook.
Moet je dan onderscheid gaan maken in landen?
Met expats? En hoe zit het met toeristen? Met zakenmensen? Moeten zakenlui in India in ieder land waar ze komen voor een paar dagen een cursus nemen van 2,5k?
Dat gaat gewoon niet werken, dan is het veranderen van het systeem het gewoon niet waard.
Ja.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:01 schreef Zoddie het volgende:
Moet je dan onderscheid gaan maken in landen?
Dit is ook iets dat naar mijn mening veranderd zou moeten worden.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 14:44 schreef Harvest89 het volgende:
Hoe gaat dat met schakelen en de koppeling? Want daar rijden ze meestal in automaatbakken toch?
Of heeft ze hier ook een automaat?
Dat kan ik bevestigen als iemand die is afgewezen bij ASML voor zo’n high tech functie.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 13:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het gaat niet om kennis die we hier ontbeten maar om het drukken van lonen ten gunste van het bedrijfsleven.
Wat is dit nou weer voor onzin. Het links vs rechts aspect is puur een kwestie van gewenning (en dus de eerste week extra scherp zijn en extra opletten). Heeft verder weinig met rijvaardigheid te maken.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 22:11 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
In India en veel andere landen die vroeger door de Britten overheerst werden, rijden ze links. Als je Indiërs naar Nederland laat komen en ze krijgen hun rijbewijs min of meer cadeau, dan kun je dus verwachten dat ze gaan spookrijden.
Nou ja, mijn opa kreeg een rijbewijs als hij maar een rondje had gereden.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:50 schreef luxerobots het volgende:
[..]
https://www.omroepbrabant(...)cent-kan-niet-rijden
Zonder lessen en examen de weg op, omdat je in India bij een pakje boter je rijbewijs gekregen hebt.
Dit is niet achterlijk, dit is gewoon gevaarlijk.
Moest even door dit lange verhaal heenploeteren om te kunnen concluderen dat ik het met je eens ben. Wij worden kritischer beoordeeld en behandeld dan de gemiddelde Amerikaan en dat is best zorgwekkend te noemen. Zelfs de rechterlijke macht zit in hun broekzak. Een afspraak zo vroeg mogelijk inplannen? Voor jullie geen enkel probleem.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 22:39 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Dit is ook iets dat naar mijn mening veranderd zou moeten worden.
In Nederland maken we onderscheid tussen handschakeling en automatische transmissie. Als je rijexamen doet in een auto met automatische transmissie, dan krijg je code 78 op je rijbewijs en mag je dus alleen in auto's met automatische transmissie rijden.
In de Verenigde Staten is automatische transmissie min of meer de norm. Mensen krijgen daar meestal rijles en doen rijexamen in een auto met automatische transmissie. Op Amerikaanse rijbewijzen wordt daar geen onderscheid in gemaakt. Als je examen hebt gedaan in een auto met automatische transmissie, mag je ook in een auto met handschakeling rijden.
Als een Amerikaan met Amerikaans rijbewijs in Nederland komt wonen en zijn rijbewijs wil omwisselen, dan krijgt hij een Nederlands rijbewijs zonder code 78 en mag dus ook in een auto met handschakeling rijden, ook al heeft hij nog nooit in een auto met handschakeling gereden. Ik vind dat dit zou moeten veranderen.
Die dachten mooie extra business te zien.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:07 schreef timmmmm het volgende:
En waarom maken rijschoolhouders zich daar grote zorgen om?
Ik was lang geleden een keer voor een weekeinde naar Canterbury. Ik ging met de fiets en nam de fiets op de boot mee. Ik herinner me dat ik me er zelfs bij het fietsen in Engeland continu aan moest herinneren dat ze daar links rijden. Nu valt dat wel mee als er overig verkeer in de buurt is, want die herinneren je er wel aan, maar als je een hoek omgaat een zijstraat in en er is geen overig verkeer, dan doe je het zeker in het begin dus iedere keer fout.quote:Op donderdag 26 december 2024 22:44 schreef KreKkeR het volgende:
Wat is dit nou weer voor onzin. Het links vs rechts aspect is puur een kwestie van gewenning (en dus de eerste week extra scherp zijn en extra opletten). Heeft verder weinig met rijvaardigheid te maken.
Nooit op vakantie geweest en gereden in een land waar men links rijdt? Terug in eigen land is het vaak ook weer even extra opletten/wennen.
Ligt aan de leeftijd. Vanaf 30 jaar geldt een minimum maandsalaris van ¤5331.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:52 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Hoogopgeleide kenniswerkers met 46k bruto? En halen we nu ook al schoonmakers uit India?
Dat is dan wel heel vroeger in 1992 heb ik toch alleen een vrachtwagen c rijbewijs gehaald na 4 weken training je ce kreeg je er niet eens bij.quote:Op donderdag 26 december 2024 23:38 schreef Watashiwa het volgende:
[..]
Nou ja, mijn opa kreeg een rijbewijs als hij maar een rondje had gereden.
Ook vroeger als je in dienst was kreeg je als je geslaagd was bij je rijbewijs ook alle categorien (dus ook motor bus vrachtwagen enz)
Inderdaad heel vroeger, mijn oom kreeg ze allemaal, jaren '70...quote:Op vrijdag 27 december 2024 08:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat is dan wel heel vroeger in 1992 heb ik toch alleen een vrachtwagen c rijbewijs gehaald na 4 weken training je ce kreeg je er niet eens bij.
Wat dat betreft zijn ze dus prima geïntegreerd!quote:Ze kijken niet; ze sturen gewoon. Ze gaan ervan uit dat de ander wel rekening met hen houdt,
Dat is bepaald door een wet in 1995, toen was de waarde van geld veel hoger. Zeg maar vergelijkbaar met 90K nu.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:52 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Hoogopgeleide kenniswerkers met 46k bruto? En halen we nu ook al schoonmakers uit India?
Eh, ik weet niet waar je die informatie vandaan hebt, maar er is geen wet uit 1995 waarin een bedrag van omgerekend 46k in euros aan eis voor een 30% regeling staat hoor.quote:Op zaterdag 28 december 2024 02:21 schreef Shotty het volgende:
[..]
Dat is bepaald door een wet in 1995, toen was de waarde van geld veel hoger. Zeg maar vergelijkbaar met 90K nu.
Er waren plannen om verplicht te stellen dat je een aantal rijlessen in het donker gevolgd moet hebben. Maar dat zou betekenen dat je in de zomer dus niet je rijbewijs kan halen, want op welke tijden zou je die rijlessen in het donker dan moeten volgen?quote:Op zaterdag 28 december 2024 16:03 schreef eigendeegcookie het volgende:
Ik haalde in Nederland mijn rijbewijs zonder ooit in het donker gelest te hebben. En ik kreeg er ook geen boter bij.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |