Voor eind december, het is nu alleen nog een deel stucwerk en een trap plaatsen. Trap kan ook als we er wonen.quote:
Ja, gifslang. Maar niet gevaarlijk, net als bijna alle slangen in Portugal, de tanden staan achterin de bek.quote:Op dinsdag 5 november 2024 06:30 schreef Seven. het volgende:
Was het een gifslang?
En mooie tegeltjes in de keuken!
Ja, die kan je eten als ze geroosterd zijn, nog niet geprobeerd overigens. Er wordt ook meel van gemalen. De eikels zijn zoeter dan de eikels van andere eiken. Overigens is de bekendste eter het Iberische varken, ze zeggen dat de smaak van de eikels komt. Het zijn eikels van de steeneik, azinheira in het Portugees. In Nederland wordt het hout azijnhout genoemd, beetje een vrije vertaling van de Portugese naam.quote:Op zondag 17 november 2024 17:42 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Jammer van de kip!
Nog ff over eikels; zoete eikels zei je? Die kun je geloof ik in principe ook eten. Het is alleen nooit gelukt om eikenbomen zo te kweken dat je weet dat ze zoete eikels zullen dragen, schijnbaar zijn er teveel genen betrokken bij hoe eikels smaken.
Tamme kastanjes! Laatst liep ik bij mijn moeder in het bos en daar lagen er veel. Tasje meegenomen en soep van gemaakt. Wel flink werk: roosteren, pellen, en dan met wat selderij, uitje enzo blenden, afmaken met wat gebakken spekjesquote:Op zondag 17 november 2024 18:24 schreef Managarm het volgende:
[..]
Ja, die kan je eten als ze geroosterd zijn, nog niet geprobeerd overigens. Er wordt ook meel van gemalen. De eikels zijn zoeter dan de eikels van andere eiken. Overigens is de bekendste eter het Iberische varken, ze zeggen dat de smaak van de eikels komt. Het zijn eikels van de steeneik, azinheira in het Portugees. In Nederland wordt het hout azijnhout genoemd, beetje een vrije vertaling van de Portugese naam.
Liesbeth komt net binnenlopen en zegt dat het ongeveer de smaak van een kastanje is, die heeft zel wel gegeten.
Wij hebben een afhaalpunt, bezorgen rekenen ze 99 euro voor (en dan kan ik alsnog bij het café op gaan halen, grote vrachtwagens passen niet op onze weg). Wij hebben een aanhanger dus goedkoper om even naar het afhaalpunt te rijden.quote:Op maandag 18 november 2024 15:27 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Ik was anderhalve week geleden in Toscane, en daar waren ze ook bezig met de olijfoogst. Leek mij erop dat ze daar dit jaar een aardige oogst hebben.
En Ikea...veel bezorgen ze niet, en als ze het bezorgen, en het is kapot, dan neemt de bezorger het niet mee, maar moet je er zelf mee terug naar winkelHadden wij met een glazen pot ofzo, stuk eruit. Bezorger ontkende eerst gewoon nog dat het kapot was
Dat huis lijkt ook wel scheef te staanquote:Op donderdag 21 november 2024 13:06 schreef Managarm het volgende:
Dit is wat je krijgt als je iemand inhuurt en geen opzichter hebt:
[ afbeelding ]
Met het terras langs het huis is dus de helling gevolgd, het huis zit in de rotsen ingebouwd. Er is niets recht aan dit terras. Dit is dus een terrein aan het riviertje in de buurt van ons terrein, eigenaar is een Nigeriaan die wij nog nooit gezien hebben in twee jaar tijd.
De olijfnetten moesten opgeruimd worden en we kregen "hulp"
[ afbeelding ]
Het laatste stuk plafond boven de woonkamer wordt afgewerkt. Als dat klaar is dan kan de steiger het huis uit.
[ afbeelding ]
Het huis staat op de rotsen, altijd scheef, dit zie je veel hier.quote:Op donderdag 21 november 2024 13:25 schreef June. het volgende:
[..]
Dat huis lijkt ook wel scheef te staanEn bizar dat jullie dan nog nooit gezien hebben..
Jullie huis schiet al mooi op. Deadline was toch ook deze maand of volgende maand om alles klaar te hebben? Of is dat inmiddels niet meer?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |