abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 8 september 2024 @ 09:07:03 #101
165264 Puzzie
#freepalestine
pi_214923288
quote:
0s.gif Op zondag 8 september 2024 09:05 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Dat is ook weer niet een voldongen feit voor alle autisten hoor :P
Gemiddeld uiteraard :s)
dat is met alles
My age is very
Inappropriate
for my behavior
pi_214923402
quote:
0s.gif Op zondag 8 september 2024 09:05 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Dat is ook weer niet een voldongen feit voor alle autisten hoor :P
Neem alleen al Fok als voorbeeld.
By being a racing driver means - you are racing with other people. And if you no longer go for a gap, that exists, you are no longer a racing driver. Because we are competing. We are competing to win. And the main motivation to all of us is to compete for a victory. ~ Ayrton Senna
pi_214932258
quote:
0s.gif Op zondag 8 september 2024 09:05 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Dat is ook weer niet een voldongen feit voor alle autisten hoor :P
De 'neiging' te liegen bestaat an sich best bij autisten... enkel is het vertellen van een leugen (en vooral ervoor te zorgen dat anderen deze ook 'geloven') voor iedereen die werkelijk een autistische stoornis heeft (niet de gemakkelijke internet-zelfdiagnoses op basis van een enkel symptoompje) een vaak moeilijke en gecompliceerde opgave.

Juist omdat succesvol liegen een goed inzicht vergt in de gevoelswereld van de andere persoon, het vergt een goed ontwikkeld communicatievermogen en vooral flexibiliteit en een snelle verwerking van informatie (om bv te voorkomen dat je jezelf tegenspreekt) .
Zaken waarmee iedere autist het moeilijk zal hebben en zeker niet 'natuurlijk' goed kan (al kan men ook gedrag aanleren of bv een poging den vanuit bv de 'sociale wenselijkheid' van leugens in sociale contacten het wel te pogen)

Topicstarter claimt al minimaal bijna 4 jaar een zeer gecompliceerd dubbelleven erop na te houden en beide partner door zijn leugens geheel in het 'onwetende' te houden...
Hij lijkt zelfs te suggereren dat het ook zelfs niet minimaal ooit tot verdenkingen geleid heeft, beide vrouwen helemaal gelukkig met hem zijn (iets dat wmb het hele verhaal moeilijk te geloven maakt, omdat dat zo onwaarschijnlijk is en grens aan een soort van 'zelfverherlijking, alsof TS wil opschepen hoe goed hij in zn gelieg is).

Als dat toch waar is, durf ik best een weddenschap erop af te sluiten dat hij met grote Zekerheid nooit een serieuze goed onderbouwde Autisme-diagnose kan hebben, omdat die gecomliceerdheid in je leven en zeker in de communicatie met merdere verschillende personen voor een autist de grootste hel zou zijn.

Aardmannetje gaf natuurlijk aan "een vorm van autisme" te claimen te hebben en dat als 'excuus' te gebruiken, specifiek voor die Anne om niet al teveel tijd met haar door te brengen en soms 's avond weer naar huis te willen...
Dan is dat vooral een handig 'uitvluchtje' dat hij uitnut... met daadwerkelijk autisme lijkt het weinig te maken te hebben.
Mogelijk dat verder hij een stevige Emotie Regulatie Stoornis heeft, weinig of niet kan praten over gevoelens en dit in zijn relaties al leidt tot een afstandelijkheid (die hij misschien zelf voorstelt als 'autisme' omdat dat een leuk uitvluchtje is voor zijn gebrekkige band met beide partners en gezinslevens)

Overigens, het viel me op dat er enige overeenkomsten tussen TS en de hoofdpersoon uit dit topic bestaan:
NWS / Man die eigen gezin vermoordde krijgt jaar langer tbs, maar
Ook die man uit dat topic had een vrouw en en klein gezinnetje met zeer jonge kinderen en ook deze had ernaast (zelfs meerdere) andere relaties waarbij hij beide partijen leugens vertelde ...
Wel kwam dat vermoedelijk dels ok voort uit een zware persoonlijkheidsstroonis van die persoon, dat hij terwijl hij een ander gezin had toch meermaals vreemdging, kan verklaard worden door zijn beperkte emotionele ontwikkeling, waardoor hij nooit een echte band met zijn partner opbouwde en tevens bleek deze persoon voroal in zijn eigen fantasiewereld te leven, die misliep toen die fantasiewereld niet meer met de realiteit in eenklang te brengen was, zonder daarbij ook iets te verliezen (de derde diagnose daar was 'verlatingsangst')

[ Bericht 0% gewijzigd door RM-rf op 09-09-2024 10:57:29 ]
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  vrijdag 13 september 2024 @ 16:00:26 #104
71048 Tokay
makes your day!
pi_214970056
Joehoe.
"Are we going to be friends forever?", asked Piglet. "Even longer", Pooh answered.
- A.A. Milne, Winnie the Pooh
pi_214970085
quote:
5s.gif Op vrijdag 13 september 2024 16:00 schreef Tokay het volgende:
Joehoe.
Ja, het is vrijdag. Had wel weer een post van TS verwacht -O-
  vrijdag 13 september 2024 @ 17:08:28 #106
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214970566
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 september 2024 16:04 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Ja, het is vrijdag. Had wel weer een post van TS verwacht -O-
Te druk met school denk ik
pi_214974328
Totaal ongeloofwaardig gelul dit.

Mocht er toch >1% van waar zijn, sluit dan iig asap een bizar goede levensverzekering af voor je er tzt een einde aan maakt. Hebben ze tenminste nog iets aan je, zak hooi.
Bestuur tegen de muur. Met de groeten van Ron Vlaar :W
pi_214975131
Dat mensen hier serieus op reageren, dit is 100% een troll :')
pi_214975328
quote:
1s.gif Op zaterdag 14 september 2024 08:43 schreef plesner het volgende:
Dat mensen hier serieus op reageren, dit is 100% een troll :')
De bekende dubbeltroll, die kan zich in tweeën splitsen.
pi_214975373
quote:
1s.gif Op zaterdag 14 september 2024 08:43 schreef plesner het volgende:
Dat mensen hier serieus op reageren, dit is 100% een troll :')
Hadden we in het eerste deel al door :P
Maar toch is het leuk om te lezen en te speculeren.
Benieuwd wanneer er weer een update komt.
Life is a highway...let's ride it!
pi_214975712
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 september 2024 03:52 schreef De_Pel het volgende:
Totaal ongeloofwaardig gelul dit.

Mocht er toch >1% van waar zijn, sluit dan iig asap een bizar goede levensverzekering af voor je er tzt een einde aan maakt. Hebben ze tenminste nog iets aan je, zak hooi.
Ik heb zelf een relatie gehad met iemand die zo autistisch als een konijn bleek. Afgezien van die kinderen komt het verhaal mij wel bekend voor, met name dat geplande "op die dagen zie ik jou wel en op de andere dagen heb ik tijd nodig voor mezelf". Een relatie met zo'n iemand, is niet te vergelijken met een normale relatie. Ik kreeg de kans niet eens om te kunnen vragen hoe bepaalde zaken in elkaar zitten, want dan liep hij meteen weg.

Ik denk dat je het het beste kunt vergelijken met dat als jouw partner waarmee je altijd een goede relatie hebt gehad, last krijgt van bijvoorbeeld een depressie of een burn-out of een andere psychische stoornis. Als jij dan jouw partner wilt helpen, geef je haar zoveel mogelijk de ruimte om te kunnen herstellen. Je accepteert dat jouw partner niet in staat is om te kunnen voldoen aan jouw verlangens, omdat je het veel relevanter vindt dat jouw partner zich gelukkiger gaat voelen.

In mijn geval duurde de relatie maar een half jaar. Hij biechtte op dat hij al een aantal maanden iets had met iemand anders. Hij bedacht zich daar helemaal niet bij dat ik mij belazerd zou voelen. Waar hij wel heel erg over in zat, was dat hij dat liet weten tijdens een dag die hij voor zichzelf had gepland: hij was bang dat ik om die reden heel erg boos zou kunnen worden. Hij bleek ook al met die ander samen te wonen en na alles wat hij mij vertelde erover ging ik mij vooral zorgen maken dat hij zich met iemand inliet die misbruik wilde maken van zijn kwetsbaarheid.

Nadat het uit was, ging ik mij realiseren dat ik met hem in een hele vreemde niet-realistische situatie terecht was gekomen. Ik vernam over mijn ex dat hij een half jaar later nadat hij het met mij had uitgemaakt met die persoon getrouwd was. Ik keek op zijn Facebook-pagina en ik schrok mij eerst de pleuris, omdat hij met die persoon allemaal dingen deed die hij met mij nooit wilde doen. Echter ik zag nergens foto's of wat dan ook van zijn kinderen uit een eerder huwelijk. Sterker nog, ik zag ook niks meer van alle sociale contacten die hij nog wel had toen wij nog bij elkaar waren. Verder vond ik het nogal verdacht dat hij zich compleet leek te onderwerpen naar zijn nieuwe liefde en heel veel complimentjes over die persoon postte in de trant van "Wat is mijn nieuwe liefde toch een geweldige getalenteerde vakkundige fotograaf met een uitmuntend inzicht voor compositie."

Voor mij is het uiteindelijk allemaal een wijze les geweest dat ik alleen maar een gelukkige relatie kan hebben met wie dan ook als ik eerst gelukkig met mezelf ben
pi_214990247
Dag mensen,

Alweer even geleden dat ik een update plaatste. Ik ben deze week bij een psycholoog geweest. Twee keer zelfs, want hij wilde graag dat ik terugkwam om nog eens te praten, omdat hij wel aan me zag hoe hoog het me allemaal zat. Hij was eigenlijk aan de ene kant heel begripvol tegenover mij en zei dat hij eigenlijk best regelmatig mensen ziet die er in meer of mindere mate een dubbelleven op nahouden, hoewel het meestal niet zo ver gaat als bij mij. Tegelijkertijd heeft hij me ook duidelijk proberen te maken dat er een grote noodzaak is dat ik alles aan mijn partners uit de doeken doe en eerlijk opbiecht hoe het zit. Een andere optie is er volgens hem niet, want hiermee doorgaan maakt mij zelf kapot en mijn partners en kinderen ook, omdat ze niet 100% aandacht en liefde van me krijgen, en bijvoorbeeld een keuze maken en me dan bij de ander nooit meer laten zien ofzo gaat ook niet, vanwege de kinderen.

Hij denkt dat ik me door mijn autisme moeilijk kan inleven in hoe mijn partners zich voelen. Dat ik met andere woorden weinig empathie heb. Ik denk dat het wel klopt dat ik mijn gevoelens vooral heel rationeel beleef en vooral ook nadenk over de consequenties van dingen, maar minder over de impact op het gevoelsleven die mijn acties hebben, ook mijn eigen gevoelsleven, dat ik diep heb weggestoken. Hij zegt ook dat autisten vaak moeite hebben met liegen, maar hij denkt dat ik ten eerste maar een lichte vorm van autisme heb en ten tweede dat ik de twee werelden zo heb afgebakend met andere huizen, andere auto's, andere telefoons etc. dat ik de twee werelden compleet gescheiden houd in mijn hoofd en het daarom niet eens als liegen ervaar.

Momenteel zit ik in Duitsland, waar ik in mijn eentje een weekend weg ben, zogenaamd natuurlijk weer op zakenreis. In werkelijkheid heb ik een hotel genomen in het centrum van Berlijn en probeer ik met wat museumbezoek en andere afleidingen de zinnen wat te verzetten en de gedachten te ordenen, en ook eigenlijk wat moed te verzamelen om alles te gaan vertellen. Morgenochtend ga ik weer terug.

Ik wil komende week met de psycholoog (laten we hem René noemen) even concreet bespreken hoe ik dit ga aanpakken. Daar zijn we deze week nog niet aan toegekomen. Wie ik het bijvoorbeeld eerst ga vertellen en hoe ik het met de kinderen ga aanpakken. René vindt wel dat ik goed moet nadenken over hoe en wanneer ik het vertel en dat ik het wel op een verstandig moment moet doen, dus niet zomaar op een random moment.

Hier nog wat antwoorden op vragen die voorbijkwamen. Anne heb ik per toeval ergens ontmoet, maar hoe en waar precies wil ik liever niet zeggen. Het was niet via een datingapp ofzo. Wat ik met kerst doe, heb ik al wel zo'n beetje verteld, maar mijn beide partners weten dat ik niet zo van feestdagen en feesten houd. Met verjaardagen lukt het meestal ook allemaal wel, maar mijn kinderen met Anne zijn nog wel klein, dus dan maakt het ook niet uit als ik er niet precies op hun verjaardag ben maar een dagje later. Sinterklaas heb ik met Anne nog niet gevierd, maar dat kan inderdaad ook op een andere datum rond 5 december.

En bij de geboorte van de kinderen met Anne ... tsja daar ben ik natuurlijk wel wat meer bij Anne geweest en heb ik me bij Marieke in bochten moeten wringen en wat andere smoezen moeten bedenken om te zorgen dat ze geen argwaan kreeg.

Ik zal proberen deze week nog even een update te plaatsen.
  zondag 15 september 2024 @ 17:41:44 #113
414990 Immerdebestebob
Frikandellenfetisjist
pi_214990607
Jaaaaaaaaaaa _O_ _O_ _O_ _O_
  zondag 15 september 2024 @ 18:04:23 #114
338319 ZarB
Piña colada
pi_214990767
Deze psycholoog is zeker vrijgevestigd en betaal je uurtje factuurtje? _O- die denkt ook: vooral vaak uitnodigen zodat aardmannetje het idee heeft dat hij me nodig heeft. Katjieng.

Trap er niet in joh. Als jouw autisme, of wat het ook is, zodanig uit de klauwen loopt dat je volledig op de ratio 2 levens kan leiden dan heb jij wel wat meer hulp nodig. Als je tenminste een veranderwens hebt.
Just skip all the layers and go straight to the crazy!
  zondag 15 september 2024 @ 19:25:41 #115
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_214991421
Is dit een ontgroeningsprojectje van de plaatselijke universiteit?
  zondag 15 september 2024 @ 20:22:40 #116
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_214991977
quote:
Ik ben deze week bij een psycholoog geweest. Twee keer zelfs, want hij wilde graag dat ik terugkwam om nog eens te praten, omdat hij wel aan me zag hoe hoog het me allemaal zat.
Een psycholoog die in 1 week tijd twee keer tijd voor je heeft kan nooit een erg drukke praktijk met wachtlijsten hebben en dat levert bij mij weer vraagtekens op over de kwaliteit van deze psycholoog.
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
  zondag 15 september 2024 @ 20:24:18 #117
338319 ZarB
Piña colada
pi_214992019
quote:
0s.gif Op zondag 15 september 2024 20:22 schreef golfer het volgende:

[..]
Een psycholoog die in 1 week tijd twee keer tijd voor je heeft kan nooit een erg drukke praktijk met wachtlijsten hebben en dat levert bij mij weer vraagtekens op over de kwaliteit van deze psycholoog.
Een vrijgevestigde psycholoog (die je zelf moet betalen) heeft altijd tijd om knaken binnen te halen.
Just skip all the layers and go straight to the crazy!
pi_214992045
quote:
0s.gif Op zondag 15 september 2024 20:22 schreef golfer het volgende:

[..]
Een psycholoog die in 1 week tijd twee keer tijd voor je heeft kan nooit een erg drukke praktijk met wachtlijsten hebben en dat levert bij mij weer vraagtekens op over de kwaliteit van deze psycholoog.
Dit is niet waar. De eerste week van mijn therapie moest ik ook twee keer komen en volgens mij was dat een standaard ding bij de praktijk. Wel is er een vast aantal sessies en die twee gingen uiteraard van mijn aantal sessies af.

Ik heb anderhalf jaar op de wachtlijst gestaan.
  zondag 15 september 2024 @ 20:40:36 #119
338319 ZarB
Piña colada
pi_214992172
quote:
0s.gif Op zondag 15 september 2024 20:26 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Dit is niet waar. De eerste week van mijn therapie moest ik ook twee keer komen en volgens mij was dat een standaard ding bij de praktijk. Wel is er een vast aantal sessies en die twee gingen uiteraard van mijn aantal sessies af.

Ik heb anderhalf jaar op de wachtlijst gestaan.
Een vast aantal sessies is niet standaard. Bij intensieve traumabehandelingen is meerdere keren per week gebruikelijk, maar als je voor t eerst een praktijk binnenstapt om met iemand te praten is meer dan 1 keer in de week niet gebruikelijk en niet nodig.
Just skip all the layers and go straight to the crazy!
  zondag 15 september 2024 @ 20:42:30 #120
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_214992193
Bullshitverhaal. Die uitspraken over autisten zijn ook ongeloofwaardig.
The love you take is equal to the love you make.
pi_214992222
quote:
0s.gif Op zondag 15 september 2024 20:40 schreef ZarB het volgende:

[..]
Een vast aantal sessies is niet standaard. Bij intensieve traumabehandelingen is meerdere keren per week gebruikelijk, maar als je voor t eerst een praktijk binnenstapt om met iemand te praten is meer dan 1 keer in de week niet gebruikelijk en niet nodig.
Ik zeg alleen maar dat ik hetzelfde had en dat het dus best kan kloppen. Wat andere praktijken doen kan me aan mijn reet roesten.
pi_214992484
quote:
1s.gif Op zondag 15 september 2024 20:42 schreef Lienekien het volgende:
Bullshitverhaal. Die uitspraken over autisten zijn ook ongeloofwaardig.
Wat mij betreft herken ik wel wat in wat TS zegt, want het is min of meer hetzelfde als ik al eerder zei. Ik noemde het echter 'spelen in een toneelstuk.'

quote:
Hij zegt ook dat autisten vaak moeite hebben met liegen, maar hij denkt dat ik ten eerste maar een lichte vorm van autisme heb en ten tweede dat ik de twee werelden zo heb afgebakend met andere huizen, andere auto's, andere telefoons etc. dat ik de twee werelden compleet gescheiden houd in mijn hoofd en het daarom niet eens als liegen ervaar.
Compleet gescheiden.
En dan niet als liegen ervaren (want 'toneel').

Edit: en ik mag zelf meepraten over ASS. En "lichte ASS", en zelfs 'hoogfunctionerend ASS.'
Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
  zondag 15 september 2024 @ 21:10:26 #123
338319 ZarB
Piña colada
pi_214992527
quote:
0s.gif Op zondag 15 september 2024 20:44 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Ik zeg alleen maar dat ik hetzelfde had en dat het dus best kan kloppen. Wat andere praktijken doen kan me aan mijn reet roesten.
Je zegt "er is een vast aantal sessies", maar dat is dus niet zo. Tenzij je bedoelt "er was een vast aantal sessies bij mijn praktijk".
Just skip all the layers and go straight to the crazy!
pi_214992685
quote:
1s.gif Op zondag 15 september 2024 20:42 schreef Lienekien het volgende:
Bullshitverhaal. Die uitspraken over autisten zijn ook ongeloofwaardig.
Hoezo niet?
Life is a highway...let's ride it!
pi_214992699
Jeetje wat een ongeloofwaardig verhaal :')
Klinkt alsof iemand ernstig lol met zichzelf heeft _O-
  zondag 15 september 2024 @ 21:26:20 #126
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_214992869
quote:
1s.gif Op zondag 15 september 2024 21:19 schreef Luuntje het volgende:

[..]
Hoezo niet?
Allemaal veel te kort door de bocht, zeker als de therapeut TS nog maar 2 keer gesproken heeft.
The love you take is equal to the love you make.
pi_214993102
quote:
1s.gif Op zondag 15 september 2024 21:26 schreef Lienekien het volgende:

[..]
Allemaal veel te kort door de bocht, zeker als de therapeut TS nog maar 2 keer gesproken heeft.
Maar de diagnose ASS was toch al eerder/elders gesteld?
Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
  zondag 15 september 2024 @ 22:22:14 #128
321210 jcdragon
It's complicated.
pi_214993588
Kijk eens aan, je begint eindelijk te bewegen in de richting van de waarheid, en dat is verdomd hoog tijd. Goed om te horen dat je die psycholoog hebt opgezocht en dat hij je de spiegel voorhoudt die je allang nodig had. Hij heeft gelijk: er is geen enkel scenario waarin je door kunt gaan zoals je nu doet zonder iedereen—inclusief jezelf—kapot te maken. En laten we eerlijk zijn, je staat al op het randje van die afgrond.

Wat betreft dat autisme en empathie-verhaal: dat klopt waarschijnlijk wel, maar het geeft je geen vrijbrief om te doen wat je hebt gedaan. Het verklaart misschien waarom je zo lang in staat bent geweest om die gescheiden werelden te onderhouden, maar het maakt het niet minder destructief. Je bent er klaarblijkelijk in geslaagd om de gevolgen van je acties voor anderen te rationaliseren of volledig buiten beeld te houden. Maar nu dringt het tot je door dat die realiteit je uiteindelijk als een boemerang in je gezicht gaat slaan, en René heeft het bij het rechte eind door je aan te sporen die waarheid nu eens op tafel te gooien.

Je moet het aanpakken, en daar is moed voor nodig. Ik snap wel dat je in Berlijn zit om te "ontsnappen" aan de dagelijkse chaos en wat ruimte voor jezelf te vinden. Maar besef dat je dit uitstellen niet eindeloos kan blijven doen. En dat museumbezoek en al die afleidingen? Die zijn op dit moment niet meer dan vertragingsmanoeuvres. Het punt van geen terugkeer is in zicht, en hoe je het ook wendt of keert, de waarheid moet eruit.

Wat nu belangrijk is, is een plan. Het maakt niet uit wie je het eerst vertelt, zolang het maar eerlijk en open is, zonder extra lagen van leugens om de klap te verzachten. Beide vrouwen hebben het recht om de volle waarheid te weten, hoe pijnlijk het ook zal zijn. Je kinderen? Die zullen uiteindelijk ook antwoorden nodig hebben, maar dat komt later. Eerst moet je met je partners door deze storm heen, en dat gaat verre van soepel verlopen.

Goed dat René je aanraadt om te kiezen voor het juiste moment. Dit is geen gesprek voor tijdens het avondeten of zomaar een random dag. Maar tegelijkertijd moet je ook niet te lang wachten onder het mom van "het juiste moment zoeken," want als je dat doet, blijft het juiste moment altijd net buiten bereik. Wat jij echt zoekt is een manier om deze klap op een gecontroleerde manier te laten vallen, en dat zal nooit perfect zijn.

Wat betreft de praktische details die je noemt—Anne's verjaardagen, kerst, geboortes—dat zijn allemaal voorbeelden van hoe ver je bent gegaan om dit bedrog in stand te houden. Maar die smoezen en leugens zijn niets vergeleken met wat er gaat gebeuren als dit allemaal boven water komt. Dat is niet meer een kwestie van een dagje later Sinterklaas vieren, maar van het hele kaartenhuis dat je hebt opgebouwd, in één keer instorten.

Dus mijn advies? Gebruik die sessies met René goed, want dit is je kans om eindelijk die ballast van je af te gooien. Maar wees niet te traag of te voorzichtig, want hoe langer je wacht, hoe meer schade je aanricht. En hou jezelf niet voor de gek: er is geen scenario waarin dit zonder littekens eindigt. Maar littekens zijn beter dan de open, etterende wonden die je nu bij iedereen aanricht.

Zet het plan op, wees klaar voor de storm, en maak eindelijk die stap naar de waarheid.
Isn't it ironic, don't you think
Het had een stuk slechter kunnen zijn.
pi_214993706
Prima dat mensen het verhaal niet geloven, maar nu worden er steeds dingen bij gehaald die totaal niet kloppen om het verhaal te ontkrachten.

Autisme is heel breed. Ik heb een vriend die behoorlijk autistisch is maar dit is een variant die je minder vaak ziet. Hij is juist overdreven sociaal. En heeft in het verleden behoorlijk wat afgelogen met relaties.
Zelfde verhaal met die therapeut. Alsof dat niet zou kunnen.

Tuurlijk het zou prima kunnen dat TS het hele verhaal bij elkaar heeft verzonnen. Zoekt leuke aandacht en klaar. Maar volledig onrealistisch is het verhaal nou ook weer niet. Het vereist kapot veel energie en geregel, maar mensen zijn gewoontemensen en ook redelijk naïef/dom.

Ts zijn tweede relatie kent hem niet anders dan iemand die weinig tijd heeft en op zichzelf is. Er is voor haar dus geen sprake van afwijkend gedrag. Dit is wat ze gewend is
Het veranderende gedrag van TS zit vooral bij de eerste vrouw. Maar misschien was die al lang blij dat hij regelmatig even weg was. En nu weet ze ook niet beter.

Het feit dat iedereen dit verhaal onrealistisch vindt maakt het juist realistischer. Want dat betekent dat mensen dit nooit van hun partner zouden verwachten. En daarmee komen dit soort mannen er dus gemakkelijker mee weg.

Het enige wat ik dit verhaal iets is wat TS wel heel goed uitkomt is dat werk waar hij niets voor hoeft te doen en zomaar even tweede apartement heeft. Al zou deze situatie zonder tweede apartement ook heel goed voortgezet kunnen worden.

Maarja. Echt of niet. Het is wel vermakelijk.
Eerst denken, dan typen
pi_214993867
Pas wel op dat je in Berlijn niet een derde relatie begint. Dat is nog wat lastiger te combineren.
pi_214995675
quote:
1s.gif Op zondag 15 september 2024 21:26 schreef Lienekien het volgende:

[..]
Allemaal veel te kort door de bocht, zeker als de therapeut TS nog maar 2 keer gesproken heeft.
ASS kent vele vormen. En er zijn autisten die heel goed kunnen plannen en dingen kunnen "spelen".
Voor hen is het niet liegen maar een andere rol spelen.
Ik zie het bij mijn dochter en bij mijn zoontje, beiden ASS en beiden hebben ze op verschillende plekken verschillende maskers op.
Life is a highway...let's ride it!
  maandag 16 september 2024 @ 09:03:51 #132
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_214995787
TS zou zijn creativiteit moeten gebruiken om hier een boek van te maken. Wordt zeker een spannend verhaal.
pi_214995794
quote:
1s.gif Op maandag 16 september 2024 08:51 schreef Luuntje het volgende:

[..]
ASS kent vele vormen. En er zijn autisten die heel goed kunnen plannen en dingen kunnen "spelen".
Voor hen is het niet liegen maar een andere rol spelen.
Ik zie het bij mijn dochter en bij mijn zoontje, beiden ASS en beiden hebben ze op verschillende plekken verschillende maskers op.
Lijkt mij zwaar voor jou als ouder.

Ik heb zelf een moeder met autisme. Ik moet elke keer mijn best doen om mij in haar in te leven en mij naar haar aan te passen, maar andersom gaat nooit gebeuren. Als ik haar iets wil duidelijk maken, kan ik net zo goed tegen een plant ouwehoeren. Ik ben er mentaal helemaal door gesloopt.
pi_214995869
quote:
0s.gif Op maandag 16 september 2024 09:04 schreef PabstBlueRibbon het volgende:

[..]
Lijkt mij zwaar voor jou als ouder.

Ik heb zelf een moeder met autisme. Ik moet elke keer mijn best doen om mij in haar in te leven en mij naar haar aan te passen, maar andersom gaat nooit gebeuren. Als ik haar iets wil duidelijk maken, kan ik net zo goed tegen een plant ouwehoeren. Ik ben er mentaal helemaal door gesloopt.
Met de juiste hulp komen we al een heel end.
Makkelijk is het zeker niet. De oudste heeft het naar naar buiten toe niet heel ernstig en zien we door haar maskers heen.
De jongste is een ander verhaal.
TS zal waarschijnlijk niet inzien welke schade hij aanricht als dit al echt is.
Life is a highway...let's ride it!
pi_214995977
quote:
1s.gif Op maandag 16 september 2024 09:15 schreef Luuntje het volgende:

[..]
Met de juiste hulp komen we al een heel end.
Makkelijk is het zeker niet. De oudste heeft het naar naar buiten toe niet heel ernstig en zien we door haar maskers heen.
De jongste is een ander verhaal.
TS zal waarschijnlijk niet inzien welke schade hij aanricht als dit al echt is.
Fijn dat je die hulp wel hebt! Mijn moeder is zorg mijdend en ziet niet in dat ze daarmee niet alleen mij maar vooral zichzelf daarmee ten gronde richt. Ik heb haar los moeten laten en ben wat dat betreft ook veel harder geworden.

Maar als mensen met ASS tijdens hun jeugd de zorg krijgen die ze nodig hebben, geloof ik absoluut dat ze daardoor als volwassene veel zelfredzamer, socialer en gelukkiger kunnen worden.

Als dit verhaal echt is, ziet hij inderdaad niet in wat hij ermee aanricht, anders was het nooit zover gekomen. Als die vrouwen het uiteindelijk maar in gaan zien. Je kan nog beter alleen zijn dan met zo'n iemand een relatie hebben.
pi_214996383
quote:
1s.gif Op maandag 16 september 2024 08:51 schreef Luuntje het volgende:
ASS kent vele vormen.
Juist in DSM-V is bewust moeite gedaan een betere centrale diagnose voor autismespectrumstoornissen te creeren om te voorkomen dat die wilgroei aan mensen die allemaal daarmee gediagnosticeerd werden, zelfs met volledig tegenstrijdige symptomen, te doen stoppen.
ER zijn strakke richtlijnen wat wel en wat niet onder de diagnose valt.

ASS kent twee 'gebieden' waarop de symptomen vastgesteld moeten worden (beide moeten toepasbaar zijn).
Een ervan is sociaal-emotioneel, iemand met een ASS diagnose dient aantoonbare structurele en blijvende tekorten in sociale interactie en communicatie te hebben.
Een stelling als "ik ken iemand met ASS, maar die is reuze sociaal en kan uitstekend met anderen omgaan en heeft veel sociale contacten" is hartstikke leuk voor die persoon, maar dat wijst er gewoon op dat aan het hoofddeeel van de diagnose deze persoon niet voldoet en mag een behandelaar eigenlijk nooit een ASS diagnose doen.

Het andere gebied richt zich op gedragspatronen en zintuigelijke prikkels, mensen met ASS zijn veelal zeer sterk gericht op repetitieve handelingen. Hun interessegebied is star en veelal beperkt, maar op dat beperkte aantal interessegebieden kunnen ze zich wel ongekend sterk focussen en concentreren.
Tevens hebben mensen met ASS veelal een grote mate van (over)gevoeligheid voor zintuigelijke prikkels, en soms moeite verschillende zintuigelijke ervaring te combineren of coordineren (ook bv evenwichtsgevoel, motoriek, smaak, geluid, of bv de toonhoogte van hun eigen stem)

In de tweede categorie is het wel voor een ASS-diagnose mogelijk dat een deel van de symptomen ontbreken of nauwelijks meetbaar/vaststelbaar zijn.
Maar er moet minimaal wel ook twee van zulke symptomenvormen vastgesteld worden, voor een ASS-diagnose.

Iemand die enkel een sociale beperkingen of gedragsstoornis heeft, maar geen problemen met prikkel-gevoeligheid of aantoonbare neiging tot repetitief gedrag, heeft zo goed als zeker geen Autismespectrumstoornis (er zijn bv andere stoornissen die ook van invloed zijn op sociaal gedrag, zoals bv een schizoide persoonlijkheidsstoornis, eenb Reactieve Hechtingsstoonis, welke ook leiden tot mensen die moeite hebben in het ontwikkelingen en onderhouden van sociale binding met anderen, die echter zeker niet onder ASS vallen ... vaak betreft het dan om aandoeningen die niet aangeboren of erfelijk zijn (autisme is dat wel)).

In geval van TS heeft hij aangegegeven dat zijn ouders jong gestorven zouden zijn, dat zou voor een psycholoog zeker aanleiding moeten zijn te kijken of een eventueel probleem in sociale binding niet eerder daarmee te maken kan hebben. (en dat is een essentieel verschil, of dit een aangeboren aandoening is of ontstaan door bepaalde omstandigheden)

Verder, een psycholoog die binnen twee zittingen met een autisme-diagnose komt, is gewoon weinig overtuigend... Een ASS-diagnose is normaal een langdurig proces van meerdere jaren, niet iets dat al binnen 1 of 2 zittingen eventjes vaststeld kan worden.

Tevens is het zacht gezegd nogal ongeloofwaardig dat een serieuze psycholoog zomaar een patient die hij net twee zittingen gezien heeft al een dusdanig ingrijpende opdracht geeft om alles op te biechten, aan leugens die deze gedurende meerdere jaren zijn partners verteld heeft en met veel moeite opgehouden heeft.

De realiteit hiervan zal zijn dat de kans groot is dat beide partners hem zullen verlaten, als TS enkel iets verteld 'omdat zijn psycholoog hem dat opgedragen heeft', is dat nogal een zware verantwoordelijkheid die de deze neemt.

Nog los ervan wat het in een persoon die vele, vele jaren volledig in leugens geleeft heeft onder stress zal komen te staan om 'zomaar' zeer snel _al_ zijn eerdere leugens op te gaan biechten, dat kan zelfs een zeer gevaarlijke escalatie oproepen.
Een psycholoog die dat risico aangaat en zelf actief gaat aanbevelen dat een patient gaat handelen zodat deze escalatie opgeroepen wordt, moet verdomd goed weten wat hij aan het doen is, dat kan nooit binnen twee zittingen.

Dat 'snel escaleren' is natuurlijk wel iets waarvan TS hoopt dat dat de lezers aantrekt en in spanning zal houden.
Een erg realistische vertelling over bepaalde diagnoses en gedragsproblemen, en het afgewogen en langdurig proces in contacten met behandelaars is lang niet zo spannend ..
Dan maar liever voor meer 'entertainment' een lekker extreem en escalerend verhaal vertellen waarin een langdurig behandelingsproces ook plots wordt samengevat in twee zittingen (die ook zomaar binnen nauwelijks een weekje plaatsvinden)

[ Bericht 0% gewijzigd door RM-rf op 16-09-2024 10:58:52 ]
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
pi_214996607
quote:
0s.gif Op maandag 16 september 2024 10:12 schreef RM-rf het volgende:

[..]
Juist in DSM-V is bewust moeite gedaan een betere centrale diagnose voor autismespectrumstoornissen te creeren om te voorkomen dat die wilgroei aan mensen die allemaal daarmee gediagnosticeerd werden, zelfs met volledig tegenstrijdige symptomen, te doen stoppen.
ER zijn strakke richtlijnen wat wel en wat niet onder de diagnose valt.

ASS kent twee 'gebieden' waarop de symptomen vastgesteld moeten worden (beide moeten toepasbaar zijn).
Een ervan is sociaal-emotioneel, iemand met een ASS diagnose dient aantoonbare structurele en blijvende tekorten in sociale interactie en communicatie te hebben.
Een stelling als "ik ken iemand met ASS, maar die is reuze sociaal en kan uitstekend met anderen omgaan en heeft veel sociale contacten" is hartstikke leuk voor die persoon, maar dat wijst er gewoon op dat aan het hoofddeeel van de diagnose deze persoon niet voldoet en mag een behandelaar eigenlijk nooit een ASS diagnose doen.

Het andere gebied richt zich op gedragspatronen en zintuigelijke prikkels, mensen met ASS zijn veelal zeer sterk gericht op repetitieve handelingen. Hun interessegebied is star en veelal beperkt, maar op dat beperkte aantal interessegebieden kunnen ze zich wel ongekend sterk focussen en concentreren.
Tevens hebben mensen met ASS veelal een grote mate van (over)gevoeligheid voor zintuigelijke prikkels, en soms moeite verschillende zintuigelijke ervaring te combineren of coordineren (ook bv evenwichtsgevoel, motoriek, smaak, geluid, of bv de toonhoogte van hun eigen stem)

In de tweede categorie is het wel voor een ASS-diagnose mogelijk dat een deel van de symptomen ontbreken of nauwelijks meetbaar/vaststelbaar zijn.
Maar er moet minimaal wel ook twee van zulke symptomenvormen vastgesteld worden, voor een ASS-diagnose.

Iemand die enkel een sociale beperkingen of gedragsstoornis heeft, maar geen problemen met prikkel-gevoeligheid of aantoonbare neiging tot repetitief gedrag, heeft zo goed als zeker geen Autismespectrumstoornis (er zijn bv andere stoornissen die ook van invloed zijn op sociaal gedrag, zoals bv een schizoide persoonlijkheidsstoornis, eenb Reactieve Hechtingsstoonis, welke ook leiden tot mensen die moeite hebben in het ontwikkelingen en onderhouden van sociale binding met anderen, die echter zeker niet onder ASS vallen ... vaak betreft het dan om aandoeningen die niet aangeboren of erfelijk zijn (autisme is dat wel)).

In geval van TS heeft hij aangegegeven dat zijn ouders jong gestorven zouden zijn, dat zou voor een psycholoog zeker aanleiding moeten zijn te kijken of een eventueel probleem in sociale binding niet eerder daarmee te maken kan hebben. (en dat is een essentieel verschil, of dit een aangeboren aandoening is of ontstaan door bepaalde omstandigheden)

Verder, een psychiater die binnen twee zittingen met een autisme-diagnose komt, is gewoon weinig overtuigend... Een ASS-diagnose is normaal een langdurig proces van meerdere jaren, niet iets dat een psychiater al binnen 1 of 2 zittingen eventjes vaststeld.

Tevens is het zacht gezegd nogal ongeloofwaardig dat een serieuze psycholoog zomaar een patient die hij net twee zittingen gezien heeft al een dusdanig ingrijpende opdracht geeft om alles op te biechten, aan leugens die deze gedurende meerdere jaren zijn partners verteld heeft en met veel moeite opgehouden heeft.

De realiteit hiervan zal zijn dat de kans groot is dat beide partners hem zullen verlaten, als TS enkel iets verteld 'omdat zijn psycholoog hem dat opgedragen heeft', is dat nogal een zware verantwoordelijkheid die de deze neemt.

Nog los ervan wat het in een persoon die vele, vele jaren volledig in leugens geleeft heeft onder stress zal komen te staan om 'zomaar' zeer snel _al_ zijn eerdere leugens op te gaan biechten, dat kan zelfs een zeer gevaarlijke escalatie oproepen.
Een psycholoog die dat risico aangaat en zelf actief gaat aanbevelen dat een patient gaat handelen zodat deze escalatie opgeroepen wordt, moet verdomd goed weten wat hij aan het doen is, dat kan nooit binnen twee zittingen.

Dat 'snel escaleren' is natuurlijk wel iets waarvan TS hoopt dat dat de lezers aantrekt en in spanning zal houden.
Een erg realistische vertelling over bepaalde diagnoses en gedragsproblemen, en het afgewogen en langdurig proces in contacten met behandelaars is lang niet zo spannend ..
Dan maar liever voor meer 'entertainment' een lekker extreem en escalerend verhaal vertellen waarin een langdurig behandelingsproces ook plots wordt samengevat in twee zittingen (die ook zomaar binnen nauwelijks een weekje plaatsvinden)
Wat ik bedoel met vele vormen is de beleving naar buiten toe.
Wij zien het amper maar zij voelt het wel net zo hevig als een ander met ASS.
Mijn oudste gedraagt zich soms als een kameleon. Zij past haar gedrag aan aan degene die zij leuk vind en waar ze leuk door gevonden wilt worden. Als persoon A uitbundig is wordt dochter dat ook, is persoon B dat niet dan is dochter ook rustiger.
Is ze sociaal....nee want zij kopieërt gedrag, ziet niet in welke gevolgen haar gedrag kan hebben.
Prikkels....mjah daar heeft ze ietwat minder last van.

Mijn jongste laat iemand heel moeilijk toe, tolereert anderen om.zich heen en kan zijn emoties niet reguleren. En zijn prikkelverwerking is, voor hem, prut.

En TS kan best ASS hebben....ik ben zijn psych niet.
Het verhaal ansich blijft hoe dan ook wel ongeloofwaardig op vele andere punten.
Life is a highway...let's ride it!
  vrijdag 20 september 2024 @ 13:20:04 #138
71048 Tokay
makes your day!
pi_215043385
Joehoe? Wanneer komt de volgende aflevering van de dramaserie ‘Dubbelleven - diep in de problemen’ online?

Na de real-life horrorserie ‘Algemene Politieke Beschouwingen 2024 - diep in de democratische problemen’ ben ik wel toe aan een verzetje.
"Are we going to be friends forever?", asked Piglet. "Even longer", Pooh answered.
- A.A. Milne, Winnie the Pooh
  Moderator vrijdag 20 september 2024 @ 16:30:42 #139
441859 crew  Lenny77
pi_215045321
quote:
4s.gif Op vrijdag 20 september 2024 13:20 schreef Tokay het volgende:
Joehoe? Wanneer komt de volgende aflevering van de dramaserie ‘Dubbelleven - diep in de problemen’ online?

Na de real-life horrorserie ‘Algemene Politieke Beschouwingen 2024 - diep in de democratische problemen’ ben ik wel toe aan een verzetje.
:')
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_215175189
Dag beste mensen,

Het is alweer een tijdje geleden dat ik een update geplaatst heb, ook omdat ik vond dat er wellicht niet zoveel te melden was. Ik ben inmiddels vrijwel elke week twee keer bij René geweest. Momenteel wil het nog niet zo vlotten; dat wil zeggen ik had misschien gedacht dat ik door het praten met René als vanzelf een manier zou vinden om met de situatie om te gaan of het aan mijn partners te vertellen, maar die manier heb ik nog niet gevonden. Misschien begint het besef een beetje in te dalen dat er geen juiste manier is om zoiets te vertellen. Althans, je moet er natuurlijk wel goed over nadenken hoe je het vertelt, maar pijnlijk gaat het sowieso worden. En ik had denk ik ook gehoopt dat ik het lef zou vinden om het te vertellen, maar het lijkt wel steeds moeilijker te worden naarmate ik er meer over nadenk. Het voelt alsof ik het op een gegeven moment maar gewoon moet gaan zeggen, zonder dat ik wacht tot er ergens magisch een gevoel van "lef" vandaan komt.

René is inderdaad een vrijgevestigde psycholoog en omdat hij wat ouder is, werkt hij volgens mij niet meer fulltime. Hij heeft in elk geval altijd redelijk veel plek en heeft meestal wel tijd op het tijdstip dat ik voorstel. Goedkoop is het inderdaad niet. Wel heel behulpzaam trouwens; ik merk dat het me echt goed doet dat ik dit eindelijk met iemand kan delen en dat die persoon er ook voor mij is en begrip heeft voor mijn situatie, want ik had nooit gedacht dat iemand hier begrip voor zou kunnen hebben behalve ikzelf in bepaalde mate. Hij gedraagt zich een beetje zoals een vader en laat ook echt zien dat hij met me meedenkt en -leeft. Als ik bij hem binnenkom, krijg ik vaak een hand en soms een klop op de schouder en laatst zei hij "Hey jongen, hoe is het?". Dat ontroerde me van binnen zo, want dat heb ik al heel lang niet meegemaakt.

Met René heb ik het verder ook niet over de diagnose autisme gehad, maar hij heeft dat van me aangenomen; ik ga uiteraard ook niet naar hem om te bepalen of ik nu autistisch ben of niet en zo ja, in welke mate of waar ik val op het spectrum, maar zoals René ook zegt gaat het nu even om de situatie die ontstaan is en hoe ik daar in de nabije toekomst mee om moet gaan; en als ik bij hem wil blijven praten nadat ik het verteld heb en daarbij ook meer op mezelf en mijn eigen verleden in wil gaan, dan ben ik ook van harte welkom.

René pusht mij overigens niet om het snel te vertellen, hoewel hij me wel op het hart drukt dat het eigenlijk in het belang van iedereen is dat deze situatie zo snel mogelijk beëindigd wordt, ook in mijn eigen belang, omdat ik er zelf ook wel heel erg onder begin te lijden. Op momenten dat ik alleen ben, kan ik soms niet meer van de bank of stoel af komen, dan voel ik zo'n berg verdriet van binnen die me echt bijna daadwerkelijk lijkt te verlammen. Huilen lukt overigens niet goed. Soms verlang ik daar zo enorm naar om eens flink te kunnen huilen. Ook bij René voel ik vaak dat diepe verdriet van binnen, maar tranen komen er maar moeilijk uit. Maar ja, dat is misschien wel typisch voor mij.

Ik heb wel voor mezelf bepaald dat dit wel een goede maand is om alles te vertellen; er is verder niemand jarig in deze maand, er zijn geen feestdagen en eigenlijk wil ik ook niet meer wachten tot Sinterklaas of de kerst. Ik weet alleen nog niet wie ik het het eerst ga vertellen en op welk moment precies. Misschien is een vrijdag wel een goede dag, dan hebben de kinderen de dag erna ook geen school. Niet dat ik per se weg wil bij de kinderen of wil dat zij op de hoogte worden gebracht, maar ik houd er wel rekening mee dat het onvermijdelijk is dat ik ze een tijdje niet zal zien en dat ik het huis zal moeten verlaten, dus dat moet dan wel worden uitgelegd.
  vrijdag 4 oktober 2024 @ 11:33:26 #141
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_215175235
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 oktober 2024 11:28 schreef Aardmannetje44 het volgende:
Misschien is een vrijdag wel een goede dag, dan hebben de kinderen de dag erna ook geen school. Niet dat ik per se weg wil bij de kinderen of wil dat zij op de hoogte worden gebracht, maar ik houd er wel rekening mee dat het onvermijdelijk is dat ik ze een tijdje niet zal zien en dat ik het huis zal moeten verlaten, dus dat moet dan wel worden uitgelegd.
Laat het nou vandaag toevallig vrijdag zijn, dus wat let je om het vandaag maar allemaal te vertellen?
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_215175257
Van uitstel komt afstel ts, tis vandaag of nooit.
Twiddel
  vrijdag 4 oktober 2024 @ 13:33:09 #143
321210 jcdragon
It's complicated.
pi_215176106
Het begint langzaam door te dringen, hè? Dat er nooit een perfect moment gaat komen om dit alles op te biechten. Je zit vast in die illusie dat je ooit de moed zult vinden, maar hier is de realiteit: er is geen magisch moment waarop je jezelf volledig dapper gaat voelen. Die dapperheid moet je forceren, en je gaat dit niet oplossen door eindeloos te wachten op het perfecte gevoel. Het feit dat je nu zo vaak verlamd voelt door verdriet en niet eens meer van de bank kunt komen, is je lijf dat schreeuwt dat je deze shit niet langer kan volhouden. Je bent jezelf aan het uitputten, emotioneel en mentaal, en dat gaat je uiteindelijk volledig kapotmaken als je het niet aanpakt.

René heeft gelijk: er is geen makkelijke manier om dit te vertellen, en de schade die je aanricht zal niet minder worden naarmate je langer wacht. Sterker nog, hoe langer je het uitstelt, hoe harder de klap zal zijn voor iedereen. Ja, het wordt een pijnlijke confrontatie. Ja, er zullen tranen vloeien en mensen zullen gekwetst worden. Maar elke dag dat je dit geheim in stand houdt, groeit die pijn alleen maar. Je partners voelen al dat er iets mis is. Ze weten dat er een gat zit in je aandacht, dat je emotioneel niet beschikbaar bent. Het voelt misschien alsof je ze op de een of andere manier beschermt door te zwijgen, maar je bedriegt ze nog meer door deze illusie voort te zetten.

Dat verdriet dat je niet kunt uiten, dat je van binnenuit verteert? Dat komt omdat je al die jaren gevoelens hebt weggestopt. Je hebt alles gecontroleerd en gerationaliseerd, maar emoties laat je blijkbaar niet makkelijk toe. Die tranen die je niet kunt laten vloeien, zijn het gevolg van jarenlange onderdrukking. En ik denk dat zodra je eindelijk deze waarheid naar buiten brengt en de spanning loslaat, die tranen vanzelf zullen komen. Het verdriet dat je voelt, komt voort uit een dubbele leven dat niet houdbaar is, en de enige manier om die last te verlichten is door te stoppen met liegen.

Goed dat je hebt besloten het deze maand te doen, maar nu moet je de daad bij het woord voegen. Geen uitstel meer, geen eindeloze gesprekken in je hoofd over wanneer het juiste moment is. Kies een dag, bereid je voor, en vertel het aan één van je partners. Als je het moeilijk vindt te beslissen wie je het eerst vertelt, begin dan met degene waarvan je denkt dat die het het beste aankan. Maar eerlijk gezegd maakt het niet uit wie het eerst weet—zodra je begint, komt er een kettingreactie. Je moet gewoon die eerste stap zetten.

En wat betreft je kinderen: je hoeft ze niet alles direct te vertellen, maar besef wel dat ze iets zullen merken, vooral als jij tijdelijk het huis verlaat. Ze zullen vragen hebben. Bereid je daarop voor, maar concentreer je nu eerst op het eerlijk zijn tegenover je partners. Die waarheid komt vroeg of laat toch uit. Dus liever nu dan straks, als je nog verder bent afgedreven en de schade onherstelbaar is.

Pak je verdriet bij de kladden, zet je schrap voor die storm, en gooi die waarheid eruit. Je zult het moment nooit perfect voelen, dus creëer het gewoon. Het wordt verdomd pijnlijk, maar daarna krijg je eindelijk de kans om weer adem te halen zonder dat het voelt alsof je verdrinkt.
Isn't it ironic, don't you think
Het had een stuk slechter kunnen zijn.
  vrijdag 4 oktober 2024 @ 13:40:09 #144
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_215176131
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 oktober 2024 13:33 schreef jcdragon het volgende:
Het begint langzaam door te dringen, hè? Dat er nooit een perfect moment gaat komen om dit alles op te biechten. Je zit vast in die illusie dat je ooit de moed zult vinden, maar hier is de realiteit: er is geen magisch moment waarop je jezelf volledig dapper gaat voelen. Die dapperheid moet je forceren, en je gaat dit niet oplossen door eindeloos te wachten op het perfecte gevoel. Het feit dat je nu zo vaak verlamd voelt door verdriet en niet eens meer van de bank kunt komen, is je lijf dat schreeuwt dat je deze shit niet langer kan volhouden. Je bent jezelf aan het uitputten, emotioneel en mentaal, en dat gaat je uiteindelijk volledig kapotmaken als je het niet aanpakt.

René heeft gelijk: er is geen makkelijke manier om dit te vertellen, en de schade die je aanricht zal niet minder worden naarmate je langer wacht. Sterker nog, hoe langer je het uitstelt, hoe harder de klap zal zijn voor iedereen. Ja, het wordt een pijnlijke confrontatie. Ja, er zullen tranen vloeien en mensen zullen gekwetst worden. Maar elke dag dat je dit geheim in stand houdt, groeit die pijn alleen maar. Je partners voelen al dat er iets mis is. Ze weten dat er een gat zit in je aandacht, dat je emotioneel niet beschikbaar bent. Het voelt misschien alsof je ze op de een of andere manier beschermt door te zwijgen, maar je bedriegt ze nog meer door deze illusie voort te zetten.

Dat verdriet dat je niet kunt uiten, dat je van binnenuit verteert? Dat komt omdat je al die jaren gevoelens hebt weggestopt. Je hebt alles gecontroleerd en gerationaliseerd, maar emoties laat je blijkbaar niet makkelijk toe. Die tranen die je niet kunt laten vloeien, zijn het gevolg van jarenlange onderdrukking. En ik denk dat zodra je eindelijk deze waarheid naar buiten brengt en de spanning loslaat, die tranen vanzelf zullen komen. Het verdriet dat je voelt, komt voort uit een dubbele leven dat niet houdbaar is, en de enige manier om die last te verlichten is door te stoppen met liegen.

Goed dat je hebt besloten het deze maand te doen, maar nu moet je de daad bij het woord voegen. Geen uitstel meer, geen eindeloze gesprekken in je hoofd over wanneer het juiste moment is. Kies een dag, bereid je voor, en vertel het aan één van je partners. Als je het moeilijk vindt te beslissen wie je het eerst vertelt, begin dan met degene waarvan je denkt dat die het het beste aankan. Maar eerlijk gezegd maakt het niet uit wie het eerst weet—zodra je begint, komt er een kettingreactie. Je moet gewoon die eerste stap zetten.

En wat betreft je kinderen: je hoeft ze niet alles direct te vertellen, maar besef wel dat ze iets zullen merken, vooral als jij tijdelijk het huis verlaat. Ze zullen vragen hebben. Bereid je daarop voor, maar concentreer je nu eerst op het eerlijk zijn tegenover je partners. Die waarheid komt vroeg of laat toch uit. Dus liever nu dan straks, als je nog verder bent afgedreven en de schade onherstelbaar is.

Pak je verdriet bij de kladden, zet je schrap voor die storm, en gooi die waarheid eruit. Je zult het moment nooit perfect voelen, dus creëer het gewoon. Het wordt verdomd pijnlijk, maar daarna krijg je eindelijk de kans om weer adem te halen zonder dat het voelt alsof je verdrinkt.
Een uitgebreide reactie op een verzonnen verhaal :')!!!
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_215176305
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 oktober 2024 11:28 schreef Aardmannetje44 het volgende:
Momenteel wil het nog niet zo vlotten; dat wil zeggen ik had misschien gedacht dat ik door het praten met René als vanzelf een manier zou vinden om met de situatie om te gaan of het aan mijn partners te vertellen, maar die manier heb ik nog niet gevonden.
Misschien kun je naast René, er een tweede therapeut naast nemen, waar je dan stiekem ook langsgaat, zonder dat je dat René vertelt?
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  vrijdag 4 oktober 2024 @ 14:14:19 #146
165264 Puzzie
#freepalestine
pi_215176488
quote:
3s.gif Op vrijdag 4 oktober 2024 14:00 schreef RM-rf het volgende:

[..]
Misschien kun je naast René, er een tweede therapeut naast nemen, waar je dan stiekem ook langsgaat, zonder dat je dat René vertelt?
:D
My age is very
Inappropriate
for my behavior
  Spellchecker vrijdag 4 oktober 2024 @ 14:37:39 #147
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_215176670
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 oktober 2024 11:28 schreef Aardmannetje44 het volgende:
Als ik bij hem binnenkom, krijg ik vaak een hand en soms een klop op de schouder en laatst zei hij "Hey jongen, hoe is het?". Dat ontroerde me van binnen zo, want dat heb ik al heel lang niet meegemaakt.


Hé jongen, zullen wij een kopje koffie drinken samen?
pi_215180553
Deze maand?
Misschien moeten we een poll maken voor je?
Vrijdagavond lijkt me een goede tijd, dan kunnen je vriendinnen steun zoeken bij vrienden en familie de rest van het weekend. Als je het vanavond nog niet gedaan hebt, heb je nog 3 vrijdagen (11, 18, 25).
pi_215180707
Aardmannetje44, ik heb even een belangrijk stuk gequote van jcdragon.

Je moet de waarheid vertellen, voor de twee gezinnen die je hebt, en belangrijk, voor jezelf.

quote:
1s.gif Op vrijdag 4 oktober 2024 13:33 schreef jcdragon het volgende:
Goed dat je hebt besloten het deze maand te doen, maar nu moet je de daad bij het woord voegen. Geen uitstel meer, geen eindeloze gesprekken in je hoofd over wanneer het juiste moment is. Kies een dag, bereid je voor, en vertel het aan één van je partners. Als je het moeilijk vindt te beslissen wie je het eerst vertelt, begin dan met degene waarvan je denkt dat die het het beste aankan. Maar eerlijk gezegd maakt het niet uit wie het eerst weet—zodra je begint, komt er een kettingreactie. Je moet gewoon die eerste stap zetten.

En wat betreft je kinderen: je hoeft ze niet alles direct te vertellen, maar besef wel dat ze iets zullen merken, vooral als jij tijdelijk het huis verlaat. Ze zullen vragen hebben. Bereid je daarop voor, maar concentreer je nu eerst op het eerlijk zijn tegenover je partners. Die waarheid komt vroeg of laat toch uit. Dus liever nu dan straks, als je nog verder bent afgedreven en de schade onherstelbaar is.
pi_215180722
quote:
2s.gif Op vrijdag 4 oktober 2024 13:40 schreef Falco het volgende:

[..]
Een uitgebreide reactie op een verzonnen verhaal :')!!!
Zou ook wel wat zijn, dat Aardmannetje ermee komt dat dit allemaal een grap is. :')
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')