abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_215092139
TIRANA (ANP/DPA) - Het plan van de Albanese premier Edi Rama voor een ministaat voor moslims leidt ook tot kritiek. De overkoepelende organisatie van Albanese moslims, KMSH, vindt dat de premier met het idee "de religieuze harmonie in gevaar brengt".

De organisatie stelt tegenover Albanese media dat dergelijke initiatieven een "gevaarlijk precedent" kunnen vormen voor de toekomst van het land. Rama maakte zondag bekend dat hij een soevereine staat wil stichten, naar het voorbeeld van Vaticaanstad. Deze moet worden gevestigd in de Albanese hoofdstad Tirana en wordt gerund door de Bektashi-orde, een liberale stroming van de islam.

De leider van de Bektashi-orde in Tirana heeft het idee juist verwelkomd. Het "uitstekende initiatief" zou volgens hem juist "een nieuw tijdperk van religieuze tolerantie en de bevordering van de vrede inluiden". Ongeveer de helft van de Albanezen is moslim, van wie 10 procent tot de Bektashi-orde behoort.

De ministaat wordt circa 10 hectare groot, vier keer zo klein als Vaticaanstad, en komt op de plek van het internationale hoofdkwartier van de orde. Het drinken van alcohol wordt in de staat toegestaan en vrouwen hoeven zich niet aan kledingvoorschriften te houden. Rama schreef woensdag op berichtenplatform X dat het door de benodigde juridische wijzigingen lang zal duren voordat het plan werkelijkheid wordt.
https://www.msn.com/nl-nl(...)8b315d69db793d&ei=20
pi_215092234
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2024 19:41 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
Het drinken van alcohol wordt in de staat toegestaan en vrouwen hoeven zich niet aan kledingvoorschriften te houden.
Wat hebben we hieraan, Amsterdam bestaat al.
pi_215092285
Die prank van Sascha Baron Cohen met die moskee was imo toch net iets grappiger, al mag deze er ook zijn.

Kan de video van de hele clip niet vinden helaas.
pi_215093511
Nee liever niet. Het mooie van deze wereld is dat juist iedereen samen moet en ook kan leven.
pi_215094583
Dit klinkt als een tegenpaus voor Mekka, dat qua rol in het geloof meer overeenkomsten heeft met Vaticaanstad dan een nieuw vrijstaatje in Albanië.
Eén overeenkomst daarmee moet ik nageven: Vaticaanstad is een bedrijventerrein, een land zonder volk.
pi_215095023
quote:
7s.gif Op woensdag 25 september 2024 19:51 schreef Regilio_ het volgende:
Die prank van Sascha Baron Cohen met die moskee was imo toch net iets grappiger, al mag deze er ook zijn.

Kan de video van de hele clip niet vinden helaas.
Raar. Staat inderdaad niet meer op youtube.

Hier wel nog op Reddit gelukkig :)
https://www.reddit.com/r/(...)hen_pranked_a_bunch/
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
pi_215095072
quote:
3s.gif Op woensdag 25 september 2024 19:48 schreef Triggershott het volgende:

[..]
Wat hebben we hieraan, Amsterdam bestaat al.
Gelachen, bedankt
  Moderator woensdag 25 september 2024 @ 23:17:41 #8
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_215095085
Albanië is toch al een ministaat voor moslims :?
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_215095996
quote:
0s.gif Op woensdag 25 september 2024 23:17 schreef sp3c het volgende:
Albanië is toch al een ministaat voor moslims :?
Saudi Arabië de maxistaat.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')